Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8174
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 13 Νοέμ 2019, 12:55

Papa John έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 01:05
Εντωμεταξύ αυτοί είναι λιώμα 24/7 γιατί το έχουν βρει σε ένα στίχο από ένα ιερό ινδουιστικό γραπτό,που λέει για ένα φυτό με 7 φύλλα κλπ,οπότε αυτοί το τιμούν με το παραπάνω.Επίσης δεν ζουν μόνο από τη νεκροφαγία διότι οι άλλοι Ινδοί τους αφήνουν προσφορές φαγητών σε πιατάκια.Πιστεύουν δηλαδή ότι όντως αυτά τα λέσια είναι κάτι σαν θεότητες.Θα μου πείτε,εδώ αφήνουν τις αγελάδες να αλωνίζουν μέσα στις δημόσιες υπηρεσίες.

Ινδία,ένα τεράστιο,το μεγαλύτερο ίσως,πολιτισμικό σοκ στον πλανήτη.
Όσοι είναι πολυταξιδεμένοι και διατηρούν κανάλια στο YouTube (και μιλάμε ότι έχουν πάει σε πάνω από 60 τουλάχιστον χώρες έκαστος),συμφωνούν σε ένα πράγμα,ότι η Ινδία είναι όντως η πιο τρελλή χώρα που υπάρχει.


.
Υπάρχου πολλοί πού μόλις κατέβηκαν από το αεροπλάνο και έκαναν μιά βόλτα στίς μεγάλες πόλεις.....

Εφυγαν μέ τό επόμενο αεροπλάνο.....!!!!!!!

Νομίζεις ότι βγήκες βόλτα στή Κόλαση .... καί ότι δέν μπορεί νά υπάρχει αυτό πού βλέπεις.... . :102:

Τί χρονομηχανές καί μαλακίες.... σέ 8 ώρες είσαι σέ άλλο πλανήτη.....

Εγώ στήν πρώτη βόλτα στή Βομβάη είδα τή μισή πόλη νά κοιμάται στά πεζοδρόμια

καί πάνω τους κατσαρίδες καί ποντίκια νά χορεύουν..... απερίγραπτη φτώχεια ..... φρίκη.....

Η κατσαρίδα είναι παντού στίς πεδινές ζεστές καί μέ υγρασία χώρες πού δέν έχουν χειμώνες.....

Μέχρι νά φτάσω στό Νεπάλ δέν έτρωγα παρα φρούτα καί μπισκότα λόγω του φόβου τής διάχυτης βρωμιάς.....

μέχρι πού στή Μπενάρες στό Γαγγη νοιώθω ζαλάδες καταρρευσης.....

Παρεπιπτώντος πρίν φύγω από Ελλάδα εκτός από χάπια μαλάριας/ ελονοσίας δέν είχαν κανένα άλλο

εμβόλιο υποστήριξης νά δώσουν τά μουνόπανα.... . :e040: . :011:

Αξίζει νά τό δείς αυτό τό μεγάλο κομμάτι τού κόσμου γιατί σού δίνει μιά ανεκτικότητα καί σέ προσγειώνει....

Σέ τέτοιες χώρες νοιώθεις ένα μυρμήγκι....ανάμεσα στά άλλα....

ΥΓ
Η μισή Ινδία δέν νομίζω ότι έχει τά χρήματα νά πληρώσει τά ξύλα γιά νά καεί....

Γιαυτό καί τούς πετάνε στό Γάγγη....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 13 Νοέμ 2019, 12:59

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 12:55
Papa John έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 01:05
Εντωμεταξύ αυτοί είναι λιώμα 24/7 γιατί το έχουν βρει σε ένα στίχο από ένα ιερό ινδουιστικό γραπτό,που λέει για ένα φυτό με 7 φύλλα κλπ,οπότε αυτοί το τιμούν με το παραπάνω.Επίσης δεν ζουν μόνο από τη νεκροφαγία διότι οι άλλοι Ινδοί τους αφήνουν προσφορές φαγητών σε πιατάκια.Πιστεύουν δηλαδή ότι όντως αυτά τα λέσια είναι κάτι σαν θεότητες.Θα μου πείτε,εδώ αφήνουν τις αγελάδες να αλωνίζουν μέσα στις δημόσιες υπηρεσίες.

Ινδία,ένα τεράστιο,το μεγαλύτερο ίσως,πολιτισμικό σοκ στον πλανήτη.
Όσοι είναι πολυταξιδεμένοι και διατηρούν κανάλια στο YouTube (και μιλάμε ότι έχουν πάει σε πάνω από 60 τουλάχιστον χώρες έκαστος),συμφωνούν σε ένα πράγμα,ότι η Ινδία είναι όντως η πιο τρελλή χώρα που υπάρχει.


.
Υπάρχου πολλοί πού μόλις κατέβηκαν από το αεροπλάνο και έκαναν μιά βόλτα στίς μεγάλες πόλεις.....

Εφυγαν μέ τό επόμενο αεροπλάνο.....!!!!!!!

Νομίζεις ότι βγήκες βόλτα στή Κόλαση .... καί ότι δέν μπορεί νά υπάρχει αυτό πού βλέπεις.... . :102:

Τί χρονομηχανές καί μαλακίες.... σέ 8 ώρες είσαι σέ άλλο πλανήτη.....

Εγώ στήν πρώτη βόλτα στή Βομβάη είδα τή μισή πόλη νά κοιμάται στά πεζοδρόμια

καί πάνω τους κατσαρίδες καί ποντίκια νά χορεύουν..... απερίγραπτη φτώχεια ..... φρίκη.....

Η κατσαρίδα είναι παντού στίς πεδινές ζεστές καί μέ υγρασία χώρες πού δέν έχουν χειμώνες.....

Μέχρι νά φτάσω στό Νεπάλ δέν έτρωγα παρα φρούτα καί μπισκότα λόγω του φόβου τής διάχυτης βρωμιάς.....

μέχρι πού στή Μπενάρες στό Γαγγη νοιώθω ζαλάδες καταρρευσης.....

Παρεπιπτώντος πρίν φύγω από Ελλάδα εκτός από χάπια μαλάριας/ ελονοσίας δέν είχαν κανένα άλλο

εμβόλιο υποστήριξης νά δώσουν τά μουνόπανα.... . :e040: . :011:

Αξίζει νά τό δείς αυτό τό μεγάλο κομμάτι τού κόσμου γιατί σού δίνει μιά ανεκτικότητα καί σέ προσγειώνει....

Σέ τέτοιες χώρες νοιώθεις ένα μυρμήγκι....ανάμεσα στά άλλα....

ΥΓ
Η μισή Ινδία δέν νομίζω ότι έχει τά χρήματα νά πληρώσει τά ξύλα γιά νά καεί....

Γιαυτό καί τούς πετάνε στό Γάγγη....


.

Πολύ ενδιαφέρον. Η Ινδία πάντα είχε κάτι το αποκρουστικό και ταυτόχρονα σαγηνευτικό.

Η μόνη χώρα για την οποία δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα


Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 13 Νοέμ 2019, 13:32

Gherschaagk έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 01:17
Όλοι λάκισαν εκτός από την μία κάμερα.

Νομίζω θα αλλάξω άβαταρ.

Άντε να ψάξω τώρα.
τώρα που είπες για άβαταρ
πάντα ήθελα να σε ρωτήσω τι απεικονίζει το δικό σου
τον τζόκερ;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Νοέμ 2019, 13:50

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 13:32
Gherschaagk έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 01:17
Όλοι λάκισαν εκτός από την μία κάμερα.

Νομίζω θα αλλάξω άβαταρ.

Άντε να ψάξω τώρα.
τώρα που είπες για άβαταρ
πάντα ήθελα να σε ρωτήσω τι απεικονίζει το δικό σου
τον τζόκερ;
Όχι έναν κανίβαλο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 13:53

Μία απ τις μεγαλύτερες μάστιγες της ανθρωπότητας είναι οι θρησκείες.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"


Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9260
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 13 Νοέμ 2019, 14:04

Και οι ανθρωποι
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7899
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Νοέμ 2019, 14:12

Τρομερή εμπειρία θα ήταν έστω και για λίγο ένα τέτοιο ταξίδι.
Φαντάζομαι πλανήτες αμέτρητες φορές πιο κυριλέ από το πιο κυριλέ μέρος της Ευρώπης ή των Η.Π.Α.
Κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσα να το φανταστώ. :-?

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23400
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Νοέμ 2019, 14:22

Τ'aghori μου τ'aghori μου τ'aghori μου
γλυκό και τραγανό σαν χιούμαν τέφρα!

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14695
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 13 Νοέμ 2019, 14:24

Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
sport billy
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: 18 Ιαν 2019, 12:52
Phorum.gr user: sport billy
Τοποθεσία: planet Mars

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sport billy » 13 Νοέμ 2019, 14:30

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 12:55




.
Υπάρχου πολλοί πού μόλις κατέβηκαν από το αεροπλάνο και έκαναν μιά βόλτα στίς μεγάλες πόλεις.....

Εφυγαν μέ τό επόμενο αεροπλάνο.....!!!!!!!

Νομίζεις ότι βγήκες βόλτα στή Κόλαση .... καί ότι δέν μπορεί νά υπάρχει αυτό πού βλέπεις.... . :102:

Τί χρονομηχανές καί μαλακίες.... σέ 8 ώρες είσαι σέ άλλο πλανήτη.....

Εγώ στήν πρώτη βόλτα στή Βομβάη είδα τή μισή πόλη νά κοιμάται στά πεζοδρόμια

καί πάνω τους κατσαρίδες καί ποντίκια νά χορεύουν..... απερίγραπτη φτώχεια ..... φρίκη.....

Η κατσαρίδα είναι παντού στίς πεδινές ζεστές καί μέ υγρασία χώρες πού δέν έχουν χειμώνες.....

Μέχρι νά φτάσω στό Νεπάλ δέν έτρωγα παρα φρούτα καί μπισκότα λόγω του φόβου τής διάχυτης βρωμιάς.....

μέχρι πού στή Μπενάρες στό Γαγγη νοιώθω ζαλάδες καταρρευσης.....

Παρεπιπτώντος πρίν φύγω από Ελλάδα εκτός από χάπια μαλάριας/ ελονοσίας δέν είχαν κανένα άλλο

εμβόλιο υποστήριξης νά δώσουν τά μουνόπανα.... . :e040: . :011:

Αξίζει νά τό δείς αυτό τό μεγάλο κομμάτι τού κόσμου γιατί σού δίνει μιά ανεκτικότητα καί σέ προσγειώνει....

Σέ τέτοιες χώρες νοιώθεις ένα μυρμήγκι....ανάμεσα στά άλλα....

ΥΓ
Η μισή Ινδία δέν νομίζω ότι έχει τά χρήματα νά πληρώσει τά ξύλα γιά νά καεί....

Γιαυτό καί τούς πετάνε στό Γάγγη....


.
Το μεγάλο πρόβλημα της Ινδίας είναι οι
τουαλέτες.



Υπάρχουν εκατοντάδες video στο you tube πάνω σε αυτό το πρόβλημα.

Πραγματικά και χωρίς ίχνος φυλετισμού το να μην έχουν λύσει οι κοινωνίες τον 21ο αιώνα το πρόβλημα που θα κάνουν τα κακά τους και τσία τους, όπως αυτές του Μπαγκλαντές και των Ινδιών και να αφοδεύουν ομαδικώς σε παραλίες, γραμμές τραίνων και γενικά όπου βρούν και όλοι να κυκλοφορούν με ένα μπρίκι στο χέρι για πλύνουν τον πισινό τους με κάνει να τους χαρακτηρίσω ανεπρόκοπους, απολίτιστους και βρωμιαρέους συλλήβδην όλους.
Όλοι οι λαοί και οι κοινωνίες βρεθήκανε στο ίδιο πρόβλημα και το ξεπέρασαν. Μόνο οι Ινδοί έμειναν πίσω και ακόμα το 2020 δεν έχουν τουαλέτες. Δεν νομίζω τα γειτονικά κράτη Νεπάλ, Πακιστάν και Μυανμάρ να απασχολούνται ακόμα με αυτό το θέμα. Το έχουνε λύσει.
Παλεύει η ινδική κυβέρνηση να τους φτιάξει δημόσιες χέστρες, επειδή κανένας δεν μπαίνει στον κόπο ν' ανοίξει μ΄ένα φτυάρι κι ένα κασμά ένα λάκο στο σπίτι του και να ανοίξει και μια τρύπα να χέζει μέσα.

ΕΛΕΟΣ δηλαδή!
Έχουν τηλεόραση αλλά δεν έχουν τουαλέτα.
Να σου φτιάξει το κράτος δρόμους, νοσοκομεία, σχολεία το καταλαβαίνω, αλλά να είσαι τόσο άχρηστος και βρωμιάρης και να το αναγκάσεις να σου φτιάχνει και τουαλέτες;
grtex 7381 έγραψε:
30 Μαρ 2019, 20:41
Το Γκιωνης βγαίνει και από το πουλί Γκιώνη, ακόμα και οι Τσακωνες και οι Κρητικοί το έχουν
Θες ένα γλυφιτζούρι;

Nero

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 13 Νοέμ 2019, 14:34

alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 13:53
Μία απ τις μεγαλύτερες μάστιγες της ανθρωπότητας είναι οι θρησκείες.
γιατί? Εγώ απο τότε που διάβασα λίγη κοινωνική ανθρωπολογία τις λάτρεψα, είναι το αλάτι της ζωής. Δοκίμασε λίγο Maurice Bloch και θα τις δεις με άλλο μάτι. Είναι και δικός σας, μαρξιστής :)

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 14:43

Nero έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:34
alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 13:53
Μία απ τις μεγαλύτερες μάστιγες της ανθρωπότητας είναι οι θρησκείες.
γιατί? Εγώ απο τότε που διάβασα λίγη κοινωνική ανθρωπολογία τις λάτρεψα, είναι το αλάτι της ζωής. Δοκίμασε λίγο Maurice Bloch και θα τις δεις με άλλο μάτι. Είναι και δικός σας, μαρξιστής :)
Τον έχω διαβάσει. Απλά η θρησκεία όπως την αναλύει δεν έχει καμία σχέση με τις σημερινές. Κι εγώ πχ είμαι φαν της θεολογίας της απελευθέρωσης και τη θεωρώ ότι πιο κοντινό στον κομμουνισμό. Πόσοι την ακολούθησαν και πόσοι μείναν ζωντανοί; Το Βατικανό μια φορά τους αφόρισε. Το να απομονώνεις εδάφια της βίβλου για να δείξεις την οικουμενικότητα και την αγάπη του χριστιανισμού το μόνο που κάνει είναι το να μην δίνει σημασία τόσο σε άλλα εδάφια που καμία σχέση δεν έχουν με αγάπη ή με οικουμενικότητα όσο και με τη σημερινή πραγματικότητα.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Nero

Re: Aghori, οι μοναχοί που κάνουν τους σατανιστές να μοιάζουν παιδιά του κατηχητικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 13 Νοέμ 2019, 14:46

alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:43
Nero έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:34
alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 13:53
Μία απ τις μεγαλύτερες μάστιγες της ανθρωπότητας είναι οι θρησκείες.
γιατί? Εγώ απο τότε που διάβασα λίγη κοινωνική ανθρωπολογία τις λάτρεψα, είναι το αλάτι της ζωής. Δοκίμασε λίγο Maurice Bloch και θα τις δεις με άλλο μάτι. Είναι και δικός σας, μαρξιστής :)
Τον έχω διαβάσει. Απλά η θρησκεία όπως την αναλύει δεν έχει καμία σχέση με τις σημερινές. Κι εγώ πχ είμαι φαν της θεολογίας της απελευθέρωσης και τη θεωρώ ότι πιο κοντινό στον κομμουνισμό. Πόσοι την ακολούθησαν και πόσοι μείναν ζωντανοί; Το Βατικανό μια φορά τους αφόρισε. Το να απομονώνεις εδάφια της βίβλου για να δείξεις την οικουμενικότητα και την αγάπη του χριστιανισμού το μόνο που κάνει είναι το να μην δίνει σημασία τόσο σε άλλα εδάφια που καμία σχέση δεν έχουν με αγάπη ή με οικουμενικότητα όσο και με τη σημερινή πραγματικότητα.
μα δε μιλάω για φιλοσοφία, αλλά για την ανθρωπολογία της θρησκείας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών