Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 15 Ιαν 2021, 13:10

Θα καλέσω το χρήστη Κόκκορας
Που τα λέει απλά, και διάβασε προσεκτικά
Θα δει ανάλογα τη πνευματική σου κατάσταση και θα σου πει ότι μπορείς να καταλάβεις.

Η πνευματική κατάσταση δεν έχει να κάνει με το IQ, εννοουμε την γνώση του Θεου

Εμένα, με το Κυριε Ιησου Χριστέ Ελέησον ημάς, όπως το ανέπτυξε κάποτε ο χρήστης κόκκορας με είχε βοηθήσει

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 15 Ιαν 2021, 13:15

bluerose έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:10
Θα καλέσω το χρήστη Κόκκορας
Που τα λέει απλά, και διάβασε προσεκτικά
Θα δει ανάλογα τη πνευματική σου κατάσταση και θα σου πει ότι μπορείς να καταλάβεις.

Η πνευματική κατάσταση δεν έχει να κάνει με το IQ, εννοουμε την γνώση του Θεου

Εμένα, με το Κυριε Ιησου Χριστέ Ελέησον ημάς, όπως το ανέπτυξε κάποτε ο χρήστης κόκκορας με είχε βοηθήσει
Εσυ δεν εχεις καμμια αποδειξη να μου δωσεις; πιστευεις χωρις αποδειξεις;

jey_pap
Δημοσιεύσεις: 1625
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 22:15
Phorum.gr user: j_pap

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jey_pap » 15 Ιαν 2021, 13:19

axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:15
bluerose έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:10
Θα καλέσω το χρήστη Κόκκορας
Που τα λέει απλά, και διάβασε προσεκτικά
Θα δει ανάλογα τη πνευματική σου κατάσταση και θα σου πει ότι μπορείς να καταλάβεις.

Η πνευματική κατάσταση δεν έχει να κάνει με το IQ, εννοουμε την γνώση του Θεου

Εμένα, με το Κυριε Ιησου Χριστέ Ελέησον ημάς, όπως το ανέπτυξε κάποτε ο χρήστης κόκκορας με είχε βοηθήσει
Εσυ δεν εχεις καμμια αποδειξη να μου δωσεις; πιστευεις χωρις αποδειξεις;
Απλό. όπως όλοι οι αδελφοί της δεν ακολουθεί την οδό της λογοκρςτίας, α;λλά την αποκαλυπτική - εμπειρική οδό αγίων. και όχι μόνο.

https://sapientiavivendi.gr/2014/07/20/ ... %AF%CE%B1/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jey_pap την 15 Ιαν 2021, 13:23, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
«...γιατί σκοπός μας δεν είναι να μάθουμε πολλά. Σκοπός μας είναι μέσα από την εξάσκησή μας να φέρουμε σε κατάσταση κβαντισμού τον ίδιο το νου μας...»

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2363
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 15 Ιαν 2021, 13:23

Esperos έγραψε:
15 Ιαν 2021, 11:27
Niki έγραψε:
06 Ιαν 2021, 17:39
Τους αριστερούς τους καταλαβαίνω αφαιρούν την πίστη προς μια θεότητα και την αντικαθιστούν με το κόμμα.
Τους υλιστές δεν τους καταλαβαίνω αντικαθιστούν την πίστη προς μια θεότητα και την αντικαθιστούν με το χρήμα.
Τους αριστερούς και πιστούς πρέπει να κάνουμε ένα διαχωρισμό στους χρήσιμους ηλίθιους και σε αυτούς που επιδιώκουν να πλουτίσουν με όχημα μια ιδεολογία ή μια επίκληση σε μεταφυσικά φαινόμενα- θρησκείες κλπ .
Επομένως όσοι επιδιώκουν να πλουίσουν με το χρήμα, με φιλελεύθερο καπιταλισμό είναι οι πιο τίμιοι και ο πιο ασφαλής τρόπος να αποφευγθούν πόλεμοι και αιματοχυσίες. Διότι, εφόσον θέλεις να κονομήσες και για να κονομήσεις πρέπει να εργαστείς (με το μυαλό) να ρισκάρεις και τα λοιπά, μετά θές ειρήνη θές αξιοκρατία θες δικαιοσύνη, αυτά σε βοηθάνε να "κονομήσεις" πιο εύκολα.
Προσθέτω
Επίσης να σκεφτούμε ότι, στην Βαρκελώνη και στην περιοχή της Καταλωνίας, που ήθελαν να αποσχιστούν-ανεξαρτησία- απ την Ισπανία.
Αν δεν κυριαρχούσε το χρήμα και ο καπιταλισμός, θα είχαν σφαχτεί τώρα και θα σκοτώνονταν στους δρόμους.
Μόλις είδαν ότι με αυτόνομη καταλωνία θα φύγουν εργοστάσια εταιρίες λόγω κυρώσεων και ο τουρισμός θα μειωθεί, όλο το πράγμα
μεταλλάχθηκε σε μια δικαστική διαμάχη και ένας γραφικός τύπος που την έκανε απ την Ισπανία και πήγε στο Βέλγιο για πολιτικό άσυλο.

Δηλαδή με πίστες και θρησκείες, θα είχαμε μια σφαγή που τώρα αποκλείσαμε χάριν στον καλό υλιστικό καπιταλισμό.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48595
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 15 Ιαν 2021, 13:24

Niki έγραψε:
06 Ιαν 2021, 17:39
Τους αριστερούς τους καταλαβαίνω αφαιρούν την πίστη προς μια θεότητα και την αντικαθιστούν με το κόμμα.
Τους υλιστές δεν τους καταλαβαίνω αντικαθιστούν την πίστη προς μια θεότητα και την αντικαθιστούν με το χρήμα.
Δηλαδή αν αύριο γίνει πόλεμος θα ορκιζόμαστε πάνω στο ευρώ και θα πηγαίνουμε στο μέτωπο.
Εκτός αν θα ορκιζόμαστε πάνω σε φωτογραφία του Λένιν.
Τελικά τι είναι αυτό που ενώνει τους Έλληνες;
Η πίστη στον Λένιν; Η πίστη στο ευρώ;
Όχι η πίστη έστω και συντηρητικά στην χριστιανοσύνη.
Άρα αυτό ενοχλεί.
Υπάρχει κάτι που ενώνει τον Ελληνισμό τον κάνει μια γροθιά ε,αυτό πρέπει να το κατεδαφίσουν .
Μόνο και μόνο για αυτό θα είμαι πάντα δίπλα στην εκκλησία.
Υπάρχουν τρία πράγματα που είναι οι πυλώνες της κοινωνίας.
Η Πατρίδα.
Η Θρησκεία.
Η Οικογένεια.

Αν προσέξεις, και τα τρία δέχονται πόλεμο, και βέβαια ΚΑΙ (ίσως κυρίως) από τη Δεξιά.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιαν 2021, 13:26

axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 12:39
Δεν θα επρεπε, πριν αποφασισουμε να απαντησουμε στο ερωτημα του νηματοθετη, να απαντησουμε στο ερωτημα 'υπαρχει;';

Αλλιως τσαμπα εχετε γραψει 23 σελιδες μεχρι τωρα.
εννοεις αν υπαρχει θεος, η αν υπαρχει πολεμος προς την πιστη;

η απαντηση ειναι οχι, και στα 2.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 15 Ιαν 2021, 13:46

jey_pap έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:19
axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:15
bluerose έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:10
Θα καλέσω το χρήστη Κόκκορας
Που τα λέει απλά, και διάβασε προσεκτικά
Θα δει ανάλογα τη πνευματική σου κατάσταση και θα σου πει ότι μπορείς να καταλάβεις.

Η πνευματική κατάσταση δεν έχει να κάνει με το IQ, εννοουμε την γνώση του Θεου

Εμένα, με το Κυριε Ιησου Χριστέ Ελέησον ημάς, όπως το ανέπτυξε κάποτε ο χρήστης κόκκορας με είχε βοηθήσει
Εσυ δεν εχεις καμμια αποδειξη να μου δωσεις; πιστευεις χωρις αποδειξεις;
Απλό. όπως όλοι οι αδελφοί της δεν ακολουθεί την οδό της λογοκρςτίας, α;λλά την αποκαλυπτική - εμπειρική οδό αγίων. και όχι μόνο.

https://sapientiavivendi.gr/2014/07/20/ ... %AF%CE%B1/
Και σοι αποκαλυπτικη ειναι που δεν μπορει να μοιραστει τα στοιχεια που της αποκαλυφθηκαν με αλλους; πως δλδ ξεχωριζουμε οτι ολα αυτα ειναι οντως πραγματικοτητα και οχι απλα στο μυαλο μας;

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 15 Ιαν 2021, 13:47

Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:26
axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 12:39
Δεν θα επρεπε, πριν αποφασισουμε να απαντησουμε στο ερωτημα του νηματοθετη, να απαντησουμε στο ερωτημα 'υπαρχει;';

Αλλιως τσαμπα εχετε γραψει 23 σελιδες μεχρι τωρα.
εννοεις αν υπαρχει θεος, η αν υπαρχει πολεμος προς την πιστη;

η απαντηση ειναι οχι, και στα 2.
εαν υπαρχει θεος βεβαια.

Και εγω ετσι απαντω, οτι δεν υπαρχει δλδ, και μεχρι τωρα κανεις δεν εχει καταφερει να φερει μια αποδειξη της προκοπης. Αλλα παραμενω ανοιχτος στις αποψεις μου, αμα καποιος εχει καποια αποδειξη ας την φερει.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 15 Ιαν 2021, 14:28

axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:15
bluerose έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:10
Θα καλέσω το χρήστη Κόκκορας
Που τα λέει απλά, και διάβασε προσεκτικά
Θα δει ανάλογα τη πνευματική σου κατάσταση και θα σου πει ότι μπορείς να καταλάβεις.

Η πνευματική κατάσταση δεν έχει να κάνει με το IQ, εννοουμε την γνώση του Θεου

Εμένα, με το Κυριε Ιησου Χριστέ Ελέησον ημάς, όπως το ανέπτυξε κάποτε ο χρήστης κόκκορας με είχε βοηθήσει
Εσυ δεν εχεις καμμια αποδειξη να μου δωσεις; πιστευεις χωρις αποδειξεις;

Δεν έχεις παρα να διαβάσεις Αγίους της εποχής μας και να γίνει αυτό συγκριση στα όσα λέγονται για αυτούς και την απήχηση που έχουν
Δε σε βάζει σε υποψιες αυτό;
Γιατί μη σου πω διάβασε παλαιους Αγίους θα σου φαίνονται παραμυθια

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 15 Ιαν 2021, 14:37

bluerose έγραψε:
15 Ιαν 2021, 14:28
axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:15
bluerose έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:10
Θα καλέσω το χρήστη Κόκκορας
Που τα λέει απλά, και διάβασε προσεκτικά
Θα δει ανάλογα τη πνευματική σου κατάσταση και θα σου πει ότι μπορείς να καταλάβεις.

Η πνευματική κατάσταση δεν έχει να κάνει με το IQ, εννοουμε την γνώση του Θεου

Εμένα, με το Κυριε Ιησου Χριστέ Ελέησον ημάς, όπως το ανέπτυξε κάποτε ο χρήστης κόκκορας με είχε βοηθήσει
Εσυ δεν εχεις καμμια αποδειξη να μου δωσεις; πιστευεις χωρις αποδειξεις;

Δεν έχεις παρα να διαβάσεις Αγίους της εποχής μας και να γίνει αυτό συγκριση στα όσα λέγονται για αυτούς και την απήχηση που έχουν
Δε σε βάζει σε υποψιες αυτό;
Γιατί μη σου πω διάβασε παλαιους Αγίους θα σου φαίνονται παραμυθια
Εχω διαβασει αγιους (πχ τον Παισιο). Αποδειξεις για τα οσα λεγονται εκει μεσα δεν υπαρχουνε ομως. Πχ ο Παισιος εχει κανει υποτιθεται διαφορα θαυματα, απο ζωα που μιλουν μεχρι διαφορες προβλεψεις - προφητειες κλπ αλλα δεν υπαρχει καμμια αποδειξη για το οτι ειναι αληθεια. Μονο εικασιες.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 15 Ιαν 2021, 14:43

axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 14:37
bluerose έγραψε:
15 Ιαν 2021, 14:28
axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:15


Εσυ δεν εχεις καμμια αποδειξη να μου δωσεις; πιστευεις χωρις αποδειξεις;

Δεν έχεις παρα να διαβάσεις Αγίους της εποχής μας και να γίνει αυτό συγκριση στα όσα λέγονται για αυτούς και την απήχηση που έχουν
Δε σε βάζει σε υποψιες αυτό;
Γιατί μη σου πω διάβασε παλαιους Αγίους θα σου φαίνονται παραμυθια
Εχω διαβασει αγιους (πχ τον Παισιο). Αποδειξεις για τα οσα λεγονται εκει μεσα δεν υπαρχουνε ομως. Πχ ο Παισιος εχει κανει υποτιθεται διαφορα θαυματα, απο ζωα που μιλουν μεχρι διαφορες προβλεψεις - προφητειες κλπ αλλα δεν υπαρχει καμμια αποδειξη για το οτι ειναι αληθεια. Μονο εικασιες.


Ο Ιουδας τον έβλεπε μπροστά του τον Χριστό και τι έκανε και παλι δε πιστευε κι ο Θωμάς
Τον θέλανε βασιλιά με άρματα
Δε θα είχε νόημα όμως να έρθει έτσι... Δια μέσου της κοινωνίας ήρθε σαν εμάς να μας διδάξει
Αν ψάχνεις προσωπικες απαντήσεις καλε μου συνφορουμιτη... Πρέπει να βρεθεί ένας φωτισμενος πνευματικος.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 15 Ιαν 2021, 14:54

bluerose έγραψε:
15 Ιαν 2021, 14:43
axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 14:37
bluerose έγραψε:
15 Ιαν 2021, 14:28



Δεν έχεις παρα να διαβάσεις Αγίους της εποχής μας και να γίνει αυτό συγκριση στα όσα λέγονται για αυτούς και την απήχηση που έχουν
Δε σε βάζει σε υποψιες αυτό;
Γιατί μη σου πω διάβασε παλαιους Αγίους θα σου φαίνονται παραμυθια
Εχω διαβασει αγιους (πχ τον Παισιο). Αποδειξεις για τα οσα λεγονται εκει μεσα δεν υπαρχουνε ομως. Πχ ο Παισιος εχει κανει υποτιθεται διαφορα θαυματα, απο ζωα που μιλουν μεχρι διαφορες προβλεψεις - προφητειες κλπ αλλα δεν υπαρχει καμμια αποδειξη για το οτι ειναι αληθεια. Μονο εικασιες.
Διαβασες Παΐσιο και δεν μεταλαχτηκες
Απόδειξη δεν υπάρχει; Μα έλεγε θα πέσει η σοβιετία κι έπεσε, χρόνια πριν
Λέει (και χάρη μας έκανε) κι επιβεβαιώνει του Πατροκοσμα... Εγώ δε θα τα έλεγα. Τα ακουει κι από πάνω. Είναι ένας μεγάλος Άγιος.

Οκ προσπάθησε με Πορφυριο, διάβασε δες πορφυριακα

Ο Ιουδας τον έβλεπε μπροστά του τον Χριστό και τι έκανε και παλι δε πιστευε κι ο Θωμάς
Τον θέλανε βασιλιά με άρματα
Δε θα είχε νόημα όμως να έρθει έτσι... Δια μέσου της κοινωνίας ήρθε σαν εμάς να μας διδάξει
Και γω ξερω ανθρωπους που ελεγαν οτι θα πεσει η Σοβιετια. Αυτο δεν αποτελει αποδειξη οτι υπαρχει θεος.

Μπηκα και ειδα μερικες προφητειες του Αγιου Πορφυριου...καμμια δεν εχει γινει ως τωρα. Ουτε πχ ο πολεμος μεταξυ Ρωσιας και Τουρκιας για την Κωνσταντινουπολη.

Ειδα και μερικες περιγραφες θαυματων...καμμια αποδειξη και παλι.

jey_pap
Δημοσιεύσεις: 1625
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 22:15
Phorum.gr user: j_pap

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jey_pap » 15 Ιαν 2021, 15:24

axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:46
jey_pap έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:19
axilmar έγραψε:
15 Ιαν 2021, 13:15


Εσυ δεν εχεις καμμια αποδειξη να μου δωσεις; πιστευεις χωρις αποδειξεις;
Απλό. όπως όλοι οι αδελφοί της δεν ακολουθεί την οδό της λογοκρςτίας, α;λλά την αποκαλυπτική - εμπειρική οδό αγίων. και όχι μόνο.

https://sapientiavivendi.gr/2014/07/20/ ... %AF%CE%B1/
Και σοϊ αποκαλυπτικη ειναι που δεν μπορει να μοιραστει τα στοιχεια που της αποκαλυφθηκαν με αλλους; πως δλδ ξεχωριζουμε οτι ολα αυτα ειναι οντως πραγματικοτητα και οχι απλα στο μυαλο μας;
1. Η αποκάλυψη δεν είναι ταυτόσιμη με την ερμηνεία.
2. Η συγκεκριμένη, όσο και οι αδελφοί της, ποτέ δεν ισχυρίσθηκε πως αποκαλύφθηκαν πράγματαα στην ίδια, αλλά σε αγίους ανθρώπους..Οι πιστοί (εξ ού και η λέξη), αφήνουν τον εσώτερο .εαυτό τους να "πλησιάσει" τα αποκαλυπτόμενα σε αγίους χωρίς τη διάνοια να παρεμβάλει με δικτακτορικό τρόπο, αλλά να υπηρετεί, όταν της ζητηθεί. σε ιερά πράγματα, πχ να αναζητήσουν, αφού πρώτα αποδεχτούν, από ερμηνευτές ή μέσω βιβλίων τη σημασία αποκαλύψεων που έχουν ενδιαφέρον γι' αυτούς
«...γιατί σκοπός μας δεν είναι να μάθουμε πολλά. Σκοπός μας είναι μέσα από την εξάσκησή μας να φέρουμε σε κατάσταση κβαντισμού τον ίδιο το νου μας...»

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27010
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 15 Ιαν 2021, 15:55

jey_pap έγραψε:
15 Ιαν 2021, 09:57
Alphabet έγραψε:
14 Ιαν 2021, 12:10
Χαοτικός έγραψε:
14 Ιαν 2021, 00:07
Ε μα :011:
Καμια σχεση δεν εχει η κριτικη στην εκκλησια, με το αν υπαρχει θεος ή οχι.
Καμια σχεση δεν έχει η (κακόβουλη;) κριτική στους ανθρώπους της Εκκλησίας, με το αν υπάρχει Θεός.
Η κριτική πρέπει να ' ναι ανυστεόβουλη και ειλικρινής, απαλλαγμένη από πάθη για/και νά'ναι εποικοδομητική.
Για πες αλεύρι! Η Υπόθεση Παπάφειου ορφανοτροφείου και η συγκάλυψη της σε γυρεύει! :011:

.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25524
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Γιατί τόσος πόλεμος προς την πίστη και την εκκλησία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 15 Ιαν 2021, 16:44

Συνάντηση Ιερόνυμου με τον Φουρθιώτη, με τον νταβατζή

Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών