Χριστιανισμός και κοινωνική ανισότητα

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Χριστιανισμός και κοινωνική ανισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 25 Αύγ 2019, 21:53

stavmanr έγραψε:
25 Αύγ 2019, 20:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Αύγ 2019, 19:23
Nero έγραψε:
25 Αύγ 2019, 19:13


συμβαίνει αλλά δε βλέπω που κολλάει αυτό, ούτε το γέλιο :smt017
Στο ότι οι περισσότεροι φερόμενοι ως άθεοι και κυρίως αντιχριστιανοί θα χάσουν αυγά και πασχάλια αν αφαιρεθεί το μεταφυσικό στοιχείο από το όποιο κοινωνικοπολιτικό κόνσεπτ έχουν στο μυαλουδάκι τους.

Το έχω γράψει κι άλλες φορές αλλά δεν έχω πρόβλημα να το επαναλάβω.

Γουστάρετε φάση απόλυτου κυνισμού χωρίς θεωρητικά μπιχλιμπίδια (πολιτικών ή θρησκευτικών δογμάτων) ή όχι;
Άψογη η Γαλή.
Κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι! :003:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Χριστιανισμός και κοινωνική ανισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 25 Αύγ 2019, 22:00

Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
25 Αύγ 2019, 21:33
Nandros έγραψε:
25 Αύγ 2019, 18:52
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
25 Αύγ 2019, 18:16
με το που διαβάσω τις πρώτες γραμμές λέω αυτός ο νημας είναι η χαρά του μπλε booby's αλλά βλέπω νανδρος να γράφει ,ε ας πάρει μια χαρά και ο νανδρός ,
ΝΆνδρος βιάζεσαι, βιάζεσαι και δεν το λέω για να σε δουλέψω... σε κηρύγματα εκκλησίας Δεκαπενταύγουστος ; δεν καλοθυμάμαι ,ανακοίνωση του μητροπολίτη; δεν καλοθυμάμαι, λέει δυο χιλιάδες χρόνια έχουνε περάσει από την ελευση του Χριστού αλλά είναι ...νωρίς ακόμα γιά να κριθεί το έργο του χριστιανισμού στον πλανήτη ,δεν έχει αποδώσει ακόμα καρπούς ,

εννοείται ότι δεν σου κανω πλακα,παιδιά είμαστε;
Ποιος σου είπε ότι ανήκω σε αυτούς που "περιμένουν"; :smt018
Το έγραψα για την υποθετική περίπτωση οπου μιλήσεις με παπά πχ και του λες μα και μου... Ε και αυτός θα σου αντειπει βιάζεσαι τέκνον μου, μια υπόθεση εργασίας να μην κάνω;
Μια φορά μου έλαχε στην πλώρη, αλλά ήταν συγγενής φίλης και δεν ασχολήθηκα. Τότε ήμουν και αδιάφορος με τα θρησκευτικά.
Αν μου συμβεί τώρα, μετά από 9 χρόνια στο πχόρουμ που ασχολήθηκα και ξεσκόλισα, ένεκα τα βαριά χριστιανά, θα τον έκανα να μαζέψει τα φουστάνια του και να τρέχει!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Χριστιανισμός και κοινωνική ανισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 25 Αύγ 2019, 22:28

Nandros έγραψε:
25 Αύγ 2019, 22:00
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
25 Αύγ 2019, 21:33
Nandros έγραψε:
25 Αύγ 2019, 18:52
Ποιος σου είπε ότι ανήκω σε αυτούς που "περιμένουν"; :smt018
Το έγραψα για την υποθετική περίπτωση οπου μιλήσεις με παπά πχ και του λες μα και μου... Ε και αυτός θα σου αντειπει βιάζεσαι τέκνον μου, μια υπόθεση εργασίας να μην κάνω;
Μια φορά μου έλαχε στην πλώρη, αλλά ήταν συγγενής φίλης και δεν ασχολήθηκα. Τότε ήμουν και αδιάφορος με τα θρησκευτικά.
Αν μου συμβεί τώρα, μετά από 9 χρόνια στο πχόρουμ που ασχολήθηκα και ξεσκόλισα, ένεκα τα βαριά χριστιανά, θα τον έκανα να μαζέψει τα φουστάνια του και να τρέχει!
.
Καλώς, δεν έχω να σχολιάσω κάτι μεμπτό πάνω σε αυτό, άλλωστε και εγώ δεν τα πάω τα τελευταία χρόνια καλά με τον ανορθολογισμό, πχ επίσκεψη στο Άγιον Όρος για δεν έχω κάνει; Διότι ΣΥΝ ΤΟΙΣ ΑΛΛΟΙΣ το θεωρώ κουφό να βρωμοκοπας από τον ιδρώτα και να μην επιτρέπεται να κάνεις μπάνιο σαν άνθρωπος!
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών