Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12704
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 03 Ιούλ 2022, 23:39

Νατάσα έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 13:24
Πασιφάη έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 14:15
Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 23:54
Κατι ακομα, ευχαριστω οσους με στηριξαν με πμ, αλλα βρε παιδια, γραψτε τα δημοσια ολα αυτα, δεν εχει νοημα ετσι!...
Κι εγώ σε στηρίζω, αλλά μάλλον έχεις επιλεκτική όραση. Όταν κάποιοι άνθρωποι σου έχουμε επισημάνει κάποια πράγματα για το καλό σου, βγάζεις γλωσσάρα, αντί να σκεφτείς το εξής απλό..''ρε, κάποιοι όντως με νοιάζονται''. Αλλά μάλλον θες να σε χαϊδεύουν στ'αυτιά. Και το γυρνάς στο τσάμικο.
Δεν ειδα πουθενα να βγαζω γλωσσα, μια χαρα φερομαι! Και εκφερουμε γνωμες, εχετε την δικη σας, εχω την δικη μου, τιποτε αλλο. Στο τελος θα φανει ποιος ειχε το δικαιο.
Μάλιστα..
Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 18:56
Μια χαρα καθως πλησιαζει το τελος και θα λυτρωθω...
Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Και όολη η παραπάνω συζήτηση, (ας πούμε..), έγινε για το κακό σου. Κι εσύ διαπίστωσες πως εγώ γουστάρω να μαλώσω μαζί σου. Και δεν έβγαλες μιαν οκά γλωσσάρα σ'έναν άνθρωπο που προσπαθεί να σε προφυλάξει δεύτερη φορά.
Τεσπα.
Κάτσε με την νιρβάνα σου, εγώ όμως ήδη το ψάχνω. Απλά για να το εμπεδώσεις το αναφέρω.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3709
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 03 Ιούλ 2022, 23:42

Το νήμα καταστράφηκε.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12704
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 04 Ιούλ 2022, 00:19

lonelyrider έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:42
Το νήμα καταστράφηκε.
Το νήμα ήταν Τιτανικός απ'την αρχή. Σιγά μην περίμενε εμένα για να ''βουλιάξει''. Και προφανώς δεν εννοώ τις σελίδες που έχει, αλλά την ουσία που δυστυχώς χωλαίνει.
Αλλά για να'χουμε καλό ρώτημα, εσύ τί θα συμβούλευες μια κοπέλα με τέτοιες καταστροφικές ανησυχίες; Να συνεχίσει να τις έχει;
Για όλα έχει ο θεός; Καλά κάνει και σκέφτεται με μεμψιμοιρία;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3709
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 04 Ιούλ 2022, 00:24

Πασιφάη έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:19
lonelyrider έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:42
Το νήμα καταστράφηκε.
Το νήμα ήταν Τιτανικός απ'την αρχή. Σιγά μην περίμενε εμένα για να ''βουλιάξει''. Και προφανώς δεν εννοώ τις σελίδες που έχει, αλλά την ουσία που δυστυχώς χωλαίνει.
Αλλά για να'χουμε καλό ρώτημα, εσύ τί θα συμβούλευες μια κοπέλα με τέτοιες καταστροφικές ανησυχίες; Να συνεχίσει να τις έχει;
Για όλα έχει ο θεός; Καλά κάνει και σκέφτεται με μεμψιμοιρία;
Βασικά το πρώτο που θα έπρεπε να κάνει είναι να μην ξαναασχοληθεί για κανένα λόγο με οτιδήποτε έχει σχέση με Λιακόπουλο.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12704
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 04 Ιούλ 2022, 00:35

lonelyrider έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:24
Πασιφάη έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:19
lonelyrider έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:42
Το νήμα καταστράφηκε.
Το νήμα ήταν Τιτανικός απ'την αρχή. Σιγά μην περίμενε εμένα για να ''βουλιάξει''. Και προφανώς δεν εννοώ τις σελίδες που έχει, αλλά την ουσία που δυστυχώς χωλαίνει.
Αλλά για να'χουμε καλό ρώτημα, εσύ τί θα συμβούλευες μια κοπέλα με τέτοιες καταστροφικές ανησυχίες; Να συνεχίσει να τις έχει;
Για όλα έχει ο θεός; Καλά κάνει και σκέφτεται με μεμψιμοιρία;
Βασικά το πρώτο που θα έπρεπε να κάνει είναι να μην ξαναασχοληθεί για κανένα λόγο με οτιδήποτε έχει σχέση με Λιακόπουλο.
Συμφωνώ κι επαυξάνω. Αλλά εσύ συμφωνείς να λέει μια νέα κοπέλα όλο ζωή, περί λύτρωσης και περί ενός τέλους απ'το πουθενά;
Άντε πάνε να της το πεις κι εσύ μπας και την ταρακουνήσεις, μιας και που της το λέω για το δικό της καλό, δεν αντιλαμβάνεται.
Και ειλικρινά δεν θα μ'ενδιέφερε αν συζητούσα απλά με μια χριστιανή και προβληματιζόμασταν με άλλου είδους θεματολογία. Να συζητήσουμε ναι, να διαφωνήσουμε λίγο έντονα, ναι. Αυτό πάει σε άλλο επίπεδο. Ελπίζω να κατανοείς την ανησυχία μου.
Και αυτό θα το έκανα με τον οποιονδήποτε άνθρωπο που ειλικρινά θα χρειαζόταν άμεσα βοήθεια και απλά το έβλεπε διασκεδαστικό.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8436
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 04 Ιούλ 2022, 06:55

O I έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:26
tanipteros έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 13:32
Νατάσα έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 13:24


Δεν ειδα πουθενα να βγαζω γλωσσα, μια χαρα φερομαι! Και εκφερουμε γνωμες, εχετε την δικη σας, εχω την δικη μου, τιποτε αλλο. Στο τελος θα φανει ποιος ειχε το δικαιο.
Πιστεύω ότι δεν θα γίνει τίποτα από όλα αυτά που λες Νατασάκι... απλά διαφωνούμε... αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να είμαι αγενής απέναντι σου... τουναντίον σε σέβομαι πολύ σαν άνθρωπο με τις απόψεις του και τις ιδιαιτερότητες του ...όπως όλους...!
Κι εμένα; :smt017
Με σέβεσαι επειδή "απλά διαφωνούμε... αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να είμαι αγενής απέναντι σου..." ...και μ' εμένα; :p2:
SpoilerShow
Νατάσα καλή μου, το Ταν"Υ"πτερον πετεινόν, ήγουν, " :chickencatch: "...άλλα έχει κατά νουν... :wink
Μwindaji γαρ... tahadhari!! :a108:

:wave:

Ο.Ι.
Φυσικά σε σέβομαι σαν άνθρωπο όπως όλους.
Δεν βλέπω σε αυτά που παρέθεσες κάποια αγένια... το ότι σου λέω ότι είσαι δηλητηριασμένος από το μίσος λόγω θρησκείας δεν είναι αγένια είναι διαπίστωση.
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16502
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 04 Ιούλ 2022, 07:12

ο καιρος γαρ εγγυος...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Ιούλ 2022, 09:09

BigChiefWahoo έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 15:15
Nandros έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 15:02

Εγώ κατηγορώ τους ψέκες αντιβαξ ως φονιάδες και δεν το κρύβω. Εξ αμελείας τα πρόβατα, εκ προμελέτης τους ταγούς τους.
.
Κι εγώ κατηγορώ τους ψεκ-τρυπ-μπολ ως τους απόλυτους ρουφιάνους και ως το κατώτερο είδος ύπαρξης.
Ποια είναι η διαφορά στη σκατοψυχία μας,δεν αντιλαμβάνομαι.
οτι εσυ εχεις αδικο, ενω οσοι κατηγορουν τους ψεκ εχουν δικιο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 04 Ιούλ 2022, 09:13

lonelyrider έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:42
Το νήμα καταστράφηκε.
Το νήμα αυτό είναι Ιδέα. Οι Ιδέες δεν πεθαίνουν.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Ιούλ 2022, 09:17

Νατάσα έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 13:24
Πασιφάη έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 14:15
Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 23:54
Κατι ακομα, ευχαριστω οσους με στηριξαν με πμ, αλλα βρε παιδια, γραψτε τα δημοσια ολα αυτα, δεν εχει νοημα ετσι!...
Κι εγώ σε στηρίζω, αλλά μάλλον έχεις επιλεκτική όραση. Όταν κάποιοι άνθρωποι σου έχουμε επισημάνει κάποια πράγματα για το καλό σου, βγάζεις γλωσσάρα, αντί να σκεφτείς το εξής απλό..''ρε, κάποιοι όντως με νοιάζονται''. Αλλά μάλλον θες να σε χαϊδεύουν στ'αυτιά. Και το γυρνάς στο τσάμικο.
Δεν ειδα πουθενα να βγαζω γλωσσα, μια χαρα φερομαι! Και εκφερουμε γνωμες, εχετε την δικη σας, εχω την δικη μου, τιποτε αλλο. Στο τελος θα φανει ποιος ειχε το δικαιο.
εχει ηδη φανει. ο λιακοπουλος εχει αδικο, ξεκαθαρα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 04 Ιούλ 2022, 09:20

Ασέβαστος έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 09:17
Νατάσα έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 13:24
Πασιφάη έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 14:15


Κι εγώ σε στηρίζω, αλλά μάλλον έχεις επιλεκτική όραση. Όταν κάποιοι άνθρωποι σου έχουμε επισημάνει κάποια πράγματα για το καλό σου, βγάζεις γλωσσάρα, αντί να σκεφτείς το εξής απλό..''ρε, κάποιοι όντως με νοιάζονται''. Αλλά μάλλον θες να σε χαϊδεύουν στ'αυτιά. Και το γυρνάς στο τσάμικο.
Δεν ειδα πουθενα να βγαζω γλωσσα, μια χαρα φερομαι! Και εκφερουμε γνωμες, εχετε την δικη σας, εχω την δικη μου, τιποτε αλλο. Στο τελος θα φανει ποιος ειχε το δικαιο.
εχει ηδη φανει. ο λιακοπουλος εχει αδικο, ξεκαθαρα.
:o:sal3:

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 04 Ιούλ 2022, 16:21

Πασιφάη έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:39
Νατάσα έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 13:24
Πασιφάη έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 14:15


Κι εγώ σε στηρίζω, αλλά μάλλον έχεις επιλεκτική όραση. Όταν κάποιοι άνθρωποι σου έχουμε επισημάνει κάποια πράγματα για το καλό σου, βγάζεις γλωσσάρα, αντί να σκεφτείς το εξής απλό..''ρε, κάποιοι όντως με νοιάζονται''. Αλλά μάλλον θες να σε χαϊδεύουν στ'αυτιά. Και το γυρνάς στο τσάμικο.
Δεν ειδα πουθενα να βγαζω γλωσσα, μια χαρα φερομαι! Και εκφερουμε γνωμες, εχετε την δικη σας, εχω την δικη μου, τιποτε αλλο. Στο τελος θα φανει ποιος ειχε το δικαιο.
Μάλιστα..
Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 18:56
Μια χαρα καθως πλησιαζει το τελος και θα λυτρωθω...
Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Και όολη η παραπάνω συζήτηση, (ας πούμε..), έγινε για το κακό σου. Κι εσύ διαπίστωσες πως εγώ γουστάρω να μαλώσω μαζί σου. Και δεν έβγαλες μιαν οκά γλωσσάρα σ'έναν άνθρωπο που προσπαθεί να σε προφυλάξει δεύτερη φορά.
Τεσπα.
Κάτσε με την νιρβάνα σου, εγώ όμως ήδη το ψάχνω. Απλά για να το εμπεδώσεις το αναφέρω.
Απο τι θες να με προφυλαξεις βρε Πασιφαη;;;
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 04 Ιούλ 2022, 16:22

Παραβλεπω τι αρλουμπες γραφετε και θα περιμενω τον Πιερρακακη να βγαλει το εκαμ. Επειτα το νημα αυτο θα παρει φωτια!
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16502
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 04 Ιούλ 2022, 18:15

Νατάσα έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 16:22
Παραβλεπω τι αρλουμπες γραφετε και θα περιμενω τον Πιερρακακη να βγαλει το εκαμ. Επειτα το νημα αυτο θα παρει φωτια!
δεν μας εχεις πει που θα ειναι ο αριθμος 666 στο εκαμ.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8436
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 04 Ιούλ 2022, 23:22

Νατάσα έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 16:21
Πασιφάη έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:39
Νατάσα έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 13:24


Δεν ειδα πουθενα να βγαζω γλωσσα, μια χαρα φερομαι! Και εκφερουμε γνωμες, εχετε την δικη σας, εχω την δικη μου, τιποτε αλλο. Στο τελος θα φανει ποιος ειχε το δικαιο.
Μάλιστα..
Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 18:56
Μια χαρα καθως πλησιαζει το τελος και θα λυτρωθω...
Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Και όολη η παραπάνω συζήτηση, (ας πούμε..), έγινε για το κακό σου. Κι εσύ διαπίστωσες πως εγώ γουστάρω να μαλώσω μαζί σου. Και δεν έβγαλες μιαν οκά γλωσσάρα σ'έναν άνθρωπο που προσπαθεί να σε προφυλάξει δεύτερη φορά.
Τεσπα.
Κάτσε με την νιρβάνα σου, εγώ όμως ήδη το ψάχνω. Απλά για να το εμπεδώσεις το αναφέρω.
Απο τι θες να με προφυλαξεις βρε Πασιφαη;;;
Νατασάκι η Πασιφάη για σένα ενδιαφέρεται. Θεωρεί οτι σε έχει επιρεάσει πολύ ο ψευτης Λιακόπουλος και ακολουθείς όλα τα άκρα και στην μυθολογία και στην θρησκεία... πχ καιρός είναι να βρεις καμιά ομάδα αναχωρητών και να πάτε στο βουνό μακρυά από τον εδώ "Σατανικό" μας πολιτισμό...όπως είχε γίνει στην Ρωσία πριν μερικά χρόνια και τους βρήκαν όλους νεκρούς... για αυτό αν θέλεις να γλυτώσεις από Λιακόπουλο και αιρέσεις άκου την Πασιφάη και εμάς που σου λέμε ότι έχεις ακραίες ιδέες αντικοινωνικές για τον πολιτισμό... κανονικά αν πιστεύεις τόσο πολύ ότι έρχεται συντέλεια πρεπει να αντισταθείς στο σύστημα να καταστρέψεις ταυτότητες, κάρτες, έγγραφα και να γίνεις αναρχικός ερημίτης...το κάνεις? ΟΧΙ !!! Γιατί στην πραγματικότητα έχεις ακόμα λογική και κάτι σου λέει ότι ΟΛΟ αυτό που σου πλασάρουν για συντέλεια είναι ένα άλλο ψέμα και θέλουν να σε χειραγωγήσουν... για αυτό άκου την Πασιφάη λίγο... :g030::smt023
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών