Υπάρχει Θεός;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 28 Νοέμ 2021, 16:31

Parrot έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:25
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:22
Εδώ που τα λέμε, τα δομημένα επιχειρήματα αναφορικά με την ύπαρξη του θείου, είναι σχήμα οξύμωρο.
Δλδ, τί επιχειρήματα περιμένετε να ακούσετε; Ότι βάλαμε τον Θεό στο εργαστήριο και τον είδαμε με το μικροσκόπιο; :lol:
Ενδιαφέρον το ότι δεν έχεις καν ιδέα τη μορφή που θα είχε ένα επιχείρημα υπερ αυτού που πιστεύεις.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 28 Νοέμ 2021, 16:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:22
Εδώ που τα λέμε, τα δομημένα επιχειρήματα αναφορικά με την ύπαρξη του θείου, είναι σχήμα οξύμωρο.
Είναι, όταν όμως γίνει αποδεκτό το συμπέρασμα στο οποίο έχουν καταλήξει όλοι οι διανοητές, ένθεν και ένθεν, που έχουν ασχοληθεί με το ζήτημα:

"Είναι αδύνατον να αποδειχθεί ή ύπαρξη θεού, όπως και αδύνατον να αποδειχθεί η ανυπαρξία του."

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να υιοθετήσω αυτό το συμπέρασμα.

Ωσεί ΠΜ για εσένα...
SpoilerShow
Γιατί νομίζεις ότι μετά από τόσα χρόνια διατηρούμε φιλία ο Τάκης, ο Στέλιος, ο Κώστας και εγώ (άντε και εσύ... :lol: );
Ένθεοι και άθεοι!
Και συνήθως το αναφέρω στην αρχή της (όποιας) νέας συζήτησης υπάρξει για το θέμα αυτό. Αν και, όπως λέει και ο klg, αποφεύγω (πλέον) να παίρνω μέρος σε τέτοιου είδους συζητήσεις.

Αλλά, πάντα θα υπάρχει αναμόχλευση του θέματος από έναν νέο σε ηλικία, είτε άθεο είτε ένθεο, που νομίζει ότι θα ταπώσει το αντίπαλο δέος... :lol:

.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7068
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 28 Νοέμ 2021, 16:46

klg έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:31
Parrot έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:25
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:22
Εδώ που τα λέμε, τα δομημένα επιχειρήματα αναφορικά με την ύπαρξη του θείου, είναι σχήμα οξύμωρο.
Δλδ, τί επιχειρήματα περιμένετε να ακούσετε; Ότι βάλαμε τον Θεό στο εργαστήριο και τον είδαμε με το μικροσκόπιο; :lol:
Ενδιαφέρον το ότι δεν έχεις καν ιδέα τη μορφή που θα είχε ένα επιχείρημα υπερ αυτού που πιστεύεις.
Είπε κανείς ότι δεν υπάρχουν επιχειρήματα; :D

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Νοέμ 2021, 16:53

Λοξίας έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:40
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:22
Εδώ που τα λέμε, τα δομημένα επιχειρήματα αναφορικά με την ύπαρξη του θείου, είναι σχήμα οξύμωρο.
Είναι, όταν όμως γίνει αποδεκτό το συμπέρασμα στο οποίο έχουν καταλήξει όλοι οι διανοητές, ένθεν και ένθεν, που έχουν ασχοληθεί με το ζήτημα:

"Είναι αδύνατον να αποδειχθεί ή ύπαρξη θεού, όπως και αδύνατον να αποδειχθεί η ανυπαρξία του."

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να υιοθετήσω αυτό το συμπέρασμα.

Ωσεί ΠΜ για εσένα...
SpoilerShow
Γιατί νομίζεις ότι μετά από τόσα χρόνια διατηρούμε φιλία ο Τάκης, ο Στέλιος, ο Κώστας και εγώ (άντε και εσύ... :lol: );
Ένθεοι και άθεοι!
Και συνήθως το αναφέρω στην αρχή της (όποιας) νέας συζήτησης υπάρξει για το θέμα αυτό. Αν και, όπως λέει και ο klg, αποφεύγω (πλέον) να παίρνω μέρος σε τέτοιου είδους συζητήσεις.

Αλλά, πάντα θα υπάρχει αναμόχλευση του θέματος από έναν νέο σε ηλικία, είτε άθεο είτε ένθεο, που νομίζει ότι θα ταπώσει το αντίπαλο δέος... :lol:

.
Οκ, με έβαλες σε πειρακτικό μουντ τώρα (το πιμι φταίει). :P

Ο θεός είναι κάτι σαν τη γάτα του Σρέντινγκερ.

Υπάρχει επειδή δεν υπάρχει.




Τα φιλιά μου στην παρέα. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Νοέμ 2021, 16:56

klg έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:31
Parrot έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:25
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:22
Εδώ που τα λέμε, τα δομημένα επιχειρήματα αναφορικά με την ύπαρξη του θείου, είναι σχήμα οξύμωρο.
Δλδ, τί επιχειρήματα περιμένετε να ακούσετε; Ότι βάλαμε τον Θεό στο εργαστήριο και τον είδαμε με το μικροσκόπιο; :lol:
Ενδιαφέρον το ότι δεν έχεις καν ιδέα τη μορφή που θα είχε ένα επιχείρημα υπερ αυτού που πιστεύεις.
Το πιο ενδιαφέρον είναι ότι εσύ έχεις σχηματοποιήσει τη μορφή αυτού που δεν πιστεύεις ότι υπάρχει.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 28 Νοέμ 2021, 17:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:53
Οκ, με έβαλες σε πειρακτικό μουντ τώρα (το πιμι φταίει). :P

Ο θεός είναι κάτι σαν τη γάτα του Σρέντινγκερ.

Υπάρχει επειδή δεν υπάρχει.


Τα φιλιά μου στην παρέα. :)
Θα τα δώσω... :wave:

Σαν την Γάτα του Σρέτινγκερ να είναι...σαν την δική μου να μην είναι, διότι με βλέπω πρώτη θέση πίστα στην γατο-κόλαση... :lol:

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Νοέμ 2021, 17:20

klg έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 14:07
taxalata xalasa έγραψε:
27 Νοέμ 2021, 22:18
klg έγραψε:
27 Νοέμ 2021, 14:59


Έχεις γράψει αυτό:



το οποίο προφανώς δεν απάντα σε καμία ερώτησή μου. Αν δεν μπορείς ή δεν θες να απαντήσεις, πες το μας να σε αφήσουμε στη μυστικιστική σου νιρβάνα, όπου μπορείς να συγχέεις διάφορους ορισμούς του "λόγου" για να παρουσιάζεις κρυπτικές ασυναρτησίες.
εσυ δεχεσαι διάφορους ορισμούς του "λόγου"
εγω δεχομαι εναν ορισμο του λογου.
οτι ειναι λογικο. 1+1=2
το καταλαβες τωρα;
με θρακα δουλευει το μυαλο;

δεν ξερω ποια ειναι η λογικη του ιωαννη [αν και ψυλιαζομαι κατιτις], ξερω ομως την παραλογικη που ακολουθουν οι "ιωαννηδες" αρχοντες.
Δεν έχει σημασία εσύ τι δέχεσαι, εδώ πέρα δεν κάνουμε συζήτηση για την ιδιωτική σου γλώσσα. Ο λόγος στα ελληνικά έχει διάφορους ορισμούς που δεν είναι ισομορφικοί μεταξύ τους. Επίσης προφανώς και η λογική δεν είναι "ό,τι είναι λογικό", δεν παρέχουμε ορισμούς με ταυτολογίες. Το 1+1=2 δεν είναι "λογικό", είναι αξίωμα.

Οπότε μάλλον το δικό σου μυαλό δουλεύει με θράκα.
ενταξει, ναι.
μαθε πρωτα την εννοια καθε λεξης που εχει μια εννοια
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Νοέμ 2021, 18:14

Λοξίας έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 14:01
taxalata xalasa έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 05:14
μπλα μπλα μπλα...
...ακατάσχετο. Με "δικαιολογίες" βγαλμένες από τον κώλο της μαϊμούς.
ΟΚ φίλτατε.
Αφού εσύ, ως μύστης και έχων απ' ευθείας επικοινωνία με τον Μεγάλο που σου ψυθιρίζει στ' αυτί τι ακριβώς εννοούσε ο Ιωάννης...
..εγώ οφείλω να πάω πάσο. Μπροστά σε τέτοιες ατράνταχτες αποδείξες, τι άλλην χρείαν έχωμεν;
Τι να κλάσουν δεκάδες θεολόγοι και μη, που μελέτησαν τα γραφόμενα στην Αποκάλυψη, αιώνες τώρα;

Περιμένω λοιπόν εναγωνίως και άλλες τέτοιες ερμηνείες σε όλη την Αποκάλυψη.
Επί τέλους! Θα αποκρυπτογραφηθεί η Αποκάλυψη και έλθει στο φως το πλήρες νόημά της!
Mαϊμουδες ειμαστε ολοι. Απ' τα γραφομενα σου φαινεται πλεον πως εισαι ρατσιστης με τα ξαδερφια μου τσι μαϊμουδες.
Μην γινεσαι χυδαιος παλιοκωλομαϊμουδορατσιστη.
Δεν θα περασει ο κωλομαϊμουδιτικος ρατσιμος σου.
Κατω ο λοξοκωλομαϊμουδορατσισμος.
Και σταματα και το cultural appropriation της μαϊμους.... ειμαστε στον 21ο αιωνα.
Που ζεις εσυ; Σε ποια Αρχή; Ποιος ειναι ο Αρχηγος σου;

Για αλλη μια φορα σου επισημαινω οτι λασπολογεις.
Δεν εχω φαξ-line με το αρρητο.
Ουτε ισχυριστηκα οτι εφερα ατρανταχτες αποδειξεις.
Και συνεχιζεις την λασπολοξια σου.

Που να ξερω γω τι κλανουν οι θεολογοι ρε συ; μπορει να κλανουν μπιζα με αρακα [εχεις φαει; πολυ ωραιο...], μπορει να κλανουν πατατες [αλλα που να τις εβρισκαν τις πατατες τοτε :p2: ], μπορει να κανουν φακορυζο, ρεβυθοριζο, βρουβες, βλητα [μην τρως απ δαυτα για θα σε βαρεσει πανικος και θα τρεεις πανικοβλητος], μπορει να κλανουν λιβανι [μαλλον αυτο κλανουν απο το πολυ θυμιατο], μπορει να κλανουν @@, μπορει να κλανουν......χ...

Εμας γιατι μας ρωτας στο φορουμ;

Εχεις σφιξει ολα τα παξιμαδια; τσι βαλβιδες; Για κοιτα μη θελει σερβις....

Περι Αποκαλυψης δεν εχω γραψει τιποτα... γιατι το αναφερεις; σε τρωει ο λοκως ου;
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Νοέμ 2021, 18:17

klg έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 14:07
taxalata xalasa έγραψε:
27 Νοέμ 2021, 22:18
klg έγραψε:
27 Νοέμ 2021, 14:59


Έχεις γράψει αυτό:



το οποίο προφανώς δεν απάντα σε καμία ερώτησή μου. Αν δεν μπορείς ή δεν θες να απαντήσεις, πες το μας να σε αφήσουμε στη μυστικιστική σου νιρβάνα, όπου μπορείς να συγχέεις διάφορους ορισμούς του "λόγου" για να παρουσιάζεις κρυπτικές ασυναρτησίες.
εσυ δεχεσαι διάφορους ορισμούς του "λόγου"
εγω δεχομαι εναν ορισμο του λογου.
οτι ειναι λογικο. 1+1=2
το καταλαβες τωρα;
με θρακα δουλευει το μυαλο;

δεν ξερω ποια ειναι η λογικη του ιωαννη [αν και ψυλιαζομαι κατιτις], ξερω ομως την παραλογικη που ακολουθουν οι "ιωαννηδες" αρχοντες.
Δεν έχει σημασία εσύ τι δέχεσαι, εδώ πέρα δεν κάνουμε συζήτηση για την ιδιωτική σου γλώσσα. Ο λόγος στα ελληνικά έχει διάφορους ορισμούς που δεν είναι ισομορφικοί μεταξύ τους. Επίσης προφανώς και η λογική δεν είναι "ό,τι είναι λογικό", δεν παρέχουμε ορισμούς με ταυτολογίες. Το 1+1=2 δεν είναι "λογικό", είναι αξίωμα.

Οπότε μάλλον το δικό σου μυαλό δουλεύει με θράκα.
Καλα ενταξει...

κατσε να σε κερασω ...



































Εικόνα

καλη ορεξη...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Νοέμ 2021, 18:19

klg έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:16
Λοξίας έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 14:54
Ρε συ klg, αυτό που αρχικά με εκνευρίζει (μετά γελάω), δεν είναι η κατάθεση μιας άποψης.
Η κατάθεση μιας άποψης είναι "φυσικό" δικαίωμα και υποχρέωση, θα έλεγα...
Είναι όταν ο καταθέτων την άποψη, εμφορείται από οίηση και αλαζονεία και θεωρεί πως η άποψή του είναι κοσμολογική σταθερά.
Δεν καταθέτει άποψη για να ανταλλάξει σκέψεις και να ελέγξει την ορθότητα αυτής της άποψης.
Αντιθέτως, προσπαθεί, με πλάγιους τρόπους, να την καταστήσει παγκόσμια...

Ε, στην αρχή εκνευρίζομαι και μετά γελάω με την ξερολική έπαρση του (όποιου) ελληνάρα...
Καλά ναι, ειδικά στη θρησκειολογία ελάχιστοι υπέρμαχοι θρησκειών παρουσιάζουν δομημένα επιχειρήματα και έχουν τη διάθεση να κάνουν συζήτηση in good faith. Για αυτό γενικά απόφευγω να συμμετέχω σε τέτοιες συζητήσεις, απλά μου φάνηκε αστείο να ισχυρίζεσαι ότι θεός έχει σχέση με το π επειδή υπάρχει κάποια ετυμολογική σύνδεση μεταξύ του λόγου(ratio) δύο αριθμών και του "θείου λόγου".
εσεις μαρτυρατε μονοι σας.
θεωρειτε φυσιολογικο το φιλετο χοιρινου να το λετε ψαρο-νεφρι που δεν ειναι ουτε ψαρι ουτε νεφρο, και περιμενετε να σας παρουν στα σοβαρα οταν μιλαμε για λεξεις και νοηματα;

ο Λοξος λεει οτι η αρχη ειναι η εκκινηση, τοτε και ο αρχηγος αγει την εκκινηση; που την παει; βολτα; που την οδηγαει την εκκινηση; για να γελασουν και τα εγγονια μου που σας διαβαζουν.
Και αντε να στο δωσω οτι ο αρχηγος παει πρωτος μεταξυ των υπηκοων του. Αλλα μονο στο μυαλο του ειναι πρωτος γιατι υπαρχουν κι αλλοι που που δεν θεωρουν την αρχη ως πρωτη και ειναι αναρχης σκεψης.
Οποτε @@ πρωτος εισαι αρχηγε. Μονο στο μυαλο σου, οπως και μονο στο μυαλο του Λοξου και των συνλοξιων του η λεξη αρχη σημαινει εκκινηση.
Τωρα αν τυχαινει και τα 9 εκ ελληνοφωνοι να εχουν την ιδια σκεψη με τον Λοξο, οτι η αρχη εναι πρωτη, κακο του κεφαλιου τους.
Ο καθεις οριζει οσο μπορει την μοιρα του.

Και επειδη 1+1=2 και για να εισαι πρωτος πρεπει να εισαι πραγματικα και οχι πρωτος στην στανη, τοτε αρχοντα που αρχεις την αρχη στην στανη σου, δεν εισαι πρωτος παρα μονο μεταξυ των προβατων σου. Λοξια και συνλοξιακι που παπαγαλιζεις αρλουμπες με σοβαρο υφος καθηγητου της ελληνοπαπαριας.

Στην ειρωνεια ειστε ατσιδες.
Σας ετοιμαζω ρημες για στολισμο. Αναμενατε στο πληττολογιο σας. Θα γελασουμε...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Νοέμ 2021, 18:37

klg έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:16
Λοξίας έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 14:54
Ρε συ klg, αυτό που αρχικά με εκνευρίζει (μετά γελάω), δεν είναι η κατάθεση μιας άποψης.
Η κατάθεση μιας άποψης είναι "φυσικό" δικαίωμα και υποχρέωση, θα έλεγα...
Είναι όταν ο καταθέτων την άποψη, εμφορείται από οίηση και αλαζονεία και θεωρεί πως η άποψή του είναι κοσμολογική σταθερά.
Δεν καταθέτει άποψη για να ανταλλάξει σκέψεις και να ελέγξει την ορθότητα αυτής της άποψης.
Αντιθέτως, προσπαθεί, με πλάγιους τρόπους, να την καταστήσει παγκόσμια...

Ε, στην αρχή εκνευρίζομαι και μετά γελάω με την ξερολική έπαρση του (όποιου) ελληνάρα...
Καλά ναι, ειδικά στη θρησκειολογία ελάχιστοι υπέρμαχοι θρησκειών παρουσιάζουν δομημένα επιχειρήματα και έχουν τη διάθεση να κάνουν συζήτηση in good faith. Για αυτό γενικά απόφευγω να συμμετέχω σε τέτοιες συζητήσεις, απλά μου φάνηκε αστείο να ισχυρίζεσαι ότι θεός έχει σχέση με το π επειδή υπάρχει κάποια ετυμολογική σύνδεση μεταξύ του λόγου(ratio) δύο αριθμών και του "θείου λόγου".
Σοβαρα τωρα,
ειστε εντελως γκαου.
Φορατε αντιθρησκευτικα και αντιελληναδαρικα γυαλια και τα βλεπετε ολα μεσα απο αυτα.
Οποιος σας κουνησει λιγο απο την θεση σας, αυτοματως τον θεωρειτε θρησκο και αντιπαλο.
Ειστε για γελια που νομιζεται οτι δηθεν εσεις ειστε οι λογιοι που ξερουν και οι αλλοι ειναι οι πτωχοι τω μπνευματι.
Αλλα μαλλον εσεις ειστε πλουσιοι στο οινοπνευματι.

Ειδικα εσυ Λοξια, κατηγορεις τους αλλους για αυτο που εσυ ακριβως εισαι και κανεις στο φορουμ, και στο ειπα σε αλλο νημα οταν την ελεγες σε αλλον για επιλεκτικη απαντηση και σου θυμισα οτι κανεις το ιδιο και το δεχτηκες και μπραβο σου. Στο ξαναθυμιζω για να δεις οτι ειμαι αλανι και μαγκας και οχι προβατο και δαγκας και αυτα που λες οτι λεω ενω δεν λεω ειναι ολα πλασμενα και βγαλμενα απ το μυλο σου και οχι απο το δικο μου που λες.
Οσο για οιηση και αλαζονεια, ειναι το χαρακτηριστικο σου. Την ξερεις καλα την τεχνη της συκοφαντιας.

Εσυ ο αλλος, ο ειρων, που κανει τον ζαχο λες και δεν καταλαβαινει.
Δεν πας να παιξεις αλλου με τα κουβαδακια σου.
Ειδες το π και τσιμπησες σαν τον χανο...

Οποιος εχει την μυγα, μυγαζιεται και οποιος εχει την σφιγγα, σφιγγεται...

Εδω στησαμε ξωβεργες και πιασαμε μια μυγα και μια σφιγγα...

Να στε καλα. ευχαριστω....

ΥΓ1. εσεις οι δυο ειστε καργα ενθρησκοι και εξτρακαργα ενθεοι με την "θρησκεια" σας και τον "θεο" σας ο καθενας. Αλλου τα παραμυθια της χαλιμας, οχι σε τα μας.

ΥΓ2. Προσοχη στις ξωβεργες, το εχω ξαναπει...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Νοέμ 2021, 18:55

Προσοχη! ALT! Ξωβεργες!...

εν αρχην ην ο λογος...

αρχει ο λογος

π και φ ειναι λογος

αρχει το π και το φ και αλλα πολλα μαζι...

Προσοχη! ALT! Ξωβεργες!...

:smt005:

ΥΓ1. ελα κοντα αμα κοτας...
ΥΓ2. τα γγονια μ, εχουν λυθει απ τα γελια...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 28 Νοέμ 2021, 18:59

Ο taxalata xalasa έπαθε φουλ ψυχωτικό επεισόδιο.

Είσαι οκ ρε; Θες να φώναξουμε κάποιον γιατρό αν σε δει;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 28 Νοέμ 2021, 19:00

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:56
klg έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:31
Parrot έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:25

Δλδ, τί επιχειρήματα περιμένετε να ακούσετε; Ότι βάλαμε τον Θεό στο εργαστήριο και τον είδαμε με το μικροσκόπιο; :lol:
Ενδιαφέρον το ότι δεν έχεις καν ιδέα τη μορφή που θα είχε ένα επιχείρημα υπερ αυτού που πιστεύεις.
Το πιο ενδιαφέρον είναι ότι εσύ έχεις σχηματοποιήσει τη μορφή αυτού που δεν πιστεύεις ότι υπάρχει.
Ποιά είναι η μορφή που θεωρείς ότι έχω σχηματοποιήσει;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Υπάρχει Θεός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Νοέμ 2021, 19:01

klg έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 18:59
Ο taxalata xalasa έπαθε φουλ ψυχωτικό επεισόδιο.

Είσαι οκ ρε; Θες να φώναξουμε κάποιον γιατρό αν σε δει;
τι να τον κανω τον γιατρο, αφου εχω εσενα... κανεις διαγνωση....δωσε φαρμακο γιατρε... :smt005:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών