Προφάσεις για να μην πάτε στην "ανάσταση"

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Al Bundy

Re: Προφάσεις για να μην πάτε στην "ανάσταση"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 28 Απρ 2019, 16:29

Last Veteran έγραψε:
28 Απρ 2019, 16:16


Πως τα καταφέραμε σε αναστασιμο νήμα να κουβέντιαζουμε για εμβοές και όχι για Γράμμο Βίτσι μόνο στο πχορουμ λέμε χαχαχαχαχα
Τι λες ρε φίλε...αν ήξερες πόσο άλλαξε η ψυχολογία μου (μέχρι αυτοκτονικές τάσεις είχα κατά περιόδους) τώρα που ξέρω πως δεν είμαι μοναδική περίπτωση;

Σήμερα το πρωί έπιασα τον εαυτό μου να λέει (στην εμβοή) στον καθρέφτη "ρε βούιξε όσο θες,υπάρχουν κι άλλοι που σε πολεμάνε".

Ένας φίλος ωρλ μου είπε (τηλεφωνικώς) "ρε μαλακαντρέα, κόψε ποτό και τσιγάρο να μειωθούν"...όλη τη Μ.Εβδομάδα τάκοψα αλλά τίποτα. Μη σας πω και χειρότερα (έλειπε η ζάλη και η σταρχιδοσύνη του αλκοόλ,είχα και νεύρα άκαπνος).

Ορέστης 35

Re: Προφάσεις για να μην πάτε στην "ανάσταση"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 28 Απρ 2019, 17:13

Ποτε σταματανε να ριχνουν βαρελοτα;

Ορέστης 35

Re: Προφάσεις για να μην πάτε στην "ανάσταση"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 28 Απρ 2019, 17:15

Εγω πιστευω οτι οι σωστοι ηχοι εχουν θεραπευτικες ιδιοτητες.

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Προφάσεις για να μην πάτε στην "ανάσταση"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 28 Απρ 2019, 17:21

Al Bundy έγραψε:
28 Απρ 2019, 16:29
όλη τη Μ.Εβδομάδα τάκοψα αλλά τίποτα. Μη σας πω και χειρότερα (έλειπε η ζάλη και η σταρχιδοσύνη του αλκοόλ).
Ναι, το αλκοόλ αυξανει πιστεύω το βουητό αλλά δεν είμαι πότης για να στο επιβεβαιώσω (κι ούτε πρόκειται να γίνω), καμιά μπυρουλα ή κάνα καλό ουίσκι μια στο τοσο πίνω. Είμαι όμως καπνιστής. Σε κάποιο φόρουμ κάποτε κάποιος ισχυρίστηκε ότι σχεδόν εξαφανίστηκαν με κάτι αντίστοιχο του ντεπον και μπύρα χωρίς αλκοόλ.

Αν τρίζεις δόντια ψαξου με τη θήκη, θα βοηθήσει. Πλέον δεν την χρησιμοποιώ γιατί δεν με ενδιαφέρει κανενός είδους μάχη. Τις γράφω πραγματικά στ αρχιδια μου. Αυτήν την στιγμή μόλις πέρασε αυτοκίνητο κάτω από το σπίτι μου και ένα αεροπλάνο κάπου ψηλά, έχω την ηχομπαρα και παίζει ambient (όχι δυνατά), φυσά δυνατή οστρια και ναι, το βουητό μου ξεχωρίζει.

Σταμάτα να τις "βρίζεις" και να τις κατηγορείς μέσα σου και κατά συνέπεια να τσαντίζεσαι με σένα.
Κάνε τις μέρος του εαυτού σου, αποδεξου τες, ο εγκέφαλος την ρουτίνα (εμβοές στην προκειμένη) "ναρκώνεται" και την συνηθίζει. Δεν ήταν και ακριβώς πλάκα όταν είπα ότι αν μου έφευγαν τελείως θα αισθανόμουν μια πλήρη κενότητα σε βαθμό κατάθλιψης. Έτσι έχω πείσει φασιστικα τον εαυτό μου. If they can beat you, let them join you.

Μην ψάχνεσαι για βότανα (however, να χρησιμοποιείς βότανα γενικά στη ζωή σου) και θεραπειες στο ιντερνετ. Είναι ψυχωπλακωτικο. Και γω στην δεύτερη περίπτωση που αυξήθηκαν κατά πολύ, ψαχτηκα με τα κερατα μου. Τι μαγνήτες, τι βιταμίνες, τι νερά με όζον (παραδόξως, θεωρώ ότι αυτό το μαντζουνι βοήθησε, αυτό και η θήκη που περιγράφω), τι νυχτοξημερωματα στο νετ να βρω την απόλυτη θεραπεία.

Βάζε μουσική meditation ν'ακους κι ας ακούγονται περισσότερο τα βουητα. Στ' αρχιδια σου.

Οι αυτοκτονικες τάσεις είναι απόλυτα φυσιολογικές σε καταστάσεις σαν κι αυτή. Κάθε άνθρωπος που είναι περήφανος και αγαπάει τον εαυτό του οφείλει να σεβαστεί την υπόληψη του αισθανόμενος τες.

Αυτό που πραγματικά επιζητάς δεν είναι να εξαφανιστούν τελείως αλλά να τις "ομαλοποιησεις" και να τις κάνεις πιο συνεπείς στις αυξομειώσεις τους.

Αστες να γίνουν ένα με σένα.
Αστες να σε κατακτήσουν, τις ακούς γιατί είσαι ζωντανός.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Last Veteran την 28 Απρ 2019, 17:38, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Προφάσεις για να μην πάτε στην "ανάσταση"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 28 Απρ 2019, 17:22

Η πιό όμορφη βραδιά του χρόνου (μιλάω κυριώς γιά μετά τις 12)

Όποιος δεν την ζει είναι μίζερος και ας έχει γαμήσει όσες ο μπλάκπέη
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Al Bundy

Re: Προφάσεις για να μην πάτε στην "ανάσταση"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 28 Απρ 2019, 17:27

Last Veteran έγραψε:
28 Απρ 2019, 17:21


Ναι, το αλκοόλ αυξανει πιστεύω το βουητό αλλά δεν είμαι πότης για να στο επιβεβαιώσω (κι ούτε πρόκειται να γίνω), καμιά μπυρουλα ή κάνα καλό ουίσκι μια στο τοσο πίνω. Είμαι όμως καπνιστής. Σε κάποιο φόρουμ κάποτε κάποιος ισχυρίστηκε ότι σχεδόν εξαφανίστηκαν με κάτι αντίστοιχο του ντεπον και μπύρα χωρίς αλκοόλ.

Αν τρίζεις δόντια ψαξου με τη θήκη, θα βοηθήσει. Πλέον δεν την χρησιμοποιώ γιατί δεν με ενδιαφέρει κανενός είδους μάχη. Τις γράφω πραγματικά στ αρχιδια μου. Αυτήν την στιγμή μόλις πέρασε αυτοκίνητο κάτω από το σπίτι μου και ένα αεροπλάνο κάπου ψηλά, έχω την ηχομπαρα και παίζει ambient (όχι δυνατά), φυσά δυνατή οστρια και ναι, το βουητό μου ξεχωρίζει.

Σταμάτα να τις "βρίζεις" και να τις κατηγορείς μέσα σου και κατά συνέπεια να τσαντίζεσαι με σένα.
Κάνε τις μέρος του εαυτού σου, αποδεξου τες, ο εγκέφαλος την ρουτίνα (εμβοές στην προκειμένη) "ναρκώνεται" και την συνηθίζει. Δεν ήταν και ακριβώς πλάκα όταν είπα ότι αν μου έφευγαν τελείως θα αισθανόμουν μια πλήρη κενότητα σε βαθμό κατάθλιψης. Έτσι έχω πείσει φασιστικα τον εαυτό μου. If they can beat you, let them join you.

Μην ψάχνεσαι για βότανα (however, να χρησιμοποιείς βότανα γενικά στη ζωή σου) και θεραπειες στο ιντερνετ. Είναι ψυχωπλακωτικο. Και γω στην δεύτερη περίπτωση που αυξήθηκαν κατά πολύ, ψαχτηκα με τα κερατα μου. Τι μαγνήτες, τι βιταμίνες, τι νερά με όζον (παραδόξως, θεωρώ ότι αυτό το μαντζουνι βοήθησε, αυτό και η θήκη που περιγράφω), τι νυχτοξημερωματα στο νετ να βρω την απόλυτη θεραπεία.

Βάζε μουσική meditation ν'ακους κι ας ακούγονται περισσότερο τα βουητα. Στ' αρχιδια σου.

Αυτό που πραγματικά επιζητάς δεν είναι να εξαφανιστούν τελείως αλλά να τις "ομαλοποιησεις" και να τις κάνεις πιο συνεπείς στις αυξομειώσεις τους.

Οι αυτοκτονικες τάσεις είναι απόλυτα φυσιολογικές σε καταστάσεις σαν κι αυτή. Κάθε άνθρωπος που είναι περήφανος και αγαπάει τον εαυτό του οφείλει να σεβαστεί την υπόληψη του αισθανόμενος τες.

Αστες να γίνουν ένα με σένα.
Αστες να σε κατακτήσουν, τις ακούς γιατί είσαι ζωντανός.
:blm:

Νάσαι καλά ρε βετεράνε!


(το πιστεύεις ότι δάκρυσα;)

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Προφάσεις για να μην πάτε στην "ανάσταση"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 28 Απρ 2019, 17:34

Last Veteran έγραψε:
28 Απρ 2019, 17:21


Ναι,
Αστες να γίνουν ένα με σένα.
Αστες να σε κατακτήσουν, τις ακούς γιατί είσαι ζωντανός.
Εννοώ τα βουητα εδώ και όχι τις τάσεις στην από πάνω παράγραφο.

Εδιτ: το διορθωσα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών