Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

User_601

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Απρ 2019, 13:48

Γαταρε,μια χαρα τα βλεπεις τα ποστ μου,αλλα κανεις οτι δεν τα βλεπεις.
Εδω λεμε οτι αυξανει την σεξουαλικη απολαυση.
Πιο συγκεκριμένα, η σεξουαλική αίσθηση του πέους αυξήθηκε στο 71,8% των περιτομηθέντων, ενώ παρέμεινε η ίδια στο 19,3%. Η ευκολία επίτευξης οργασμού ήταν μεγαλύτερη σε ποσοστό 63,1% και αμετάβλητη στο 22,4%. Στους 24 μήνες τα αποτελέσματα διατηρήθηκαν, με την πλειονότητα των περιτομηθέντων να δηλώνουν αυξημένη σεξουαλική αίσθηση του πέους, χωρίς να έχουν δυσκολία στην επίτευξη του οργασμού. Μάλιστα, το 64,9% των συντρόφων των ανδρών που είχαν υποβληθεί σε περιτομή ήταν πολύ ευχαριστημένες, ενώ καμία δεν εξέφρασε αρνητική γνώμη.
Ιατρικο σαιτ το λεει,οχι εγω.
https://www.onmed.gr/sexoualikothta/sto ... -th-askiti
Κατα τα αλλα,ασε τον καθενα να κανει οτι θελει το πουλι του.Ή θα σε βαλει κεχαγια και εκει;

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25139
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 21 Απρ 2019, 13:56

Το γεγονός ότι περιτομή επιβάλλουν οι πιο ανηδονικες θρησκείες (ιουδαϊσμός, ισλάμ και φονταμενταλιστικος χριστιανισμός) στην Εσθήρ φαίνεται ως επιλογή για την μεγέθυνση της σεξουαλικής ηδονής.
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

User_601

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Απρ 2019, 13:57

Beria έγραψε:
21 Απρ 2019, 13:56
Το γεγονός ότι περιτομή επιβάλλουν οι πιο ανηδονικες θρησκείες (ιουδαϊσμός, ισλάμ και φονταμενταλιστικος χριστιανισμός) στην Εσθήρ φαίνεται ως επιλογή για την μεγέθυνση της σεξουαλικής ηδονής.
Στα απαυτα μου τι επιβαλλει η καθε Θρησκεια.Ολες τα ιδια σκατα ειναι.ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ Μονο ναι;
Η περιτομη οχι μονο δεν μειωνει την σεξουαλικηαπολαυση αλλα τις περισσοτερες φορες την αυξανει.Εκει εινα η ενσταση μου.
Μπορεις να συνεχισεις απτοητος την παραληροφοριση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος User_601 την 21 Απρ 2019, 13:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25139
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 21 Απρ 2019, 13:59

Εσθήρ έγραψε:
21 Απρ 2019, 13:57
Beria έγραψε:
21 Απρ 2019, 13:56
Το γεγονός ότι περιτομή επιβάλλουν οι πιο ανηδονικες θρησκείες (ιουδαϊσμός, ισλάμ και φονταμενταλιστικος χριστιανισμός) στην Εσθήρ φαίνεται ως επιλογή για την μεγέθυνση της σεξουαλικής ηδονής.
Στα απαυτα μου τι επιβαλλει η καθε Θρησκεια.ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ Μονο ναι;
Φωνάζεις Εσθήρ.
Γιατί;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

User_601

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Απρ 2019, 14:00

Beria έγραψε:
21 Απρ 2019, 13:59
Εσθήρ έγραψε:
21 Απρ 2019, 13:57
Beria έγραψε:
21 Απρ 2019, 13:56
Το γεγονός ότι περιτομή επιβάλλουν οι πιο ανηδονικες θρησκείες (ιουδαϊσμός, ισλάμ και φονταμενταλιστικος χριστιανισμός) στην Εσθήρ φαίνεται ως επιλογή για την μεγέθυνση της σεξουαλικής ηδονής.
Στα απαυτα μου τι επιβαλλει η καθε Θρησκεια.ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ Μονο ναι;
Φωνάζεις Εσθήρ.
Γιατί;
Ελα ρε με ακους;Χχαχαχαχα...γελαω,δεν φωναζω αγαπουλα.Τα κεφαλαια τα βαζω μπας και τα δεις,διοτι η στραβομαρα παει συννεφο.Αντε φαγακι τωρα.Και σταματα να παραπληροφορεις τον κοσμο.Και εσυ και κατι αλλοι εδω.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25139
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 21 Απρ 2019, 14:06

Εσθήρ έγραψε:
21 Απρ 2019, 14:00
Beria έγραψε:
21 Απρ 2019, 13:59
Εσθήρ έγραψε:
21 Απρ 2019, 13:57


Στα απαυτα μου τι επιβαλλει η καθε Θρησκεια.ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ Μονο ναι;
Φωνάζεις Εσθήρ.
Γιατί;
Ελα ρε με ακους;Χχαχαχαχα...γελαω,δεν φωναζω αγαπουλα.Τα κεφαλαια τα βαζω μπας και τα δεις,διοτι η στραβομαρα παει συννεφο.Αντε φαγακι τωρα.Και σταματα να παραπληροφορεις τον κοσμο.Και εσυ και κατι αλλοι εδω.
Δεν είναι προσωπικό αγαπούλα
Δουλειά είναι, για εμένα και κάτι άλλους εδώ
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 21 Απρ 2019, 14:09

Beria έγραψε:
21 Απρ 2019, 13:56
Το γεγονός ότι περιτομή επιβάλλουν οι πιο ανηδονικες θρησκείες (ιουδαϊσμός, ισλάμ και φονταμενταλιστικος χριστιανισμός) στην Εσθήρ φαίνεται ως επιλογή για την μεγέθυνση της σεξουαλικής ηδονής.
Η αλήθεια είναι, όμως, ότι η Εσθήρ προσκόμισε κάποια στοιχεία για την θέση της. Για την ακρίβεια είναι η μόνη.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 21 Απρ 2019, 16:21

Aν δεχθούμε ότι είναι έτσι όπως τα λέει η Εσθήρ και αυτό μόνο για την περιτομή, όχι για την κλειτοριδεκτομή, γιατί δεν γίνονται αυτές οι επεμβάσεις από χειρουργούς, αλλά γίνονται τελετουργικά; Είχα διαβάσει μάλιστα πως γίνεται η περιτομή σε βρέφη και η αλήθεια είναι ότι δεν μου άρεσε καθόλου. Στο μωρό δεν γίνεται τοπική αναισθησία και μάλιστα γιατί πρέπει να αισθάνεται σύμφωνα με την θρησκεία, αν θυμάμαι καλά.
Όσον αφορά την προσήλωση στο υλικό πεδίο, νομίζω ήταν θέμα αντιπαράθεσης μεταξύ των Φαρισαίων και τόσο των προφητών τους, όσο και του Ιησού αργότερα. Μια αντιπαράθεση πολύ παλιά αλλά και πολύ επίκαιρη. Αν διαβάσει κανείς τους αναθεματισμούς του Ιησού προς τους Φαρισαίους νομίζει ότι ειπώθηκαν για την σημερινή εποχή.
Επίσης απ' ότι έχω διαβάσει, οι Εβραίοι δεν έχουν κάποια γραπτά για την μετά θάνατον ζωή, εκτός από μερικά που προστέθηκαν αργότερα, ασχολούνται με το υλικό παρόν περισσότερο και αυτό με μεγάλη τυπολατρεία. Αυτό μου κάνει εντύπωση εφόσον όλες οι άλλες θρησκείες κάτι έχουν και ιδιαίτερα ο Χριστιανισμός που επηρεάστηκε πολύ και από την πλατωνική φιλοσοφία.
Ο Σωκράτης πίστευε στην αθανασία της ψυχής και πήρε το κώνειο για να είναι συνεπής με την φιλοσοφία του. Όλοι οι Έλληνες φιλόσοφοι έγραψαν για την αθανασία και την ανταμοιβή ή τιμωρία της ψυχής. Μια θρησκεία από την οποία προήλθε ο Χριστιανισμός δεν έχει γραμματεία για την μετά θάνατον ζωή;

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 21 Απρ 2019, 19:26

Γάταρος έγραψε:
19 Απρ 2019, 02:38
Στο παρακάτω βίντεο βλέπουμε την ταπείνωση του εβραϊσμού.



Αν οι Εβραίοι θεωρούν ότι ο Θεός σχεδίασε το πέος με λάθος τρόπο, τότε πώς εξηγούν ότι συνεχίζει να το κατασκευάζει έτσι;
Η έννοια της ταπείνωσης δε μ' αρέσει γιατί εμπεριέχει και υπονοεί υπερβάλλοντα ζήλο. Αυτό που μ' αρέσει είναι να ρεζιλεύω τους άλλους. Σε φιλικό επίπεδο πάντα. Εκεί είναι που βουρλίζονται.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
Giorgos
Δημοσιεύσεις: 1115
Εγγραφή: 20 Ιαν 2019, 21:36

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos » 21 Απρ 2019, 20:52

Η περιτομή στα αγόρια είναι διαφορετική από την κλειτοριδεκτομη.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 21 Απρ 2019, 21:19

Εσθήρ έγραψε:
21 Απρ 2019, 13:48
Γαταρε,μια χαρα τα βλεπεις τα ποστ μου,αλλα κανεις οτι δεν τα βλεπεις.
Εδω λεμε οτι αυξανει την σεξουαλικη απολαυση.

Ιατρικο σαιτ το λεει,οχι εγω.

Κατα τα αλλα,ασε τον καθενα να κανει οτι θελει το πουλι του.Ή θα σε βαλει κεχαγια και εκει;
Δεν κάνουν ό,τι θέλουν στο πουλί τους και σε αυτή την περίπτωση δε θα με πείραζε καθόλου, το κάνουν στο πουλί ανήλικων παιδιών κι όπως έχω γράψει ήδη το ότι είναι παιδιά τους δεν είναι ελαφρυντικό αλλά επιβαρυντικό.

Τις απαντήσεις σου τις βλέπω σε αυτό το νήμα διότι είναι νήμα που άνοιξα εγώ και τελικά καλά έκανα γιατί έπρεπε να ενημερώσω το αναγνωστικό κοινό ότι η έρευνα που παραθέτεις έγινε στην Ουγκάντα.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 21 Απρ 2019, 21:21

Giorgos έγραψε:
21 Απρ 2019, 20:52
Η περιτομή στα αγόρια είναι διαφορετική από την κλειτοριδεκτομη.
Και στις δύο περιπτώσεις πρόκειται γι' αποκοπή ενός υγιούς μέρους του σώματος για θρησκευτικούς λόγους με κύριο σκοπό τη μείωση της σεξουαλικής απόλαυσης.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

User_601

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Απρ 2019, 21:31

Ειπε ο μπερια την παπαντζα του και καποιοι την υιοθετουν,ενω εγω ΔΕΝ ειπα αυτο.Δηλαδη εγω δεν ειπα οτι καποιες θρησκειες επιβαλλουν την περιτομη για να εχοτν μεγαλυτερη σεξουλαικη απολαυση....αχαχαχαχαχαα,εγω απλα απαντησα σε αυτο το ποστ του μπερια
Και τα δύο γίνονται για την αποσύνδεση της τεκνοποίησης από την σεξουαλική επιθυμία.
Beria @ Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό
Που αναφερεται στην κλειτοριδεκτομη και στην περιττομη.Εκει απαντησα και ειπα ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΕΡΙΤΤΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ.Ελεος.Αυτο σαφως γινεται με την κλειτοριδετομη,διοτι χεστηκαν για τις γυναικες,οχι βεβαια στην εβραικη θρησκεια,αλλα σε ακραια μουσουλμανικα καθεστωτα,αλλα ΟΧΙ η περιττομη για τους αντρες.Και εξηγησα με το λινκ απο ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΑΙΤ,οτι καν δεν ισχυει απλουστατα διοτι οχι μονο δν μειωνει.αλλα αντιθετα τις περισσοτερες φορες ΑΥΞΑΝΕΙ ΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΗΔΟΝΗ.
Αρα μας τελειωσε αυτη η παπαρια λεμε.
Τοσο απλα.Πουθενα δεν ειπα ανταρες και μαθε να διαβαζεις,οτι αυτες οι θρησκειες το κανουν για να αυξησουν την σεξουαλικη ηδονη του αντρα.Το κανουν για αλλους λογους,αλλα οχι και για να μειωσουν την σεξοαλικη ηδονη,αφου αυτο ΔΕΝ ισχυει.
ΥΓ.Ειναι δεδομενο για μενα οτι δεν συμφωνω αυτο να γινεται απο οποιαδηποτε θρησκεια σε οποιονδηποτε ανηλικα.Εγω ομως δεν απαντωσ εαυτο,αλλα στην παπαρια για μειωση σεξουαλικης ηδονης λεμε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος User_601 την 21 Απρ 2019, 21:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

User_601

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Απρ 2019, 21:34

Γάταρος έγραψε:
21 Απρ 2019, 21:21
Giorgos έγραψε:
21 Απρ 2019, 20:52
Η περιτομή στα αγόρια είναι διαφορετική από την κλειτοριδεκτομη.
Και στις δύο περιπτώσεις πρόκειται γι' αποκοπή ενός υγιούς μέρους του σώματος για θρησκευτικούς λόγους με κύριο σκοπό τη μείωση της σεξουαλικής απόλαυσης.
Συνεχιζεις την παπαρια σου.Αφου λεμε ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ Η ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ,ΑΛΛΑ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ.
Τωρα αν μου απαντησεις,παει να πει οτι βλεπεις τα ποστ μου,αλλα συνεχιζεις χωρις κανενα στοιχειο την παπαρια σου/
Ε ναι.,το φεγγαρι δεν υπαρχει,διοτι απλα το λεω εγω.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Έτσι ταπεινώσαμε τον εβραϊσμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 21 Απρ 2019, 21:35

Εξήγησα ότι ο λόγος που τον 19ο αιώνα ακολούθησαν την τακτική της περιτομής στον αγγλόφωνο κόσμο είναι ότι επειδή μειώνει τη σεξουαλική αίσθηση θεώρησαν ότι έτσι θα σταματήσουν τον κόσμο από το ν' αυνανίζεται μιας κι εκείνη την εποχή θεωρούσαν ότι ο αυνανισμός προκαλεί ψυχικές και σωματικές ασθένειες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γάταρος την 21 Απρ 2019, 21:38, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών