Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

jey_pap
Δημοσιεύσεις: 1625
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 22:15
Phorum.gr user: j_pap

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jey_pap » 19 Μαρ 2022, 23:24

Όπως οι χριστιανοί έχουν τις ιερές ακολουθιες των Μεγάλων Εορτών, έτσι και οι εθνικες θρησκείες (κι ο νεοσατανισμος) έχουν το δικο τους... Τυπικό (δυσφημιστικά ή συκοφαντικά σχόλια για τα γεγονότα των χριστιανικών Εορτών) ;;
:p2:


ΥΓ
Κουραστικες επαναληψεις σε ετησιο μοτιβο.
«...γιατί σκοπός μας δεν είναι να μάθουμε πολλά. Σκοπός μας είναι μέσα από την εξάσκησή μας να φέρουμε σε κατάσταση κβαντισμού τον ίδιο το νου μας...»

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8564
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 19 Μαρ 2022, 23:40

jey_pap έγραψε:
19 Μαρ 2022, 23:24
Όπως οι χριστιανοί έχουν τις ιερές ακολουθιες των Μεγάλων Εορτών, έτσι και οι εθνικες θρησκείες (κι ο νεοσατανισμος) έχουν το δικο τους... Τυπικό (δυσφημιστικά ή συκοφαντικά σχόλια για τα γεγονότα των χριστιανικών Εορτών) ;;
:p2:


ΥΓ
Κουραστικες επαναληψεις σε ετησιο μοτιβο.
Η Ελληνική Εθνική Θρησκεία δεν έχει σχόλια προς άλλες θρησκείες στους ύμνους και άλλα τυπικά.
Ο Σατανισμός έχει.
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 20 Μαρ 2022, 01:52

Διαβάστε προσεκτικά. Περί Αντιχρίστου και Αγίου Φωτός – VIDEO

1 Μαΐου, 2021

Άγιο Φως, ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ

Χθες είπα ότι αυτός ο κόσμος δεν είναι πλέον άξιος να λαμβάνει το ΑΓΙΟ ΦΩΣ που με θαύμα κάθε χρόνο άναβε στα χέρια του Ελληνορθόδοξου (και μόνο) Πατριάρχη Ιεροσολύμων.
Σήμερα είδαμε σε απ΄ ευθείας αναμετάδοση από το στούντιο SAMΙ, το φως από τις λαμπάδες του Πατριάρχη να μην μεταλαμπαδεύεται ακαριαία όπως τις άλλες φορές, ούτε άναψαν τα καντήλια από μόνα τους.

Πλην τούτου, ο Αρμένης Πατριάρχης κάηκε από τις λαμπάδες των διπλανών του, ενώ το ΑΓΙΟ ΦΩΣ δεν καίει, τουλάχιστον όχι για αρκετή ώρα από τη στιγμή που βγαίνει από τον ΠΑΝΑΓΙΟ ΤΑΦΟ.

Επίσης ούτε τιμές αρχηγού κράτους πλέον του παρέχει η Ελλάδα, άλλωστε τι νόημα θα είχε;;;

Μέρες Αντιχρίστου λένε πολλές και πολλοί.

ΠΡΟΣΕΞΤΕ (σύμφωνα με το μυθιστόρημα αχαλίνωτης πραγματικότητας ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ)

Ο Αντίχριστος, πρώτα θα χριστεί σε ιδιωτική τελετή στο γνωστό Μέγαρο.
Μετά, άγνωστο σε πόσο καιρό από τότε που θα χρισθεί, θα παρουσιαστεί στον παγκόσμιο λαό σε δημόσια τελετή, στον 3ο Ναό του Σολομώντος, όπως λέγεται ότι επιθυμεί.
Τέλος θα καταδειχθεί τρεις φορές για να καταστεί σαφές, σε όλες και όλους που νοιάζονται, το ποιος είναι.
Όσο για εμένα, είχα πει στις 12-8-2016, ότι η τελευταία εξουσία που θα χάσει η εκκλησία είναι το ότι δεν θα λαμβάνει πλέον το Άγιο Φως. Εκείνη τη χρονιά θα χριστεί (διευκρινίζω ότι δεν θα εμφανιστεί δημόσια όταν χριστεί) και ο Αντίχριστος.

...
https://www.el.gr/nea-taxh-2/diavaste-p ... QgJlZI58p0
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 20 Μαρ 2022, 11:11

Που θα γίνει η ιδιωτική τελετή; Να πάμε να φάμε κάνα γλυκό καμιά προβατίνα .

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 20 Μαρ 2022, 11:13

jey_pap έγραψε:
19 Μαρ 2022, 23:24
Όπως οι χριστιανοί έχουν τις ιερές ακολουθιες των Μεγάλων Εορτών, έτσι και οι εθνικες θρησκείες (κι ο νεοσατανισμος) έχουν το δικο τους... Τυπικό (δυσφημιστικά ή συκοφαντικά σχόλια για τα γεγονότα των χριστιανικών Εορτών) ;;
:p2:


ΥΓ
Κουραστικες επαναληψεις σε ετησιο μοτιβο.
Και οι μεν και οι δε, χριστιανοί και αυτοί που ονομάζεις νεοσατανιστές κλπ με αναπτήρα ή σπίρτα ανάβουν τις λαμπάδες. :D

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 20 Μαρ 2022, 11:46

taliban έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:11
Που θα γίνει η ιδιωτική τελετή; Να πάμε να φάμε κάνα γλυκό καμιά προβατίνα .
:lol: Στο Μεγαρο Μουσικης της Θεσσαλονίκης θα γίνει.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Μαρ 2022, 11:51

Κάτι που δεν έχετε αντιληφθεί. Προετοιμάζεται όλο το σύστημα για την έλευση του "τελικού" Αντιχρίστου. Όχι τώρα, όχι σύντομα. Μακάρι να έχω πεθάνει πριν.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 20 Μαρ 2022, 11:57

Στύγιος έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:51
Κάτι που δεν έχετε αντιληφθεί. Προετοιμάζεται όλο το σύστημα για την έλευση του "τελικού" Αντιχρίστου. Όχι τώρα, όχι σύντομα. Μακάρι να έχω πεθάνει πριν.
Αυτό δεν γραφω πιο πανω βρε Στυγιε;;; Και γω αυτο πιστευω!!! Εμενα παντως δεν με πειραζει και να ζω, θα με προστατεψει ο Θεος, δεν εχω να φοβηθω τιποτα νομιζω. Για τον αντίχριστο, ίσως και να μην είναι ο τελικος, τελικος μπορει να είναι η Λιλιθ Λαμασθου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νατάσα την 20 Μαρ 2022, 11:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 20 Μαρ 2022, 11:58

Στύγιος έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:51
Κάτι που δεν έχετε αντιληφθεί. Προετοιμάζεται όλο το σύστημα για την έλευση του "τελικού" Αντιχρίστου. Όχι τώρα, όχι σύντομα. Μακάρι να έχω πεθάνει πριν.
Τι εννοείς; Πρόβα ή όλη φάση με τα εμβόλια σαν το χάραγμα που θα εφαρμοστεί κατά τον ίδιο τρόπο ;
:D

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Μαρ 2022, 12:04

taliban έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:58
Στύγιος έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:51
Κάτι που δεν έχετε αντιληφθεί. Προετοιμάζεται όλο το σύστημα για την έλευση του "τελικού" Αντιχρίστου. Όχι τώρα, όχι σύντομα. Μακάρι να έχω πεθάνει πριν.
Τι εννοείς; Πρόβα ή όλη φάση με τα εμβόλια σαν το χάραγμα που θα εφαρμοστεί κατά τον ίδιο τρόπο ;
:D
Θέλω να μ' αξιώσει ο Κύριος να ζήσω μερικά χρονάκια ακόμα , να μεγαλώσουν και να πορευτούν τα παιδάκια μου.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 20 Μαρ 2022, 12:11

Στύγιος έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:51
Κάτι που δεν έχετε αντιληφθεί. Προετοιμάζεται όλο το σύστημα για την έλευση του "τελικού" Αντιχρίστου. Όχι τώρα, όχι σύντομα. Μακάρι να έχω πεθάνει πριν.
Α ρε Στύγιε...και εσύ στην παγίδα του "ο καιρός γαρ εγγύς", έτσι;
Κοντά δυο χιλιάδες χρόνια, η καραμέλα του "όχι τώρα, αλλά σύντομα", δεν λέει να λιώσει!

Βέβαια, υπάρχει εξήγηση...
...αφού σε κάθε νέα γενιά "φτιάχνονται" νέα πρόβατα για να φάνε τον ίδιο σανό, αλλά φρεσκοκομμένο, γιατί να λιώσει η καραμέλα;

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Μαρ 2022, 12:18

Λοξίας έγραψε:
20 Μαρ 2022, 12:11
Στύγιος έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:51
Κάτι που δεν έχετε αντιληφθεί. Προετοιμάζεται όλο το σύστημα για την έλευση του "τελικού" Αντιχρίστου. Όχι τώρα, όχι σύντομα. Μακάρι να έχω πεθάνει πριν.
Α ρε Στύγιε...και εσύ στην παγίδα του "ο καιρός γαρ εγγύς", έτσι;
Κοντά δυο χιλιάδες χρόνια, η καραμέλα του "όχι τώρα, αλλά σύντομα", δεν λέει να λιώσει!

Βέβαια, υπάρχει εξήγηση...
...αφού σε κάθε νέα γενιά "φτιάχνονται" νέα πρόβατα για να φάνε τον ίδιο σανό, αλλά φρεσκοκομμένο, γιατί να λιώσει η καραμέλα;
"Ο καιρός γαρ εγγύς" είναι τώρα αγαπητέ Λοξία. Τώρα γράφω ,σε πέντε λεπτά ή αργότερα μπορεί να πεθάνω από εγκεφαλικό ή καρδιακό επεισόδιο.
Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 20 Μαρ 2022, 12:30

Στύγιος έγραψε:
20 Μαρ 2022, 12:18
"Ο καιρός γαρ εγγύς" είναι τώρα αγαπητέ Λοξία. Τώρα γράφω ,σε πέντε λεπτά ή αργότερα μπορεί να πεθάνω από εγκεφαλικό ή καρδιακό επεισόδιο.
Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
Α είναι "τώρα" ε;
Με το επίρρημα "τώρα", να ορίζεται χρονικά από τα επόμενα 5 λεπτά μέχρι τα επόμενα 5 χιλιάδες χρόνια...
Και αυτή η "απροσδιοριστία", δεν σε ενοχλεί καθόλου ε;
Το ότι είναι μία από τις πιο έξυπνες απάτες της θρησκείας, που σε κρατεί αιχμάλωτο με τον φόβο του σε 5 λεπτά επερχόμενου θανάτου, το βρίσκεις λογικό, ε;
Το ότ έχουν περάει δυο χιλιάδες χρόνια και αυτό το "τώρα, δεν έχει πλησιάσει ούτε ένα δευτερόλεπτο στον χρονικό προσδιορισμό του, σου φαίνεται φυσιολογικό, ε;

Α, και μη μου πεις, πως το "ο καιρός γαρ εγγύς" αναφέρεται στον καθένα προσωπικά και στον πιθανό δικό του αιφνίδιο θάνατο...
...διότι αυτή η ρήση δεν έχει ειπωθεί για αυτό, αλλά για την επερχόμενη Β' Παρουσία...

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 20 Μαρ 2022, 12:36

Νατάσα έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:46
taliban έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:11
Που θα γίνει η ιδιωτική τελετή; Να πάμε να φάμε κάνα γλυκό καμιά προβατίνα .
:lol: Στο Μεγαρο Μουσικης της Θεσσαλονίκης θα γίνει.
Δεν βλέπω να χει και μεγάλη επιτυχία αν κάνει την φιέστα εκεί.
Να διοργανώσει κάποιο πανηγύρι, κάτι φυσιολογικό τέλος πάντων.

Να πει τι μαλακίες θα πει.
Να τον γράψουμε στα τέτοια μας και να προσπαθήσει ξανά μετά από 1000 χρόνια.
Έχουμε δλειές.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Απάτη το υποτιθέμενο "Άγιο Φως"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 20 Μαρ 2022, 12:36

Στύγιος έγραψε:
20 Μαρ 2022, 12:04
taliban έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:58
Στύγιος έγραψε:
20 Μαρ 2022, 11:51
Κάτι που δεν έχετε αντιληφθεί. Προετοιμάζεται όλο το σύστημα για την έλευση του "τελικού" Αντιχρίστου. Όχι τώρα, όχι σύντομα. Μακάρι να έχω πεθάνει πριν.
Τι εννοείς; Πρόβα ή όλη φάση με τα εμβόλια σαν το χάραγμα που θα εφαρμοστεί κατά τον ίδιο τρόπο ;
:D
Θέλω να μ' αξιώσει ο Κύριος να ζήσω μερικά χρονάκια ακόμα , να μεγαλώσουν και να πορευτούν τα παιδάκια μου.
Εμβόλιο έκανες ; :D

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών