Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3671
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 31 Δεκ 2020, 13:49

Cavaliere έγραψε:
07 Δεκ 2020, 10:23
Δυνατός θεολόγος, με άριστη γνώση των Γραφών και των Πατέρων, αλλά φανατικός, πολύ ζηλωτής, ο Θεός να τον αναπαύει.
Δεν ξέρω αν ήταν καλός θεολόγος γιατί δεν είμαι του χώρου.Ξέρω όμως οτι αφορίστηκε.

Άβαταρ μέλους
OrderAndChaos
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 02 Οκτ 2018, 17:30

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OrderAndChaos » 31 Δεκ 2020, 20:10

Mitharadir έγραψε:
31 Δεκ 2020, 13:49
Cavaliere έγραψε:
07 Δεκ 2020, 10:23
Δυνατός θεολόγος, με άριστη γνώση των Γραφών και των Πατέρων, αλλά φανατικός, πολύ ζηλωτής, ο Θεός να τον αναπαύει.
Δεν ξέρω αν ήταν καλός θεολόγος γιατί δεν είμαι του χώρου.Ξέρω όμως οτι αφορίστηκε.
Είχε αφοριστεί από έναν μητροπολίτη της Αυστραλίας, αλλά νομίζω ανακάλεσε.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 02 Ιαν 2021, 13:43

Mitharadir έγραψε:
31 Δεκ 2020, 13:49
Cavaliere έγραψε:
07 Δεκ 2020, 10:23
Δυνατός θεολόγος, με άριστη γνώση των Γραφών και των Πατέρων, αλλά φανατικός, πολύ ζηλωτής, ο Θεός να τον αναπαύει.
Δεν ξέρω αν ήταν καλός θεολόγος γιατί δεν είμαι του χώρου.Ξέρω όμως οτι αφορίστηκε.
Αληθεύει. Συνήθως οι καλοί στη Θεολογία πέφτουν σε ζηλωτισμό. Ξιπάζονται.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7986
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 02 Ιαν 2021, 14:59

Στύγιος έγραψε:
07 Δεκ 2020, 18:26
O μακαρίτης ο Σωτηρόπουλος είναι τυπικό γαλούχημα της αδελφότητος : "Σωτήρ" , ήτοι χριστιανοταλιμπάν .
Ημείς είμεθα "πνευματικά" τέκνα της αδελφότητος: "Zωή", πιο μετριοπαθείς και συγκαταβατικοί.

ΣΣ : Γω ως αρχηγός χριστιανικής κατασκήνωσης ,εν έτει 2005-8 , πρότεινα στο συμβούλιο να τη κάνουμε μικτή , κορίτσια και αγόρια ,αλλά δεν προχώρησε το αίτημα.Υπάρχουν φοβερές αναστολές και αγκυλώσεις.
Σύντροφε, σου έυχομαι καλή χρονιά με υγεία!

Οι χριστιανικές αδελφότητες εν Ελλάδι έχουν προτεσταντικές επιρροές και αποτελούν όνειδος που η Εκκλησιά μας τις ανέχεται σε τέτοιο βαθμό ώστε να επιβάλλουν τους εκλεκτούς τους στην Διοικούσα Εκκλησία! Κατά την άποψη μου και κατά την άποψη και άλλων, είτε δεν θα έπρεπε να υπάρχουν, είτε να βρίσκονται υπό την αυστηρή εποπτεία της Εκκλησίας.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 02 Ιαν 2021, 15:09

Στύγιος έγραψε:
07 Δεκ 2020, 18:26
O μακαρίτης ο Σωτηρόπουλος είναι τυπικό γαλούχημα της αδελφότητος : "Σωτήρ" , ήτοι χριστιανοταλιμπάν .
Ημείς είμεθα "πνευματικά" τέκνα της αδελφότητος: "Zωή", πιο μετριοπαθείς και συγκαταβατικοί.

ΣΣ : Γω ως αρχηγός χριστιανικής κατασκήνωσης ,εν έτει 2005-8 , πρότεινα στο συμβούλιο να τη κάνουμε μικτή , κορίτσια και αγόρια ,αλλά δεν προχώρησε το αίτημα.Υπάρχουν φοβερές αναστολές και αγκυλώσεις.
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE ... E%AE%C2%BB

Λίγο σε μοναρχοχουντικό εκκολαπτήριο κάνει :-?
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 02 Ιαν 2021, 15:17

Στύγιος έγραψε:
07 Δεκ 2020, 18:26
O μακαρίτης ο Σωτηρόπουλος είναι τυπικό γαλούχημα της αδελφότητος : "Σωτήρ" , ήτοι χριστιανοταλιμπάν .
Ημείς είμεθα "πνευματικά" τέκνα της αδελφότητος: "Zωή", πιο μετριοπαθείς και συγκαταβατικοί.

ΣΣ : Γω ως αρχηγός χριστιανικής κατασκήνωσης ,εν έτει 2005-8 , πρότεινα στο συμβούλιο να τη κάνουμε μικτή , κορίτσια και αγόρια ,αλλά δεν προχώρησε το αίτημα.Υπάρχουν φοβερές αναστολές και αγκυλώσεις.
Σωτήρ και ξερό ψωμί ρε.
Προς τη Νικη
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 02 Ιαν 2021, 15:21

Τίγκα στους ακόλουθους σεκτών είμαστε εδώ μέσα :011:
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 02 Ιαν 2021, 15:26

[quote=Δημοκρατικός post_id=1693358 time=1609593711 user_id=1677]
Τίγκα στους ακόλουθους σεκτών είμαστε εδώ μέσα :011:
[/quote]

Έμεινε και τίποτε άλλο να ασχοληθουμε;
Που είναι η οικονομία;Αντε πηγαινε να δημιουργήσεις μέσα στα ερείπια
Η κοινωνία; Τι έμεινε;

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 25 Ιαν 2021, 12:04

Mitharadir έγραψε:
31 Δεκ 2020, 13:39
Obi Wan Iakobi έγραψε:
08 Δεκ 2020, 01:18
Ειχα βρει παρόμοιο βίντεο με συνάθροιση πεντηκοστιανών στο Ναιρόμπι.Γενικά σε θέματα ιεραποστολής η ορθόδοξη εκκλησία θα μπορούσε να υιοθετήσει θεωρώ μερικά τρικ των πεντηκοστιανών βασικά δίνοντας έμφαση σε υιοθέτηση τμήματος της κουλτούρας των λαών αυτών στην λατρεία.Το να προσπαθείς να εισάγεις το ελληνορθόδοξο στυλ λατρείας στην Ουγκάντα ή στην Γουατεμάλα δεν την καθιστά τόσο ελκυστική την ορθοδοξία όσο οι πεντηκοστιανοί.

.


Μεγάλε πρώτη νύχτα στό Ναιρόμπι πρό 10ετίας ..... στίς 12 τό βράδυ ακούω από μεγάφωνα κήρυγμα.....

Ηταν τόσο δυνατή η φωνή πού ακουγόταν σε χιλιόμετρα..... :fp:

Τό απίστευτο ήταν πού το ύφος της φωνής είχε τόσο κράξιμο πού νόμιζες οτι σε βρίζει εξευτελιστικά.....

Σάν νά ήθελε να σε κάνει νά νιώσεις σκουπίδι.....επί 2 ώρες νυχτιάτικα γαβγιζε τό βρωμόσκυλο.....

Καί αφού μετά απο 2 ωρες σε είχε κάνει σκουπίδι.....τό τελευταίο 10λεπτο τό γυρνάει σε άγγελο..... :blm:

Σάν να κάνεις γούτσου γούτσου σέ μωράκι.....γάμησέ τα.....Ζώα λέμε..... :telle::telle::telle: ... :vp11:



.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3671
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 28 Ιαν 2021, 00:42

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Ιαν 2021, 12:04
Mitharadir έγραψε:
31 Δεκ 2020, 13:39
Obi Wan Iakobi έγραψε:
08 Δεκ 2020, 01:18


Ειχα βρει παρόμοιο βίντεο με συνάθροιση πεντηκοστιανών στο Ναιρόμπι.Γενικά σε θέματα ιεραποστολής η ορθόδοξη εκκλησία θα μπορούσε να υιοθετήσει θεωρώ μερικά τρικ των πεντηκοστιανών βασικά δίνοντας έμφαση σε υιοθέτηση τμήματος της κουλτούρας των λαών αυτών στην λατρεία.Το να προσπαθείς να εισάγεις το ελληνορθόδοξο στυλ λατρείας στην Ουγκάντα ή στην Γουατεμάλα δεν την καθιστά τόσο ελκυστική την ορθοδοξία όσο οι πεντηκοστιανοί.

.


Μεγάλε πρώτη νύχτα στό Ναιρόμπι πρό 10ετίας ..... στίς 12 τό βράδυ ακούω από μεγάφωνα κήρυγμα.....

Ηταν τόσο δυνατή η φωνή πού ακουγόταν σε χιλιόμετρα..... :fp:

Τό απίστευτο ήταν πού το ύφος της φωνής είχε τόσο κράξιμο πού νόμιζες οτι σε βρίζει εξευτελιστικά.....

Σάν νά ήθελε να σε κάνει νά νιώσεις σκουπίδι.....επί 2 ώρες νυχτιάτικα γαβγιζε τό βρωμόσκυλο.....

Καί αφού μετά απο 2 ωρες σε είχε κάνει σκουπίδι.....τό τελευταίο 10λεπτο τό γυρνάει σε άγγελο..... :blm:
:telle::telle::telle: ... :vp11:



.
Εχεις ζήσει ή επισκεφτεί την Κένυα δηλαδή; Εγώ έχω ζήσει για λίγο καιρό(λίγους μήνες λόγω δουλειάς) στο Ναϊρόμπι, την Ακκρα(Γκάνα), την Λουσάκα(Ζάμπια) και έχω επισκεφτεί και Ουγκάντα, Νότια Αφρική,Ανγκόλα,Αιθιοπία,Καμερούν, Κονγκό, Μαυρίκιο,Σεϋχέλλες, Σουαζιλάνδη και Μαλάουι απο άποψη Υποσαχάριας Αφρικής.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 29 Ιαν 2021, 09:30

Mitharadir έγραψε:
28 Ιαν 2021, 00:42
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Ιαν 2021, 12:04
Mitharadir έγραψε:
31 Δεκ 2020, 13:39


Ειχα βρει παρόμοιο βίντεο με συνάθροιση πεντηκοστιανών στο Ναιρόμπι.Γενικά σε θέματα ιεραποστολής η ορθόδοξη εκκλησία θα μπορούσε να υιοθετήσει θεωρώ μερικά τρικ των πεντηκοστιανών βασικά δίνοντας έμφαση σε υιοθέτηση τμήματος της κουλτούρας των λαών αυτών στην λατρεία.Το να προσπαθείς να εισάγεις το ελληνορθόδοξο στυλ λατρείας στην Ουγκάντα ή στην Γουατεμάλα δεν την καθιστά τόσο ελκυστική την ορθοδοξία όσο οι πεντηκοστιανοί.

.

Μεγάλε πρώτη νύχτα στό Ναιρόμπι πρό 10ετίας ..... στίς 12 τό βράδυ ακούω από μεγάφωνα κήρυγμα.....

Ηταν τόσο δυνατή η φωνή πού ακουγόταν σε χιλιόμετρα..... :fp:

Τό απίστευτο ήταν πού το ύφος της φωνής είχε τόσο κράξιμο πού νόμιζες οτι σε βρίζει εξευτελιστικά.....

Σάν νά ήθελε να σε κάνει νά νιώσεις σκουπίδι.....επί 2 ώρες νυχτιάτικα γαβγιζε τό βρωμόσκυλο.....

Καί αφού μετά απο 2 ωρες σε είχε κάνει σκουπίδι.....τό τελευταίο 10λεπτο τό γυρνάει σε άγγελο..... :blm:
:telle::telle::telle: ... :vp11:



.
Εχεις ζήσει ή επισκεφτεί την Κένυα δηλαδή; Εγώ έχω ζήσει για λίγο καιρό(λίγους μήνες λόγω δουλειάς) στο Ναϊρόμπι, την Ακκρα(Γκάνα), την Λουσάκα(Ζάμπια) και έχω επισκεφτεί και Ουγκάντα, Νότια Αφρική,Ανγκόλα,Αιθιοπία,Καμερούν, Κονγκό, Μαυρίκιο,Σεϋχέλλες, Σουαζιλάνδη και Μαλάουι απο άποψη Υποσαχάριας Αφρικής.

.

Ωωωωωωωωω..... :blm:

Πολύ τυχερός είσαι.....

Τί δουλειά κάνεις ρε φίλε ;;;

Ναί έζησα Αιθιοπία καί λιγότερο Κένυα καί Ταρζανία καί λιγοτερότερο Μαρόκο.....

Συνάντησες την κόρη τού Προβόπουλου πού είναι υπεύθυνη τών Γιατρών χωρίς Σύνορα στήν Αφρική ;;;

Κι αυτή αλλαζε χώρα κάθε χρόνο.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 29 Ιαν 2021, 09:45

Μπίστης έγραψε:
07 Δεκ 2020, 11:23
Αξιαγάπητος ο Σωτητόπουλος
α μπράβο.αυτή΄είναι η λέξη.αξιαγάπητος

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3671
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 29 Ιαν 2021, 21:37

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
29 Ιαν 2021, 09:30
Mitharadir έγραψε:
28 Ιαν 2021, 00:42
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Ιαν 2021, 12:04



.

Μεγάλε πρώτη νύχτα στό Ναιρόμπι πρό 10ετίας ..... στίς 12 τό βράδυ ακούω από μεγάφωνα κήρυγμα.....

Ηταν τόσο δυνατή η φωνή πού ακουγόταν σε χιλιόμετρα..... :fp:

Τό απίστευτο ήταν πού το ύφος της φωνής είχε τόσο κράξιμο πού νόμιζες οτι σε βρίζει εξευτελιστικά.....

Σάν νά ήθελε να σε κάνει νά νιώσεις σκουπίδι.....επί 2 ώρες νυχτιάτικα γαβγιζε τό βρωμόσκυλο.....

Καί αφού μετά απο 2 ωρες σε είχε κάνει σκουπίδι.....τό τελευταίο 10λεπτο τό γυρνάει σε άγγελο..... :blm:
:telle::telle::telle: ... :vp11:



.
Εχεις ζήσει ή επισκεφτεί την Κένυα δηλαδή; Εγώ έχω ζήσει για λίγο καιρό(λίγους μήνες λόγω δουλειάς) στο Ναϊρόμπι, την Ακκρα(Γκάνα), την Λουσάκα(Ζάμπια) και έχω επισκεφτεί και Ουγκάντα, Νότια Αφρική,Ανγκόλα,Αιθιοπία,Καμερούν, Κονγκό, Μαυρίκιο,Σεϋχέλλες, Σουαζιλάνδη και Μαλάουι απο άποψη Υποσαχάριας Αφρικής.

.

Ωωωωωωωωω..... :blm:

Πολύ τυχερός είσαι.....

Τί δουλειά κάνεις ρε φίλε ;;;

Ναί έζησα Αιθιοπία καί λιγότερο Κένυα καί Ταρζανία καί λιγοτερότερο Μαρόκο.....



.
Ιστορικός είμαι.Έχω ασχοληθεί με παγκόσμια ιστορία και με έρευνες πάνω σε ζητήματα ιστορικού ενδιαφέροντος.Για τον σκοπό αυτό χρειάστηκε να μερικές φορές να μείνω σε μια χώρα για διάστημα μερικών εβδομαδών ή λίγων μηνών στην καθεμια.Σε Ουγκάντα, Νότια Αφρική,Ανγκόλα,Αιθιοπία,Καμερούν, Κονγκό, Μαυρίκιο,Σεϋχέλλες, Σουαζιλάνδη και Μαλάουι δεν έζησα απλά τις επισκέφτηκα εκτός δουλειάς για λόγους προσωπικού ενδιαφέροντος.

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3671
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 07 Μάιος 2021, 14:27

Όπως τα είχα πει.Στην Ουγκάντα βγαίνεις στο φως σιγά σιγά η ανάμειξη της CΙΑ επί ψυχρού πολέμου και ο ρόλος της στην εξάπλωση του πεντηκοστιανισμου στην Υποσαχάρια Αφρική.Κατι αντίστοιχο αναμένεται να γίνει και γα τις άλλες αφρικανικές και κεντροαμερικανικες/καραιβικανες χώρες.

Άβαταρ μέλους
MelidonisM
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: 25 Δεκ 2020, 23:56
Phorum.gr user: MelidonisM

Re: Σωτηρόπουλος εναντίον Πεντηκοστιανού: Το Απόλυτο Ντέρμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MelidonisM » 07 Μάιος 2021, 15:06

επειδή σβήστηκαν τα βίντεο, έψαξα και βρήκα το Β' μέρος
Liquids enter better than solids

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών