Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4236
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 24 Απρ 2019, 10:53

Natasha έγραψε:
24 Απρ 2019, 02:15
Μία παρατήρηση να κάνω, στο 4:25 έως το 5:00 λέει ο Πλεύρης, οι εβραίοι ΔΕΝ μπορούσαν να τον εκτελέσουν (τον Χριστό), επειδή ο Ιησους ήτο ΡΩΜΑΙΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ.
Δεν είχαν δηλ. νομικά το δικαίωμα.
Όλοι οι έλληνες ήταν ρωμαίοι πολίτες.
ΜΟΝΟΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, κανείς άλλος αλλόφυλος δεν ήτο ρωμαίος πολίτης.
Και ο Χριστός ΗΤΟ ΕΛΛΗΝ!

Και απορεί γιατί η ορθόδοξη εκκλησία δεν το αξιοποίησε αυτό!

Μπορεί κανείς να σχολιάσει πάνω σ αυτό το σημείο; Γνωρίζετε;
Ο Λιακό τί λέει για το θέμα;

Βλέπω να γίνεσαι Τουλατιανή. :P

δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 25 Απρ 2019, 20:13

Al Bundy έγραψε:
24 Απρ 2019, 05:38
Natasha έγραψε:
24 Απρ 2019, 02:18
Al Bundy έγραψε:
23 Απρ 2019, 06:20


Άρα αν όλα διαδραματίστηκαν όπως τα λένε τα ευαγγέλια, ο Ιούδας δεν ήταν προδότης αλλά "εργαλείο".
Χωρίς αυτόν δεν θα υπήρχε χριστιανισμός.
Όχι, δεν ήταν εργαλείο, μπορώ να τον ονομάσω "αδυνατο κρίκο". Εχει διαφορά. Ο Θεός δεν έχει αναγκη να μας "εκμεταλλευτεί" για να πετυχει το σκοπό Του ή το σχέδιό Του. Αν είναι τέτοιος Θεός, τότε δεν αξίζει μία και φυσικά δεν είναι Θεός. Όταν λέμε Θεός εννοουμε ένα τέλειο ον απο κάθε αποψη.
1) Θεός και όν δεν συμβαδίζουν...σκέψου το.(Ποιος τον γέννησε και πόσο θα είναι "ον";)

2) Κοίτα γύρω σου και πες μου πως αυτό που βλέπεις μπορεί να το "έφτιαξε" ένα τέλειο ον!

3) Εδώ εκμεταλλεύτηκε τον "Γιο" του και τον έκανε να περάσει τόσα μαρτύρια και στο τέλος να πεθάνει με τον πιο επώδυνο τρόπο δεν θα εκμεταλλευόταν έναν "αδύναμο κρίκο", όπως τον λες;
1) Θείο όν λέμε, μην κολλάς με τις λέξεις.

2) Α, εσύ δεν με ξέρεις καλά ακόμα, εγώ είμαι αγαπητέ θαυμάστρια του Δημοσθένη Λιακόπουλου που λέει για το συγκεκριμένο ζήτημα, ότι τον κόσμο μας (το Μάτριξ όπου ζουμε) τον έφτιαξε ο ίδιος ο Διάβολος (Σαμαέλ). Οποτε δικαιολογείται για μένα η όποια ατέλεια του εδώ κόσμου. Η τελειότητα που ψάχνεις βρίσκεται μόνο στον παράδεισο του Θεού, εκεί μου ήμασταν πριν την πτώση μας και εκεί που πρόκειται να πάμε μετά τον θάνατό μας.

3) Δεν ξέρω, η λέξη εκμετάλλευση για τον Θεό δεν μου αρέσει. Επισης δεν ξέρω ΓΙΑΤΙ ολόκληρος Θεός προτίμησε να μας σώσει μέσω του ΠΟΝΟΥ (του Ίδιου αλλά και του δικου μας) και δεν είχε έναν άλλον καλύτερο τρόπο. Αναζητούνται απαντήσεις σε μερικά θεματα.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 25 Απρ 2019, 20:26

ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ έγραψε:
24 Απρ 2019, 10:53
Natasha έγραψε:
24 Απρ 2019, 02:15
Μία παρατήρηση να κάνω, στο 4:25 έως το 5:00 λέει ο Πλεύρης, οι εβραίοι ΔΕΝ μπορούσαν να τον εκτελέσουν (τον Χριστό), επειδή ο Ιησους ήτο ΡΩΜΑΙΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ.
Δεν είχαν δηλ. νομικά το δικαίωμα.
Όλοι οι έλληνες ήταν ρωμαίοι πολίτες.
ΜΟΝΟΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, κανείς άλλος αλλόφυλος δεν ήτο ρωμαίος πολίτης.
Και ο Χριστός ΗΤΟ ΕΛΛΗΝ!

Και απορεί γιατί η ορθόδοξη εκκλησία δεν το αξιοποίησε αυτό!

Μπορεί κανείς να σχολιάσει πάνω σ αυτό το σημείο; Γνωρίζετε;
Ο Λιακό τί λέει για το θέμα;

Βλέπω να γίνεσαι Τουλατιανή. :P

Μπα! Τον Τουλάτο δεν τον παω καθόλου! Μου φαίνεται σαν πλανεμένος. Ποτέ μου δεν μπορεσα να τον παρακολουθήσω τί λεει.

Ο Δημοσθένης νομίζω ότι πιστευει κι αυτός ότι ο Χριστός ηταν ελληνας, αλλά περισσότερα δεν γνωρίζω. Πως το εξηγεί δηλ.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Al Bundy

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 25 Απρ 2019, 20:28

Natasha έγραψε:
25 Απρ 2019, 20:13
εγώ είμαι αγαπητέ θαυμάστρια του Δημοσθένη Λιακόπουλου
Game Over

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 25 Απρ 2019, 20:29

-71 έγραψε:
24 Απρ 2019, 08:55
Natasha έγραψε:
24 Απρ 2019, 02:29
Στο θέμα μας παρακαλώ, έχεις να πεις τίποτα γι αυτό που ρωτώ;;
Τι θες να μάθεις;
Νομίζω ότι αν αποδείξει κανείς αυτό που λέει ο Πλεύρης, δηλ. αν ΌΝΤΩΣ μόνο οι έλληνες ήταν ρωμαίοι πολίτες και κανείς άλλος αλλόφυλος, τότε βγαίνει το συμπέρασμα ότι όντως ο Χριστός ήταν έλληνας, έτσι δεν είναι; Αυτό θέλω να μαθω.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 25 Απρ 2019, 20:30

Al Bundy έγραψε:
25 Απρ 2019, 20:28
Natasha έγραψε:
25 Απρ 2019, 20:13
εγώ είμαι αγαπητέ θαυμάστρια του Δημοσθένη Λιακόπουλου
Game Over
Τί να κάνουμε, ο καθένας με το δικό του σκεπτικό! :wave:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 25 Απρ 2019, 20:35

Natasha έγραψε:
25 Απρ 2019, 20:29
-71 έγραψε:
24 Απρ 2019, 08:55
Natasha έγραψε:
24 Απρ 2019, 02:29
Στο θέμα μας παρακαλώ, έχεις να πεις τίποτα γι αυτό που ρωτώ;;
Τι θες να μάθεις;
Νομίζω ότι αν αποδείξει κανείς αυτό που λέει ο Πλεύρης, δηλ. αν ΌΝΤΩΣ μόνο οι έλληνες ήταν ρωμαίοι πολίτες και κανείς άλλος αλλόφυλος, τότε βγαίνει το συμπέρασμα ότι όντως ο Χριστός ήταν έλληνας, έτσι δεν είναι; Αυτό θέλω να μαθω.
Σου επαναλαμβάνω ότι ο συγκεκριμένος γράφει ασυνάρτητες προπαγανδιστικές αηδίες και τις πουλάει σε αφελείς/καθυστερημένους.Το ότι ο Χριστός αμφισβητείται ότι ήταν Ιουδαίος(αυθεντικός τουλάχιστον) είναι γεγονός και υπάρχουν σοβαρά στοιχεία που συνηγορούν σε αυτό,αλλά όχι ότι οι έλληνες ήταν οι μόνοι ρωμαίοι πολίτες,γελάει ο κόσμος χρονιάρες μέρες. :smt005:Ο Χριστός ενδέχεται να μην ήταν Ιουδαίος επομένως,δεν υπάρχει κάτι που να συνηγορεί στο ότι ήταν Έλληνας όμως δίχως να αποκλείεται.Αυτοί που πραγματικά τον ακολούθησαν σε μεγάλο βαθμό είναι η ελληνιστική φτωχολογιά της Ανατολής,αυτοί έχτισαν με το αίμα τους το Χριστιανισμό.Έτερον εκάτερον όμως,μην πέφτεις στις παγίδες απατεώνων που τα παιδιά τους πολιτεύονται με τη νέα δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 25 Απρ 2019, 20:45

-71 έγραψε:
25 Απρ 2019, 20:35
Natasha έγραψε:
25 Απρ 2019, 20:29
-71 έγραψε:
24 Απρ 2019, 08:55


Τι θες να μάθεις;
Νομίζω ότι αν αποδείξει κανείς αυτό που λέει ο Πλεύρης, δηλ. αν ΌΝΤΩΣ μόνο οι έλληνες ήταν ρωμαίοι πολίτες και κανείς άλλος αλλόφυλος, τότε βγαίνει το συμπέρασμα ότι όντως ο Χριστός ήταν έλληνας, έτσι δεν είναι; Αυτό θέλω να μαθω.
Σου επαναλαμβάνω ότι ο συγκεκριμένος γράφει ασυνάρτητες προπαγανδιστικές αηδίες και τις πουλάει σε αφελείς/καθυστερημένους.Το ότι ο Χριστός αμφισβητείται ότι ήταν Ιουδαίος(αυθεντικός τουλάχιστον) είναι γεγονός και υπάρχουν σοβαρά στοιχεία που συνηγορούν σε αυτό,αλλά όχι ότι οι έλληνες ήταν οι μόνοι ρωμαίοι πολίτες,γελάει ο κόσμος χρονιάρες μέρες. :smt005:Ο Χριστός ενδέχεται να μην ήταν Ιουδαίος επομένως,δεν υπάρχει κάτι που να συνηγορεί στο ότι ήταν Έλληνας όμως δίχως να αποκλείεται.Αυτοί που πραγματικά τον ακολούθησαν σε μεγάλο βαθμό είναι η ελληνιστική φτωχολογιά της Ανατολής,αυτοί έχτισαν με το αίμα τους το Χριστιανισμό.Έτερον εκάτερον όμως,μην πέφτεις στις παγίδες απατεώνων που τα παιδιά τους πολιτεύονται με τη νέα δημοκρατία.
Ωραία, άρα, υπάρχει πιθανότητα να ήταν έλληνας, αλλά δεν είναι βέβαιο, έτσι;

Αν θες την γνώμη μου για τον Πλεύρη, τον θαυμάζω σαν γνώστη της ιστορίας και γενικά σαν έναν έξυπνο άνθρωπο, αλλά ΔΕΝ είμαι σίγουρη αν κατατάσσεται στους γνήσιους πιστους ανθρώπους, οι οποίοι ως γνωστόν αγαπουν όλο τον κόσμο, όλους τους λαούς, και τους εβραίους, όπως κάνει ο ίδιος ο Θεός δηλ.

Πάνω σ αυτό που λες για τον γιό του, όντως είναι απαράδεκτο ο πατέρας να είναι αγωνιστής και εθνικιστής και μαλιστα με διαφορετικό κόμμα ( Ε.Μ.Ε.Ι.Σ.) και ο γιός να βρισκεται μιλια μακριά ιδεολογικά και να στηρίζει τους αντιπάλους του πατέρα του. Σχιζοφρένεια και κατάντια.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
OrderAndChaos
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 02 Οκτ 2018, 17:30

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OrderAndChaos » 25 Απρ 2019, 22:12

Natasha έγραψε:
25 Απρ 2019, 20:45
Ωραία, άρα, υπάρχει πιθανότητα να ήταν έλληνας, αλλά δεν είναι βέβαιο, έτσι;
Ούτε μία.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 25 Απρ 2019, 22:40

OrderAndChaos έγραψε:
25 Απρ 2019, 22:12
Natasha έγραψε:
25 Απρ 2019, 20:45
Ωραία, άρα, υπάρχει πιθανότητα να ήταν έλληνας, αλλά δεν είναι βέβαιο, έτσι;
Ούτε μία.
Νομίζω ότι η "ελληνικότητα" του Χριστού βασίζεται σε κάποιο απόκρυφο ευαγγέλιο όπου ο πατέρας εμφανίζεται ως Ρωμαίος στρατιωτικός με ελληνική καταγωγή.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 25 Απρ 2019, 23:12

Natasha έγραψε:
25 Απρ 2019, 20:45

Ωραία, άρα, υπάρχει πιθανότητα να ήταν έλληνας, αλλά δεν είναι βέβαιο, έτσι;

Αν θες την γνώμη μου για τον Πλεύρη, τον θαυμάζω σαν γνώστη της ιστορίας και γενικά σαν έναν έξυπνο άνθρωπο, αλλά ΔΕΝ είμαι σίγουρη αν κατατάσσεται στους γνήσιους πιστους ανθρώπους, οι οποίοι ως γνωστόν αγαπουν όλο τον κόσμο, όλους τους λαούς, και τους εβραίους, όπως κάνει ο ίδιος ο Θεός δηλ.

Πάνω σ αυτό που λες για τον γιό του, όντως είναι απαράδεκτο ο πατέρας να είναι αγωνιστής και εθνικιστής και μαλιστα με διαφορετικό κόμμα ( Ε.Μ.Ε.Ι.Σ.) και ο γιός να βρισκεται μιλια μακριά ιδεολογικά και να στηρίζει τους αντιπάλους του πατέρα του. Σχιζοφρένεια και κατάντια.
Αλήθεια τι σημασία έχει η καταγωγή του Χριστού,όταν η θρησκεία αυτή απευθύνεται σε όλα τα έθνη;
Κοινός προβοκάτορας είναι και ανοικτά ναζιστής,ιδεολογία η τσέπη του.
Μη διαβάζεις αηδίες.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 25 Απρ 2019, 23:18

ο τουλατος ειναι ο γνωστος που ελεγαν οτι "μεταλαμβανε" παρθενες με το "θειο" του σπερμα? :lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Pertinax
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 23:29

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pertinax » 25 Απρ 2019, 23:58

Natasha έγραψε:
24 Απρ 2019, 02:52
Στο 4:25 έως το 5:00 λέει ο Πλεύρης, οι εβραίοι ΔΕΝ μπορούσαν να τον εκτελέσουν (τον Χριστό), επειδή ο Ιησους ήτο ΡΩΜΑΙΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ.
Δεν είχαν δηλ. νομικά το δικαίωμα.
Όλοι οι έλληνες ήταν ρωμαίοι πολίτες.
ΜΟΝΟΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, κανείς άλλος αλλόφυλος δεν ήτο ρωμαίος πολίτης.
Και ο Χριστός ΗΤΟ ΕΛΛΗΝ!

Και απορεί γιατί η ορθόδοξη εκκλησία δεν το αξιοποίησε αυτό!

...................................................................................
Νομίζω ότι αν αποδείξει κανείς αυτό που λέει ο Πλεύρης, δηλ. αν ΌΝΤΩΣ μόνο οι έλληνες ήταν ρωμαίοι πολίτες και κανείς άλλος αλλόφυλος, τότε βγαίνει το συμπέρασμα ότι όντως ο Χριστός ήταν έλληνας, έτσι δεν είναι; Αυτό θέλω να μαθω.
:lol:

Καταρχάς από πού προκύπτει ότι ο Χριστός ήταν Ρωμαίος πολίτης; Από πουθενά! Εγώ ακούω τον Πλεύρη να λέει ότι ήταν Ρωμαίος πολίτης... επειδή ήταν Έλληνας! Τρέχα γύρευε δηλαδή.

Δεύτερον, την εποχή του Χριστού πολύ λίγοι Έλληνες γίνονταν Ρωμαίοι πολίτες, κυρίως οι πιο εύποροι. Και φυσικά ΟΧΙ ΜΟΝΟ οι Έλληνες. Π.χ. Ρωμαίος είχε πολιτογραφηθεί ο πατέρας του Παύλου, γι΄αυτό και ο τελευταίος, όταν τα έβρισκε σκούρα με τη ρωμαϊκή διοίκηση έλεγε ότι "είχε γεννηθεί Ρωμαίος" (=είχε κληρονομήσει τη ρωμαϊκή πολιτική ιδιότητα από τον πατέρα του - Πράξεις Αποστόλων: 22,28).
Και ένα ακόμα σχόλιο για τον ίδιο τον Πλεύρη, ο συγχωρεμένος ο Ραφαηλίδης είχε πει ότι πρέπει το ελληνικό κράτος να βάλει τον Πλεύρη να διδάσκει ιστορία στα ελληνόπουλα! Όταν ένας αριστερός παραδέχεται έτσι τον αντίθετό του, τότε σκεφτείτε τί χάρισμα έχει ο...εθνικιστής Πλεύρης!...
Σώπα! Που το είχε πει αυτό ο Ραφαηλίδης;
Αν θες την γνώμη μου για τον Πλεύρη, τον θαυμάζω σαν γνώστη της ιστορίας και γενικά σαν έναν έξυπνο άνθρωπο, αλλά ΔΕΝ είμαι σίγουρη αν κατατάσσεται στους γνήσιους πιστους ανθρώπους, οι οποίοι ως γνωστόν αγαπουν όλο τον κόσμο, όλους τους λαούς, και τους εβραίους, όπως κάνει ο ίδιος ο Θεός δηλ.
Κλαίω.

Άβαταρ μέλους
Pertinax
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 23:29

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pertinax » 26 Απρ 2019, 00:05

-71 έγραψε:
25 Απρ 2019, 20:35
Σου επαναλαμβάνω ότι ο συγκεκριμένος γράφει ασυνάρτητες προπαγανδιστικές αηδίες και τις πουλάει σε αφελείς/καθυστερημένους.Το ότι ο Χριστός αμφισβητείται ότι ήταν Ιουδαίος(αυθεντικός τουλάχιστον) είναι γεγονός και υπάρχουν σοβαρά στοιχεία που συνηγορούν σε αυτό,αλλά όχι ότι οι έλληνες ήταν οι μόνοι ρωμαίοι πολίτες,γελάει ο κόσμος χρονιάρες μέρες. :smt005:Ο Χριστός ενδέχεται να μην ήταν Ιουδαίος επομένως,δεν υπάρχει κάτι που να συνηγορεί στο ότι ήταν Έλληνας όμως δίχως να αποκλείεται.Αυτοί που πραγματικά τον ακολούθησαν σε μεγάλο βαθμό είναι η ελληνιστική φτωχολογιά της Ανατολής,αυτοί έχτισαν με το αίμα τους το Χριστιανισμό.Έτερον εκάτερον όμως,μην πέφτεις στις παγίδες απατεώνων που τα παιδιά τους πολιτεύονται με τη νέα δημοκρατία.
Ιουδαίος ήταν ο κάτοικος της επαρχίας της Ιουδαίας. Ο Χριστός φυσικά ήταν Γαλιλαίος, αλλά από που κι ως πού προκύπτει ότι δεν ήταν Εβραίος-Ισραηλίτης; Σύμφωνα με τα ευαγγέλια δίδασκε σε εβραϊκές συναγωγές και επικαλούνταν τις εβραϊκές γραφές (Παλαιά Διαθήκη). Αυτό τι μας δείχνει;

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Πλεύρης: Η δίκη παρωδία του Χριστού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 26 Απρ 2019, 00:15

Pertinax έγραψε:
26 Απρ 2019, 00:05
Ιουδαίος ήταν ο κάτοικος της επαρχίας της Ιουδαίας. Ο Χριστός φυσικά ήταν Γαλιλαίος, αλλά από που κι ως πού προκύπτει ότι δεν ήταν Εβραίος-Ισραηλίτης; Σύμφωνα με τα ευαγγέλια δίδασκε σε εβραϊκές συναγωγές και επικαλούνταν τις εβραϊκές γραφές (Παλαιά Διαθήκη). Αυτό τι μας δείχνει;
Δεν έχω ιδέα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών