Μήνυμα προς τη SUV

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2433
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 03 Δεκ 2021, 12:44

BigChiefWahoo έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:31
Λοξίας έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:26

Όπου ο ο Θεός αποδεικνύεται επειδή το γράφει η Αγία Γραφή, την οποία έγραψαν άνθρωποι που πίστευαν σε αυτόν τον θεό.
Νομίζω πως εδώ κάνεις λάθος.
Και πριν την εποχή της Αγίας Γραφής υπήρχε η αναζήτηση Θεού ή θεών,δεν είναι εφεύρημα της εποχής στην οποία αναφέρεσαι.
Το αν αποδεικνύεται ή όχι η ύπαρξή του,σηκώνει άλλη συζήτηση.
Νομιζω οτι αυτο που λεει ειναι σαν το θρεντ που ανοιξες για το καλυτερο αμερικανικο γκρουπ. Εκει που πιστευεις οτι το καλυτερο αμερικανικο γκρουπ πρεπει να ειναι καποιο απ τα ψυχεδελικα 60ς, γιατι αυτα αρεσουν σε σενα.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6641
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 03 Δεκ 2021, 12:45

Blackdog έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:17
Εχω πιο λογικες εξηγησεις αλλα δεν ειναι για αυτη την στιγμη :102:

Κυριως ομως εχω σοβαρες αμφιβολιες για την θεοπνευστια της αποκαλυψης, αλλα και των υπολοιπων θρησκευτικων κειμενων χριστιανικων η μη. Εχω αμφιβολιες δηλαδη στο κατα ποσο μπορει να συμβει αυτο στον ανθρωπο, να του μιλησει ο Θεος δηλαδη, τουλαχιστον σε τοσο εκτεταμενο βαθμο που να εχουν γραφτει 20.000 τομοι ερμηνειας.

Εκει που κολλαω ειναι οτι περαν των γραπτων καποιων ανθρωπων, τα οποια σε πολλες περιπτωσεις περιεχουν τερατολογιες, δεν υπαρχει η παραμικρη αποδειξη

Και φυσικα οταν ακουω ανθρωπους να στηριζουν την ζωη τους εκει, στεναχωριεμαι.

Παντως ειμαι ανοιχτος, αν καταλαβεις γιατι οι "πνευματικοι" τα λενε αυτα πες μου και μενα.
Κάποια στιγμή, θα ήθελα να τις πεις αυτές τις εξηγήσεις. Σε άλλη στιγμή και άλλο νήμα βέβαια και εξυπακούεται αν θέλεις.

Έχοντας σοβαρές αμφιβολίες για την θεοπνευστία των ιερών βιβλίων όλων των θρησκειών και γνωρίζοντας πως δεν υπάρχει η παραμικρή αντικειμενική απόδειξη, νομίζω ότι σε κατατάσσει στους άθρησκους.

Τώρα για τους πνευματικούς, τι να πω...
Νομίζω ότι λειτουργούν όπως οι καθοδηγητές μιας πολιτικής ιδεολογίας. Κάτι σαν οι κομισσάριοι της θρησκείας.
Λένε αυτό που θέλει ο πιστός να ακούσει και τον καθοδηγεί προς τον σκοπό της θρησκείας του.
Να παραμείνει στο ποιμνιοστάσιο και να μην έχει αμφοβολίες για την πίστη του.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 03 Δεκ 2021, 12:48

Blackdog έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:44

Νομιζω οτι αυτο που λεει ειναι σαν το θρεντ που ανοιξες για το καλυτερο αμερικανικο γκρουπ. Εκει που πιστευεις οτι το καλυτερο αμερικανικο γκρουπ πρεπει να ειναι καποιο απ τα ψυχεδελικα 60ς, γιατι αυτα αρεσουν σε σενα.
Μου αρέσουν και οι Blondie.
Οι Doors δεν είναι ψυχεδελικοί.
Ούτε και ο Joseph.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2433
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 03 Δεκ 2021, 12:51

BigChiefWahoo έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:42


Ο Πυθαγόρας ας πούμε,δεν ήξερε για τους πλανήτες,τα άστρα και λοιπά ουράνια σώματα και φαινόμενα ;
Απ οσο εχω διαβασει, οχι αρκετα, εδινε φιλοσοφικη ερμηνεια στον ουρανο

Για αυτο που ειμαι σιγουρος ομως ειναι οτι την εποχη εκεινη και μεχρι τον Κοπερνικο επικρατουσε το γεωκεντρικο συστημα του Πτολεμαιου

από κάτω προς τα επάνω η Iερουσαλήμ, η Kόλαση, τα ημισφαίρια της
Γης και των Yδάτων, το Kαθαρτήριο και η είσοδος στον γήινο Παράδεισο, η ζώνη του Aέρα και η ζώνη του
Πυρός. Aκολουθούν οι επτά πλανητικές σφαίρες: της Σελήνης, του Eρμή, της Aφροδίτης, του Ήλιου, του
Άρη, του Δία και του Kρόνου. Στη συνέχεια τοποθετείται ο ζωδιακός κύκλος και η σφαίρα των απλανών
αστέρων. Aκολουθεί η κρυστάλλινη σφαίρα του Πρώτου Kινούντος, που έδινε την κίνηση της περιστροφής
σε όλες τις άλλες σφαίρες, και τέλος ο ουράνιος Παράδεισος και ο Aιθήρ, ο υψηλότερος ουρανός. O
δέκατος ουρανός ήταν ο «εκλεκτός» χώρος, που αποτελούσε την αιώνια κατοικία των θεών


https://iffe.files.wordpress.com/2008/0 ... esewna.pdf
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Blackdog την 03 Δεκ 2021, 13:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2433
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 03 Δεκ 2021, 12:53

BigChiefWahoo έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:48
Blackdog έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:44

Νομιζω οτι αυτο που λεει ειναι σαν το θρεντ που ανοιξες για το καλυτερο αμερικανικο γκρουπ. Εκει που πιστευεις οτι το καλυτερο αμερικανικο γκρουπ πρεπει να ειναι καποιο απ τα ψυχεδελικα 60ς, γιατι αυτα αρεσουν σε σενα.
Μου αρέσουν και οι Blondie.
Οι Doors δεν είναι ψυχεδελικοί.
Ούτε και ο Joseph.
Ναι αυτο σε μαρανε, μονο τον Αττικ δεν ειχες βαλει μεσα.
SpoilerShow
Στην φυλαγα παντως :003:

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6641
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 03 Δεκ 2021, 12:54

BigChiefWahoo έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:31
Λοξίας έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:26

Όπου ο ο Θεός αποδεικνύεται επειδή το γράφει η Αγία Γραφή, την οποία έγραψαν άνθρωποι που πίστευαν σε αυτόν τον θεό.
Νομίζω πως εδώ κάνεις λάθος.
Και πριν την εποχή της Αγίας Γραφής υπήρχε η αναζήτηση Θεού ή θεών,δεν είναι εφεύρημα της εποχής στην οποία αναφέρεσαι.
Το αν αποδεικνύεται ή όχι η ύπαρξή του,σηκώνει άλλη συζήτηση.
Όχι δεν εννοώ κάτι τέτοιο, δηλαδή δεν "στρέφομαι" αποκλειστικά στην Αγία Γραφή. Έχω στο νου μου τα ιερά βιβλία όλων των θρησκειών.
Τα οποία είναι αποκλειστικά "αυταπόδεικτα", δηλαδή βεβαιώνουν τα ίδια, πως αυτά που λένε είνα αλήθεια, αλλά δεν υπάρχουν τρίτες αντικειμενικές πηγές τεκμηρίωσης.
Ένας πιστός της Α θρησκείας, θα πάρει τοις μετρητοίς αυτήν την "αυτοεπιβεβαίωση" και θα την δεχτεί ως τεκμήριο απόδειξης.
Ένας πιστός όμως της Β θρησκείας, δεν θα την δεχθεί ως αληθινή. Πόσω μάλλον ένας άθρησκος, ένας αγνωστικιστής, ένας άθεος...

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Δεκ 2021, 12:58

Λοξίας έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:45



Τώρα για τους πνευματικούς, τι να πω...
Νομίζω ότι λειτουργούν όπως οι καθοδηγητές μιας πολιτικής ιδεολογίας. Κάτι σαν οι κομισσάριοι της θρησκείας.
Λένε αυτό που θέλει ο πιστός να ακούσει και τον καθοδηγεί προς τον σκοπό της θρησκείας του.
Να παραμείνει στο ποιμνιοστάσιο και να μην έχει αμφοβολίες για την πίστη του.
Υπάρχει ήδη η λέξη "καθοδηγητές" που είναι σαφέστατη.

Ούτως ή άλλως, εκεί ακριβώς εστιάζει και η βασική διαμάχη για την κατοχύρωση του ορθού λόγου μεταξύ της θρησκευτικής και πολιτικής ιδεολογίας.

Με λίγα λόγια παίζουν οι νόμοι της ρομποτικής σε αυτούς που θεωρούν ως ελεύθερη βούληση το λειτουργικό των ρομπότ. :lol: Οτιδήποτε άλλο θεωρείται αμαρτία ή προδοσία.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 03 Δεκ 2021, 13:11

AlienWay έγραψε:
03 Δεκ 2021, 11:33
Ασέβαστος έγραψε:
03 Δεκ 2021, 10:29
AlienWay έγραψε:
02 Δεκ 2021, 23:14
Η πατερική στάση προς τα εμβόλια.

Η οποία εξηγεί όλο το ζόφο, όλη τη σκοταδίλα, όλη την παρακμή.

δεν εχω 40 λεπτα για πεταμα.

παιζει περιληψη με μια δυο προτασεις;
Στα 7 πρώτα λεπτά αν δεις τον ιερέα που μιλάει στο thubnail, λέει ότι δεν εγκρίνουν τα εμβόλια γιατί προκύπτουν από έμβρυα εκτρώσεων και ότι δεν είναι εμβόλια, αλλά "διαβόλια".
Ίδια αρρώστια με την SUVλάρα. Μπαγλάρωμα θέλουν όλοι οι αλήτες, αρσενικοί και θηλυκοί.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 03 Δεκ 2021, 13:30

Ολο αυτο ειναι μεν λυπηρο, αλλά ταυτοχρονα σημαινει εξοικονομηση κλινων και ΜΕΘ και αποφονταμενταλισμο (εστω και μικρο) στο χωρο της εκκλησιας μεσω φυσικης επιλογης.
Το τι μοναχοι, κληρικοι, ιερεις, πνευματικοι πατερες, πνευματικες μητερες (ξερετε πατερες που δεν ειναι πολυ φανατικοι), εχουν φυγει αυτο το καιρο, δεν λεγεται. Φανταστειτε να τους επειθε καποιος ολους αυτους να πανε νοσοκομειο ή να διασωληνωθουν ή να εμβολιαστουν, θα τους ειχαμε ακομα μαζι μας ...

Εγω λοιπον προτεινω να αφησουμε την ταση αυτη ελευθερη να θεριστει απο την φυσικη επιλογη. Ειναι μεν λυπηρο, αλλα ειναι φυσικη διαδικασια αιωνων.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6641
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 03 Δεκ 2021, 13:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:58
Λοξίας έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:45
Τώρα για τους πνευματικούς, τι να πω...
Νομίζω ότι λειτουργούν όπως οι καθοδηγητές μιας πολιτικής ιδεολογίας. Κάτι σαν οι κομισσάριοι της θρησκείας.
Λένε αυτό που θέλει ο πιστός να ακούσει και τον καθοδηγεί προς τον σκοπό της θρησκείας του.
Να παραμείνει στο ποιμνιοστάσιο και να μην έχει αμφοβολίες για την πίστη του.
Υπάρχει ήδη η λέξη "καθοδηγητές" που είναι σαφέστατη.

Ούτως ή άλλως, εκεί ακριβώς εστιάζει και η βασική διαμάχη για την κατοχύρωση του ορθού λόγου μεταξύ της θρησκευτικής και πολιτικής ιδεολογίας.

Με λίγα λόγια παίζουν οι νόμοι της ρομποτικής σε αυτούς που θεωρούν ως ελεύθερη βούληση το λειτουργικό των ρομπότ. :lol: Οτιδήποτε άλλο θεωρείται αμαρτία ή προδοσία.
Ε ναι, καθοδηγητές έγραψα και εγώ...άλλα και το "ινστρούχτορας", ταιριάζει μια χάρα... :lol:
Όμως στις θρησκείες, αυτός ο όρος δεν νοείται. Αποφεύγεται η λέξη καθοδηγητής-ινστρούχτορας για τους πνευματικούς, ασχέτως αν η μέθοδος είναι η ίδια και ο σκοπός επίσης.
Σε καθοδηγούν στον "σωστό" δρόμο, μέσω μειλίχιας πειθούς και υποβάλλοντας αυτό που θέλεις να ακούσεις.

Οπότε και για εμένα, δεν υπάρχει διαμάχη για κατοχύρωση ορθού λόγου είτε σε πολιτική είτε σε θρησκευτική ιδεολογία.
Και αυτό, επειδή θεωρώ πως ορθός λόγος δεν μπορεί να υπάρξει σε μονοδιάστες και επιβαλλόμενες ιδεολογίες.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Δεκ 2021, 14:05

SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:03
Ψεύτης πνευματικός? Εαν δεν ήξερες οτι γίνονται όντως εμφυτεύσεις με διάφορα θα επέμενες να λες οτι τα τσιπάκια είναι προιον ψεκασμού κτλ

Ασέβαστε
τα τσιπακια ειναι το μελλον. η μαλλον, το παρον. υπαρχουν παντου γυρω μας, και αν καποιος θελει να τα βαλει υποδορια, για οποιον λογο και σκοπο, καλα ξηγιεται.

το οτι τα τσιπακια ειναι του 666, ειναι ψεμμα, καταρχην γιατι δεν υπαρχει διαβολος η θεος. και αν υπηρχαν, θα εβρισκαν καλυτερα μαγιολικια για να πετυχουν τον οποιο σκοπο τους, σιγα μη χρησιμοποιουσαν την τεχνολογια, οταν εχουν υπερφυσικες δυναμεις.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6763
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 03 Δεκ 2021, 14:08

Ασέβαστος έγραψε:
03 Δεκ 2021, 14:05
τα τσιπακια ειναι το μελλον. η μαλλον, το παρον. υπαρχουν παντου γυρω μας, και αν καποιος θελει να τα βαλει υποδορια, για οποιον λογο και σκοπο, καλα ξηγιεται.

το οτι τα τσιπακια ειναι του 666, ειναι ψεμμα, καταρχην γιατι δεν υπαρχει διαβολος η θεος. και αν υπηρχαν, θα εβρισκαν καλυτερα μαγιολικια για να πετυχουν τον οποιο σκοπο τους, σιγα μη χρησιμοποιουσαν την τεχνολογια, οταν εχουν υπερφυσικες δυναμεις.
Όχι, είναι πολύ πιο απλο: Πουθενά στην Αποκάλυψη δεν γράφει για τσιπάκια!!! :wave:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Δεκ 2021, 14:31

Λοξίας έγραψε:
03 Δεκ 2021, 13:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:58
Λοξίας έγραψε:
03 Δεκ 2021, 12:45
Τώρα για τους πνευματικούς, τι να πω...
Νομίζω ότι λειτουργούν όπως οι καθοδηγητές μιας πολιτικής ιδεολογίας. Κάτι σαν οι κομισσάριοι της θρησκείας.
Λένε αυτό που θέλει ο πιστός να ακούσει και τον καθοδηγεί προς τον σκοπό της θρησκείας του.
Να παραμείνει στο ποιμνιοστάσιο και να μην έχει αμφοβολίες για την πίστη του.
Υπάρχει ήδη η λέξη "καθοδηγητές" που είναι σαφέστατη.

Ούτως ή άλλως, εκεί ακριβώς εστιάζει και η βασική διαμάχη για την κατοχύρωση του ορθού λόγου μεταξύ της θρησκευτικής και πολιτικής ιδεολογίας.

Με λίγα λόγια παίζουν οι νόμοι της ρομποτικής σε αυτούς που θεωρούν ως ελεύθερη βούληση το λειτουργικό των ρομπότ. :lol: Οτιδήποτε άλλο θεωρείται αμαρτία ή προδοσία.
Ε ναι, καθοδηγητές έγραψα και εγώ...άλλα και το "ινστρούχτοψρας", ταιριάζει μια χάρα... :lol:
Όμως στις θρησκείες, αυτός ο όρος δεν νοείται. Αποφεύγεται η λέξη καθοδηγητής-ινστρούχτορας για τους πνευματικούς, ασχέτως αν η μέθοδος είναι η ίδια και ο σκοπός επίσης.
Σε καθοδηγούν στον "σωστό" δρόμο, μέσω μειλίχιας πειθούς και υποβάλλοντας αυτό που θέλεις να ακούσεις.

Οπότε και για εμένα, δεν υπάρχει διαμάχη για κατοχύρωση ορθού λόγου είτε σε πολιτική είτε σε θρησκευτική ιδεολογία.
Και αυτό, επειδή θεωρώ πως ορθός λόγος δεν μπορεί να υπάρξει σε μονοδιάστες και επιβαλλόμενες ιδεολογίες.
Μα γι ´αυτό έβαλα τη λέξη σε εισαγωγικά. Επειδή έχει πολύ πιο χαλαρό νόημα σε περιφερειακά θέματα αλλά όταν κάποιος σύντροφος λέει ο καθοδηγητής ΜΟΥ εννοεί ακριβώς το ίδιο με τον προσδιορισμό ο πνευματικός ΜΟΥ.

Το γιατί η γνώμη/οδηγία του πνευματικού καθοδηγητή είναι πιο σημαντική από την αντίστοιχη γνώμη/οδηγία του προσωπικού ή μη γιατρού, είναι ένα ακόμη επτασφράγιστο μυστικό για το ευρύ κοινό μυστικό, την απάντηση ξέρουν μόνον οι μύστες. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5592
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 03 Δεκ 2021, 18:09

Ένας ιερέας θεολόγος είπε τον 15 αυγουστο:

Όπως κουβαλάτε την αμαρτία μέσα στον ναό,
Έτσι κουβαλάτε και τον covid.

Όπως κάποιος που έβρισε το πρωι την γυναίκα του κ μετα πηγε στην θεία λειτουργία

Έτσι κ κάποιος θετικός, θα αφήσει κοβοντ εντός του νέου, στις εικόνες κλπ

Είναι αμαρτία να θεωρείς πως ο Θεός θα παρεμβει καθαρίζοντας τον ναό ή το σώμα σου από covid.

Είναι το ίδιο με το να πεφτεις από τον 5ο κ να λες θα με σώσει ο Κυριος.


Συνεπώς, μέτρα, μάσκες εμβόλιο και ότι χρειάζεται για να προστατευτεις κ εσυ αλλά κυρίως οι ευπαθείς και ηλικιωμένοι γυρω σου.
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Δεκ 2021, 18:13

Δεν έχω καταλάβει τι σχέση έχει ο Θεός με τον κοβιντ. Ο κοβιντ είναι ένας ιός που η ανθρωπότητα πασχίζει να ξεφορτωθεί. Στον Θεό πιστεύουμε (όσοι πιστεύουμε) και ελπίζουμε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών