Μήνυμα προς τη SUV

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 02 Δεκ 2021, 22:56

BigChiefWahoo έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:53
SUV έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:48
Θύμησέ την μου την άρνηση του Πέτρου αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί
Η αλήθεια είναι οτι μάλλον έχω ολοκληρώσει τις απαντήσεις του αρχικού σου ποστ :)
Όταν τον ρώτησαν τρεις φορές αν είναι ένας από τους μαθητές του Ιησού Χριστού...και αυτός αρνήθηκε και τις τρεις φορές...και μετά λάλησε ο πετεινός.
Κάτι που βέβαια του το είχε πει από πριν αλλά ο ίδιος απάντησε "αποκλείεται εγώ να σε αρνηθώ"
Και όμως,το έκανε τρισάκις.

Αυτό δεν ήταν αμαρτία ; - εσένα ρωτάω τώρα,όχι τον πνευματικό σου.
Του δόθηκε η ευκαιρία για Μετάνοια ;
Βεβαίως, γιατί ρωτάς?
Του δώθηκε -κατα την δική μου αίσθηση που μπορεί να είναι και χαζομάρα-και η ευκαιρεία για τριπλή αντίστοιχη επιβεβαίωση, κάτι που βεβαίως δεν εξυπηρετούσε τον Χριστό αλλά τον ψυχοπνευματικό κόσμο του αποστόλου:
Τρεις φορές τον ρώτησε
"Φιλείς με, Πέτρο?"
Μετά ακολούθησε η ομολογία και το μαρτύριο

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 02 Δεκ 2021, 22:58

Ζενίθεδρος έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:52
Gherschaagk έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:19
Ζενίθεδρος έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:11


Μα αφού έχεις εμβολιαστεί... Τον ιό κάποτε θα τον κολλήσεις, αν δεν τον έχεις περάσει ήδη χωρίς καν να τον πάρεις πρέφα, και θα τον ξανακολλήσεις και θα τον ξανακολλήσεις. Είναι πλέον ενδημικός, σαν της γρίπης και τους αδενοϊούς. Πάρτε το απόφαση, πως δεν πρόκειται ποτέ να εξαλειφθεί, ακόμα κι αν εμβολιάσεις μέχρι και όλες τις δεκαοκτούρες, και πως θα πρέπει να εμβολιάζεστε 3 φορές τον χρόνο, μέχρι να κλείσετε τα μάτια σας, από κάποια άλλη αιτία, ή και από τον ίδιο, γιατί όχι; :lol:
Είμαι ΑΥΤΟΑΝΟΣΗ, ΑΛΛΕΡΓΙΚΗ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΏΔΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΝΙΚΙΛΊΝΗ. ΕΧΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΕ 2 ΠΝΕΥΜΟΝΙΕΣ. Ο ΚΟΡΕΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 96 ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΉ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.

ΤΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑΤΑΝΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΨΩ;

Ή είναι οκ να ορφανέψει το παιδί μου;
Στην αρχή, είχαν βγει μελέτες, οι οποίες ακόμα δεν έχουν καταρριφθεί, που έδειχναν ότι ο ιός επιβιώνει μέχρι και ημέρες ολόκληρες επάνω σε επιφάνειες, και αρκετές ώρες στον αέρα. Τον φέρουν και τον μεταδίδουν άνθρωποι, εμβολιασμένοι ή μη, ζώα, πουλιά, φυτά, τρόφιμα, χαρτονομίσματα, ο στρατηγός άνεμος, τα πάντα-όλα. Αλλά όχι, η αιτία που θα τον κολλήσεις και θα πεθάνεις κιόλας, πρέπει απαραίτητα να είναι η ποσοστιαίως μικρή διαφορά ιικου φορτίου του ανεμβολίαστου έναντι του εμβολιασμένου, λες και δίνεις καθημερινά γλωσσόφιλα σε μια ντουζίνα από τους πρώτους.
Συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά θυμήθηκα που διάβαζα οτι οι Κινέζοι πιάνουν και σκοτώνουν τα κατοικίδια των πολιτών που κόλλησαν ιο γιατί φοβούνται οτι τον κουβαλούν κτλ

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29728
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 02 Δεκ 2021, 22:59

Η κατάσταση έχει ξεφύγει και χρήζει ψυχιατρικης βοήθειας.

Απλά και ξάστερα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 02 Δεκ 2021, 23:00

Ανόητη Γαλή, όσο πας και ξεκουτιένεις, αφού η κότα αφού δεν έχει ψυχή και ο θεούλης μας μας επιτρέπει να τρώμε νόστιμα, θρεπτικά αυγουλάκια και βεβαίως να αποφεύγουμε όσο μπορούμε κλωνοποιημένες κλώσσες και προπαντώς να είναι γερές και όχι σάπιες

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11829
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 02 Δεκ 2021, 23:00

Otto Weininger έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:59
Η κατάσταση έχει ξεφύγει και χρήζει ψυχιατρικης βοήθειας.

Απλά και ξάστερα.
Γω πάντως ρώτησα ευγενικά το χρώμα προτίμησης :102:

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 02 Δεκ 2021, 23:01

Bill Hicks έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:49


α ει ρε, Jah show the way.
Βλέπεις όμως ότι σε διακρίνει κι εσένα μία (αδικαιολόγητη) εμπάθεια,απέναντι στην Ορθοδοξία ;
Ο Bob Marley ήταν μέλος του ποιμνίου της εκκλησίας Δώδεκα Φυλές του Ισραήλ,που με τη σειρά της ήταν αίρεση της Ορθόδοξης Κοπτικής Εκκλησίας της Αιθιοπίας.
Οι Κόπτες είναι Ορθόδοξοι και πολύ κοντά σε μας.
Πολλοί δε Τζαμαϊκανοί καλλιτέχνες,ανάμεσά τους και ο Μαξ,αυτής της πίστης είναι.
Εσύ τώρα λες ένα Jah και κάνεις ένα μπάφο και λες ότι σου δείχνει το δρόμο.Έλα που και αυτός ο Jah,από Αιθιοπία μεριά είναι.
Διαλέγεις με λίγα λόγια το χειρότερο από αυτή την κατάσταση,ένα μπάφο που σε κάνει να νομίζεις ότι ξέρεις τα πάντα και δεν κοιτάς να εντρυφήσεις στα πραγματικά αξιόλογα και επωφελή (βέβαια,δεν ξέρω με τι άλλο ασχολείσαι,όσον αφορά την πίστη σου)
Και όχι μόνο αυτό,αλλά σου φταίει η Ορθοδοξία και ο Ιησούς Χριστός !
Θα ακουστεί κοινότυπο,αλλά όταν εσύ πήγαινες (προς Τζαμάικα :lol: )εγώ γύριζα για πολλοστή φορά :D

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25174
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 02 Δεκ 2021, 23:02

Otto Weininger έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:59
Η κατάσταση έχει ξεφύγει και χρήζει ψυχιατρικης βοήθειας.

Απλά και ξάστερα.
Ειναι η δευτερη που ξέρουμε, μονο στο νεοπχορουμ. Φαντάσου τι παιζει εκει εξω

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 02 Δεκ 2021, 23:02

vagabondo έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:55
SUV έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:53
Μα με τα τηγανιτά το έχω το πρόβλημα
Εμένα μου αρέσουν να είναι καμμένο γύρω γύρω το ασπράδι και ο κρόκος να είναι σούπερ βουτηχτός!

Μήπως φταίνε τα αυγά?
Ναι, πρέπει να είναι μεγάλα.
Δηλαδή εαν ο κρόκος είναι μεγάλος δεν σφίγγει? Δεν το νομίζω

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 02 Δεκ 2021, 23:02

SUV έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:56


Βεβαίως, γιατί ρωτάς?
Του δώθηκε -κατα την δική μου αίσθηση που μπορεί να είναι και χαζομάρα-και η ευκαιρεία για τριπλή αντίστοιχη επιβεβαίωση, κάτι που βεβαίως δεν εξυπηρετούσε τον Χριστό αλλά τον ψυχοπνευματικό κόσμο του αποστόλου:
Τρεις φορές τον ρώτησε
"Φιλείς με, Πέτρο?"
Μετά ακολούθησε η ομολογία και το μαρτύριο
Άρα και δεκαπέντε φορές να κάνω εγώ το εμβόλιο,την ευκαιρία να μετανοήσω την έχω.
Και ας μαρτυρήσω μετά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69572
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Δεκ 2021, 23:03

Otto Weininger έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:59
Η κατάσταση έχει ξεφύγει και χρήζει ψυχιατρικης βοήθειας.

Απλά και ξάστερα.
Μα γιατί το λες αυτό;

Εδώ θίγονται καίρια φιλοσοφικά και θεολογικά θέματα αλλά σιγά μην καταλάβεις γιου μπλάντι Καρένιν.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 02 Δεκ 2021, 23:04

talaipwros έγραψε:
02 Δεκ 2021, 23:02
Otto Weininger έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:59
Η κατάσταση έχει ξεφύγει και χρήζει ψυχιατρικης βοήθειας.

Απλά και ξάστερα.
Ειναι η δευτερη που ξέρουμε, μονο στο νεοπχορουμ. Φαντάσου τι παιζει εκει εξω
Παιδιά, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, έχει τύχει να συνομιλήσω με γιατρούς λόγω της μαμάς μου, βαστάω καλά ακόμα, να προσέχετε!

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4743
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 02 Δεκ 2021, 23:04

Ζενίθεδρος έγραψε:
02 Δεκ 2021, 21:53
Από τη στιγμή που αποδεδειγμένα και τα περισσότερα ζώα (αν όχι όλα) μπορούν να είναι φορείς και μεταδότες του ιού, η αυταρχική απαίτηση των εμβολιολάγνων να εμβολιαστούν ακόμη και τα έμβρυα των ιθαγενών της Σουμάτρας, για να μην τον κολλήσουν κάποτε οι ίδιοι, οι υποτίθεται προστατευόμενοι λόγω εμβολίου, είναι πλέον ένας γκροτέσκος σουρεαλισμός. Για αυτό και είχα γράψει στο νηματοθέτη, πως όλη αυτή η φάση με τα δήθεν σωτήρια εμβόλια, είναι μέρος της διαχείρισης της κατάστασης του παγκόσμιου πανικού.
on it :003:

Animals, vaccines, and COVID-19
Vaccine research has depended on animals from its outset in the nineteenth century. However, COVID-19 has also revealed critical intersections and inflections between humans and non-human animals in their experiences of disease and its transmission: animals infect humans, and humans infect animals, often their companion animals. COVID-19 has highlighted the ways in which human and animal medicine overlap, and how the boundaries between the two have begun to break down. In medicine, the movement known as “One Health” has emerged in the past two decades.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 02 Δεκ 2021, 23:05

BigChiefWahoo έγραψε:
02 Δεκ 2021, 23:02
SUV έγραψε:
02 Δεκ 2021, 22:56


Βεβαίως, γιατί ρωτάς?
Του δώθηκε -κατα την δική μου αίσθηση που μπορεί να είναι και χαζομάρα-και η ευκαιρεία για τριπλή αντίστοιχη επιβεβαίωση, κάτι που βεβαίως δεν εξυπηρετούσε τον Χριστό αλλά τον ψυχοπνευματικό κόσμο του αποστόλου:
Τρεις φορές τον ρώτησε
"Φιλείς με, Πέτρο?"
Μετά ακολούθησε η ομολογία και το μαρτύριο
Άρα και δεκαπέντε φορές να κάνω εγώ το εμβόλιο,την ευκαιρία να μετανοήσω την έχω.
Και ας μαρτυρήσω μετά.
Όχι
Μη με ρωτήσεις εμένα όμως και αυτό
Ψάξε έναν καλό πνευματικό να το συζητήσεις
Εαν το θες πραγματικά και το ζητήσεις θα τον βρεις
:wave:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69572
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Δεκ 2021, 23:07

SUV έγραψε:
02 Δεκ 2021, 23:00
Ανόητη Γαλή, όσο πας και ξεκουτιένεις, αφού η κότα αφού δεν έχει ψυχή και ο θεούλης μας μας επιτρέπει να τρώμε νόστιμα, θρεπτικά αυγουλάκια και βεβαίως να αποφεύγουμε όσο μπορούμε κλωνοποιημένες κλώσσες και προπαντώς να είναι γερές και όχι σάπιες
Φιλάκια. :g094:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 02 Δεκ 2021, 23:08

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Δεκ 2021, 23:07
SUV έγραψε:
02 Δεκ 2021, 23:00
Ανόητη Γαλή, όσο πας και ξεκουτιένεις, αφού η κότα αφού δεν έχει ψυχή και ο θεούλης μας μας επιτρέπει να τρώμε νόστιμα, θρεπτικά αυγουλάκια και βεβαίως να αποφεύγουμε όσο μπορούμε κλωνοποιημένες κλώσσες και προπαντώς να είναι γερές και όχι σάπιες
Φιλάκια. :g094:
Δεν πείθεις, εμένα τουλάχιστον όχι


Εννοώ για την ανετότητα και την χαρά σου :wave:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών