Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Patriot
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 22:06

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Patriot » 08 Μάιος 2019, 22:13

μίστερ μαξ έγραψε:
08 Μάιος 2019, 21:59
Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 21:54
μίστερ μαξ έγραψε:
08 Μάιος 2019, 21:05


Ναι, επειδη δεν εχουν χρήμα οι μονες... :lol:
Οι μοναχοί ζούνε απομονωμένοι από τον κόσμο μία λιτή ζωή. Ούτε πλούσια γεύματα τρώνε, ούτε σε πούπουλα κοιμούνται,ούτε λεφτά έχουν και γενικά ζούνε μακριά από κάθε απόλαυση που ο μέσος πολίτης απολαμβάνει.Εγώ επισκέφτηκα το Αγιο Ορος και μετά βίας αντεξα δύο μέρες στο μοναστήρι λόγω της έλλειψης ανέσεων που είχα συνηθίσει.
Ειναι πολύ ευκολο να ζεις λιτά και να ξερεις οτι εχεις φαγητο, στέγη και χρήμα για την δυσκολη στιγμή. :smt023
Φαγητό ελαγχιστο και άγευστο που οι πιο πολλοί δεν θα το έτρωγαν με τίποτα,χρήματα πουθενά (ακόμα και να είχαν χρήματα εκεί δεν θα μπορούσαν να τα απολαύσουν αφού δεν έχει εκεί ούτε καταστήματα, ούτε μπαρ,ούτε καφετέριες, ούτε σινεμά, ούτε εστιατόρια, ούτε σουπερμάρκετ,ούτε καστηματα για να τα ξοδέψουν τα λεφτά. Οι μοναχοί τρέφονται με ότι καλλιεργούν και παράγουν οι ίδιοι.Οι μοναχοί ζούνε σαν άστεγοι με μόνη διαφορά ότι έχουν στέγη (το μοναστήρι ή κάποιο κελί ή σπηλιά αν είναι προχωρημένοι ασκητές).Εσύ τέτοια ζωή δεν μπορείς να ζήσεις και δεν θα ήθελες να ζήσεις ποτέ (δεν θα αντέχες).
Υπεράνω όλων η πατρίς

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 08 Μάιος 2019, 22:13

bluerose έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:08
Pirate7G έγραψε:
08 Μάιος 2019, 18:07
bluerose έγραψε:
08 Μάιος 2019, 17:38


Ε πώς δεν είναι!
Να πάω εγώ δε θα είναι
Οκ. Γιατί όμως;
Γιατί τόσο ενδιαφέρον για αυτόν τον συγκεκριμένο ειδικά;
Το είδα στις ειδήσεις και το παρέθεσα. Είδηση είναι. Γιατί δε ξέρω τι να σου πω
Εγώ αν πάω δε θα είναι. Θα ησυχάσουν όλοι μη σου πω:P
Μπλου, καθεσαι και δίνεις λογαριασμό;
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Μάιος 2019, 22:14

Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:13
.... (ακόμα και να είχαν χρήματα εκεί δεν θα μπορούσαν να τα απολαύσουν .....
:p3::p3::p3::p3::p3::p3::p3::p3::p3:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 08 Μάιος 2019, 22:14

Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:13
μίστερ μαξ έγραψε:
08 Μάιος 2019, 21:59
Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 21:54


Οι μοναχοί ζούνε απομονωμένοι από τον κόσμο μία λιτή ζωή. Ούτε πλούσια γεύματα τρώνε, ούτε σε πούπουλα κοιμούνται,ούτε λεφτά έχουν και γενικά ζούνε μακριά από κάθε απόλαυση που ο μέσος πολίτης απολαμβάνει.Εγώ επισκέφτηκα το Αγιο Ορος και μετά βίας αντεξα δύο μέρες στο μοναστήρι λόγω της έλλειψης ανέσεων που είχα συνηθίσει.
Ειναι πολύ ευκολο να ζεις λιτά και να ξερεις οτι εχεις φαγητο, στέγη και χρήμα για την δυσκολη στιγμή. :smt023
Φαγητό ελαγχιστο και άγευστο που οι πιο πολλοί δεν θα το έτρωγαν με τίποτα,χρήματα πουθενά (ακόμα και να είχαν χρήματα εκεί δεν θα μπορούσαν να τα απολαύσουν αφού δεν έχει εκεί ούτε καταστήματα, ούτε μπαρ,ούτε καφετέριες, ούτε σινεμά, ούτε εστιατόρια, ούτε σουπερμάρκετ,ούτε καστηματα για να τα ξοδέψουν τα λεφτά. Οι μοναχοί τρέφονται με ότι καλλιεργούν και παράγουν οι ίδιοι.Οι μοναχοί ζούνε σαν άστεγοι με μόνη διαφορά ότι έχουν στέγη (το μοναστήρι ή κάποιο κελί ή σπηλιά αν είναι προχωρημένοι ασκητές).Εσύ τέτοια ζωή δεν μπορείς να ζήσεις και δεν θα ήθελες να ζήσεις ποτέ (δεν θα αντέχες).
:g030::smt023
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Μάιος 2019, 22:15

Το ότι είναι παντρεμένος με 7 παιδιά, θα το σχολιάσετε ή θα το περάσετε έτσι;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Patriot
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 22:06

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Patriot » 08 Μάιος 2019, 22:17

Juno έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:01
Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 21:54
μίστερ μαξ έγραψε:
08 Μάιος 2019, 21:05


Ναι, επειδη δεν εχουν χρήμα οι μονες... :lol:
Οι μοναχοί ζούνε απομονωμένοι από τον κόσμο μία λιτή ζωή. Ούτε πλούσια γεύματα τρώνε, ούτε σε πούπουλα κοιμούνται,ούτε λεφτά έχουν και γενικά ζούνε μακριά από κάθε απόλαυση που ο μέσος πολίτης απολαμβάνει.Εγώ επισκέφτηκα το Αγιο Ορος και μετά βίας αντεξα δύο μέρες στο μοναστήρι λόγω της έλλειψης ανέσεων που είχα συνηθίσει.
Για τον Άθω μιλάς; Να τ'ανοίξω; Που πήγε ο θείος για ψάρεμα εκεί κοντά και είδε ρασάτο σε σκάφος με δύο σχεδόν ξεβράκωτες;
Εχεις πάει στην Αθω να δεις πως ζούνε εκεί οι μοναχοί και μιλάς; Εγώ έχω πάει και δεν αντεξα πάνω από δύο μέρες (με το ζόρι). Εσύ, εγώ και η συντριπτική πλειοψηφία των κατοίκων αυτού του πλανήτη δεν θα αντεχαμε πάνω από λίγες μέρες αυτή τη ζωή που κάνουν αυτοί μια ζωή χωρίς καμία άνεση, χωρίς τις απολαύσεις που έχουμε εμείς μία ζωή που μόνο αν περάσεις μια ημέρα σε μοναστήρι παιρνεις μια πολύ μικρή γεύση.Η ζωή του μέσου μοναχού είναι σαν του άστεγου με τη διαφορά ότι έχει κάποιου είδους στέγη (μοναστήρι ή κελί/σπηλιά κτλ αν είναι προχωρημένος ασκητής).
Υπεράνω όλων η πατρίς

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Μάιος 2019, 22:19

Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:17
Juno έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:01
Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 21:54


Οι μοναχοί ζούνε απομονωμένοι από τον κόσμο μία λιτή ζωή. Ούτε πλούσια γεύματα τρώνε, ούτε σε πούπουλα κοιμούνται,ούτε λεφτά έχουν και γενικά ζούνε μακριά από κάθε απόλαυση που ο μέσος πολίτης απολαμβάνει.Εγώ επισκέφτηκα το Αγιο Ορος και μετά βίας αντεξα δύο μέρες στο μοναστήρι λόγω της έλλειψης ανέσεων που είχα συνηθίσει.
Για τον Άθω μιλάς; Να τ'ανοίξω; Που πήγε ο θείος για ψάρεμα εκεί κοντά και είδε ρασάτο σε σκάφος με δύο σχεδόν ξεβράκωτες;
Εχεις πάει στην Αθω να δεις πως ζούνε εκεί οι μοναχοί και μιλάς; Εγώ έχω πάει και δεν αντεξα πάνω από δύο μέρες (με το ζόρι). Εσύ, εγώ και η συντριπτική πλειοψηφία των κατοίκων αυτού του πλανήτη δεν θα αντεχαμε πάνω από λίγες μέρες αυτή τη ζωή που κάνουν αυτοί μια ζωή χωρίς καμία άνεση, χωρίς τις απολαύσεις που έχουμε εμείς μία ζωή που μόνο αν περάσεις μια ημέρα σε μοναστήρι παιρνεις μια πολύ μικρή γεύση.Η ζωή του μέσου μοναχού είναι σαν του άστεγου με τη διαφορά ότι έχει κάποιου είδους στέγη (μοναστήρι ή κελί/σπηλιά κτλ αν είναι προχωρημένος ασκητής).
Εγώ λέω τι είδε ο θείος που πήγε εκεί κοντά για ψάρεμα. Επίσης έχω ακούσει και ιστορία από σοβαρό άνθρωπο του ΕΚΑΒ στη Θεσσαλονίκη που είχε πάει εκεί για μεταφορά ασθενούς, αλλά άστο. Μην πέσεις από το συννεφάκι σου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 08 Μάιος 2019, 22:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Patriot
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 22:06

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Patriot » 08 Μάιος 2019, 22:20

Juno έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:14
Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:13
.... (ακόμα και να είχαν χρήματα εκεί δεν θα μπορούσαν να τα απολαύσουν .....
:p3::p3::p3::p3::p3::p3::p3::p3::p3:
Για πες τι μπορούν να αγοράσουν στον Αθω;Τηλεόραση; Λάπτοπ;Πλούσια φαγητά; Να βγούνε στο τοπικό μπάρ για ποτά; Να αγοράσουν κρεβάτια με πούπουλα; Τίποτα απολύτως δεν έχουν στα μοναστήρια. Οι μοναχοί τρέφονται μόνο με ότι παράγουν/καλλιεργούν αυτοί και ζούνε μία ζωή γεμάτη στερήσεις που δεν μπορείς να αντιληφθεί χωρίς να εχεις πάει σε μοναστήρι.Δεν είσαι ανόητος αλλά το παίζεις ανόητος.
Υπεράνω όλων η πατρίς

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 08 Μάιος 2019, 22:21

Juno έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:15
Το ότι είναι παντρεμένος με 7 παιδιά, θα το σχολιάσετε ή θα το περάσετε έτσι;
Τα παιδιά βρε Τζουνο ο Θεός τα δίνει!...Καταλαβαίνεις τί εστί αφιέρωση στον Θεό γιά όχι;
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Patriot
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 22:06

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Patriot » 08 Μάιος 2019, 22:22

Juno έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:19
Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:17
Juno έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:01

Για τον Άθω μιλάς; Να τ'ανοίξω; Που πήγε ο θείος για ψάρεμα εκεί κοντά και είδε ρασάτο σε σκάφος με δύο σχεδόν ξεβράκωτες;
Εχεις πάει στην Αθω να δεις πως ζούνε εκεί οι μοναχοί και μιλάς; Εγώ έχω πάει και δεν αντεξα πάνω από δύο μέρες (με το ζόρι). Εσύ, εγώ και η συντριπτική πλειοψηφία των κατοίκων αυτού του πλανήτη δεν θα αντεχαμε πάνω από λίγες μέρες αυτή τη ζωή που κάνουν αυτοί μια ζωή χωρίς καμία άνεση, χωρίς τις απολαύσεις που έχουμε εμείς μία ζωή που μόνο αν περάσεις μια ημέρα σε μοναστήρι παιρνεις μια πολύ μικρή γεύση.Η ζωή του μέσου μοναχού είναι σαν του άστεγου με τη διαφορά ότι έχει κάποιου είδους στέγη (μοναστήρι ή κελί/σπηλιά κτλ αν είναι προχωρημένος ασκητής).
Εγώ λέω τι είδε ο θείος που πήγε εκεί κοντά για ψάρεμα. Επίσης έχω ακούσει και ιστορία από σοβαρό άνθρωπο τους ΕΚΑΒ στη Θεσσαλονίκη που είχε πάει εκεί για μεταφορά ασθενούς, αλλά άστο. Μην πέσεις από το συννεφάκι σου.
Εχεις πάει εσύ ο ίδιος να δεις από κοντά ή μόνο φήμες ξέρεις; Και εγώ ξέρω φήμη ότι ο γείτονας μου πήγε στο φεγγάρι. Οσον αφορά τις γυναίκες στον Αθω δεν μπαίνει γυναίκα.Τέλος για το ράσο το ράσο δε σήμαινε τίποτα ο καθένας μπορεί να φοράει ράσο χωρίς καν να είναι μοναχός ή ιερέας.
Υπεράνω όλων η πατρίς

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Μάιος 2019, 22:23

Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:20
Juno έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:14
Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:13
.... (ακόμα και να είχαν χρήματα εκεί δεν θα μπορούσαν να τα απολαύσουν .....
:p3::p3::p3::p3::p3::p3::p3::p3::p3:
Για πες τι μπορούν να αγοράσουν στον Αθω;Τηλεόραση; Λάπτοπ;Πλούσια φαγητά; Να βγούνε στο τοπικό μπάρ για ποτά; Να αγοράσουν κρεβάτια με πούπουλα; Τίποτα απολύτως δεν έχουν στα μοναστήρια. Οι μοναχοί τρέφονται μόνο με ότι παράγουν/καλλιεργούν αυτοί και ζούνε μία ζωή γεμάτη στερήσεις που δεν μπορείς να αντιληφθεί χωρίς να εχεις πάει σε μοναστήρι.Δεν είσαι ανόητος αλλά το παίζεις ανόητος.
Δεν είναι ίδια όλα τα μοναστήρια.
Πάντως δεν έχω ακούσει για τοπικά μπαρ. Για τα υπόλοιπα, δεν συνεχίζω.


Patriot έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:22
Εχεις πάει εσύ ο ίδιος να δεις από κοντά ή μόνο φήμες ξέρεις; Και εγώ ξέρω φήμη ότι ο γείτονας μου πήγε στο φεγγάρι. Οσον αφορά τις γυναίκες στον Αθω δεν μπαίνει γυναίκα.Τέλος για το ράσο το ράσο δε σήμαινε τίποτα ο καθένας μπορεί να φοράει ράσο χωρίς καν να είναι μοναχός ή ιερέας.
Εντάξει, το Juno, δεν το ξέρεις. Αλλά το avatar σου φαίνεται να το χρησιμοποιεί άντρας;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Μάιος 2019, 22:24

Natasha έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:21
Juno έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:15
Το ότι είναι παντρεμένος με 7 παιδιά, θα το σχολιάσετε ή θα το περάσετε έτσι;
Τα παιδιά βρε Τζουνο ο Θεός τα δίνει!...Καταλαβαίνεις τί εστί αφιέρωση στον Θεό γιά όχι;
Ασχολίαστο :102:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Pam
Δημοσιεύσεις: 1487
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2018, 01:10

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pam » 08 Μάιος 2019, 22:25

Το γεγονός ότι παράτησε τις ανέσεις που απολάμβανε ως γιατρός και επέλεξε τον δρόμο του μοναχισμού ένα εξαιρετικά δύσκολο δρόμο είναι αξιοθαύμαστο.Μένει να δούμε αν θα αντέξει καθώς εγώ ξέρω άτομο που πήγε δόκιμος μοναχός και μόλις είδε πόσες στερήσεις του επιφυλάσσει ο δρόμος του μοναχισμουυ τα παράτησε και επέστρεψε στα εγκόσμια.
Τάδε έφη Αρίστος:
ΧΑ και ΚΚΕ θα παρουν μαζι 20%.

Συριζα και ΝΔ θα παρουν μαζι 65%.

Θα μεινουν εκτος Βουλης κομματα που πηραν ψηφους 15%.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4299
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 08 Μάιος 2019, 22:26

Juno έγραψε:
08 Μάιος 2019, 22:15
Το ότι είναι παντρεμένος με 7 παιδιά, θα το σχολιάσετε ή θα το περάσετε έτσι;
Αν θες
Έχουμε πολλές περιπτώσεις εγγάμων που άφησαν τα εγκόσμια και πήγαν να μονάσουν. Το πρώτο που κάνουν είναι να αποκαταστήσουν τα παιδιά τους και ότι άλλες εκκρεμότητες έχουν. Είναι προϋπόθεση ότι το αποδέχονται. Είναι εντολή τού πνευματικού τους και στην περίπτωσή μας τού Ηγουμένου τους.
Άν είναι χωρισμένοι, τότε ο πνευματικός τους βλέπει για πιο λόγο θέλουν να γίνουν.
ΑΝ ζει ακόμα η/ο γυναίκα/άνδρας τους, τότε πρέπει να γίνει από κοινού. Πρέπει και η γυναίκα/ανδρας του/της να πάει να μονάσει αντίστοιχα.
Αν έχει πεθάνει ο/η σύζυγος τότε τα κριτήρια αλλάζουν.

Αρκούν αυτά;

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11471
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Ομότιμος Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών έγινε μοναχός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 08 Μάιος 2019, 22:27

Τεμπελαράδες. Ανήμποροι να βοηθήσουν και να λειτουργήσουν σε έναν κόσμο που αλλάζει συνέχεια και τους τρομάζει. Δειλοί, πάνε χώνονται σε τέσσερις τείχους και προσεύχονται ή χτίζουν μάντρες και μοναστήρια, ενώ ο αληθινός κόσμος έξω τους βλέπει σαν τα ζώα στον ζωολογικό κήπο όποτε για κάποιο λόγο τους επισκέπτεται.

Θέλει χοντρό πρόβλημα να το κάνεις αυτό από τα νιάτα σου, και ακόμα πιο χοντρό να το κάνεις στα γεράματα. Δεν είναι άξιος θαυμασμού, άλλο αν η πίστη σας τυφλώνει.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών