Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Ιούλ 2022, 00:34

Leporello έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:19
foscilis έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:49
Εκτωρ έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 01:04
Ο Κάιν που βρήκε τη γυναίκα του;
Υπήρχε κυριολεκτικά μόνο μία γυναίκα και αυτή βρισκόταν στο πατρικό του.
Το κείμενο λέει ότι ο Κάϊν έφυγε από εκεί που γεννήθηκε και εγκαταστάθηκε σε μία πόλη. Προφανώς έχουν μπερδευτεί οι μύθοι και ο Κάϊν δεν ήταν γυιός του Αδάμ, αλλά το ίδιο πρόσωπο με τον Καϊνάν, δισέγγονο του Αδάμ.
Αυτό κι εμένα μου έκανε εντύπωση από μωρό. Αφού στην αρχή της ιστορίας ήταν μόνο οι 4, πώς εμφανίστηκαν αμέσως πόλεις ολόκληρες αφού σκότωσε τον αδερφό του;

Όταν μεγάλωσα και κατάλαβα ότι πρόκειται για συλλογή ιστοριών που καταγράφηκαν, ξαναγράφηκαν και στο τέλος αποφασίστηκε από συνόδους τι είναι κανόνας, συνέχισα να απορώ πώς είναι δυνατόν να επέλεξαν να στήσουν ένα βιβλίο με τόσο εμφανή plotholes. Γιατί δεν τα ξεφορτώθηκαν; Αργότερα κατάλαβα ότι δεν το έκαναν γιατί δεν χρειαζόταν. Η πίστη δεν συμβαδίζει με την λογική. Δεν υπάρχει κάποια απαίτηση να βγάζει λογικό νόημα καμμιά από τις ιστορίες. Αρκεί να πείσεις τον ακόλουθο ότι είναι θεόσταλτες και η μόνη αλήθεια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12696
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 04 Ιούλ 2022, 00:36

foscilis έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:26
Πασιφάη έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:24
Μαδουραίος έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 09:01


Δεν απάντησες στο ερώτημα.Πώς αυξήθηκε ο πληθυσμός χωρίς να κάνουν σεξ μεταξύ τους
Θες ντε και σώνει σαφή απάντηση. Οκ. Ποιός Αδάμ; Ποιά Εύα; Μυθιστορία είναι. Όπως και η δική μας. Ελπίζω να σε κάλυψα.
η δική μας πάντως δεν τα αφήνει κάτι τέτοια στη φαντασία, σου λέει με λεπτομέρειες ποιος πήγε με ποια.
Είμαστε καλλίτεροι σεναριογράφοι.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Ιούλ 2022, 00:36

Εγώ πάντως κρατάω ό,τι με βολεύει και συγκεκριμένα την ηλικία τεκνοποίησης της Σάρας. Μην το πείτε στη μάνα μου.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12696
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 04 Ιούλ 2022, 00:37

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:36
Εγώ πάντως κρατάω ό,τι με βολεύει και συγκεκριμένα την ηλικία τεκνοποίησης της Σάρας. Μην το πείτε στη μάνα μου.
:smt005::smt005:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 04 Ιούλ 2022, 07:51

hellegennes έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:34
Leporello έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:19
foscilis έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:49
Υπήρχε κυριολεκτικά μόνο μία γυναίκα και αυτή βρισκόταν στο πατρικό του.
Το κείμενο λέει ότι ο Κάϊν έφυγε από εκεί που γεννήθηκε και εγκαταστάθηκε σε μία πόλη. Προφανώς έχουν μπερδευτεί οι μύθοι και ο Κάϊν δεν ήταν γυιός του Αδάμ, αλλά το ίδιο πρόσωπο με τον Καϊνάν, δισέγγονο του Αδάμ.
Αυτό κι εμένα μου έκανε εντύπωση από μωρό. Αφού στην αρχή της ιστορίας ήταν μόνο οι 4, πώς εμφανίστηκαν αμέσως πόλεις ολόκληρες αφού σκότωσε τον αδερφό του;

Όταν μεγάλωσα και κατάλαβα ότι πρόκειται για συλλογή ιστοριών που καταγράφηκαν, ξαναγράφηκαν και στο τέλος αποφασίστηκε από συνόδους τι είναι κανόνας, συνέχισα να απορώ πώς είναι δυνατόν να επέλεξαν να στήσουν ένα βιβλίο με τόσο εμφανή plotholes. Γιατί δεν τα ξεφορτώθηκαν; Αργότερα κατάλαβα ότι δεν το έκαναν γιατί δεν χρειαζόταν. Η πίστη δεν συμβαδίζει με την λογική. Δεν υπάρχει κάποια απαίτηση να βγάζει λογικό νόημα καμμιά από τις ιστορίες. Αρκεί να πείσεις τον ακόλουθο ότι είναι θεόσταλτες και η μόνη αλήθεια.
Ο μύθος του Αβελ και του Κάϊν αναφέρεται εμφανώς στην διαμάχη γεωργών - νομάδων. Κάποια στιγμή κάποιοι θέλησαν να πουν ότι αυτή είναι αρχαιότατη διαμάχη και γι'αυτό ήθελαν να τον συνδέσουν με τον Αδάμ και την Εύα.

Είναι πάντως παγκόσμια η επιθυμία οι ήρωες ενός μύθου να συνδέονται με εκείνους άλλου μύθου. Θυμάσαι στο παλιό το θέμα γιά την ηλικία του Αχιλλέα και τής ωραίας Ελένης;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Leporello την 04 Ιούλ 2022, 07:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 04 Ιούλ 2022, 07:53

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:36
Εγώ πάντως κρατάω ό,τι με βολεύει και συγκεκριμένα την ηλικία τεκνοποίησης της Σάρας. Μην το πείτε στη μάνα μου.
Το ήξερες όμως ότι αφού πέθανε η Σάρα (100+) ο Αβραάμ πήρε άλλη γυναίκα και έκανε άλλα τέσσερα παιδιά;
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 04 Ιούλ 2022, 09:19

Kostas_Sia_Kostas έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 13:15
Parrot έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 12:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 12:36
Σε θεοσεβούμενες πολιτείες όπως η Αλαμπάμα, με τη χάρη του Θεού το σεξ μεταξύ συγγενών δεν αποτελεί αιμομιξία.
Πολύ μακρυά πήγες..

Εικόνα
Ο Σταλόνε τώρα τι δουλειά έχει;
:lol:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24342
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 04 Ιούλ 2022, 10:35

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:27
Leporello έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:21
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:16
Προφανώς. Δεν είναι βιολογικά βιώσιμο χωριό. Αντιθέτως ένα χωριό με στρουμφίτες και έναν μπαρμπαστρουμφ με πολύ trial and error έχει περισσότερες πιθανότητες βιωσιμότητας.
Δεν ξέρουμε αν το στρουμφοχωριό επέζησε, γιατί η ιστορία του αναφέρεται σε χρονικά περιορισμένη περίοδο. Δεν αναφέρεται ούτε γέννηση, ούτε θάνατος.
Είναι το πιο σεξιστικό παραμύθι που έχει γραφτεί στην ιστορία των παραμυθιών.
Σοβαρά; Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι Ραμπελστίλτσκιν σημαίνει κυριολεκτικά "παλλόμενο δερματένιο παλούκι" και ότι όλα τα παραμύθια των αδερφών Γκριμ είναι διασκευασμένα ώστε να μπορείς να τα κυκλοφορήσεις στην πόλη;

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 04 Ιούλ 2022, 10:59

foscilis έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:35
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:27
Leporello έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:21
Δεν ξέρουμε αν το στρουμφοχωριό επέζησε, γιατί η ιστορία του αναφέρεται σε χρονικά περιορισμένη περίοδο. Δεν αναφέρεται ούτε γέννηση, ούτε θάνατος.
Είναι το πιο σεξιστικό παραμύθι που έχει γραφτεί στην ιστορία των παραμυθιών.
Σοβαρά; Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι Ραμπελστίλτσκιν σημαίνει κυριολεκτικά "παλλόμενο δερματένιο παλούκι" και ότι όλα τα παραμύθια των αδερφών Γκριμ είναι διασκευασμένα ώστε να μπορείς να τα κυκλοφορήσεις στην πόλη;
:smt018 Stilz δεν είναι ούτε δερμάτινο, ούτε παλούκι. Είναι η κολώνα του σπιτιού.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rumpelstiltskin
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 04 Ιούλ 2022, 12:13

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:36
Εγώ πάντως κρατάω ό,τι με βολεύει και συγκεκριμένα την ηλικία τεκνοποίησης της Σάρας. Μην το πείτε στη μάνα μου.
Ελπίζεις να σου κάνει αδελφάκι; :8)
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Ιούλ 2022, 12:59

Leporello έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 07:51
Είναι πάντως παγκόσμια η επιθυμία οι ήρωες ενός μύθου να συνδέονται με εκείνους άλλου μύθου. Θυμάσαι στο παλιό το θέμα γιά την ηλικία του Αχιλλέα και τής ωραίας Ελένης;
Ναι, το θυμάμαι. Είχες κάνει μια πολύ ωραία επισκόπηση των μύθων που έδειχναν ότι η ωραία Ελένη θα έπρεπε να είναι GILF. Βέβαια η αρχαία μυθολογία δεν καμώθηκε ποτέ ότι είναι θεόσταλτη και ιερή.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Ιούλ 2022, 13:14

Leporello έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 07:53
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:36
Εγώ πάντως κρατάω ό,τι με βολεύει και συγκεκριμένα την ηλικία τεκνοποίησης της Σάρας. Μην το πείτε στη μάνα μου.
Το ήξερες όμως ότι αφού πέθανε η Σάρα (100+) ο Αβραάμ πήρε άλλη γυναίκα και έκανε άλλα τέσσερα παιδιά;
Ενδιαφέρον. Δεν το ήξερα!!! Εγκρίνω!!!!!!

foscilis έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:35

Σοβαρά; Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι Ραμπελστίλτσκιν σημαίνει κυριολεκτικά "παλλόμενο δερματένιο παλούκι" και ότι όλα τα παραμύθια των αδερφών Γκριμ είναι διασκευασμένα ώστε να μπορείς να τα κυκλοφορήσεις στην πόλη;
Όχι, γιατί μιλάω γερμανικά και δεν έχει καμία σχέση. :fp:

Nandros έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:13
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:36
Εγώ πάντως κρατάω ό,τι με βολεύει και συγκεκριμένα την ηλικία τεκνοποίησης της Σάρας. Μην το πείτε στη μάνα μου.
Ελπίζεις να σου κάνει αδελφάκι; :8)
.
Ποιός είπε ότι δεν έχω; :smt047
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 04 Ιούλ 2022, 13:24

hellegennes έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:59
Leporello έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 07:51
Είναι πάντως παγκόσμια η επιθυμία οι ήρωες ενός μύθου να συνδέονται με εκείνους άλλου μύθου. Θυμάσαι στο παλιό το θέμα γιά την ηλικία του Αχιλλέα και τής ωραίας Ελένης;
Ναι, το θυμάμαι. Είχες κάνει μια πολύ ωραία επισκόπηση των μύθων που έδειχναν ότι η ωραία Ελένη θα έπρεπε να είναι GILF. Βέβαια η αρχαία μυθολογία δεν καμώθηκε ποτέ ότι είναι θεόσταλτη και ιερή.
Οσο ο μύθος του Τρωϊκού πολέμου ήταν stand alone, μιά χαρά θα μπορούσαν η ωραία Ελένη, ο Αχιλλέας και ο Εκτωρας να είναι πάνω-κάτω ίδιας ηλικίας και εν πάσει περιπτώσει στην ακμή τους. Ομως καθώς ο τρωϊκός μύθος έγινε δημοφιλής, διάφορες πόλεις ήθελαν να βάλουν κι'αυτές διάφορους δικούς τους ήρωες να μετέχουν, ή εν πάσει περιπτώσει να έχουν κάποια σχέση με αυτόν. Ετσι, πώς θα μπορούσε η ωραία Ελένη να είναι δίδυμη (ή μάλλον τετράδυμη) αδελφή με τους Διόσκουρους, οι οποίοι μετείχαν στην Αργοναυτική εκστρατεία, μαζί με τους πατεράδες των ηρώων του Τρωϊκού πολέμου και ταυτόχρονα την εποχή του Τρωϊκού πολέμου να είναι η πιό όμορφη γυναίκα του κόσμου; Οι οποίοι μάλιστα Διόσκουροι την εποχή του Τρωϊκού πολέμου έχουν ήδη πεθάνει; (Μα ο ένας δεν ήταν αθάνατος; )

Ετσι και στην Βίβλο, η ιστορία τού Κάϊν και τού Αβελ δείχνει την σύγκρουση μονίμως εγκατεστημένων γεωργών με νομάδες κτηνοτρόφους. Το μοτίβο επαναλαμβάνεται με τον Ησαύ και τον Ιακώβ. Και πάλι ο Ισαάκ προτιμά τον κυνηγό, αλλά τελικά επικρατεί με πονηριά ο Ιακώβ. Εδώ δεν υπάρχει πρόβλημα ο Ιακώβ να καταφύγει στην Μεσοποταμία, να παντρευθεί τις ξαδέλφες του κ.λ.π. γιατί εμφανίζεται σαν ήρωας του Ισραήλ. Ομως τον Κάϊν ήθελαν να τον δείξουν πολύ αρχαίο και να αφορά όλους τους ανθρώπους. Τότε και μόνο τότε λοιπόν εμφανίζονται οι αντιφάσεις.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

jey_pap
Δημοσιεύσεις: 1625
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 22:15
Phorum.gr user: j_pap

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jey_pap » 04 Ιούλ 2022, 13:31

Nandros έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 20:29
tanipteros έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 19:24
εγώ από τον Χριστιανισμό κρατάω μόνο το "αγαπάτε αλλήλους" όλα τα άλλα σας τα χαρίζω να τρώγεστε ποιος είναι καλύτερος..!
Ήταν εντολή για τους Εβραίους αυτό το αλλήλους. Τους απέξω, τους goyim, δεν είχαν πρόβλημα να τους μισούν, κλέβουν, σκοτώνουν, βιάζουν, κλπ.
Κοίτα ποιος πλησίασε! Παρα λίγο... κέντρο. Πράγματι το "Αλλήλους" που ειπώθηκε για αυτούς που ανήκουν σε εκκλησίες, που σημαίνει "ο ένας τον άλλο", διαφέρει από το "τον κόσμο". Για τον "κόσμο" ειπώθηκαν μεταξύ άλλων και αρνητικά λόγια.
«...γιατί σκοπός μας δεν είναι να μάθουμε πολλά. Σκοπός μας είναι μέσα από την εξάσκησή μας να φέρουμε σε κατάσταση κβαντισμού τον ίδιο το νου μας...»

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Απορία.Τα παιδιά του Αδάμ και της Εύας προχώρησαν σε αιμομικτικές σχέσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 05 Ιούλ 2022, 03:26

taxalata xalasa έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 09:26
Μαδουραίος έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 08:47
:smt005::smt005::smt005:

Αλλιώς δεν εξηγείται.Πώς εξελίχθηκε και αυξήθηκε η ανθρωπότητα;Πώς επέτρεψε και δέχθηκε η θρησκεία ότι έχουν σεξουαλικές σχέσεις μεταξύ τους τ αδέρφια;
ναι, «γαμησε» ο καιν τον αβελ... :003: και βγηκες εσυ... :003:
Το κέρδισε κανείς; :o
SpoilerShow
Κάτι άκουσα ότι δίνουν ένα εκατομμύριο αργύρια για το πρώτο καλόπαιδο που θα γεννηθεί :003:
Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών