Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8179
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 13 Ιαν 2021, 00:42

bluerose έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:33
Το σχίσμα είναι επινόηση ανθρώπινη
Εδώ έχει Αγίους που ήταν από την Αλάσκα

.


Αναγνωρίζει αιρετικούς αγίους ;;; ... :p2:

Δέν τόξερα αυτό Μπλού.....νόμιζα τούς εχουν αφορίσει τούς αιρετικούς..... :p2:

Ολα τελικά.....μπερδεύονται γλυκά ..... :p2:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 13 Ιαν 2021, 00:45

Καλυτερα να ποσταρεις άλλου
Θα χαλάσεις τις σχέσεις σου με κάποιους

stavnmar

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιαν 2021, 00:48

stavmanr έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:42
Alphabet έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:30
Εδω προτιμησαμε τους Τουρκους να μας σκλαβωσουν οταν χασαμε την Κωνσταντινουπολη, για να μην υποχρεωθουμε να μας σωσουν οι καθολικοι.
Τι λες τωρα...
Εν τω μεταξύ με τόσα που έχετε γράψει στα νήματα εναντίον του Καθολικισμού (μεσαίωνας, ιερές εξετάσεις κλπ) δεν ακούγεται παραδόξως καθόλου παράδοξη η παραπάνω πρόταση.

Τώρα είναι άσχετο , αλλά ο γαμημένος συνειρμός.

Πες μου ρε αν είναι ιδέα μου ότι κάτι παίζει από παλιά στις κινηματογραφικές παραγωγές στην Ελλάδα. Όποτε βάζανε παπάδες τους φορούσανε καθολικά ρούχα. Είτε κάτι ψάθινα κουρέλια που ήταν μοναχοί και καλά, είτε κυριλέ ράσα. Το τελευταίο που θυμάμαι είναι στο έτερος εγώ (;) :smt017 .
Πριν μέρες πάλι έβλεπα ένα με την Βουγιουκλάκη. Πάλι τα ίδια. Αλλά σε αρκετά νομίζω το έχω δει.

Μήπως είχαν βλέψεις να βγάλουν τα έργα πιο έξω; Αλλά και πάλι... τι θα ωφελούσε; :smt017
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 13 Ιαν 2021, 00:50

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:42
bluerose έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:33
Το σχίσμα είναι επινόηση ανθρώπινη
Εδώ έχει Αγίους που ήταν από την Αλάσκα

.


Αναγνωρίζει αιρετικούς αγίους ;;; ... :p2:

Δέν τόξερα αυτό Μπλού.....νόμιζα τούς εχουν αφορίσει τούς αιρετικούς..... :p2:

Ολα τελικά.....μπερδεύονται γλυκά ..... :p2:


.
Μόνο αν είναι βαπτισμενοι
Μπορουν να φτάσουν στην Θεωση, η οποία είναι ο σκοπός μας. Πως είμαστε όλοι εμείς εδώ; Καμμια σχέση

Οι καλοι ανθρωποι απλά δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα ο νόμος του Θεου είναι ξεκαθαρος και σταθερός. Η μονη σταθερά που μπορείς να εμπιστευτείς, ουτε τον ίδιο τον εαυτό σου δλδ

Άλλο χριστιανός, άλλο καλος ανθρωπος
Ο χριστιανός μπορεί να μην είναι τόσο καλός αγώνα κάνει όμως, δε το'χει αυθορμητο

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 13 Ιαν 2021, 00:51

bluerose έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:33
Το σχίσμα είναι επινόηση ανθρώπινη
:smt126
Τι ειπες;;;
Μην σε ακουσει να το λες ο πνευματικος σου! Καηκες.
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Ιαν 2021, 00:52

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:48
stavmanr έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:42
Alphabet έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:30
Εδω προτιμησαμε τους Τουρκους να μας σκλαβωσουν οταν χασαμε την Κωνσταντινουπολη, για να μην υποχρεωθουμε να μας σωσουν οι καθολικοι.
Τι λες τωρα...
Εν τω μεταξύ με τόσα που έχετε γράψει στα νήματα εναντίον του Καθολικισμού (μεσαίωνας, ιερές εξετάσεις κλπ) δεν ακούγεται παραδόξως καθόλου παράδοξη η παραπάνω πρόταση.

Τώρα είναι άσχετο , αλλά ο γαμημένος συνειρμός.

Πες μου ρε αν είναι ιδέα μου ότι κάτι παίζει από παλιά στις κινηματογραφικές παραγωγές στην Ελλάδα. Όποτε βάζανε παπάδες τους φορούσανε καθολικά ρούχα. Είτε κάτι ψάθινα κουρέλια που ήταν μοναχοί και καλά, είτε κυριλέ ράσα. Το τελευταίο που θυμάμαι είναι στο έτερος εγώ (;) :smt017 .
Πριν μέρες πάλι έβλεπα ένα με την Βουγιουκλάκη. Πάλι τα ίδια. Αλλά σε αρκετά νομίζω το έχω δει.

Μήπως είχαν βλέψεις να βγάλουν τα έργα πιο έξω; Αλλά και πάλι... τι θα ωφελούσε; :smt017
Νομίζω (προσωπική καθαρά εκτίμηση) ότι υπερτονίζεται εμφατικά η δυτική εκκλησία σε ό,τι αφορά πράξεις ιεροεξεταστών, συνωμοσίες κλπ. δεδομένης της ιστορικής πλέον εμπειρίας.
Στην τέχνη μετρά πάρα πολύ το συναισθηματικό αποτύπωμα που φέρει η κάθε λέξη, φράση, σχήμα κλπ.

Έτσι, πχ. σε μία αποθέωση καλλιτεχνικής δραστηριότητας ο Τραμπ είχε πει "αφήνουμε τους κούρδους στο έλεος των τούρκων επειδή οι κούρδοι δεν συμμετείχαν στην απόβαση της Νορμανδίας".
Ως απλοί εραστές της τέχνης παρατηρούμε τη χαρακτηριστική χρήση του συναισθηματικού αποτυπώματος της ιστορικής μνήμης (απόβαση της Νορμανδίας) που σηματοδοτεί την παραγωγή έργων τέχνης.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 13 Ιαν 2021, 00:55, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 13 Ιαν 2021, 00:53

Alphabet έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:51
bluerose έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:33
Το σχίσμα είναι επινόηση ανθρώπινη
:smt126
Τι ειπες;;;
Μην σε ακουσει να το λες ο πνευματικος σου! Καηκες.
Η αλήθεια είναι αυτό από μόνη το είπα

Ναι αλλά ο αντικειμενος μέσω ανθρώπων ενεργει αρκετές φορες

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23532
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 13 Ιαν 2021, 00:53

θα μας πει κανεις αν ξερει ποια ειναι η 3η προφητεια ...?
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιαν 2021, 00:55

stavmanr έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:52
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:48
stavmanr έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:42


Εν τω μεταξύ με τόσα που έχετε γράψει στα νήματα εναντίον του Καθολικισμού (μεσαίωνας, ιερές εξετάσεις κλπ) δεν ακούγεται παραδόξως καθόλου παράδοξη η παραπάνω πρόταση.

Τώρα είναι άσχετο , αλλά ο γαμημένος συνειρμός.

Πες μου ρε αν είναι ιδέα μου ότι κάτι παίζει από παλιά στις κινηματογραφικές παραγωγές στην Ελλάδα. Όποτε βάζανε παπάδες τους φορούσανε καθολικά ρούχα. Είτε κάτι ψάθινα κουρέλια που ήταν μοναχοί και καλά, είτε κυριλέ ράσα. Το τελευταίο που θυμάμαι είναι στο έτερος εγώ (;) :smt017 .
Πριν μέρες πάλι έβλεπα ένα με την Βουγιουκλάκη. Πάλι τα ίδια. Αλλά σε αρκετά νομίζω το έχω δει.

Μήπως είχαν βλέψεις να βγάλουν τα έργα πιο έξω; Αλλά και πάλι... τι θα ωφελούσε; :smt017
Νομίζω (προσωπική καθαρά εκτίμηση) ότι υπερτονίζεται η δυτική εκκλησία σε ό,τι αφορά πράξεις ιεροεξεταστών, συνωμοσίες κλπ. δεδομένης της ιστορικής πλέον εμπειρίας.
Στην τέχνη μετρά πάρα πολύ το συναισθηματικό αποτύπωμα που φέρει η κάθε λέξη, φράση, σχήμα κλπ.

Έτσι, πχ. σε μία αποθέωση καλλιτεχνικής δραστηριότητας ο Τραμπ είχε πει "αφήνουμε τους κούρδους στο έλεος των τούρκων επειδή οι κούρδοι δεν συμμετείχαν στην απόβαση της Νορμανδίας".
Βλέπουμε τη χαρακτηριστική χρήση του συναισθηματικού αποτυπώματος της ιστορικής μνήμης που παράγει έργα τέχνης.

Ναι αλλά ελληνικά έργα ρε με εντελώς ελληνική υπόθεση :102:

Θα κάτσω μια μέρα να τα μαζέψω να δω πόσα βγαίνουν.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 13 Ιαν 2021, 01:02

bluerose έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:53
Alphabet έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:51
bluerose έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:33
Το σχίσμα είναι επινόηση ανθρώπινη
:smt126
Τι ειπες;;;
Μην σε ακουσει να το λες ο πνευματικος σου! Καηκες.
Η αλήθεια είναι αυτό από μόνη το είπα

Ναι αλλά ο αντικειμενος μέσω ανθρώπων ενεργει αρκετές φορες
Καταλαβαινεις οτι σκλαβωθηκαμε για 400 χρονια στους Τουρκους για να μην σωθουμε απο τους Καθολικους;
Ξερεις τι εχει πει ο Πατροκοσμας;
"..μας έστειλεν ο Θεός τον άγιον Κωνσταντίνον και εστερέωσε βασίλειον χριστιανικόν· και το είχαν χριστιανοί το βασίλειον 1150 χρόνους. Ύστερον το εσήκωσεν ο Θεός από τούς χριστιανούς και έφερε τον Τούρκον και του το έδωσε (το Βυζάντιο) δια ιδικόν μας καλόν, και το έχει ο Τούρκος 320 χρόνους. Και διατί έφερεν ο Θεός τον Τούρκον και δεν έφερεν άλλο γένος; Δια ιδικόν μας συμφέρον· διότι τα άλλα έθνη θα μας έβλαπτον εις την πίστιν..".

Και εσυ μας λες τωρα οτι η διαφορα μας με τους αιρετικους ειναι επινοηση ανθρωπινη;
Δηλαδη ειμαστε 400 χρονια σκλαβωμενοι για μια μαλακια της εκκλησιας; :fp:
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 13 Ιαν 2021, 01:05

Το σχίσμα ποιος το εκανε;Άνθρωποι

Γενικά όλα οι ανθρωποι τα κάνουμε
Δεν φταίει ο Θεός

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Ιαν 2021, 01:15

Alphabet έγραψε:
13 Ιαν 2021, 01:02
bluerose έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:53
Alphabet έγραψε:
13 Ιαν 2021, 00:51

:smt126
Τι ειπες;;;
Μην σε ακουσει να το λες ο πνευματικος σου! Καηκες.
Η αλήθεια είναι αυτό από μόνη το είπα

Ναι αλλά ο αντικειμενος μέσω ανθρώπων ενεργει αρκετές φορες
Καταλαβαινεις οτι σκλαβωθηκαμε για 400 χρονια στους Τουρκους για να μην σωθουμε απο τους Καθολικους;
Οι καθολικοί μεσαίωνα αφού... ιερές εξετάσεις αφού ... παλουκώματα και καψίματα αφού... καταστροφή της επιστήμης αφού...

Ήθελες να σωθείς από καθολικούς και να καίγεσαι στην πυρά;
Δεν μπορώ να σε βρω πουθενά βρε Άλφα. Μονά ζυγά όλα δικά σου...

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 13 Ιαν 2021, 01:17

bluerose έγραψε:
13 Ιαν 2021, 01:05
Το σχίσμα ποιος το εκανε;Άνθρωποι

Γενικά όλα οι ανθρωποι τα κάνουμε
Δεν φταίει ο Θεός
Δεν καταλαβες...
Δεν ειπα εγω οτι φταιει ο Θεος. Ο Πατροκοσμας (Αγιος Κοσμας ο Αιτωλος) ομως το λεει ξεκαθαρα.
Και ειναι γεγονος οτι αν η εκκλησια ειχε δεχθει την ενωση των Εκκλησιων, δεν θα ειχαμε χασει την Πολη.
Ο Μαρκος Ευγενικος ο οποιος δεν υπεγραψε την συμφωνια ενωσης την τελευταια στιγμη λεγοντας "καλύτερα σκλαβωμένα σώματα στους Τούρκους, παρά σκλαβωμένο πνεύμα στον αιρετικό Πάπα", ανακηρυχθηκε αγιος και σωτηρας της Ορθοδοξιας.

Μηπως εισαι αιρετικη;
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 13 Ιαν 2021, 01:24

Κοίταξε να δεις, δε μπορω να ξέρω όλη την ιστορία
Θα μου πεις δεν ξέρεις την ιστορία αυτου που πιστευεις και σωστά θα μου πεις
Γνωρίζω για αρχή, Ποιος είναι αυτός που πιστευω και πραγματα της ορθοδοξίας και διαβαζω κλίμακα και πολυ Πατερικα,τα οποία Πατερικα είναι η εφαρμογή της Αγίας Γραφής Παλαιάς και Καινής. Μιας και η Καινή δυσκολο να ερμηνευτεί... και να κατανοήσω απ τη στιγμή που ο κατηχητης χρησιμοποιεί 5-10 βιβλία που ανοιγοκλείνει και παίρνει κομμάτια για να μας εξηγήσει ένα θέμα κάθε φορά, μαζί με τη Γραφή
Κι όλα αυτά όχι ξρκρεμαστα, με οδηγό, γιατί η κλίμακα απαγορευεται ρητά, να τη κανεις πραξη χωρίς να έχεις οδηγό
Είναι σα να σε βάζω να χορεψεις με τα σωστά βήματα κι εσυ δε ξερεις και μπαίνεις στο χορό από μονος. Θα σε τραβάνε από δω κι από κει

Αλλά κάποια στιγμη θα πιασω και την ιστορία

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 13 Ιαν 2021, 07:16

Alphabet έγραψε:
12 Ιαν 2021, 22:24
The third part of the secret revealed at the Cova da Iria-Fátima, on 13 July 1917.
I write in obedience to you, my God, who command me to do so through his Excellency the Bishop of Leiria and through your Most Holy Mother and mine.
After the two parts which I have already explained, at the left of Our Lady and a little above, we saw an Angel with a flaming sword in his left hand; flashing, it gave out flames that looked as though they would set the world on fire; but they died out in contact with the splendour that Our Lady radiated towards him from her right hand: pointing to the earth with his right hand, the Angel cried out in a loud voice: 'Penance, Penance, Penance!'. And we saw in an immense light that is God: 'something similar to how people appear in a mirror when they pass in front of it' a Bishop dressed in White 'we had the impression that it was the Holy Father'. Other Bishops, Priests, men and women Religious going up a steep mountain, at the top of which there was a big Cross of rough-hewn trunks as of a cork-tree with the bark; before reaching there the Holy Father passed through a big city half in ruins and half trembling with halting step, afflicted with pain and sorrow, he prayed for the souls of the corpses he met on his way; having reached the top of the mountain, on his knees at the foot of the big Cross he was killed by a group of soldiers who fired bullets and arrows at him, and in the same way there died one after another the other Bishops, Priests, men and women Religious, and various lay people of different ranks and positions. Beneath the two arms of the Cross there were two Angels each with a crystal aspersorium in his hand, in which they gathered up the blood of the Martyrs and with it sprinkled the souls that were making their way to God.

Tuy-3-1-1944.

https://en.wikipedia.org/wiki/Three_Sec ... %C3%A1tima
ναί ακριβώς αυτο πού έχει αναρτηθεί στη βικιπαίδεια είναι τό μήνυμα πού
έφτιαξε τό βατικανό μέ τήν απατηλή(Impostor)St Lucia πού δείχνεται καί στο βιντ
από αυτό τό ρωμαιοκαθολικό μοναστήρι με δυνατα στοιχεία,ή πραγματική Λουσία
πέθανε γύρω στα τελη 1959 με αρχές 1960 καί όταν ό ιερέας στό Μεξικό μίλησε(είπε
καποια πραγματα),για τό μήνυμα πού είχε λάβει απο την αδελφή Λουσία,τό 1959 τότε
μετα απο λιγο καιρό έβαλε το βατικανό την ψευδη αδλφ λουσία να συνταξει ένα κείμενο
πού τόν διαψεύδει, ό δε πατηρ Μάλαχι Μάρτιν πού είχε θητεύσει στο βατικανό καί
έχει αποκαλύψει πολλές ραδιουργίες(καί τελικως δηλητηριάστηκε...μην τα ξαναγράφω πάλι)
έχει δεί τό 3ο μήνυμα καί διαβεβαιώνει ότι ή σημασία του είναι καθαρά πνευματική
καί ότι είναι συνέχεια τής αποκάλυψης πού έγινε παλι σε παιδιά στό Λα Σαλέτ(1848)
"στήν αγία έδρα θά εγκατασταθεί ό άρχων τού σκότους" ανέφερε ή όραση (...τής παναγίας;)

εφ'όσον βλέπω ξέρεις αγγλικά πρόσεξε αυτό



αναφορικά σ'αυτό πού ρωτάει ή μπλού τό γεγονός της Φάτιμα(1917) είναι προεικόνιση σ'αυτο
που αναφέρεται στην αποκ.Ιωανν 11:19 "ύστερα εφάνηκε ένα μεγαλο σημείον είς τον ουρανόν,
μία γυναίκα ή οποία γιά ένδυμα είχε τόν ήλιον....κλπ" , στό βιντ 2:01
στο βατικανό δεν εσύφερνε ή αποκάλυψη τού πραγματικού μηνύματος,άλλωστε όπως έδειξα έχει δημιουργηθεί
ένα κίνημα στούς κόλπους της ρωμαιοκαθολικής εκκλ. για να διερευνηθεί τί απέγινε ή
αδεφη Λουσία ντος Σάντος....
Φάτιμα 1917 - Το Θαύμα του Ήλιου
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών