Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 01 Ιούλ 2022, 14:10

"... τη σύνδεση του πολέμου και τον οργάνων του Αντιχρίστου, με τις ακτίνες τις λέιζερ, τις υπεριώδεις, τα κομπιούτερ, τους πυράυλους, τα αεροπλάνα, τους δορυφόρους του, τα μαγικά του όργανα, όσα εφεύρε ο Αντίχριστος, διάλυσέ τα Θεέ μου και εξαφάνισέ τα, πάσα ένωση του πολέμου με τα ορατά και τα αόρατα όργανα του Αντιχρίστου, εκείνα που βλέπει ο άνθρωπος και εκείνα που δεν βλέπει, τους δορυφόρους του που ελέγχει τη Γη, Θεέ μου"

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlienWay την 01 Ιούλ 2022, 14:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 01 Ιούλ 2022, 14:15

AlienWay έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 14:05

Οι ουρές στις δημόσιες υπηρεσίες, τα χαρτόσημα, τα σφραγιδόχαρτα, η αναλογική χαρτούρα, το φυσικό μελάνι, οι υπερχειλίζοντες ντοσιέδες, είναι όλα "του Θεού" :003:

Ολα ευλογημένα είναι.
Τι μου θύμισες τώρα. :lol: Και το μωρό "σπέρνει" :hebit:


Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 01 Ιούλ 2022, 14:23

taxalata xalasa έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 11:21
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 11:00
taxalata xalasa έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 10:38

φτανουμε λοιπον στο απλο
το εργαλειο ειναι ωφελημο και επιβλαβες αναλογα τον χρηστη και την χρηση.
το εργαλειο απο μονο του παραμενει εργαλειο.
με το μαχαιρι κοβεις ψωμι να φας και να ζησεις και κοβεις και τις φλεβες σου και πας για τσαι...
τους διαχειριστες να διαλεγουμε και να ελεγχουμε...
οχι να πετροβολαμε το εργαλειο και να ψηφιζουμε τους αλογους διαχειριστες των εργαλειων...
ο φοβος δεν βοηθα σε αυτο και ειναι επιτηδες διαδεδομενος για να μην βοηθα σε αυτο...
Έτσι είναι.
και ειναι και δεν ειναι... :smt005:
διοτι ακομα κι αν ελεγχεις τους διαχειριστες, αυτοι αποκτουν γνωση επι των δεδομενων των καταχωρηθεντων στο συστημα και εχουν προβαδισμα εναντι αυτων που δεν εχουν προσβαση στα δεδομενα...η πληροφορια πουλιεται..... αυτα, πρωτιστως στις μπιζνες που ειναι και το ζουμι της υποθεσης... όποτε ολοι πρεπει να ειναι προσβασιμοι στις πληροφοριες ολων για να ειναι ολοι στην ιδια γραμμη ενκινησης.
ούλοι «ξεβρακωτοι» στο σύστημα...
αυτό δεν συμφέρει πρωτίστως τα λαμόγια που μασουλάνε με δέκα μασέλες γιατί θα είναι σε open data το μασούλημα που χει κάνει ο καθενας και δεν την βγανει καθαρή κανενας...
στο ουτοπικο open data συστημα δεν κυκλοφορει λαμογιος...

εσύ τι έχεις να κρύψεις;
ουδεν κρυπτον υπο τον ηλιοκτρόνιον :smt005:
Άλλο αυτό. Καταρχάς δεν χρειάζεται να ταίζουμε όλοι το κτήνος 666. Όσοι μόνο θέλουν. Εγώ δεν έχω ίνσταγκραμ ούτε φέισμπουκ ούτε τίποτα για να υποκλέπτουν στοιχεία οπότε μια χαρά μπορώ να συνδυάσω την τεχνολογία που αγαπάω με τη ζωή μου χωρίς να δίνω ηθελημμένα προσωπικά δεδομένα σε τύπους που θέλουν να πουλήσουν. Κι αν κάποτε δίνω δεν πειράζει γιατί μέχρι να καταλάβουν τι θέλω και να με φλομώσουν σε διαφημίσεις το έχω πάρει ήδη. Είναι αργοί, πολλοί αργοί. Για μένα.
Τώρα το κόλπο του δυτικού συστήματος είναι ότι έχουν κάνει τους ανθρώπους να θέλουν να μοιράζονται προσωπικές πληροφορίες. Τους έκανε όλους να θέλουν να κερδίσουν μια μικρή στιγμή δημοσιότητας για να δείξουν τις πονεμένες τους ιστορίες. Η τραγικότητα σε αυτό που είμαστε δεν βρίσκεται στην παρακολούθηση όπως με τους Κινέζους π.χ. Όχι φίλε μου. Βρίσκεται στην ναρκισσιστική παθογένεια που όλοι μας έχουμε γεμίσει. Μια παθογένεια που θέλει να αποκαλυπτόμαστε συνεχώς και φυσικά σε αποκαλύψεις και λόγια άνευ πραγματικής ουσίας. Αυτό είναι το πραγματικό νούμερο του θηρίου.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 01 Ιούλ 2022, 14:23

Στύγιος έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 14:15
AlienWay έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 14:05

Οι ουρές στις δημόσιες υπηρεσίες, τα χαρτόσημα, τα σφραγιδόχαρτα, η αναλογική χαρτούρα, το φυσικό μελάνι, οι υπερχειλίζοντες ντοσιέδες, είναι όλα "του Θεού" :003:

Ολα ευλογημένα είναι.
Τι μου θύμισες τώρα. :lol: Και το μωρό "σπέρνει" :hebit:

Μου έχει τύχει ακριβώς ίδιο σκηνικό, με υπάλληλο που κάθε φορά που έβγαζα τα χαρτιά που ζητούσε, αυτός γούρλωνε τα μάτια και προς στιγμήν βραχυκύκλωνε. :smt005:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 01 Ιούλ 2022, 15:19

Πασιφάη έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 14:00
Ντάξει. Απλά είπα να το εμπλουτίσω. Μπας και γίνει κατανοητό σε άλλους.
Κατανοητό από όλους είναι.
Απλά για κάποιους, πρώτα η ψεκασμενιά και μετά η πραγματικότητα.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 01 Ιούλ 2022, 15:23

AlienWay έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 14:10
"... τη σύνδεση του πολέμου και τον οργάνων του Αντιχρίστου, με τις ακτίνες τις λέιζερ, τις υπεριώδεις, τα κομπιούτερ, τους πυράυλους, τα αεροπλάνα, τους δορυφόρους του, τα μαγικά του όργανα, όσα εφεύρε ο Αντίχριστος, διάλυσέ τα Θεέ μου και εξαφάνισέ τα, πάσα ένωση του πολέμου με τα ορατά και τα αόρατα όργανα του Αντιχρίστου, εκείνα που βλέπει ο άνθρωπος και εκείνα που δεν βλέπει, τους δορυφόρους του που ελέγχει τη Γη, Θεέ μου"

Καλα λεει ενα σχολιο απο κατω

Γιατι ολοι οι δαιμονισμενοι ειναι γυναικες; :p2:



Εννοω "δαιμονισμενοι", με εισαγωγικα. Μην μπουμε παλι σε mode εκδρομης στο δημοτικο δηλαδη.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 01 Ιούλ 2022, 15:27

Blackdog έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 15:23


Γιατι ολοι οι δαιμονισμενοι ειναι γυναικες; :p2:


Ωστόσο φοβέριξε τον εξορκιστή λέγοντας "τη βγάζω" :smt005:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 01 Ιούλ 2022, 15:47

Ζούμε σε μια οικονομία.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 01 Ιούλ 2022, 15:50

AlienWay έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 15:27


Ωστόσο φοβέριξε τον εξορκιστή λέγοντας "τη βγάζω" :smt005:
Ποιος ξερει που ηταν ο δαιμονας πριν :102:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Ιούλ 2022, 16:01

klg έγραψε:
27 Ιουν 2022, 18:19
Έχετε ο καθένας από ένα κινητάκι που μαζεύει κάθε μέρα χιλιάδες data points για εσάς και πιστεύετε ότι θα κάτσουν να σας τσιπάρουν κιόλας.
:102:
SpoilerShow
ναι αλλά μην τους τα γράφεις έτσι απότομα. Επίσης αυτό που έχει πάρα πολύ πλάκα είναι ότι οι περισσότεροι νομίζουν ότι τους τα παίρνουν, δεν τα δίνουν αυτοί. :102:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Ιούλ 2022, 16:04

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 14:23
taxalata xalasa έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 11:21
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 11:00


Έτσι είναι.
και ειναι και δεν ειναι... :smt005:
διοτι ακομα κι αν ελεγχεις τους διαχειριστες, αυτοι αποκτουν γνωση επι των δεδομενων των καταχωρηθεντων στο συστημα και εχουν προβαδισμα εναντι αυτων που δεν εχουν προσβαση στα δεδομενα...η πληροφορια πουλιεται..... αυτα, πρωτιστως στις μπιζνες που ειναι και το ζουμι της υποθεσης... όποτε ολοι πρεπει να ειναι προσβασιμοι στις πληροφοριες ολων για να ειναι ολοι στην ιδια γραμμη ενκινησης.
ούλοι «ξεβρακωτοι» στο σύστημα...
αυτό δεν συμφέρει πρωτίστως τα λαμόγια που μασουλάνε με δέκα μασέλες γιατί θα είναι σε open data το μασούλημα που χει κάνει ο καθενας και δεν την βγανει καθαρή κανενας...
στο ουτοπικο open data συστημα δεν κυκλοφορει λαμογιος...

εσύ τι έχεις να κρύψεις;
ουδεν κρυπτον υπο τον ηλιοκτρόνιον :smt005:
Άλλο αυτό. Καταρχάς δεν χρειάζεται να ταίζουμε όλοι το κτήνος 666. Όσοι μόνο θέλουν. Εγώ δεν έχω ίνσταγκραμ ούτε φέισμπουκ ούτε τίποτα για να υποκλέπτουν στοιχεία οπότε μια χαρά μπορώ να συνδυάσω την τεχνολογία που αγαπάω με τη ζωή μου χωρίς να δίνω ηθελημμένα προσωπικά δεδομένα σε τύπους που θέλουν να πουλήσουν. Κι αν κάποτε δίνω δεν πειράζει γιατί μέχρι να καταλάβουν τι θέλω και να με φλομώσουν σε διαφημίσεις το έχω πάρει ήδη. Είναι αργοί, πολλοί αργοί. Για μένα.
Τώρα το κόλπο του δυτικού συστήματος είναι ότι έχουν κάνει τους ανθρώπους να θέλουν να μοιράζονται προσωπικές πληροφορίες. Τους έκανε όλους να θέλουν να κερδίσουν μια μικρή στιγμή δημοσιότητας για να δείξουν τις πονεμένες τους ιστορίες. Η τραγικότητα σε αυτό που είμαστε δεν βρίσκεται στην παρακολούθηση όπως με τους Κινέζους π.χ. Όχι φίλε μου. Βρίσκεται στην ναρκισσιστική παθογένεια που όλοι μας έχουμε γεμίσει. Μια παθογένεια που θέλει να αποκαλυπτόμαστε συνεχώς και φυσικά σε αποκαλύψεις και λόγια άνευ πραγματικής ουσίας. Αυτό είναι το πραγματικό νούμερο του θηρίου.
Όλοι ταΐζουμε ένα υπερτροφικό, παχύσαρκο, εγώ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 01 Ιούλ 2022, 16:09

ΤΣΙΠ ΕΙΝΑΙ = ΜΠΑΡ ΚΟΝΤΕ = ΚΑΘΕ ΘΑΝΑΤΟΣ = ΠΑΡΑΔΟΣΙΣ = ΓΑΝΤΙΑ ΚΑΙ Η ΜΑΣΚΑ = ΕΥΠΟΡΙΑ
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 01 Ιούλ 2022, 16:19

sys3x έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:04
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 14:23
taxalata xalasa έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 11:21


και ειναι και δεν ειναι... :smt005:
διοτι ακομα κι αν ελεγχεις τους διαχειριστες, αυτοι αποκτουν γνωση επι των δεδομενων των καταχωρηθεντων στο συστημα και εχουν προβαδισμα εναντι αυτων που δεν εχουν προσβαση στα δεδομενα...η πληροφορια πουλιεται..... αυτα, πρωτιστως στις μπιζνες που ειναι και το ζουμι της υποθεσης... όποτε ολοι πρεπει να ειναι προσβασιμοι στις πληροφοριες ολων για να ειναι ολοι στην ιδια γραμμη ενκινησης.
ούλοι «ξεβρακωτοι» στο σύστημα...
αυτό δεν συμφέρει πρωτίστως τα λαμόγια που μασουλάνε με δέκα μασέλες γιατί θα είναι σε open data το μασούλημα που χει κάνει ο καθενας και δεν την βγανει καθαρή κανενας...
στο ουτοπικο open data συστημα δεν κυκλοφορει λαμογιος...

εσύ τι έχεις να κρύψεις;
ουδεν κρυπτον υπο τον ηλιοκτρόνιον :smt005:
Άλλο αυτό. Καταρχάς δεν χρειάζεται να ταίζουμε όλοι το κτήνος 666. Όσοι μόνο θέλουν. Εγώ δεν έχω ίνσταγκραμ ούτε φέισμπουκ ούτε τίποτα για να υποκλέπτουν στοιχεία οπότε μια χαρά μπορώ να συνδυάσω την τεχνολογία που αγαπάω με τη ζωή μου χωρίς να δίνω ηθελημμένα προσωπικά δεδομένα σε τύπους που θέλουν να πουλήσουν. Κι αν κάποτε δίνω δεν πειράζει γιατί μέχρι να καταλάβουν τι θέλω και να με φλομώσουν σε διαφημίσεις το έχω πάρει ήδη. Είναι αργοί, πολλοί αργοί. Για μένα.
Τώρα το κόλπο του δυτικού συστήματος είναι ότι έχουν κάνει τους ανθρώπους να θέλουν να μοιράζονται προσωπικές πληροφορίες. Τους έκανε όλους να θέλουν να κερδίσουν μια μικρή στιγμή δημοσιότητας για να δείξουν τις πονεμένες τους ιστορίες. Η τραγικότητα σε αυτό που είμαστε δεν βρίσκεται στην παρακολούθηση όπως με τους Κινέζους π.χ. Όχι φίλε μου. Βρίσκεται στην ναρκισσιστική παθογένεια που όλοι μας έχουμε γεμίσει. Μια παθογένεια που θέλει να αποκαλυπτόμαστε συνεχώς και φυσικά σε αποκαλύψεις και λόγια άνευ πραγματικής ουσίας. Αυτό είναι το πραγματικό νούμερο του θηρίου.
Όλοι ταΐζουμε ένα υπερτροφικό, παχύσαρκο, εγώ.
Θα πρέπει βάναυσα να ξεριζώσουμε από μεσα μας αυτό το εγώ που σκεπάζει τα πάντα. Θα πρέπει να το πατήσουμε κάτω μέχρι να αιμορραγήσει. Μέχρι να σταματήσει να μιλάει για εμάς. Να διασκευάζει, να επινοεί. Ο μόνος τρόπος να απελευθερωθούμε. Αυτό το υπερτροφικό εγώ στέκεται σαν πέπλο ανάμεσα στα μάτια μας και τον κόσμο.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Ιούλ 2022, 16:28

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:19
sys3x έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:04
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 14:23


Άλλο αυτό. Καταρχάς δεν χρειάζεται να ταίζουμε όλοι το κτήνος 666. Όσοι μόνο θέλουν. Εγώ δεν έχω ίνσταγκραμ ούτε φέισμπουκ ούτε τίποτα για να υποκλέπτουν στοιχεία οπότε μια χαρά μπορώ να συνδυάσω την τεχνολογία που αγαπάω με τη ζωή μου χωρίς να δίνω ηθελημμένα προσωπικά δεδομένα σε τύπους που θέλουν να πουλήσουν. Κι αν κάποτε δίνω δεν πειράζει γιατί μέχρι να καταλάβουν τι θέλω και να με φλομώσουν σε διαφημίσεις το έχω πάρει ήδη. Είναι αργοί, πολλοί αργοί. Για μένα.
Τώρα το κόλπο του δυτικού συστήματος είναι ότι έχουν κάνει τους ανθρώπους να θέλουν να μοιράζονται προσωπικές πληροφορίες. Τους έκανε όλους να θέλουν να κερδίσουν μια μικρή στιγμή δημοσιότητας για να δείξουν τις πονεμένες τους ιστορίες. Η τραγικότητα σε αυτό που είμαστε δεν βρίσκεται στην παρακολούθηση όπως με τους Κινέζους π.χ. Όχι φίλε μου. Βρίσκεται στην ναρκισσιστική παθογένεια που όλοι μας έχουμε γεμίσει. Μια παθογένεια που θέλει να αποκαλυπτόμαστε συνεχώς και φυσικά σε αποκαλύψεις και λόγια άνευ πραγματικής ουσίας. Αυτό είναι το πραγματικό νούμερο του θηρίου.
Όλοι ταΐζουμε ένα υπερτροφικό, παχύσαρκο, εγώ.
Θα πρέπει βάναυσα να ξεριζώσουμε από μεσα μας αυτό το εγώ που σκεπάζει τα πάντα. Θα πρέπει να το πατήσουμε κάτω μέχρι να αιμορραγήσει. Μέχρι να σταματήσει να μιλάει για εμάς. Να διασκευάζει, να επινοεί. Ο μόνος τρόπος να απελευθερωθούμε. Αυτό το υπερτροφικό εγώ στέκεται σαν πέπλο ανάμεσα στα μάτια μας και τον κόσμο.
Με έβαλα κι εμένα μέσα στη φάση με το "όλοι μας" καθαρά για λόγους ευγένειας, το έχω σκοτώσει εδώ και πολλά χρόνια, το γάμησα και ψόφησε για την ακρίβεια.
Με ενοχλεί - μου την σπάει (δε λέω) μερικές φορές όταν βλέπω ανθρώπους να περιαυτολογούν και γενικά να το περιφέρουν σαν γύφτικο σκεπάρνι αλλά συνήθως αδιαφορώ, πάω παρακάτω και στην χειρότερη περίπτωση σπάω πλάκα και τρολλάρω ταΐζοντας το καμμιά λιχουδιά, όπως ταΐζει κάποιος τις πάπιες ένα πράμα σαν χόμπι, αλλά μέχρι εκεί.
Το θεωρώ μία από τις μεγαλύτερες μάστιγες της σύγχρονης εποχήσμας.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 01 Ιούλ 2022, 16:34

sys3x έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:28
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:19
sys3x έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:04


Όλοι ταΐζουμε ένα υπερτροφικό, παχύσαρκο, εγώ.
Θα πρέπει βάναυσα να ξεριζώσουμε από μεσα μας αυτό το εγώ που σκεπάζει τα πάντα. Θα πρέπει να το πατήσουμε κάτω μέχρι να αιμορραγήσει. Μέχρι να σταματήσει να μιλάει για εμάς. Να διασκευάζει, να επινοεί. Ο μόνος τρόπος να απελευθερωθούμε. Αυτό το υπερτροφικό εγώ στέκεται σαν πέπλο ανάμεσα στα μάτια μας και τον κόσμο.
Με έβαλα κι εμένα μέσα στη φάση με το "όλοι μας" καθαρά για λόγους ευγένειας, το έχω σκοτώσει εδώ και πολλά χρόνια, το γάμησα και ψόφησε για την ακρίβεια.
Με ενοχλεί - μου την σπάει (δε λέω) μερικές φορές όταν βλέπω ανθρώπους να περιαυτολογούν και γενικά να το περιφέρουν σαν γύφτικο σκεπάρνι αλλά συνήθως αδιαφορώ, πάω παρακάτω και στην χειρότερη περίπτωση σπάω πλάκα και τρολλάρω ταΐζοντας το καμμιά λιχουδιά, όπως ταΐζει κάποιος τις πάπιες ένα πράμα σαν χόμπι, αλλά μέχρι εκεί.
Το θεωρώ μία από τις μεγαλύτερες μάστιγες της σύγχρονης εποχήσμας.
χμμ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών