ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 30 Ιούλ 2019, 15:17

Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:15
Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:06
Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 12:46


εισαι εξυπνο παλληκαρι,δεν εχεις ψιλιαστει ακομα,τι ρολο ''βαραει'' η ''Νατασα'';
Καθολου ανιατη,πουλαει στους καμμενους αυτο που τους λειπει.
Δεν πουλαω τίποτα και σε κανέναν. Τα πιστευω μου εκφράζω και τις ιδέες μου. Και είναι και αλλοι εδω μέσα με παρόμοιες θεσεις, ΑΝ το προσεξες. :xena:
Όσο για το "καμμένους", ΟΛΟΙ οι ανθρωποι είμαστε ταλαίπωροι και καμμένοι. Όπως λέει και ο Δημος συγκρατουμενοι στην ιδια φυλακή. Ο καθένας και η καθεμία το παλευει όπως μπορεί. Ο πιο σίγουρος τρόπος να το παλέψει κανείς είναι να εμπιστευτεί τον εαυτό του στον Θεό.

Το Νατασα γιατί το εβαλες σε εισαγωγικά; Είναι το πραγματικό μου όνομα!
σορυ,αλλα δεν με πειθεις.
Το εβαλα σε εισαγωγικα,γιατι αμφιβαλω αν εισαι γυναικα,οπως επισης,ειναι πολυ πιθανο να εισαι ο ιδιος ο Λιακοπουλος ή καποιος απ'το περιβαλλον του.
Σόρυ, μηπως είσαι χαζός;;; Εδω μεσα με εχουν δει αρκετά ατομα και μαλιστα ανταλλαξαμε και φβ και είδαν και φωτογραφίες μου και μπορεί και να συναντηθουμε και απο κοντά! Πας καλά Θορ;;;
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 30 Ιούλ 2019, 15:24

Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:17
Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:15
Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:06


Δεν πουλαω τίποτα και σε κανέναν. Τα πιστευω μου εκφράζω και τις ιδέες μου. Και είναι και αλλοι εδω μέσα με παρόμοιες θεσεις, ΑΝ το προσεξες. :xena:
Όσο για το "καμμένους", ΟΛΟΙ οι ανθρωποι είμαστε ταλαίπωροι και καμμένοι. Όπως λέει και ο Δημος συγκρατουμενοι στην ιδια φυλακή. Ο καθένας και η καθεμία το παλευει όπως μπορεί. Ο πιο σίγουρος τρόπος να το παλέψει κανείς είναι να εμπιστευτεί τον εαυτό του στον Θεό.

Το Νατασα γιατί το εβαλες σε εισαγωγικά; Είναι το πραγματικό μου όνομα!
σορυ,αλλα δεν με πειθεις.
Το εβαλα σε εισαγωγικα,γιατι αμφιβαλω αν εισαι γυναικα,οπως επισης,ειναι πολυ πιθανο να εισαι ο ιδιος ο Λιακοπουλος ή καποιος απ'το περιβαλλον του.
Σόρυ, μηπως είσαι χαζός;;; Εδω μεσα με εχουν δει αρκετά ατομα και μαλιστα ανταλλαξαμε και φβ και είδαν και φωτογραφίες μου και μπορεί και να συναντηθουμε και απο κοντά! Πας καλά Θορ;;;
και τι σημαινει αυτο,οτι δεν εισαι απ'το περιβαλλον του Δημοσθενη;
Μηπως παραεισαι ''εξυπνη'';
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 30 Ιούλ 2019, 15:34

Georgios888 έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 12:44
nikos_hellas έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 19:40
Και τώρα αυτό που βλέπουμε είναι ότι η τακτική τους γίνεται πολύ περισσότερο επιθετική και άμεση. Αυτό συμβαίνει διότι αισθάνονται ότι οι πνευματικές και λογικές μας αντιστάσεις έχουν καμφθεί σε μεγάλο βαθμό (και ισχύει αυτό αν σκεφτείς ότι υπαρχουν κάποιοι εδώ μέσα που ζητούν το χάραγμα) χάρη στην συνεχή και συγχρόνως συστηματική πλύση εγκεφάλου που γίνεται πρωτίστως στις μικρές και ευαίσθητες ηλικίες.

Στο μετρο θα δείτε κάτι αφίσες που λένε κάτι του τύπου "ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ". Δεν επιδέχεται αμφισβητηση. Τέλος θα μπει φίλε σου αρέσει δε σε σου αρέσει, αυτό σου λένε.
Υπερθεματίζω σε αυτό. Έχει κριθεί πράγματι κατά πως φαίνεται από τον αντίχριστο ότι ο καιρός να επιβάλλει την ανεξέλεγκτη, ασύδοτη και αδιάντροπη κυριαρχία του έχει φτάσει πια.
Γιώργο έτσι είναι :goodpost:
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 30 Ιούλ 2019, 15:36

Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:15
Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:06
Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 12:46


εισαι εξυπνο παλληκαρι,δεν εχεις ψιλιαστει ακομα,τι ρολο ''βαραει'' η ''Νατασα'';
Καθολου ανιατη,πουλαει στους καμμενους αυτο που τους λειπει.
Δεν πουλαω τίποτα και σε κανέναν. Τα πιστευω μου εκφράζω και τις ιδέες μου. Και είναι και αλλοι εδω μέσα με παρόμοιες θεσεις, ΑΝ το προσεξες. :xena:
Όσο για το "καμμένους", ΟΛΟΙ οι ανθρωποι είμαστε ταλαίπωροι και καμμένοι. Όπως λέει και ο Δημος συγκρατουμενοι στην ιδια φυλακή. Ο καθένας και η καθεμία το παλευει όπως μπορεί. Ο πιο σίγουρος τρόπος να το παλέψει κανείς είναι να εμπιστευτεί τον εαυτό του στον Θεό.

Το Νατασα γιατί το εβαλες σε εισαγωγικά; Είναι το πραγματικό μου όνομα!
σορυ,αλλα δεν με πειθεις.
Το εβαλα σε εισαγωγικα,γιατι αμφιβαλω αν εισαι γυναικα,οπως επισης,ειναι πολυ πιθανο να εισαι ο ιδιος ο Λιακοπουλος ή καποιος απ'το περιβαλλον του.
Καλά ρε Θωρ δηλαδή έλεος πια! Κάποιος μπορεί να θεωρεί ότι ο Λιακόπουλος έχει κάποια (λίγα ή περισσότερα) δικιά σε αυτά που λέει πιθανόν και λόγω κάποιας προσωπικής εμπειρίας! Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και ο ίδιος ο Λιακόπουλος! Τι είναι αυτά που λες

Γενικά πρόκειται για ένα άτομο αρκετά αναγνωρισμένο από πολύ κόσμο που θεωρεί ότι λέει σωστά πράγματα ...Κάνει συχνά εκπομπές, εχει προσωπικό σάιτ και άμεση επικοινωνία με τους φίλους ή τους αναγνώστες του. Η Νατάσα αποτι ξέρω γράφει τακτικά, κι εγώ έχω πει κανένα γεια καμία φορά.
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 30 Ιούλ 2019, 15:41

Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:24
Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:17
Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:15


σορυ,αλλα δεν με πειθεις.
Το εβαλα σε εισαγωγικα,γιατι αμφιβαλω αν εισαι γυναικα,οπως επισης,ειναι πολυ πιθανο να εισαι ο ιδιος ο Λιακοπουλος ή καποιος απ'το περιβαλλον του.
Σόρυ, μηπως είσαι χαζός;;; Εδω μεσα με εχουν δει αρκετά ατομα και μαλιστα ανταλλαξαμε και φβ και είδαν και φωτογραφίες μου και μπορεί και να συναντηθουμε και απο κοντά! Πας καλά Θορ;;;
και τι σημαινει αυτο,οτι δεν εισαι απ'το περιβαλλον του Δημοσθενη;
Μηπως παραεισαι ''εξυπνη'';
Είσαι χαχας τελείως;;;; Να είμαι δηλ και να κερδίσω τί απο αυτό;;;;;;; Την κοροιδίας σας εδω μέσα και τις προσβολές σας;;;;; Ξέρεις πολλά ατομα απο το περιβάλλον όπως λες του Δημου που εχουν ορεξη να μπαινουν στο νετ και σε φόρουμ και να ανεχονται των αλλονων τις μαλακίες;;;;;;;;
ΧΩΡΙΑ που διαφωνώ σε κάποια μαζί του -ΑΝ το προσεξες κι αυτό- και εχω ανεξάρτητη πνευματική πορεία και φωτισμό και ενόραση!

Συνελθε. Εκτός και αν το πας πονηρα. Αλλά θα εκτεθείς, στο λεω.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 30 Ιούλ 2019, 15:57

nikos_hellas έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:36


Καλά ρε Θωρ δηλαδή έλεος πια! Κάποιος μπορεί να θεωρεί ότι ο Λιακόπουλος έχει κάποια (λίγα ή περισσότερα) δικιά σε αυτά που λέει πιθανόν και λόγω κάποιας προσωπικής εμπειρίας! Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και ο ίδιος ο Λιακόπουλος! Τι είναι αυτά που λες

Γενικά πρόκειται για ένα άτομο αρκετά αναγνωρισμένο από πολύ κόσμο που θεωρεί ότι λέει σωστά πράγματα ...Κάνει συχνά εκπομπές, εχει προσωπικό σάιτ και άμεση επικοινωνία με τους φίλους ή τους αναγνώστες του. Η Νατάσα αποτι ξέρω γράφει τακτικά, κι εγώ έχω πει κανένα γεια καμία φορά.
δεν με εκπλήσσει ιδιαιτερα η απαντηση σου.
Αν απαντουσες κατι αλλο,θα με απογοητευες!
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 30 Ιούλ 2019, 15:58

Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:41
Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:24
Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:17


Σόρυ, μηπως είσαι χαζός;;; Εδω μεσα με εχουν δει αρκετά ατομα και μαλιστα ανταλλαξαμε και φβ και είδαν και φωτογραφίες μου και μπορεί και να συναντηθουμε και απο κοντά! Πας καλά Θορ;;;
και τι σημαινει αυτο,οτι δεν εισαι απ'το περιβαλλον του Δημοσθενη;
Μηπως παραεισαι ''εξυπνη'';
Είσαι χαχας τελείως;;;; Να είμαι δηλ και να κερδίσω τί απο αυτό;;;;;;; Την κοροιδίας σας εδω μέσα και τις προσβολές σας;;;;; Ξέρεις πολλά ατομα απο το περιβάλλον όπως λες του Δημου που εχουν ορεξη να μπαινουν στο νετ και σε φόρουμ και να ανεχονται των αλλονων τις μαλακίες;;;;;;;;
ΧΩΡΙΑ που διαφωνώ σε κάποια μαζί του -ΑΝ το προσεξες κι αυτό- και εχω ανεξάρτητη πνευματική πορεία και φωτισμό και ενόραση!

Συνελθε. Εκτός και αν το πας πονηρα. Αλλά θα εκτεθείς, στο λεω.
ενταξει ρε Δημο,μ'επεισες! :smt005:
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 30 Ιούλ 2019, 17:42

Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:58
Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:41
Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:24

και τι σημαινει αυτο,οτι δεν εισαι απ'το περιβαλλον του Δημοσθενη;
Μηπως παραεισαι ''εξυπνη'';
Είσαι χαχας τελείως;;;; Να είμαι δηλ και να κερδίσω τί απο αυτό;;;;;;; Την κοροιδίας σας εδω μέσα και τις προσβολές σας;;;;; Ξέρεις πολλά ατομα απο το περιβάλλον όπως λες του Δημου που εχουν ορεξη να μπαινουν στο νετ και σε φόρουμ και να ανεχονται των αλλονων τις μαλακίες;;;;;;;;
ΧΩΡΙΑ που διαφωνώ σε κάποια μαζί του -ΑΝ το προσεξες κι αυτό- και εχω ανεξάρτητη πνευματική πορεία και φωτισμό και ενόραση!

Συνελθε. Εκτός και αν το πας πονηρα. Αλλά θα εκτεθείς, στο λεω.
ενταξει ρε Δημο,μ'επεισες! :smt005:
Τις σκεψεις μου τις εχουν φιλοξενησει αρκετές ιστοσελίδες που δεν θελω τωρα να αναφερω για κάποιους λόγους και δεν θελω ακόμα να γραψω το επωνυμό μου δίπλα απο το Νατασα. Αν χρειαστεί όμως, θα το κανω.

Πρόσεξε λοιπόν την γνώμη που εκφέρεις για τον αλλον έτσι αβασάνιστα και νομίζοντας ότι κανεις πλακα, ενω στην ουσία τον προσβάλεις.

Το δίκτυο γενικά δεν είναι και τόσο ανώνυμο όσο νομίζει ο καθένας και πίσω απο τα ψευδώνυμα και τα ανώνυμα κρυβονται πολλες φορές άνθρωποι που στον φυσικό τους κόσμο δεν μπορουν παντα να εκφραζονται όπως επιθυμουν και δεν εχουν ακόμα την δυνατότητα να βρουν ανθρωπους να τους καταλαβαίνουν όπως τους πρεπει και τους αξίζει. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα ανέχονται για παντα τις ειρωνίες και τις προσοβολές των όποιων τυχαρπαστων συμμετεχουν στην διαδικτυακή συζητηση μόνο και μόνο για να προκαλέσουν εκνευρισμό και συγχυση.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 30 Ιούλ 2019, 17:46

Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 17:42
Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:58
Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:41


Είσαι χαχας τελείως;;;; Να είμαι δηλ και να κερδίσω τί απο αυτό;;;;;;; Την κοροιδίας σας εδω μέσα και τις προσβολές σας;;;;; Ξέρεις πολλά ατομα απο το περιβάλλον όπως λες του Δημου που εχουν ορεξη να μπαινουν στο νετ και σε φόρουμ και να ανεχονται των αλλονων τις μαλακίες;;;;;;;;
ΧΩΡΙΑ που διαφωνώ σε κάποια μαζί του -ΑΝ το προσεξες κι αυτό- και εχω ανεξάρτητη πνευματική πορεία και φωτισμό και ενόραση!

Συνελθε. Εκτός και αν το πας πονηρα. Αλλά θα εκτεθείς, στο λεω.
ενταξει ρε Δημο,μ'επεισες! :smt005:
Τις σκεψεις μου τις εχουν φιλοξενησει αρκετές ιστοσελίδες που δεν θελω τωρα να αναφερω για κάποιους λόγους και δεν θελω ακόμα να γραψω το επωνυμό μου δίπλα απο το Νατασα. Αν χρειαστεί όμως, θα το κανω.

Πρόσεξε λοιπόν την γνώμη που εκφέρεις για τον αλλον έτσι αβασάνιστα και νομίζοντας ότι κανεις πλακα, ενω στην ουσία τον προσβάλεις.

Το δίκτυο γενικά δεν είναι και τόσο ανώνυμο όσο νομίζει ο καθένας και πίσω απο τα ψευδώνυμα και τα ανώνυμα κρυβονται πολλες φορές άνθρωποι που στον φυσικό τους κόσμο δεν μπορουν παντα να εκφραζονται όπως επιθυμουν και δεν εχουν ακόμα την δυνατότητα να βρουν ανθρωπους να τους καταλαβαίνουν όπως τους πρεπει και τους αξίζει. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα ανέχονται για παντα τις ειρωνίες και τις προσοβολές των όποιων τυχαρπαστων συμμετεχουν στην διαδικτυακή συζητηση μόνο και μόνο για να προκαλέσουν εκνευρισμό και συγχυση.
Εισαι απ'τα μεγαλυτερα τρολ που εχω συναντησει παντως.
Αυτο στο αναγνωριζω!
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 30 Ιούλ 2019, 17:56

Αν υστερα απο 3 χρόνια που γραφω στο φόρουμ τζι αρ εσυ καταλαβες ότι είμαι τρολ, τί να σου πω; Ότι είσαι ολίγον τί μπουμπουνας; (για να μην πω αλλη λεξη)
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

opsimasmenos
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Αύγ 2018, 23:48

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από opsimasmenos » 31 Ιούλ 2019, 00:55

nikos_hellas έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:34
Georgios888 έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 12:44
nikos_hellas έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 19:40
Και τώρα αυτό που βλέπουμε είναι ότι η τακτική τους γίνεται πολύ περισσότερο επιθετική και άμεση. Αυτό συμβαίνει διότι αισθάνονται ότι οι πνευματικές και λογικές μας αντιστάσεις έχουν καμφθεί σε μεγάλο βαθμό (και ισχύει αυτό αν σκεφτείς ότι υπαρχουν κάποιοι εδώ μέσα που ζητούν το χάραγμα) χάρη στην συνεχή και συγχρόνως συστηματική πλύση εγκεφάλου που γίνεται πρωτίστως στις μικρές και ευαίσθητες ηλικίες.

Στο μετρο θα δείτε κάτι αφίσες που λένε κάτι του τύπου "ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ". Δεν επιδέχεται αμφισβητηση. Τέλος θα μπει φίλε σου αρέσει δε σε σου αρέσει, αυτό σου λένε.
Υπερθεματίζω σε αυτό. Έχει κριθεί πράγματι κατά πως φαίνεται από τον αντίχριστο ότι ο καιρός να επιβάλλει την ανεξέλεγκτη, ασύδοτη και αδιάντροπη κυριαρχία του έχει φτάσει πια.
Γιώργο έτσι είναι :goodpost:
μάλλον για πλάκα το λένε, επειδή δεν υπάρχει οργανωμένη αντίσταση στο ερχόμενο ψηφίο ανθρώπου.
ακόμη και αν στεφθούν με επιτυχία όσοι νομίζουν πως θα προβάλλουν ατομική αντίσταση, δεν είναι το πόιντ αυτό που θα κάνει τη διαφορά, αφού η πλειοψηφία θα πλαγιάσουν σαν τα στάχυα στους αγρούς.
και μάλλον η προειδοποίηση μας δόθηκε για να προετοιμαστούμε συλλογικά αλλά προς το παρόν δεν κουνιέται φύλο.

Vassilis_1
Δημοσιεύσεις: 427
Εγγραφή: 20 Ιουν 2018, 13:53

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vassilis_1 » 01 Αύγ 2019, 11:39

Thor έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 17:12

δεν γνωριζεις καν,αν υπηρξε ο Χριστος.
Το πλεον πιθανο ειναι,να μην υπηρξε ποτε.

Θα αστειεύεσαι φυσικά!

Οι μαρτυρίες των Ευαγγελιστών – Αποστόλων, σχετικά με την προσωπικότητα του Θεανθρώπου Χριστού, έχουν αναμφισβήτητη και σε τελειότατο βαθμό αξία.

Αυτές οι μαρτυρίες των Ευαγγελιστών – Αποστόλων, επισκιάζουν οποιεσδήποτε άλλες μαρτυρίες απλών ιστορικών (που βεβαίως υπάρχουν, όπως ο Τάκιτος, ο Ιώσηπος κ.α.).
Είδαν και την ΑΝΑΣΤΑΣΗ του Χριστού και το ΓΕΓΟΝΟΣ αυτό τους έκανε Λιοντάρια, αψηφώντας βασανιστήρια και τελικά αυτόν τον θάνατο.

Και στη συνέχεια μιμούμενοι το παράδειγμά τους, υπέμειναν μαρτύρια, εκατομμύρια άνθρωποι.

Οι πρόγονοί μας δεν κοιμήθηκαν το βράδυ ειδωλολάτρες και ξύπνησαν το πρωί Χριστιανοί.

Vassilis_1
Δημοσιεύσεις: 427
Εγγραφή: 20 Ιουν 2018, 13:53

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vassilis_1 » 01 Αύγ 2019, 11:44

Ιωάννης Ειρηναίος έγραψε:
26 Μαρ 2019, 00:12

Πάντως και η σύγχρονη επιστήμη και τεχνολογία φυρί φυρί το πάνε να βγει η Αποκάλυψη αληθινή.

Ακριβώς αυτό συνέβη φίλε Ιωάννη.

Μιας και η σύγχρονη Επιστήμη: http://www.acrobase.eu/showpost.php?p=8 ... ostcount=4
απέδειξε αληθείς τις μεταφερόμενες από τις περιγραφές της Αγίας Γραφής,
κοσμογονικές θέσεις της Ορθόδοξης Εκκλησίας: http://www.acrobase.eu/showpost.php?p=8 ... ostcount=3
αυτό σημαίνει ότι αποδεικνύονται αληθείς ΟΛΕΣ οι μεταφερόμενες από τις περιγραφές της Αγίας Γραφής, θέσεις της Ορθόδοξης Εκκλησίας.
Δηλαδή και αυτές που προέρχονται από την Αποκάλυψη.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 01 Αύγ 2019, 13:07

Natasha έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 17:56
Αν υστερα απο 3 χρόνια που γραφω στο φόρουμ τζι αρ εσυ καταλαβες ότι είμαι τρολ, τί να σου πω; Ότι είσαι ολίγον τί μπουμπουνας; (για να μην πω αλλη λεξη)
Keep trolling...
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 01 Αύγ 2019, 14:31

nikos_hellas έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 19:34
Dorian έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 16:42
Τώρα τι μηχανήματα και εισιτήρια έχετε στα τραμ& λεωφορεία στην Αθήνα;
Η κορύφωση του φαινομένου της δράσης τους μάλλον το 2016. Εδώ σπάγανε κατά εκατοντάδες τα παλαιού τύπου ακυρωτικά.
https://www.lifo.gr/now/greece/99582
Εικόνα

Έχουν γίνει ηλεκτρονικά και σε τραμ λεωφορεία με ανέπαφα ακυρωτικά; Σπάνε καθόλου ακόμα τα νέου τύπου έστω και λιγότερο;
Φίλε μου δεν το είχα παρατηρήσει αυτό που λες, αλλά έχεις απόλυτο δίκιο!
Δεν μπορεί να είναι τυχαίο...Ισχύει ότι πριν 1,5-2 χρόνια είχε γίνει χαμός με τα συνεχή σπασίματα από αναρχικούς. Τώρα σε γενικές γραμμές σιγή. Βεβαια αυτό δεν πρέπει να μας παραξενευει αφού μια χαρά ξέρουμε τι συμφέροντα εξυπηρετούν οι αναρχικοί... Περισσότερο νεοταξιτης από αυτούς δε γίνεται. Αυτά είναι τα παρακρατικά όργανα του αντιχριστιανικου και ανθελληνικού καθεστώτος όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και σε άλλες χώρες.... Απλά εδώ θα έλεγα ότι κάνουν υπερωρίες!!!!

Τα νέου τύπου είναι κανονικό σκαναρισμα...Να συνηθίζεις σιγά σιγά την κίνηση αυτή και την παθητική υποταγή στον ηλεκτρονικό εγκέφαλο.
Οι υποψίες επιβεβαιώθηκαν, δεν σπάνε τίποτα πια. Δεν χρειάζεται καν να αποδειχθεί κάποια υπόγεια οργανωτική σχέση με παρακρατικό παρασκήνιο. Για όσους δέχονται πως υπάρχει και ένα παράλληλο πνευματικό πεδίο, με τους ιδιαίτερους πνευματικούς νόμους, δείχνει αυτές οι αντιχριστιανικές δυνάμεις όπως οι αναρχικοί που ελκύονται έστω ακούσια και γιατί αγωνίζονται.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών