Προφητειολάγνοι χριστιανοί ακούτε;;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Προφητειολάγνοι χριστιανοί ακούτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 25 Ιούλ 2021, 20:44

O I έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 03:27
Πασιφάη έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 13:38
O I έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 02:44

Για θύμησέ μου, πριν πόοοοσα χρόνια λέω ότι όταν κατέβω Αθήνα θα συναντηθούμε;
Εγω αυτό που θυμάμαι (δεν σβηνω ποτέ το ιστορικό κλήσεων από το τηλέφωνό μου), είναι ότι περίπου πριν 2-3 μήνες στο είπα στο μέιλ και μετά όταν μιλήσαμε για 19:42" όταν με πήρες τηλέφωνο στις 8 Ιουνίου στις 20:20' το απόγευμα.
Μάλλον έχεις και πρόβλημα μνήμης συν τοις άλλοις..
Εκτός αυτού, ξεχνάς ότι πέρσι τον Φεβρουάριο ήταν που κατέβηκα Αθήνα για τελευταί φορά για να θάψω τη μάνα μου. Μετά άρχισαν ι απαγορεύσεις μετακινήεων από νομό σε νομό κλπ. Άσε που δεν είχα λόγο να κατέβω Αθήνα από τότε.
Τώρα σου λέω ότι ΙΣΩΣ κατέβω Οκτώβρη - Νοέμβρη και μου λες "Ναι ενταξει...Για το κατεβασμα στην Αθηνα το ακουμε εδω και αρκετα χρονακια.."

Δεν αφορά κανέναν πόσο κράτησε η συνομιλία σας με τον Άλφα, στο τηλέφωνο.Ούτε οι περαιτέρω περιγραφές. Συν τοις άλλοις, δεν πήρες την άδειά του για να γράψεις τις λεπτομέρειες. Χτύπημα κάτω από τη ζώνη. Είσαι φάουλ.
Αισθάνθηκα άβολα. Αν μου το έκανες, θα υπήρχε πρόβλημα.
Ευελπιστώ να το μαζέψεις και αν με το καλό βρεθούμε να πιούμε κανα τσίπουρο ήρεμα.
Τι να μαζέψω βρε Πασιφάη;
Δεν είμαι εγώ αυτός που πρωτο-αναφέρθηκε στο ότι έχουμε μιλήσει στο τηλέφωνο με τον Α.. αλλά ο ίδιος ο Α.. και μάλιστα ΧΩΡΙΣ να πάρει καμία άδεια από εμένα όπως έκανες εσύ με Νάνδρο.

Να σου υπενθυμίσω κάτι που το γνωρίζεις κι εσύ επειδή μπήκες στη μέση για να ρίξεις τούς τόνους:
O I έγραψε:
12 Ιούλ 2021, 23:01
Alphabet έγραψε:
10 Ιούλ 2021, 15:26

Τωρα το προσεξα....
Με ξερεις πολλα χρονια και εχουμε μιλησει και τηλεφωνικα. Σε ειχα για
πολυ πιο σοβαρο και οχι τοσο κουτοπονηρο.
Λυπαμαι...Ειδικα για εσενα, λυπαμαι πολυ.
Αφού με ξέρεις τόσο καιρό και έχουμε μιλήσει και στο τηλέφωνο, γιατί δεν
με πήρες να με ρωτήσεις τι εννοώ;

Εκτός αυτού, τι εννοείς λέγοντας "Σε ειχα για πολυ πιο σοβαρο και οχι
τοσο κουτοπονηρο";



Αν υποθέτεις φίλε Α ότι εννοώ κάτι για διπλό νικνέιμ, υποθέτω, ξέχασες
να συμπληρώσεις ότι δεν με είχες και για τόσο ηλίθιο. έτσι;

Αν εννοείς κάτι τέτοιο, εγώ προσωπικά δεν σε είχα για τόσο κουτό να
νομίζεις ότι εννοώ αυτό.

Σε ΠΟΙΑ συντακτικά και άλλα προσωπικά στοιχεία γραφής και επιχειρημάτων
μοιάζεις με τον/την Blackdog ρε ΑΩ;
:smt017
SpoilerShow
Εκτός αυτού, όταν υπόσχεσαι κάτι, θεωρώ σωστό να κρατάς τις υποσχέσεις
σου και ξέρεις σε τι αναφέρομαι. :a108:
Αν δεν ξέρεις, πάρε με τηλέφωνο, αφού το ξέρεις, για να στο εξηγήσω.

Πάρε όσο βλέπεις ότι είμαι μέσα ή αύριο το βράδυ να σου εξηγήσω :102:
Και μια υπενθύμιση από το παλιό:
Ο.Ι. έγραψε:
Εικόνα
Βασικά, αυτό έχω να χωρίσω μαζί σου και είναι χαζομάρα σου να υποθέτεις, ενώ μπορείς να με ρωτήσεις άμεσα :lol:

ΥΓ
"ἰδοὺ ἡ παρθένος ἐν γαστρὶ ἕξει, καὶ τέξεται υἱόν" δε σημαίνει ότι έχει ήδη συλλάβει, αλλά: "Ιδού, η παρθένος θα συλλάβει στην κοιλία της και θα γεννήσει γιό"

:wave:

.,
...βλέπεις λοιπόν Πασιφάη ότι εδώ άλλος είναι φάουλ και δεν είδα να τον ελέγχεις όπως κάνεις τώρα με εμένα.
Εγώ να δεις πόσο άβολα αισθάνθηκα και τότε και τώρα.



Ξέρεις ότι σε εκτιμώ και το εννοώ. Εδώ όμως φάουλ είσαι εσύ καλή μου Πασιφάη.
Αν δεν είχε πρωτο-αναφερθεί ο Α... στο ότι έχει μιλήσει μαζί μου στο τηλέφωνο και μάλιστα, αθετώντας την υπόσχεση που μου έδωσε ότι δεν θα το έλεγε σε κανένα, όπως βλέπεις έκανε το αντίθετο τελείως.
Το είπε δημόσια :lol:

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να πω τίποτε άλλο επ' αυτού.
Κρίνεται το πράγμα από μόνο του.


Αν όντως θέλεις κι εσύ να συναντηθούμε όταν κατέβω Αθήνα με τους άλλους δύο που έχω υπ' όψιν μου, Θα σε ειδοποιήσω όπως σου υποσχέθηκα

Τα λέμε

:wave:

.,
Alphabet έγραψε:
25 Ιούλ 2021, 12:03

Συνεχιζεις να με εκπλησσεις αρνητικα.
Γνωριζεις πολυ καλα για πιο θεμα σου υποσχεθηκα οτι δεν θα μιλησω και οτι ΔΕΝ ηταν το τηλεφωνημα. Την υποσχεση μου την εχω κρατησει ακεραιη.

Απο ποτε μια τηλεφωνικη συνομιλια με ενα συμφορουμιτη, ειδικα οταν τον γνωριζω για χρονια, πρεπει να κρατηθει μυστικη και μαλιστα να υποσχεθω οτι δεν θα την αναφερω;

Μην προσπαθεις να εντυπωσιασεις τον κοσμο και να ριχνεις τα βαρη στους αλλους, χωρις λογο.
Για το υπογραμμισμένο τι το λες σε μένα;
Πες το στην Πασιφάη που με ελέγχει ακριβώς γι αυτό που εσύ το θεωρείς φυσιολογικό να το σχολιάζεις δημόσια.
Με ελέγχει επειδή δεν πήρα την άδειά σου για να αναφερθώ ότι μιλήσαμε τηλεφωνικά και εξ αυτής της αιτίας έκανα το συγκεκριμένο σχόλιο μαζί της.

Τουλάχιστον, διάβαζε πιο προσεκτικά τις συζητήσεις για να μη λες ότι νάναι...


Για το ότι μιλήσαμε στο τηλέφωνο και να μη το αναφέρεις σε κανένα, στο ξεκαθάρισα όταν με ρώτησες "ούτε και στον τάδε;" και σου είπα "ούτε. Όταν είναι να κατέβω θα τον ειδοποιήσω ο ίδιος".

Αν δεν θυμάσαι τι είπαμε, δεν πειράζει. Άνθρωποι είμαστε.
Εδώ βλέπω όμως να το συνεχίζεις και εκεί είναι το πρόβλημα.

Τεσπα

Και πάλι να είσαι καλά.

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Προφητειολάγνοι χριστιανοί ακούτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 25 Ιούλ 2021, 20:47

O I έγραψε:
25 Ιούλ 2021, 20:15
Όπως καταλαβαίνεις, ούτε εγώ θα μπορούσα να διατηρώ προσωπική επικοινωνία με κάποιον που όλα τα διαστρέφει μόνο και μόνο επειδή υπάρχουν διαφορετικά φρονήματα περί πίστεως.
Απλά με τέτοιους όρους είναι αδύνατη η προσωπική επικοινωνία.
Ουτε διαστρεφω, ουτε γραφω ψεματα.
Αν μου επιτρεψεις να παρω πισω την υποσχεση μου, θα μαθουν μερικοι ποιος ειναι ο διαστρεβλωτης και ο ψευτης.
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών