Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 10 Ιούλ 2021, 09:12

Γω πάντως που έχω βλασφημήσει το Άγιο Πνεύμα σίγουρα θα πάω στην Κόλαση. Θα ήθελα να μάθω πως θα 'ναι.

Καλημέρα!
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 10 Ιούλ 2021, 09:30

lonelyrider έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 00:32
Η κόλαση είναι τόπος βασανιστηρίων δίχως τέλος.
Απλά έχει επίπεδα.
Όσο περισσότερο αμάρτησες και κατέστρεψες τον εαυτό σου, τους συνανθρώπους σου και τη φύση, σε τόσο βαθύτερο επίπεδο της κολάσεως θα πας όπου τα πράματα ζορίζουν ακόμα περισσότερο.
δεν υπαρχει κολαση, παραδεισος, θεος.

ζηστε. τωρα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7851
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 10 Ιούλ 2021, 09:45

Δυσαρεστήθηκα πολύ που ξύπνησα από νάρκωση εγχείρησης εδώ. Περίμενα να ξυπνήσω κάπου αλλού. Έχω ξεχάσει πια την όλη εμπειρία, αλλά είχε σχέση με όντα που γνωρίζουν τα πάντα και μπορούν να μεταμορφώνονται σε ανθρώπους, με ωραία μέρη, πλανήτες. Ελπίζω να μην πάω στην κόλαση. :lol:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 10 Ιούλ 2021, 10:00

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 09:12
Γω πάντως που έχω βλασφημήσει το Άγιο Πνεύμα σίγουρα θα πάω στην Κόλαση. Θα ήθελα να μάθω πως θα 'ναι.
Εσένα δεν σε θέλει ούτε ο διάολος.
Συνεννοούνται οι δύο τους αποκλειστικά για τη δική σου περίπτωση. Ίσως φτιάξουν κάποιο ειδικό άσυλο ψυχών...

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8637
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 10 Ιούλ 2021, 13:26

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 09:12
Γω πάντως που έχω βλασφημήσει το Άγιο Πνεύμα σίγουρα θα πάω στην Κόλαση. Θα ήθελα να μάθω πως θα 'ναι.

Καλημέρα!
Θα σε βάζουν να διαβάζεις τα ποστ σου εδώ. Εις τους αιώνας των αιώνων. Και πάλι και πάλι και πάλι και πάλι.
Z

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8637
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 10 Ιούλ 2021, 13:28

OANNHSEA έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 08:35
Parrot έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 21:36
https://sputniknews.gr/20210708/viral-a ... 65719.html

Ο Μπιλ Γουίζι λέει πως έκανε ένα πραγματικά ανατριχιαστικό ταξίδι 23 λεπτών στα βάθη της Κόλασης, όπου άκουσε εκατομμύρια ανθρώπους να ουρλιάζουν σε ένα μπουντρούμι πλημμυρισμένο από καπνό.

Ένας άντρας που λέει ότι πέθανε για 23 λεπτά ισχυρίζεται ότι "είδε τη σάρκα του να ξεσκίζεται από δαίμονες, μέσα σε ένα κολασμένο λάκκο φωτιάς με απαίσια μυρωδιά".

«Άκουσα εκατομμύρια ανθρώπους να ουρλιάζουν» στα βάθη της κολάσεως, κατά την ολιγόλεπτη επίσκεψή του εκεί.
Όπως αναφέρει, είχε μια εξωσωματική εμπειρία, όταν ξύπνησε μέσα στη νύχτα για να πιει ένα ποτήρι νερό.

Ο Μπιλ ανέφερε στο τηλεοπτικό δίκτυο TCT Network πως βγήκε από το σώμα του και ταξίδεψε μέχρι την Κόλαση, μέσα από ένα μακρύ τούνελ.
«Γινόταν ολοένα και πιο ζεστά και προσγειώθηκα σε ένα πέτρινο πάτωμα, σε ένα κελί φυλακής, στην κόλαση. Υπήρχαν πέτρινοι τοίχοι, κάγκελα και ήταν σαν μπουντρούμι. Ένα βρώμικο, μπουντρούμι γεμάτο καπνό γεμάτο δυσωδία» λέει ο Γουίζι.
Τα πλάσματα που ο Γουίζι συνάντησε είχαν "κτηνώδη συμπεριφορά", ενώ είδε και δύο τεράστιους δαίμονες μέσα στο κελί.
Τα τέρατα βλασφημούσαν και η «ζέστη ήταν αφόρητη και αναρωτιόμουν πώς μπορούσα να είμαι ζωντανός. Γιατί είμαι εδώ και πώς έφτασα;» λέει ο Γουίζι για την εμπειρία του στην Κόλαση.

«Μετά οι δαίμονες κατεύθυναν αυτό το μίσος που έτρεφαν για τον Θεό προς εμένα. Ένας δαίμονας με σήκωσε και με πέταξε στον τοίχο του κελιού» περιγράφει ο Γουίζι.
«Ένιωσα λες και τα κόκαλά μου είχαν σπάσει. Τώρα ξέρω ότι ένα πνεύμα δεν έχει οστά, αλλά έτσι ένιωθα εκείνη τη στιγμή» εξηγεί ο άντρας.
Ξαφνικά, το κελί έλαμψε –ο Γουίζι πιστεύει ότι αυτό ήταν ένδειξη της παρουσίας του Θεού– προτού βυθιστεί και πάλι στο σκοτάδι.
Στη συνέχεια, λέει, τον έβγαλαν από το μπουντρούμι και τον έριξαν σε έναν αληθινό "λάκκο με φωτιά".
«Χιλιάδες άνθρωποι ήταν μέσα στο καμίνι και ούρλιαζαν ενώ καίγονταν» λέει ο Γουίζι για τους ανθρώπους που είδε να βασανίζονται και έμοιαζαν με σκελετούς.

Όπως αναφέρει, υπήρχαν διάφορα επίπεδα τιμωρίας και τον κρατούσαν στην απομόνωση, με τον Γουίζι να μην μπορεί ούτε να περιγράψει την μπόχα που επικρατούσε στην Κόλαση.

Κάποια στιγμή, σύμφωνα με όσα λέει ο Γουίζι, κάποτε ξύπνησε σώος και ασφαλής και έγραψε ένα βιβλίο για το τρομακτικό του ταξίδι στην κόλαση διάρκειας 23 λεπτών, που έγινε Best Seller για τους "New York Times", όταν κυκλοφόρησε το 2006.

Εσείς τι πιστεύετε; Όντως πρόκειται για ένα ταξίδι στην κόλαση ή απλά για έναν πολύ άσχημο εφιάλτη;

Βασικές αλήθεις:
α) Εάν ο εγκέφαλος δεν έχει οξυγόνο για 6,5 λεπτά, αρχίζει η αλλοίωση του. Στα 12 καπούτ ο εγκέφαλος!!! Αυτός ήταν 25 λεπτά νεκρός και ακόμα μιλάει ε;;;
β) Πως στο διάολο είδε σάρκες και οστά, όταν ΜΟΝΟ το πνεύμα υποτίθεται ότι πηγαίνει στον άλλο κόσμο;;;

Κατά τα άλλα η μαλακία των γελοίων θρησκευμένων σπάει νέα κοντέρ κάθε μέρα!!!

.
Υπάρχουν δεκάδες ή εκατοντάδες τεκμηριωμένα περιστατικά νεκροφάνειας πάνω από δεκάλεπτο μέχρι και ώρες. Όπου τεκμηριωμένα σημαίνει καταγραφή ώρας και κατάστασης του οργανισμού από νοσοκομείο. Αυτό με το 12λεπτό δεν ισχύει καθολικά, αν ισχύει καν.

Στα μη τεκμηριωμένα περιστατικά (δηλαδή απουσία νοσοκομειακής καταγραφής) απόγειώνεται ο αριθμός Έχω και συγγενικό πρόσωπο σε τέτοια περίπτωση.
Z

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7851
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 10 Ιούλ 2021, 13:33

Δεν έχετε περιέργεια να ξαναδείτε την ζωή σας με άλλα μάτια; Υπάρχουν πολλά αναπάντητα ερωτήματα τόσο όσον αφορά τα όσα διαδραματίζονται σε παγκόσμιο ή εθνικό επίπεδο, όσο και σε προσωπικό. Θα ήθελα να τα δω σαν να μην ήμουν εξωτερικός παρατηρητής, να λάβω απαντήσεις, γιατί όχι και σε ερωτήματα της φυσικής επιστήμης. Δεν μ' αρέσει μια προοπτική τέλους, ανυπαρξίας. Η κόλαση φυσικά και δεν μ΄ αρέσει. :003:

Άβαταρ μέλους
Αλητάκι88
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: 24 Ιουν 2021, 19:41

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλητάκι88 » 10 Ιούλ 2021, 13:38

Antares έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 13:33
Δεν έχετε περιέργεια να ξαναδείτε την ζωή σας με άλλα μάτια; Υπάρχουν πολλά αναπάντητα ερωτήματα τόσο όσον αφορά τα όσα διαδραματίζονται σε παγκόσμιο ή εθνικό επίπεδο, όσο και σε προσωπικό. Θα ήθελα να τα δω σαν να μην ήμουν εξωτερικός παρατηρητής, να λάβω απαντήσεις, γιατί όχι και σε ερωτήματα της φυσικής επιστήμης. Δεν μ' αρέσει μια προοπτική τέλους, ανυπαρξίας. Η κόλαση φυσικά και δεν μ΄ αρέσει. :003:
Και βέβαια έχω περιέργεια να δω που στα σκατα πάνε όσοι πεθαίνουν και τι είναι αυτή η περιβόητη κόλαση.

Άβαταρ μέλους
Αλητάκι88
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: 24 Ιουν 2021, 19:41

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλητάκι88 » 10 Ιούλ 2021, 13:39

Καραμελίτσα έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 13:26
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 09:12
Γω πάντως που έχω βλασφημήσει το Άγιο Πνεύμα σίγουρα θα πάω στην Κόλαση. Θα ήθελα να μάθω πως θα 'ναι.

Καλημέρα!
Θα σε βάζουν να διαβάζεις τα ποστ σου εδώ. Εις τους αιώνας των αιώνων. Και πάλι και πάλι και πάλι και πάλι.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 10 Ιούλ 2021, 13:59

Antares έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 13:33
Δεν έχετε περιέργεια να ξαναδείτε την ζωή σας με άλλα μάτια; Υπάρχουν πολλά αναπάντητα ερωτήματα τόσο όσον αφορά τα όσα διαδραματίζονται σε παγκόσμιο ή εθνικό επίπεδο, όσο και σε προσωπικό. Θα ήθελα να τα δω σαν να μην ήμουν εξωτερικός παρατηρητής, να λάβω απαντήσεις, γιατί όχι και σε ερωτήματα της φυσικής επιστήμης.
Αυτό ακριβώς
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2433
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 10 Ιούλ 2021, 14:05

Antares έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 13:33
Δεν έχετε περιέργεια να ξαναδείτε την ζωή σας με άλλα μάτια; Υπάρχουν πολλά αναπάντητα ερωτήματα τόσο όσον αφορά τα όσα διαδραματίζονται σε παγκόσμιο ή εθνικό επίπεδο, όσο και σε προσωπικό. Θα ήθελα να τα δω σαν να μην ήμουν εξωτερικός παρατηρητής, να λάβω απαντήσεις, γιατί όχι και σε ερωτήματα της φυσικής επιστήμης. Δεν μ' αρέσει μια προοπτική τέλους, ανυπαρξίας. Η κόλαση φυσικά και δεν μ΄ αρέσει. :003:
H περιεργεια ειναι λειτουργια του εγκεφαλου, χωρις εγκεφαλο δεν θα εχεις περιεργεια


Περαν αυτου ομως, πες οτι εχεις, τι θα βοηθησει το να ξερεις τα παντα οταν πια δεν θα μπορεις να αξιοποιησεις τιποτα;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24339
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 10 Ιούλ 2021, 14:19

Κι εγω θα ηθελα να μαθω πώς ειναι να κανεις παρτουζα με εκατο πορνοσταρ σε συνθηκες μηδενικης βαρυτητας κοιτωντας τον Γαλαξια πιατο απο υψος 50.000 ετων φωτος.

Δε σημαινει οτι γινεται να το ζησω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68585
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Ιούλ 2021, 14:21

Blackdog έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 14:05
H περιεργεια ειναι λειτουργια του εγκεφαλου, χωρις εγκεφαλο δεν θα εχεις περιεργεια


Περαν αυτου ομως, πες οτι εχεις, τι θα βοηθησει το να ξερεις τα παντα οταν πια δεν θα μπορεις να αξιοποιησεις τιποτα;
Πολύ καλό το ερώτημα. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7851
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 10 Ιούλ 2021, 14:26

Blackdog έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 14:05

H περιεργεια ειναι λειτουργια του εγκεφαλου, χωρις εγκεφαλο δεν θα εχεις περιεργεια


Περαν αυτου ομως, πες οτι εχεις, τι θα βοηθησει το να ξερεις τα παντα οταν πια δεν θα μπορεις να αξιοποιησεις τιποτα;
Αν είσαι κάπου αλλού σαν οντότητα αλλά με μνήμη της προηγούμενης ζωής σου, δεν θα σε ενδιαφέρει να αξιοποιήσεις κάτι. Κάτι ανάλογο με το να μεταναστεύσεις, απομακρύνεσαι από τα διαδραματιζόμενα στην χώρα σου, αν και κρατάς κάποια επαφή, αφού είναι εφικτό.
Θα ισχύουν οι νόμοι αυτής της κατάστασης πια.

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Πέθανε για 23 λεπτά και πήγε στην Κόλαση: Δαίμονες του έσκιζαν τις σάρκες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 10 Ιούλ 2021, 14:36

Antares έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 13:33
Δεν έχετε περιέργεια να ξαναδείτε την ζωή σας με άλλα μάτια; Υπάρχουν πολλά αναπάντητα ερωτήματα τόσο όσον αφορά τα όσα διαδραματίζονται σε παγκόσμιο ή εθνικό επίπεδο, όσο και σε προσωπικό. Θα ήθελα να τα δω σαν να μην ήμουν εξωτερικός παρατηρητής, να λάβω απαντήσεις, γιατί όχι και σε ερωτήματα της φυσικής επιστήμης. Δεν μ' αρέσει μια προοπτική τέλους, ανυπαρξίας. Η κόλαση φυσικά και δεν μ΄ αρέσει. :003:
Οσο και να μην σου αρεσει η ανυπαρξια, δυστυχως αυτη ειναι η ωμη αληθεια. Χωρις εγκεφαλο δεν θα βλεπεις, ουτε θα αισθανεσαι τιποτα. Δεν θα αισθανεσαι το σωμα σου να λιωνει, ουτε τα σκουληκια να σε τρωνε. Οσο πιο γρηγορα σταματησετε να ονειρευοσαστε περι ψυχης και αλλης ζωης και το συνειδητοποιησετε, τοσο περισσοτερο θα ευχαριστηθητε την μοναδικη σας ζωη. Οι θρησκειες ηξεραν πολυ καλα τι εκαναν. Εδωσαν φρουδες ελπιδες σε ανθρωπους που παντα φοβοντουσαν τον θανατο, για να τους κατακτησουν.
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών