Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7704
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 26 Μάιος 2024, 13:37

Nandros έγραψε:
26 Μάιος 2024, 12:59
Ως άθεος και αμέτοχος παρατηρητής σχολιάζω τα εξής.
Οι αγανακτίστας συγχωριανοί της, ως κοινωνία, τί έκαναν για το μπούλινγκ, ώστε το κορίτσι να μην φτάσει στην κατάσταση που έφτασε?
Oι συγχωριανοί της "χριστιανοί" ως τοπική κονωνία δεν κάναν απολύτως τίποτα, κανείς από αυτούς δεν νοιάστηκε για τις παρενοχλήσεις και κοροιδίες που αντιμετώπιζε το κορίτσι. Και εγώ υπήρξα θυμα στο γυμνάσιο (με ενοχλούσαν κάτι κωλόπαιδα), κανεις δεν νοιάζεται. Ισα ίσα παιζει το άτυχο κορίτσι να ήταν χαμηλών τόνων και ήσυχο και τα κωλοσκατοπαίδια να ήταν οι "μάγκες" του χωριού με συμπάθειες εδώ και κει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αλιόσα την 26 Μάιος 2024, 13:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71675
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2024, 13:39

Μαδουραίος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:35
Oι γονεις εχασαν το παιδι τους και τους ενδιαφερουν οι παπαριες της Εβραικης αιρεσης που δεν οδηγουν το πτωμα πουθενα.Μονο η ληθη υπαρχει ζωντοβολα.
Μπροστά στους βλημμένους Μεσσίες του πχώρου, δεν πιάνουν μία οι θρησκευτικές αιρέσεις. Προσοχή στα αίματα, ζουζούνια.

Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14582
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 26 Μάιος 2024, 13:40

Αλιόσα έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:37
Nandros έγραψε:
26 Μάιος 2024, 12:59
Ως άθεος και αμέτοχος παρατηρητής σχολιάζω τα εξής.
Οι αγανακτίστας συγχωριανοί της, ως κοινωνία, τί έκαναν για το μπούλινγκ, ώστε το κορίτσι να μην φτάσει στην κατάσταση που έφτασε?
Oι συγχωριανοί της "χριστιανοί" ως τοπική κονωνία δεν κάναν απολύτως τίποτα, κανείς από αυτούς δεν νοιάστηκε για τις παρενοχλήσεις και κοροιδίες που αντιμετώπιζε το κορίτσι. Και εγώ υπήρξα θυμα στο γυμνάσιο (με ενοχλούσαν κάτι κωλόπαιδα), κανεις δεν νοιάζεται. Ισα ίσα παιζει το άτυχο κορίτσι να ήταν χαμηλών τόνων και ήσυχο και τα κωλοσκατοπαίδια να ήταν οι "μάγκες" του χωριού με συμπάθειες εδώ και κει.
Έπρεπε να είχες δείρει κάποιον από αυτούς
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Felis
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 20 Μάιος 2024, 23:45

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Felis » 26 Μάιος 2024, 13:41

Η αυτοκτονία είναι αμαρτία για την εκκλησία.

Φυσικά είναι λυπηρό που η κοπέλα δεν πάλεψε και δεν τα παράτησε.
Με εκφόβιζαν καθ' όλη τη διάρκεια των σχολικών μου χρόνων, φυσικά και σκέφτηκα την αυτοκτονία μια φορά, αλλά μόνο στο μυαλό μου.
Δεν θα μπορούσα να το κάνω αυτό στους γονείς μου.
Και δεν ήθελα να φαίνομαι σαν αποτυχημένη που οδηγήθηκε στο θάνατο. Είπα στον εαυτό μου: «Θα κατουρήσω πάνω στους τάφους τους».
Επέζησα, αλλά δεν είμαι ο άνθρωπος που θα ήμουν αν δεν με είχαν εκφοβίσει. Είχα borderline, βουλιμία και πρόβλημα με τα ναρκωτικά για μεγάλο χρονικό διάστημα.
Αλλά επέζησα.
Πηγαίνω στη δουλειά
Το μίσος μου παραμένει
Θα κατουρήσω στους τάφους τους

Η αυτοκτονία δεν είναι διέξοδος, πρέπει να παλέψεις.
Homo homini lupus est

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15743
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 26 Μάιος 2024, 13:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:32
Σενέκας έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:28
hellegennes έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:21


Δεν νομίζω ότι και πριν υπήρχε τέτοιο κόλλημα.
Ίσως όχι τις τελευταίες δεκαετίες, ιστορικά, τα έχουμε ξαναπει για το πόσο μεγάλο ταμπού ήταν η αυτοκτονία στους χριστιανούς. Μέχρι τη δεκαετία του 70-80, όλες οι εφημερίδες μια στο τόσο είχαν μια τραγική είδηση για κάποιον που καθάριζε το όπλο του και εκπισοκρότησε και τον σκότωσε, λες και όλοι καθάριζαν το όπλο τους με την κάνη στραμμένη στο πρόσωπο...η αιτία είναι αυτονόητη
Αυτονόητη για σένα.

Αυτό είναι το κυρίως πρόβλημα, ότι οι περισσότεροι θεωρούν "αυτονόητο" τη δική τους προσέγγιση των πραγμάτων, είτε είναι ένθεοι είτε άθεοι είτε κοσμικές πυγολαμπίδες που σκορπίζουν ασυστόλως διαφωτισμό στους συσκοτισμένους. :lol:
σε πονάει που δεν μπορείς να με τσουβαλιάσεις. :8)
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71675
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2024, 13:43

Αλιόσα έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:37
Nandros έγραψε:
26 Μάιος 2024, 12:59
Ως άθεος και αμέτοχος παρατηρητής σχολιάζω τα εξής.
Οι αγανακτίστας συγχωριανοί της, ως κοινωνία, τί έκαναν για το μπούλινγκ, ώστε το κορίτσι να μην φτάσει στην κατάσταση που έφτασε?
Oι συγχωριανοί της "χριστιανοί" ως τοπική κονωνία δεν κάναν απολύτως τίποτα, κανείς από αυτούς δεν νοιάστηκε για τις παρενοχλήσεις και κοροιδίες που αντιμετώπιζε το κορίτσι. Και εγώ υπήρξα θυμα στο γυμνάσιο (με ενοχλούσαν κάτι κωλόπαιδα), κανεις δεν νοιάζεται.
Εννοείς ότι όλοι περιμένουν από τους χριστιανούς να βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά;

Ας τα βγάλουν οι αντιαυταρχιστές κοπρίτες, που δεν τολμούν να αγγίξουν καν τα κάστανα της ανήλικης εγκληματικότητας, γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν φασιστικό. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Communio Sancta
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 02 Μαρ 2024, 19:12

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Communio Sancta » 26 Μάιος 2024, 13:44

Μαδουραίος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:35
Oι γονεις εχασαν το παιδι τους και τους ενδιαφερουν οι παπαριες της Εβραικης αιρεσης που δεν οδηγουν το πτωμα πουθενα.Μονο η ληθη υπαρχει ζωντοβολα.
Να κλάψεις και να τιμήσεις τον νεκρό σου υπάρχει από πάντα. Η μεγαλύτερη σκηνή στην Ιλιάδα είναι η ικεσία του Πρίαμου. Όποιος έχει χάσει άνθρωπο ξέρει πως η πιο παρηγορητική στιγμή είναι η Εξόδιος Ακολουθία, κι αντίστοιχα ισχύει για κάθε δοξασία, θρησκεία, το ανάλογο. Και φυσικά και η κοσμική κηδεία. Μην είστε γύφτοι Νεοέλληνες.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".
ΕXODUS!

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Μάιος 2024, 13:45

Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:41
Η αυτοκτονία είναι αμαρτία για την εκκλησία.

Φυσικά είναι λυπηρό που η κοπέλα δεν πάλεψε και δεν τα παράτησε.
Με εκφόβιζαν καθ' όλη τη διάρκεια των σχολικών μου χρόνων, φυσικά και σκέφτηκα την αυτοκτονία μια φορά, αλλά μόνο στο μυαλό μου.
Δεν θα μπορούσα να το κάνω αυτό στους γονείς μου.
Και δεν ήθελα να φαίνομαι σαν αποτυχημένη που οδηγήθηκε στο θάνατο. Είπα στον εαυτό μου: «Θα κατουρήσω πάνω στους τάφους τους».
Επέζησα, αλλά δεν είμαι ο άνθρωπος που θα ήμουν αν δεν με είχαν εκφοβίσει. Είχα borderline, βουλιμία και πρόβλημα με τα ναρκωτικά για μεγάλο χρονικό διάστημα.
Αλλά επέζησα.
Πηγαίνω στη δουλειά
Το μίσος μου παραμένει
Θα κατουρήσω στους τάφους τους

Η αυτοκτονία δεν είναι διέξοδος, πρέπει να παλέψεις.
Ααααααα το μίσος! Τι υπέροχο συναίσθημα, τύπε!

Σε κάνει να αισθάνεσαι ζωντανός!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7704
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 26 Μάιος 2024, 13:47

southern έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:40
Αλιόσα έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:37
Nandros έγραψε:
26 Μάιος 2024, 12:59
Ως άθεος και αμέτοχος παρατηρητής σχολιάζω τα εξής.
Οι αγανακτίστας συγχωριανοί της, ως κοινωνία, τί έκαναν για το μπούλινγκ, ώστε το κορίτσι να μην φτάσει στην κατάσταση που έφτασε?
Oι συγχωριανοί της "χριστιανοί" ως τοπική κονωνία δεν κάναν απολύτως τίποτα, κανείς από αυτούς δεν νοιάστηκε για τις παρενοχλήσεις και κοροιδίες που αντιμετώπιζε το κορίτσι. Και εγώ υπήρξα θυμα στο γυμνάσιο (με ενοχλούσαν κάτι κωλόπαιδα), κανεις δεν νοιάζεται. Ισα ίσα παιζει το άτυχο κορίτσι να ήταν χαμηλών τόνων και ήσυχο και τα κωλοσκατοπαίδια να ήταν οι "μάγκες" του χωριού με συμπάθειες εδώ και κει.
Έπρεπε να είχες δείρει κάποιον από αυτούς
Πλακώθηκα με εναν και ο έπαψε να με ενοχλει μετά. Ο συγκεκριμένος μάλιστα μετά απο χρόνια και από το πουθενά μου έστειλε κάποτε άιτημα φιλιας :fp: στο fb, εννοειται πως δεν το αποδέχτηκα. Δεν εχω ξεχάσει ό,τι μου κάναν τότε, πριν 20 κάτι περίπου χρονια. Εννοειτε ούτε που θα τους χαιρετούσα σήμερα. Απορώ που στο σχολειο δεν σφαχτήκαμε καμια φορά, γιατι και αλλα παιδιά δεχοντουσαν ενοχλήσεις απο κωλοπαίδια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αλιόσα την 26 Μάιος 2024, 13:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71675
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2024, 13:47

Σενέκας έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:32
Σενέκας έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:28


Ίσως όχι τις τελευταίες δεκαετίες, ιστορικά, τα έχουμε ξαναπει για το πόσο μεγάλο ταμπού ήταν η αυτοκτονία στους χριστιανούς. Μέχρι τη δεκαετία του 70-80, όλες οι εφημερίδες μια στο τόσο είχαν μια τραγική είδηση για κάποιον που καθάριζε το όπλο του και εκπισοκρότησε και τον σκότωσε, λες και όλοι καθάριζαν το όπλο τους με την κάνη στραμμένη στο πρόσωπο...η αιτία είναι αυτονόητη
Αυτονόητη για σένα.

Αυτό είναι το κυρίως πρόβλημα, ότι οι περισσότεροι θεωρούν "αυτονόητο" τη δική τους προσέγγιση των πραγμάτων, είτε είναι ένθεοι είτε άθεοι είτε κοσμικές πυγολαμπίδες που σκορπίζουν ασυστόλως διαφωτισμό στους συσκοτισμένους. :lol:
σε πονάει που δεν μπορείς να με τσουβαλιάσεις. :8)
Να σε τσουβαλιάσω, για να σε κάνω τι;

Να σε προσθέσω στη συλλογή όσων μοιράζουν ασυστόλως πόνο;

Με πλεϊμομπίλια έπαιζα όσο ο γιος μου ήταν μικρός. :e045:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3806
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 26 Μάιος 2024, 13:48

Σενέκας έγραψε:
26 Μάιος 2024, 11:56
lonelyrider θυμάσαι τι λέγαμε; :D
Ειλικρινα δεν ξερω πως να προσεγγισω το θεμα. Σκεφτομαι οτι ισως ολοι πρεπει να διαβαζονται. Για παραδειγμα η 17χρονη μπορει να ειχε εκ γενετης νευρασθενεια ή κατι αλλο. Προσωπικα εχω παει σε κηδεια αυτοχειρα που τελεστηκε κανονικα ολη η ακολουθια.
Επισης πιστευω ολοι εχουν δικαιωμα του θειου ελεους αρα ας διαβαζονται καλυτερα.
Εσυ πιστευεις οτι τωρα οτι ο Θεος θα κολασει την ψυχη της 17χρονης?
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14582
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 26 Μάιος 2024, 13:49

Αλιόσα έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:47
southern έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:40
Αλιόσα έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:37


Oι συγχωριανοί της "χριστιανοί" ως τοπική κονωνία δεν κάναν απολύτως τίποτα, κανείς από αυτούς δεν νοιάστηκε για τις παρενοχλήσεις και κοροιδίες που αντιμετώπιζε το κορίτσι. Και εγώ υπήρξα θυμα στο γυμνάσιο (με ενοχλούσαν κάτι κωλόπαιδα), κανεις δεν νοιάζεται. Ισα ίσα παιζει το άτυχο κορίτσι να ήταν χαμηλών τόνων και ήσυχο και τα κωλοσκατοπαίδια να ήταν οι "μάγκες" του χωριού με συμπάθειες εδώ και κει.
Έπρεπε να είχες δείρει κάποιον από αυτούς
Πλακώθηκα με εναν και ο έπαψε να με ενοχλει μετά. Ο συγκεκριμένος μάλιστα μετά απο χρόνια και από το πουθενά μου έστειλε κάποτε άιτημα φιλιας :fp: στο fb, εννοειται πως δεν το αποδέχτηκα. Δεν εχω ξεχάσει ό,τι μου κάναν τότε, πριν 20 κάτι περίπου χρονια. Εννοειτε ούτε που θα τους χαιρετούσα σήμερα.
Μια χαρά ξηγηθηκες. Ανανδροι και θρασεις ήταν
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71675
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2024, 13:50

Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:41
Το μίσος μου παραμένει
Θα κατουρήσω στους τάφους τους
Δεν υπάρχει τίποτα πιο μίζερο και ηλίθιο.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 14031
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 26 Μάιος 2024, 14:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:39
Μαδουραίος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:35
Oι γονεις εχασαν το παιδι τους και τους ενδιαφερουν οι παπαριες της Εβραικης αιρεσης που δεν οδηγουν το πτωμα πουθενα.Μονο η ληθη υπαρχει ζωντοβολα.
Μπροστά στους βλημμένους Μεσσίες του πχώρου, δεν πιάνουν μία οι θρησκευτικές αιρέσεις. Προσοχή στα αίματα, ζουζούνια.

Θειτσα παψε ν ασχολησε εμμονικα μαζι μου.Δεν αποτελεις το ταργκετ γκρουπ μου οσο και αν προσπαθεις.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 26 Μάιος 2024, 14:03

Αλιόσα έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:37
Nandros έγραψε:
26 Μάιος 2024, 12:59
Ως άθεος και αμέτοχος παρατηρητής σχολιάζω τα εξής.
Οι αγανακτίστας συγχωριανοί της, ως κοινωνία, τί έκαναν για το μπούλινγκ, ώστε το κορίτσι να μην φτάσει στην κατάσταση που έφτασε?
Oι συγχωριανοί της "χριστιανοί" ως τοπική κονωνία δεν κάναν απολύτως τίποτα, κανείς από αυτούς δεν νοιάστηκε για τις παρενοχλήσεις και κοροιδίες που αντιμετώπιζε το κορίτσι. Και εγώ υπήρξα θυμα στο γυμνάσιο (με ενοχλούσαν κάτι κωλόπαιδα), κανεις δεν νοιάζεται. Ισα ίσα παιζει το άτυχο κορίτσι να ήταν χαμηλών τόνων και ήσυχο και τα κωλοσκατοπαίδια να ήταν οι "μάγκες" του χωριού με συμπάθειες εδώ και κει.
Μου θυμίζει την περίπτωση Γιακουμάκη. Γαμημένη "λεβεντογένα" Κρήτη.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών