Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 21 Σεπ 2021, 14:22

Πασιφάη έγραψε:
21 Σεπ 2021, 13:41
O I έγραψε:
21 Σεπ 2021, 12:57
Πασιφάη έγραψε:
21 Σεπ 2021, 11:57


Να σου πω ρε μαν , ειλικρινά τώρα. Πίστεψες πως στην έπεσα για να με κυκλοφορήσεις; Ή οτι μιλάς και με κανένα πουτανάκι που ψάχνεται; [Όχι. Ξέρω από το παλιό που μου έλεγες κάτι για το γιό σου. Υποθέτω παντρεμένη] Μάλλον έχεις μείνει πίσω στα θέματα περί ζωής και κοινωνικότητας.
Και τί θα γινότανε αν εγώ μίλαγα σε τσιπουράδικο όπως μιλάω τώρα; Θα με έκανες ντα; Ή θα μου γύριζες τα προξενιά;
Ξεφτίλας είσαι εσύ απ'την στιγμή που υποννοείς κάτι για κάποιον που δεν γνωρίζεις.

Υ.γ. Έχω πολλά χρόνια να ντουμανιάσω, αλλά δεν είμαι κλεισμένη στην τρύπα του μοναχισμού, ούτε διάγω καλογερίστικο βίο. Θα σου έλεγα κι άλλα, αλλά θα το πάω μακρυά το τραίνο και θα με στείλουν για μπάνιο.
Φαντάζεσαι πράγματα αλλά, όχι!
κι εγώ έχω από τα 30 να πιω. 24 χρόνια

για τα υπόλοιπα...
Με επιβεβαιώνεις ότι εκθέτεις τον εαυτό σου με φαντασίες (Υπέθεσα ότι μου την έπεσε η Πασιφάη :giggle: )
Με επιβεβαιώνεις επίσης εκθέτοντας και την παρέα σου και ξέρεις/ρουν πολύ καλά τι εννοώ και πως ονομάζεται αυτό.


Τεσπα
Πολύ τράβηξε
υπέθεσε ότι σου κάνει κέφι και ναι κάποιες φορές γίνομαι επίτηδες μαλάκας αλλά αυτό που θέλω να μάθω το μαθαίνω


Καλό μεσημέρι

.,
Δεν υποθέτω, διότι το υπονοούμενο που άφησες, ήταν από μόνο του σαφές. Όπως επίσης είναι σαφές πως δεν έχεις κοινωνική επαφή και θεωρείς εκ των πραγμάτων πως έχεις απέναντί σου ένα πουτανάκι που είναι ασύδοτο και θα στη χαρίσει για τις μαλακίες που βγάζεις απ'το στόμα σου. Όπως επίσης πως θα με δασκάλευες να φερθώ όπως γουστάρεις, σε ένα τυχάρπαστο τσιπουράδικο. Για να μην σου χαλάσω τη νιρβάνα. Είσαι σίγουρος πως θα έπραττα, ''ανείπωτα'' πράγματα. Άρα ήδη έχεις σχηματίσει άποψη. Προφανώς λοιπόν, η επικοινωνία, χωλαίνει μονόπλευρα.

Οι δικοί μου άνθρωποι ,δεν εκτίθενται, διότι δεν σκέφτονται πούστικα, όπως εσύ. Αν γουστάρεις να είσαι μαλάκας, δεν με αφορά στο ελάχιστο. Τα συμπεράσματά σου, να τα βάλεις εκεί που ξέρεις, μαζί με τα αποθηκευμένα.
Ναι καλά :smt005:
το ανέκδοτο της ημέρας

Ούτε εσύ υποθέτω
"κ΄ αντρίκια". τόπαμε αυτό :D

Να το πω;
άντε, να το πω όσο πιο κομψά μπορώ. "Τις προκαταλήψεις και τις επιθέσεις επί προσωπικού, πέστα στο πρόσωπό μου το κάτω στην τελική που θα τις λάβει σοβαρά υπ' όψιν."

,,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 21 Σεπ 2021, 17:31

O I έγραψε:
21 Σεπ 2021, 14:22
Πασιφάη έγραψε:
21 Σεπ 2021, 13:41
O I έγραψε:
21 Σεπ 2021, 12:57

Φαντάζεσαι πράγματα αλλά, όχι!
κι εγώ έχω από τα 30 να πιω. 24 χρόνια

για τα υπόλοιπα...
Με επιβεβαιώνεις ότι εκθέτεις τον εαυτό σου με φαντασίες (Υπέθεσα ότι μου την έπεσε η Πασιφάη :giggle: )
Με επιβεβαιώνεις επίσης εκθέτοντας και την παρέα σου και ξέρεις/ρουν πολύ καλά τι εννοώ και πως ονομάζεται αυτό.


Τεσπα
Πολύ τράβηξε
υπέθεσε ότι σου κάνει κέφι και ναι κάποιες φορές γίνομαι επίτηδες μαλάκας αλλά αυτό που θέλω να μάθω το μαθαίνω


Καλό μεσημέρι

.,
Δεν υποθέτω, διότι το υπονοούμενο που άφησες, ήταν από μόνο του σαφές. Όπως επίσης είναι σαφές πως δεν έχεις κοινωνική επαφή και θεωρείς εκ των πραγμάτων πως έχεις απέναντί σου ένα πουτανάκι που είναι ασύδοτο και θα στη χαρίσει για τις μαλακίες που βγάζεις απ'το στόμα σου. Όπως επίσης πως θα με δασκάλευες να φερθώ όπως γουστάρεις, σε ένα τυχάρπαστο τσιπουράδικο. Για να μην σου χαλάσω τη νιρβάνα. Είσαι σίγουρος πως θα έπραττα, ''ανείπωτα'' πράγματα. Άρα ήδη έχεις σχηματίσει άποψη. Προφανώς λοιπόν, η επικοινωνία, χωλαίνει μονόπλευρα.

Οι δικοί μου άνθρωποι ,δεν εκτίθενται, διότι δεν σκέφτονται πούστικα, όπως εσύ. Αν γουστάρεις να είσαι μαλάκας, δεν με αφορά στο ελάχιστο. Τα συμπεράσματά σου, να τα βάλεις εκεί που ξέρεις, μαζί με τα αποθηκευμένα.
Ναι καλά :smt005:
το ανέκδοτο της ημέρας

Ούτε εσύ υποθέτω
"κ΄ αντρίκια". τόπαμε αυτό :D

Να το πω;
άντε, να το πω όσο πιο κομψά μπορώ. "Τις προκαταλήψεις και τις επιθέσεις επί προσωπικού, πέστα στο πρόσωπό μου το κάτω στην τελική που θα τις λάβει σοβαρά υπ' όψιν."

,,
Ωραία το έθεσες. Κι ο άντρας μου που σε διάβασε, αυτό είπε. Να μιλάς με το κάτω κεφάλι. Είναι προτιμότερο. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 22 Σεπ 2021, 15:03

Πασιφάη έγραψε:
21 Σεπ 2021, 17:31
O I έγραψε:
21 Σεπ 2021, 14:22
Πασιφάη έγραψε:
21 Σεπ 2021, 13:41


Δεν υποθέτω, διότι το υπονοούμενο που άφησες, ήταν από μόνο του σαφές. Όπως επίσης είναι σαφές πως δεν έχεις κοινωνική επαφή και θεωρείς εκ των πραγμάτων πως έχεις απέναντί σου ένα πουτανάκι που είναι ασύδοτο και θα στη χαρίσει για τις μαλακίες που βγάζεις απ'το στόμα σου. Όπως επίσης πως θα με δασκάλευες να φερθώ όπως γουστάρεις, σε ένα τυχάρπαστο τσιπουράδικο. Για να μην σου χαλάσω τη νιρβάνα. Είσαι σίγουρος πως θα έπραττα, ''ανείπωτα'' πράγματα. Άρα ήδη έχεις σχηματίσει άποψη. Προφανώς λοιπόν, η επικοινωνία, χωλαίνει μονόπλευρα.

Οι δικοί μου άνθρωποι ,δεν εκτίθενται, διότι δεν σκέφτονται πούστικα, όπως εσύ. Αν γουστάρεις να είσαι μαλάκας, δεν με αφορά στο ελάχιστο. Τα συμπεράσματά σου, να τα βάλεις εκεί που ξέρεις, μαζί με τα αποθηκευμένα.
Ναι καλά :smt005:
το ανέκδοτο της ημέρας

Ούτε εσύ υποθέτω
"κ΄ αντρίκια". τόπαμε αυτό :D

Να το πω;
άντε, να το πω όσο πιο κομψά μπορώ. "Τις προκαταλήψεις και τις επιθέσεις επί προσωπικού, πέστα στο πρόσωπό μου το κάτω στην τελική που θα τις λάβει σοβαρά υπ' όψιν."

,,
Ωραία το έθεσες. Κι ο άντρας μου που σε διάβασε, αυτό είπε. Να μιλάς με το κάτω κεφάλι. Είναι προτιμότερο. :lol:
ε ναι ρε μαλάκα! μησουνασεπαρεευχη... :lol:
"διάολε

"...θα κατεβαίνω όταν θέλω να γελάσω" και όποτε γουστάρω Πασιφάη μας :D



Α ναι. Να το πω και σε άλλη διάλεκτο
"αντε. και πολλά είπαμε" :smt005:

:wave:

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 22 Σεπ 2021, 15:12

Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Σεπ 2021, 12:19

Τελικά η ηλιθιότητα είναι ανίκητη και κουράζει στον υπερθετικό βαθμό. :lol:

Ας χαλαρώσουμε το λοιπόν με ακόμη ένα τραγουδάκι του αγαπημένου Αγγελάκα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 23 Σεπ 2021, 21:16

Είναι δυνατόν να διαφωνήσω ότι "Τελικά η ηλιθιότητα είναι ανίκητη και κουράζει στον υπερθετικό βαθμό";

Ποιον θεό του/σου κρύβει/βω ο διάολος άθεη Πασιφάη μας;
Αν σου κρύβει/βω αυτόν που εκφράζουν τα ερωτήματα "ποιος φταίει..", εγώ, εσύ, ο Γιάννης φταίμε.



Αν και οξύμωρο σχήμα, φεύγω από τη μέση να μη σου/του σκιάζω τον θεό που πιστεύει/ύεις :D


Καλή απόλαυση
Απόλαυσε/στε το "φως" του ελεύθερα!

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Σεπ 2021, 22:24

:smt005:

Τσιτώνεσαι; Πάνε να με φακελώσεις κι εμένα. Άργησες.

''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 24 Σεπ 2021, 00:54

Πασιφάη έγραψε:
23 Σεπ 2021, 22:24
:smt005:

Τσιτώνεσαι; Πάνε να με φακελώσεις κι εμένα. Άργησες.

Έχει απαντηθεί Πασιφάη μας
O I έγραψε:
23 Σεπ 2021, 21:16
Είναι δυνατόν να διαφωνήσω ότι "Τελικά η ηλιθιότητα είναι ανίκητη και κουράζει στον υπερθετικό βαθμό";

Ποιον θεό του/σου κρύβει/βω ο διάολος άθεη Πασιφάη μας;
Αν σου κρύβει/βω αυτόν που εκφράζουν τα ερωτήματα "ποιος φταίει..", εγώ, εσύ, ο Γιάννης φταίμε.



Αν και οξύμωρο σχήμα, φεύγω από τη μέση να μη σου/του σκιάζω τον θεό που πιστεύει/ύεις :D


Καλή απόλαυση
Απόλαυσε/στε το "φως" του ελεύθερα!

.,



"Συ είπας"
Προσωπικά, το άσμα.. δεν με εξέφρασε ποτέ το είδος, δε το γνωρίζω και τα αγγλικά μου είναι λίαν πτωχά

Γενικά δε συμφώνησα με το κολεγιακό μέλλον των περισσοτέρων χαρντ, μεταλ κλπ
Γνωρίζω πολλούς πρώην τέτοιους και πως ζουν στα 55+-
Εξελίχθηκαν, έμειναν στάσιμοι, άλλαξε το σύμπαν κλπ

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3730
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 24 Σεπ 2021, 01:51

O I έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:54
Ρε φίλε σε παρακολουθώ και σε άλλα νήματα να προσπαθείς με σεντόνια να πείσεις σε διάφορους αντίχριστους περί των ορθών θέσεων του χριστιανισμού. Κι ήθελα από καιρό κατι να σου γράψω.Δεν έχεις καταλάβεις ότι ένας αντίχρίστος όταν του μιλάς δε πρόκειται να τον πείσεις καθόσον αυτός νομίζει ότι είναι αλάθητος. Κάτι σαν τον Πάπα ή τον αυτοκράτορα. Ο απόστολος Παύλος όταν λέει ότι έναν αιρετικό άνθρωπο μετά από μία και δύο νουθεσίες να σταματάς να ασχολείσαι μαζί του, ήταν βλάκας που το γραψε σε μια επιστολή του? Σου λέει ο απόστολος ότι και το δίκιο σου δε θα βρεις, και το χρόνο σου θα χάσεις, και τη ψυχική σου ηρεμία και θα κινδυνεύσεις κι εσύ να παρεκλίνεις της ορθής πίστεως. Άστους στην τύχη τους. Αν αυτοί θέλουν να κολασθεί η ψυχή τους ποιος είσαι εσύ που θα τους το απαγορέψεις?
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 24 Σεπ 2021, 13:24

lonelyrider έγραψε:
24 Σεπ 2021, 01:51
O I έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:54
Ρε φίλε σε παρακολουθώ και σε άλλα νήματα να προσπαθείς με σεντόνια να πείσεις σε διάφορους αντίχριστους περί των ορθών θέσεων του χριστιανισμού. Κι ήθελα από καιρό κατι να σου γράψω.Δεν έχεις καταλάβεις ότι ένας αντίχρίστος όταν του μιλάς δε πρόκειται να τον πείσεις καθόσον αυτός νομίζει ότι είναι αλάθητος. Κάτι σαν τον Πάπα ή τον αυτοκράτορα. Ο απόστολος Παύλος όταν λέει ότι έναν αιρετικό άνθρωπο μετά από μία και δύο νουθεσίες να σταματάς να ασχολείσαι μαζί του, ήταν βλάκας που το γραψε σε μια επιστολή του? Σου λέει ο απόστολος ότι και το δίκιο σου δε θα βρεις, και το χρόνο σου θα χάσεις, και τη ψυχική σου ηρεμία και θα κινδυνεύσεις κι εσύ να παρεκλίνεις της ορθής πίστεως. Άστους στην τύχη τους. Αν αυτοί θέλουν να κολασθεί η ψυχή τους ποιος είσαι εσύ που θα τους το απαγορέψεις?
Δεν προσπαθώ να πείσω ή να νουθετήσω ή ακόμα χειρότερα να προσηλυτίσω οποιονδήποτε
Δεν με ενδιαφέρει τι πιστεύει ή αν δεν πιστεύει ο/η συνομιλητής μου
Τα σεντόνια είναι Πάντα αντίλογος σε θέσεις, θέματα, παρερμηνείες κατ' εμέ, άλλων μελών. συνήθως.
Πάντα λέω την άποψή μου, παραδέχομαι τα λάθη μου. προσπαθώ.

Όταν μιλάω με οποιονδήποτε, καλή ώρα, δεν με ενδιαφέρει τι πιστεύει/εις και το σημαντικότερο, πάντα με τη χάρη τού Θεού, ακόμα και οι συνομιλητές μου πιο πάνω γνωρίζουν γιατί δεν "κινδυνεύω" να εκπληρωθούν οι φοβίες σου.
Πιστεύω. πάντα με τη Χάρη τού Θεού


Ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή. την κρατώ πάντα στο νου μου με την επίγνωση τής τρεπτότητάς μας ως άνθρωποι.



Βοήθειά μας η Πρωτομάρτυς (ν.η) η Οσία και ο Όσιος (π.η.)!

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Σεπ 2021, 14:03

lonelyrider έγραψε:
24 Σεπ 2021, 01:51
O I έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:54
Ρε φίλε σε παρακολουθώ και σε άλλα νήματα να προσπαθείς με σεντόνια να πείσεις σε διάφορους αντίχριστους περί των ορθών θέσεων του χριστιανισμού. Κι ήθελα από καιρό κατι να σου γράψω.Δεν έχεις καταλάβεις ότι ένας αντίχρίστος όταν του μιλάς δε πρόκειται να τον πείσεις καθόσον αυτός νομίζει ότι είναι αλάθητος. Κάτι σαν τον Πάπα ή τον αυτοκράτορα. Ο απόστολος Παύλος όταν λέει ότι έναν αιρετικό άνθρωπο μετά από μία και δύο νουθεσίες να σταματάς να ασχολείσαι μαζί του, ήταν βλάκας που το γραψε σε μια επιστολή του? Σου λέει ο απόστολος ότι και το δίκιο σου δε θα βρεις, και το χρόνο σου θα χάσεις, και τη ψυχική σου ηρεμία και θα κινδυνεύσεις κι εσύ να παρεκλίνεις της ορθής πίστεως. Άστους στην τύχη τους. Αν αυτοί θέλουν να κολασθεί η ψυχή τους ποιος είσαι εσύ που θα τους το απαγορέψεις?
Αντε να αγιάσει το στόμα σου. Γιατί συναγελάζεται με αντίχριστους, ενώ κάλλιστα μπορεί να ασχοληθεί με τη σωτηρία της ψυχής του; Να τον συμβουλεύεις πιο συχνά, διότι τον κόβω αρκετά επιρρεπή.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 25 Σεπ 2021, 14:31

για μένα μιλούν οι από πάνω :smt017



και οποία είναι η γνωμάτευσις περί τού ασθενούς;

κινδυνεύω; να την κάμω να τη σκαπουλάρω; :003:


:giggle::wave:

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Σεπ 2021, 14:12

O I έγραψε:
25 Σεπ 2021, 14:31
για μένα μιλούν οι από πάνω :smt017



και οποία είναι η γνωμάτευσις περί τού ασθενούς;

κινδυνεύω; να την κάμω να τη σκαπουλάρω; :003:


:giggle::wave:

.,
Στα λέει ο Απόστολος Παυλίτο αναλυτικά. Τράβα σ'αυτόν για γνωμάτευση. Εμείς οι αντίχριστοι τί λόγο έχουμε;
Πω πω. Ήδη βαρέθηκα και δη, αφόρητα.. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 26 Σεπ 2021, 16:18

Πασιφάη έγραψε:
26 Σεπ 2021, 14:12
O I έγραψε:
25 Σεπ 2021, 14:31
για μένα μιλούν οι από πάνω :smt017



και οποία είναι η γνωμάτευσις περί τού ασθενούς;

κινδυνεύω; να την κάμω να τη σκαπουλάρω; :003:


:giggle::wave:

.,
Στα λέει ο Απόστολος Παυλίτο αναλυτικά. Τράβα σ'αυτόν για γνωμάτευση. Εμείς οι αντίχριστοι τί λόγο έχουμε;
Πω πω. Ήδη βαρέθηκα και δη, αφόρητα.. :lol:
SpoilerShow
εγώ να δεις :011:
τεσπα
Ποιος "απόστολος"; ο lonelyrider; γιατί αυτόν βλέπω να παρεμβαίνει και όχι ο πραγματικός που πουθενά δεν μου απαγόρεψε να υποστηρίζω την άποψή μου. οποιουδήποτε περιεχομένου. που με την καμία δεν έχει να κάνει με με προσηλυτισμούς όπως φοβάται ο άλλος. ο νέος. (που παρεμπιπτόντως, τον ευχαριστώ ειλικρινά για το ενδιαφέρον του πιο πάνω).



Του απάντησα Πασιφάη μας


απάντησα :roll:

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3730
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Ύψωσις Τιμίου Σταυρού, 14 Σεπτεμβρίου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 26 Σεπ 2021, 16:33

O I έγραψε:
26 Σεπ 2021, 16:18
Πασιφάη έγραψε:
26 Σεπ 2021, 14:12
O I έγραψε:
25 Σεπ 2021, 14:31
για μένα μιλούν οι από πάνω :smt017



και οποία είναι η γνωμάτευσις περί τού ασθενούς;

κινδυνεύω; να την κάμω να τη σκαπουλάρω; :003:


:giggle::wave:

.,
Στα λέει ο Απόστολος Παυλίτο αναλυτικά. Τράβα σ'αυτόν για γνωμάτευση. Εμείς οι αντίχριστοι τί λόγο έχουμε;
Πω πω. Ήδη βαρέθηκα και δη, αφόρητα.. :lol:
SpoilerShow
εγώ να δεις :011:
τεσπα
Ποιος "απόστολος"; ο lonelyrider; γιατί αυτόν βλέπω να παρεμβαίνει και όχι ο πραγματικός που πουθενά δεν μου απαγόρεψε να υποστηρίζω την άποψή μου. οποιουδήποτε περιεχομένου. που με την καμία δεν έχει να κάνει με με προσηλυτισμούς όπως φοβάται ο άλλος. ο νέος. (που παρεμπιπτόντως, τον ευχαριστώ ειλικρινά για το ενδιαφέρον του πιο πάνω).



Του απάντησα Πασιφάη μας


απάντησα :roll:

.,
Φίλε άμα έχεις χρόνο για χάσιμο δικαίωμά σου είναι αυτό να τον σπαταλάς με το να γράφεις σεντόνια απαντήσεις σε άτομα που μισούν τον χριστιανισμό και είναι και τοξικά στο ύφος τους όπως η Πασιφάη . Κι εγώ απαντάω σε μη χριστιανούς με επιχειρήματα όταν αυτοί άδικα προσβάλλουν την πίστη μου άλλα άμα δε βλέπω κατανόηση δε συνεχίζω. Εσύ κάνε ότι γουστάρεις. Κάτσε εδώ με τις ώρες να απαντάς με σεντόνια σε γελοίες αντιχριστιανικές τοποθετήσεις όπως του άλφαμπετ που ενώ του τα χουμε εξηγήσει όλα, χρόνια πριν από το παλιό φόρουμ ακόμα, αυτός επιστρέφει πάντοτε με τις ίδιες βλακείες.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών