Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 17 Αύγ 2022, 19:24

sys3x έγραψε:
17 Αύγ 2022, 18:21
Λοξίας έγραψε:
17 Αύγ 2022, 18:03
stavmanr έγραψε:
16 Αύγ 2022, 21:57


Μπα.
Έτσι ήταν. Τον θυμάσαι από το παλιό που την έπεφτε σε νέα μέλη με το παρεάκι του ως "έτσι συνηθίζεται, άλλοι έχουν τραβήξει χειρότερα".

Ελπίζω να μην έχασες τη μνήμη σου. :smt023
Να πόσο ψεύτης μπορείς να γίνεις ακόμα...πάρα πολύ, μα πάρα πάρα πολύ.
Βέβαια εσύ διατρεβλώνεις την αλήθεια μέσα σε 7 λεπτά, δεν θα την διαστρεβλώσεις όταν έχουν περάσει και 3-4 χρόνια;
Φυσικά! Η διαστρέβλωση της αλήθειας μέσω του ψέματος είναι από τα δυνατά χαρτιά σου.

Ψεύτη Χατζατζάρη, δεν την "έπεφτα με παρεάκι" σε νέα μέλη, όπως είχες βγάλει από το ακατοίκητό σου τότε, διαστρεβλώνοντας τα γραπτά μου.
Αν ήταν αλήθεια αυτό, το φόρουμ θα με (μας) είχε μπανάρει πολύ πριν το μολύνεις με την παρουσία σου.

Απλώς, είχα επισημάνει, πως όταν ένα νέο μέλος εμφανιζόταν ως "καθηγηταράς", έτοιμος να διδάξει, κάποιοι του έκαναν κάζο μπας και τον συνεφέρουν. Εσύ, ήσουν ο πρώτος στον οποίο έκανα εγώ κάζο. Δεν είχα ξανακάνει σε κανέναν. Και το είχα επικαλεστεί τότε κα σε είχα προτρέψει να ψάξεις όλα τα μηνύματά μου προς όλους.
Αλλά εσύ προτίμησες να παραμείνεις στο διαστρεβλωμένο αφήγημά σου και μάλιστα ζήτησες και την προστασία των συντονιστών, οι οποίοι σε έγραψαν κανονικά, αφού δεν υπήρχε τίποτε το επιλήψιμο. Απλώς, απέναντι στο στυλ της γραφής σου, από το πρώτο κι ολας ποστ, το οποίο έκανε μπαμ πως είσαι παντογνώστης, έφαγες τρολλινγ για την γνώμη σου για τον Γράμμο και Βίτσι...
Μάλιστα, σε είχα υποψιαστεί για διπλοπρόφιλο, μετά από την παρέμβαση ενός άλλου μέλους (δεν το θυμάμαι) που σε αποκαλούσε (για 2-3 ποστ) Αλεξανδρο! Σου είχε γράψει 2-3 φορές: "Αλέξανδρε εσύ;"

Και δεν θα άλλαζα γνώμη αν δεν παρέμβαινε ο sys3x, λέγοντας πως εσύ είσαι αυτός που λέει το νικ σου και δεν έχεις άλλο προφίλ.
Και μάλιστα με προέτρεψε να "τα βρω" μαζί σου επειδή είσαι πολύ δυνατός συζητητής και θα είχαμε καλές κουβέντες.
Αλλά δεν ειχε υπολογίσει την αλλεργία μου απέναντι σε "παντογνώστες" και wannabe επιστήμονες...

Χατζατζάρη...
Νομίζω πως ακόμη δεν ξεπέρασε την πρώτη του επαφή με την πχωρουμική βάσανο ο πολύ καλός μας φίλος σταβ.
Αν και είχα πέσει στην περιβόητη ομάδα Δέλτα, που την έπεφτε ομαδικώς σε κάθε νεοεισερχόμενο, απλά δεν μάσησα. Το θυμάσαι πολύ καλά, πόσο ευγενικά απαντούσα σε κάθε προσβολή που δεχόμουν από το ομαδάκι. Όπως κάνω και τώρα στις περισσότερες των περιπτώσεων.
Το βλέπεις ακόμα και σε αυτό το νήμα που δέχομαι χαρακτηρισμούς αβέρτα από τον πρωτομάστορα των διαδικτυακών ...πέφτουλων.

Απλά, θέλω μεταξύ μας Sys, να είμαστε τουλάχιστον συνεπείς και ειλικρινείς ακόμη κι αν διαφωνούμε.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37989
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Αύγ 2022, 19:31

stavmanr έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:24
sys3x έγραψε:
17 Αύγ 2022, 18:21
Λοξίας έγραψε:
17 Αύγ 2022, 18:03

Να πόσο ψεύτης μπορείς να γίνεις ακόμα...πάρα πολύ, μα πάρα πάρα πολύ.
Βέβαια εσύ διατρεβλώνεις την αλήθεια μέσα σε 7 λεπτά, δεν θα την διαστρεβλώσεις όταν έχουν περάσει και 3-4 χρόνια;
Φυσικά! Η διαστρέβλωση της αλήθειας μέσω του ψέματος είναι από τα δυνατά χαρτιά σου.

Ψεύτη Χατζατζάρη, δεν την "έπεφτα με παρεάκι" σε νέα μέλη, όπως είχες βγάλει από το ακατοίκητό σου τότε, διαστρεβλώνοντας τα γραπτά μου.
Αν ήταν αλήθεια αυτό, το φόρουμ θα με (μας) είχε μπανάρει πολύ πριν το μολύνεις με την παρουσία σου.

Απλώς, είχα επισημάνει, πως όταν ένα νέο μέλος εμφανιζόταν ως "καθηγηταράς", έτοιμος να διδάξει, κάποιοι του έκαναν κάζο μπας και τον συνεφέρουν. Εσύ, ήσουν ο πρώτος στον οποίο έκανα εγώ κάζο. Δεν είχα ξανακάνει σε κανέναν. Και το είχα επικαλεστεί τότε κα σε είχα προτρέψει να ψάξεις όλα τα μηνύματά μου προς όλους.
Αλλά εσύ προτίμησες να παραμείνεις στο διαστρεβλωμένο αφήγημά σου και μάλιστα ζήτησες και την προστασία των συντονιστών, οι οποίοι σε έγραψαν κανονικά, αφού δεν υπήρχε τίποτε το επιλήψιμο. Απλώς, απέναντι στο στυλ της γραφής σου, από το πρώτο κι ολας ποστ, το οποίο έκανε μπαμ πως είσαι παντογνώστης, έφαγες τρολλινγ για την γνώμη σου για τον Γράμμο και Βίτσι...
Μάλιστα, σε είχα υποψιαστεί για διπλοπρόφιλο, μετά από την παρέμβαση ενός άλλου μέλους (δεν το θυμάμαι) που σε αποκαλούσε (για 2-3 ποστ) Αλεξανδρο! Σου είχε γράψει 2-3 φορές: "Αλέξανδρε εσύ;"

Και δεν θα άλλαζα γνώμη αν δεν παρέμβαινε ο sys3x, λέγοντας πως εσύ είσαι αυτός που λέει το νικ σου και δεν έχεις άλλο προφίλ.
Και μάλιστα με προέτρεψε να "τα βρω" μαζί σου επειδή είσαι πολύ δυνατός συζητητής και θα είχαμε καλές κουβέντες.
Αλλά δεν ειχε υπολογίσει την αλλεργία μου απέναντι σε "παντογνώστες" και wannabe επιστήμονες...

Χατζατζάρη...
Νομίζω πως ακόμη δεν ξεπέρασε την πρώτη του επαφή με την πχωρουμική βάσανο ο πολύ καλός μας φίλος σταβ.
Αν και είχα πέσει στην περιβόητη ομάδα Δέλτα, που την έπεφτε ομαδικώς σε κάθε νεοεισερχόμενο, απλά δεν μάσησα. Το θυμάσαι πολύ καλά, πόσο ευγενικά απαντούσα σε κάθε προσβολή που δεχόμουν από το ομαδάκι. Όπως κάνω και τώρα στις περισσότερες των περιπτώσεων.
Το βλέπεις ακόμα και σε αυτό το νήμα που δέχομαι χαρακτηρισμούς αβέρτα από τον πρωτομάστορα των διαδικτυακών ...πέφτουλων.

Απλά, θέλω μεταξύ μας Sys, να είμαστε τουλάχιστον συνεπείς και ειλικρινείς ακόμη κι αν διαφωνούμε.
Τότε γιατί δεν ξεκινάς να είσαι συνεπής και ειλικρινής σταβ; τι σε εμποδίζει;
Δεν είσαι αναγκασμένος ξες να βάζεις λόγια στο στόμα των άλλων.
Ευγενέστατος ήσουν και είσαι πάντα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 17 Αύγ 2022, 19:33

sys3x έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:31
stavmanr έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:24
sys3x έγραψε:
17 Αύγ 2022, 18:21


Νομίζω πως ακόμη δεν ξεπέρασε την πρώτη του επαφή με την πχωρουμική βάσανο ο πολύ καλός μας φίλος σταβ.
Αν και είχα πέσει στην περιβόητη ομάδα Δέλτα, που την έπεφτε ομαδικώς σε κάθε νεοεισερχόμενο, απλά δεν μάσησα. Το θυμάσαι πολύ καλά, πόσο ευγενικά απαντούσα σε κάθε προσβολή που δεχόμουν από το ομαδάκι. Όπως κάνω και τώρα στις περισσότερες των περιπτώσεων.
Το βλέπεις ακόμα και σε αυτό το νήμα που δέχομαι χαρακτηρισμούς αβέρτα από τον πρωτομάστορα των διαδικτυακών ...πέφτουλων.

Απλά, θέλω μεταξύ μας Sys, να είμαστε τουλάχιστον συνεπείς και ειλικρινείς ακόμη κι αν διαφωνούμε.
Τότε γιατί δεν ξεκινάς να είσαι συνεπής και ειλικρινής σταβ; τι σε εμποδίζει;
Δεν είσαι αναγκασμένος ξες να βάζεις λόγια στο στόμα των άλλων.
Ευγενέστατος ήσουν και είσαι πάντα.
Νομίζω ότι είμαι συνεπής, όσο μπορώ τουλάχιστον.
Εννοώ ότι υπάρχουν φορές που ίσως δεν αντιλαμβάνομαι τι θέλει να πει ο άλλος, ειδικά αν μιλά σε γλώσσα τελείως αλαμπουρνέζικη που χρειάζεται αποκρυπτογράφηση.
Θα μου συγχωρέσεις την αδυναμία να αποκωδικοποιώ Γραμμική Α prima vista (σε real time).
Οκ;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 17 Αύγ 2022, 19:44

taxalata xalasa έγραψε:
17 Αύγ 2022, 00:17
sys3x έγραψε:
16 Αύγ 2022, 22:31
Λοξίας έγραψε:
16 Αύγ 2022, 22:18

Ε ναι ρε συ...αυτό είναι το αδύναμο σημείο μου. Το ότι θεωρώ πως ο άλλος μιλάει σοβαρά. Και του δίνω και δεύτερη και τρίτη ευκαιρία.
Θα πρέπει να πει πολύ γρήγορα το ψέμα, οπως καλή ώρα ο κάτοχος μαύρης τρολλοζώνης, για να το πάρω χαμπάρι άμεσα...
Αλλιώς τρώω... :003:
Η τεράστια πλάκα ξέρεις ποια είναι;;;;
:lol:
Ότι όντωστ σου μιλάει σοβαρά!
:smt005::smt005::smt005:
ο γνωστος λερωνει τα νηματα με δον Κιχωτικες επιθεσεις εναντιων ανεμομυλαιων και τους κανει κομματια με τα γνωστα ατακαδωρικα πονηματα και με συνοδο τον σαντσο παντσα οδευει προς νεες επιθεσεις σε αλλα νηματα για να βαλει τα δικα του εσωψυχα πονηματα, ο δον Κιχωτης δε λα Μάντσα...

Λερώνει... έχει ακράτεια...
Νταξ.
Η περιγραφή εφάμιλλη του Θερβάντες. :blm:

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16674
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 17 Αύγ 2022, 19:56

stavmanr έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:44
taxalata xalasa έγραψε:
17 Αύγ 2022, 00:17
sys3x έγραψε:
16 Αύγ 2022, 22:31


Η τεράστια πλάκα ξέρεις ποια είναι;;;;
:lol:
Ότι όντωστ σου μιλάει σοβαρά!
:smt005::smt005::smt005:
ο γνωστος λερωνει τα νηματα με δον Κιχωτικες επιθεσεις εναντιων ανεμομυλαιων και τους κανει κομματια με τα γνωστα ατακαδωρικα πονηματα και με συνοδο τον σαντσο παντσα οδευει προς νεες επιθεσεις σε αλλα νηματα για να βαλει τα δικα του εσωψυχα πονηματα, ο δον Κιχωτης δε λα Μάντσα...

Λερώνει... έχει ακράτεια...
Νταξ.
Η περιγραφή εφάμιλλη του Θερβάντες. :blm:
συγνωμη για την ερωτηση, αλλα μηπως εχεις παθει καποιο ατυχημα και σου λειπουν τα μπροστινα δόντια;

Cervantes . Σερβάντες.

ο Δον Σαγώνιας απ την Λέρα... Κάψα που την έχει... :smt005:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6756
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 17 Αύγ 2022, 20:09

taxalata xalasa έγραψε:
17 Αύγ 2022, 18:40
τι να το κανω το πανεπιστημιο ρε καραμητροβιτς... ; να βρω δουλεια στο δημοσιο; :smt005: να γινω γραναζι του μηχανισμου ; να λεει το CV οτι εχω τοσους τιτλους σπουδωνε;
Ε ναι ρε συ...αυτό λέω και εγώ, τι να το κάνεις το πανεπιστήμιο όταν μορφώνεσαι στην χαβούζα του ίντερνετ;
Και ξες...δεν είσαι ο μόνος...έχουμε και άλλον ιντερεντικό πανεπιστήμονα... :smt005:

taxalata xalasa έγραψε:
17 Αύγ 2022, 18:40
Αν ηξερες καημμενε ποσους εχω στειλει με master και tesis να βαρανε το πληκτρολογιο στην χαμηλοτερη θεση εργασιας, για να αποκτησουν εμπειρια, δεν θα μιλαγες καθολου...
Ααα, πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορια...του στυλ "ξές ποιος είμαι γώ ρε;" :smt005:
Έλα, πες μας και άλλα από τα εργασιακά κατορθώματά σου ώ CEΟ των CEO's...όπως λεμε Capo di tutti Capi
Μην τα κρατάς μέσα σου...δείξε μας πόσο σπουδαίος είσαι, αρκετά κρατήθηκες... :giggle:

Ε ρε γλέντια... :p3:

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16674
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 17 Αύγ 2022, 20:13

Λοξίας έγραψε:
17 Αύγ 2022, 20:09
όταν μορφώνεσαι στην χαβούζα του ίντερνετ; :o
τωρα ψεγεις και την επιστημη που εχει καταφερει να σε κανει υπερανθρωπο με τεκνοτηλεπαθητικες ιδιοτητες...

ειναι παραπλευρη απωλεια της επιστημης να δημιουργει και υπερυπανθρωπους με τεκνοτηλεπαθητικες ιδιοτητες...

τι να κανομεν... θα σας βαλομεν στην γυαλα για συντηρηση σε μελλοντικο μουσειο...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος taxalata xalasa την 17 Αύγ 2022, 20:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6756
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 17 Αύγ 2022, 20:16

stavmanr έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:24
Αν και είχα πέσει στην περιβόητη ομάδα Δέλτα, που την έπεφτε ομαδικώς σε κάθε νεοεισερχόμενο, απλά δεν μάσησα. Το θυμάσαι πολύ καλά, πόσο ευγενικά απαντούσα σε κάθε προσβολή που δεχόμουν από το ομαδάκι. Όπως κάνω και τώρα στις περισσότερες των περιπτώσεων.
Το βλέπεις ακόμα και σε αυτό το νήμα που δέχομαι χαρακτηρισμούς αβέρτα από τον πρωτομάστορα των διαδικτυακών ...πέφτουλων.

Απλά, θέλω μεταξύ μας Sys, να είμαστε τουλάχιστον συνεπείς και ειλικρινείς ακόμη κι αν διαφωνούμε.
Είπαμε, η διαστρέβλωση της αλήθειας είναι το δυνατό σου χαρτί. Λες κατάφωρα ψέματα και το ξέρεις.

Και απόδεξη, είναι το ότι δεν έχεις τολμήσει ακόμα να βγάλεις άχνα, για αυτά τα δύο ποστ στα οποία φάινεται ξεκάθαρα το ψέμα/κωλοτουμπα που επιχείρησες για να απαγκιστρωθείς από την μ@λακία που είπες...
Άχνα δεν έχεις βγάλει...και ξέρεις, όλοι το καταλαβαίνουν...
Καημενούλη...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6756
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 17 Αύγ 2022, 20:18

taxalata xalasa

Πόσους απέλυσες σήμερα ρε συ;
Τουλάχιστον τους έδωσες την νόμιμη αποζημίωση ή μπα; :smt005:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 17 Αύγ 2022, 20:20

Λοξίας έγραψε:
17 Αύγ 2022, 20:16
stavmanr έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:24
Αν και είχα πέσει στην περιβόητη ομάδα Δέλτα, που την έπεφτε ομαδικώς σε κάθε νεοεισερχόμενο, απλά δεν μάσησα. Το θυμάσαι πολύ καλά, πόσο ευγενικά απαντούσα σε κάθε προσβολή που δεχόμουν από το ομαδάκι. Όπως κάνω και τώρα στις περισσότερες των περιπτώσεων.
Το βλέπεις ακόμα και σε αυτό το νήμα που δέχομαι χαρακτηρισμούς αβέρτα από τον πρωτομάστορα των διαδικτυακών ...πέφτουλων.

Απλά, θέλω μεταξύ μας Sys, να είμαστε τουλάχιστον συνεπείς και ειλικρινείς ακόμη κι αν διαφωνούμε.
(...)
Μην πετιέσαι ως οπίσθιος αερισμός όταν συζητούν δύο άνθρωποι που καταλαβαίνονται μεταξύ τους.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16674
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 17 Αύγ 2022, 20:28

Λοξίας έγραψε:
17 Αύγ 2022, 20:18
taxalata xalasa

Πόσους απέλυσες σήμερα ρε συ;
Τουλάχιστον τους έδωσες την νόμιμη αποζημίωση ή μπα; :smt005:
δεν απολυω ρε Κλανιάρχη Πεδοκλεοντα... για ολους εχει ο μπαχτσες... απλα τον μπουφο τον βανω να κανει τον μπουφο και οχι τον δασκαλο για να παραγει μπουφους,...

εσενα το μυαλο σου φτανει μεχρι την απολυση... ποναει ποδει, κοψει ποδι... τοσο μπουφος εισαι...

πρεπει να εισαι ο μονος που θα απολυθει... ακομα το σκεφτομαι... μπουφους εχομεν πολλακις.... πουθε να σε βαλω να σε χρησιμος... :p2: δωμου χρονο και θα σε βολεψω....
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6756
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 17 Αύγ 2022, 20:37

taxalata xalasa έγραψε:
17 Αύγ 2022, 20:28
{...}
εσενα το μυαλο σου φτανει μεχρι την απολυση... ποναει ποδει, κοψει ποδι... τοσο μπουφος εισαι...
{...}
Ε ναι ρε συ...
taxalata xalasa έγραψε:
17 Αύγ 2022, 18:40
Αν ηξερες καημμενε ποσους εχω στειλει με master και tesis να βαρανε το πληκτρολογιο στην χαμηλοτερη θεση εργασιας, για να αποκτησουν εμπειρια, δεν θα μιλαγες καθολου...
...μετά από τέτοια δήλωση, είναι να μην φοβάμαι για την θέση μου;

Δεν κρατήθηκες και ξεσπάθωσες με το κλασικό ελληναράδικο: "ξέρεις ποιος είμαι γω ρε;" :smt005:

Για πες μας και άλλα από την σπουδαία σταδιοδρομία σου ως CEO di tutti CEOs...


Να 'σαι καλά...μου έφτιαξες την μέρα... :smt023

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16674
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 17 Αύγ 2022, 20:39

Λοξίας έγραψε:
17 Αύγ 2022, 20:37
taxalata xalasa έγραψε:
17 Αύγ 2022, 20:28
{...}
εσενα το μυαλο σου φτανει μεχρι την απολυση... ποναει ποδει, κοψει ποδι... τοσο μπουφος εισαι...
{...}
Ε ναι ρε συ...
taxalata xalasa έγραψε:
17 Αύγ 2022, 18:40
Αν ηξερες καημμενε ποσους εχω στειλει με master και tesis να βαρανε το πληκτρολογιο στην χαμηλοτερη θεση εργασιας, για να αποκτησουν εμπειρια, δεν θα μιλαγες καθολου...
...μετά από τέτοια δήλωση, είναι να μην φοβάμαι για την θέση μου;

Δεν κρατήθηκες και ξεσπάθωσες με το κλασικό ελληναράδικο: "ξέρεις ποιος είμαι γω ρε;" :smt005:

Για πες μας και άλλα από την σπουδαία σταδιοδρομία σου ως CEO di tutti CEOs...


Να 'σαι καλά...μου έφτιαξες την μέρα... :smt023
να σου πω ποιος ειμαι... δεν εχω προβλημα...

ειμαι εκεινος που δεν ξερεις...

δεν ειμαι ο «"ξέρεις ποιος είμαι γω ρε;"

ειμαι ο «ποιός είναι αυτός ρε;»

εγω ειμαι ο taxalataxalasa...που μιλησε και λαληξε...ουγκ! ανευ...

αλλα μη φοβου ... ο capo ειναι ελεημων... μόνο που τσουζει λιγακι.... :c020:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6756
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 17 Αύγ 2022, 20:43

Εύγε καημενούλη μου και ξανά εύγε...
Μάθαμε ποιος είσαι...

...είσαι αυτός που "δεν ξέρουμε ποσους εχεις στειλει με master και tesis να βαρανε το πληκτρολογιο στην χαμηλοτερη θεση εργασιας"...

Φαντάσου και να το μαθαίναμε δηλαδή...
:smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37989
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Άθεοι Φιλεπιστημονικοί... ή Φίλοι εν Πίστη εμμονικοί ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Αύγ 2022, 20:47

stavmanr έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:33
sys3x έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:31
stavmanr έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:24


Αν και είχα πέσει στην περιβόητη ομάδα Δέλτα, που την έπεφτε ομαδικώς σε κάθε νεοεισερχόμενο, απλά δεν μάσησα. Το θυμάσαι πολύ καλά, πόσο ευγενικά απαντούσα σε κάθε προσβολή που δεχόμουν από το ομαδάκι. Όπως κάνω και τώρα στις περισσότερες των περιπτώσεων.
Το βλέπεις ακόμα και σε αυτό το νήμα που δέχομαι χαρακτηρισμούς αβέρτα από τον πρωτομάστορα των διαδικτυακών ...πέφτουλων.

Απλά, θέλω μεταξύ μας Sys, να είμαστε τουλάχιστον συνεπείς και ειλικρινείς ακόμη κι αν διαφωνούμε.
Τότε γιατί δεν ξεκινάς να είσαι συνεπής και ειλικρινής σταβ; τι σε εμποδίζει;
Δεν είσαι αναγκασμένος ξες να βάζεις λόγια στο στόμα των άλλων.
Ευγενέστατος ήσουν και είσαι πάντα.
Νομίζω* ότι είμαι συνεπής, όσο μπορώ τουλάχιστον.
Εννοώ ότι υπάρχουν φορές που ίσως δεν αντιλαμβάνομαι τι θέλει να πει ο άλλος, ειδικά αν μιλά σε γλώσσα τελείως αλαμπουρνέζικη που χρειάζεται αποκρυπτογράφηση.
Θα μου συγχωρέσεις την αδυναμία να αποκωδικοποιώ Γραμμική Α prima vista (σε real time).
Οκ;
Κι εγώ έτσι νομίζω*, τουλάχιστον στο θέμα της διαστρέβλωσης και της ευγένειας.
Τώρα, έγραψες και πρίμα βίστα και
σε ρήαλ τάημ, αυτό είναι πλεονασμός και όχι ότι να' ναι πλεονασμός αλλά άσχετος - άστοχος ως προς το αντικείμενο της συζήτησης καθώς η όλη επεξεργασία του ονλάην περιεχομένου γίνεται, εξ ορισμού, όφλαην.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών