Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7032
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 04 Σεπ 2022, 17:53

nik_killthemall έγραψε:
04 Σεπ 2022, 17:09
Εν ολίγοις, ειτε με θεο, είτε χωρίς θεό, η προέλευση του σύμπαντος είναι η ίδια : η αιωνιότητα.
Και πώς γίνεται να υπάρχει κάτι αιώνια χωρίς να το έχει φτιάξει κανένας..; Είτε μιλάμε για Θεό είτε μιλάμε για το σύμπαν χωρίς Θεό..;
Η ανθρώπινη εμπειρία και διάνοια δεν μπορεί να δεχτεί ότι κάτι γίνεται χωρίς αίτιο.. Ακόμα και όσοι δεχόμαστε ότι αυτό ισχύει για τον Θεό, στην πραγματικότητα δεν μπορούμε να το κατανοήσουμε και να το συλλάβουμε..

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 04 Σεπ 2022, 19:42

Parrot έγραψε:
04 Σεπ 2022, 17:53
nik_killthemall έγραψε:
04 Σεπ 2022, 17:09
Εν ολίγοις, ειτε με θεο, είτε χωρίς θεό, η προέλευση του σύμπαντος είναι η ίδια : η αιωνιότητα.
Και πώς γίνεται να υπάρχει κάτι αιώνια χωρίς να το έχει φτιάξει κανένας..; Είτε μιλάμε για Θεό είτε μιλάμε για το σύμπαν χωρίς Θεό..;
Η ανθρώπινη εμπειρία και διάνοια δεν μπορεί να δεχτεί ότι κάτι γίνεται χωρίς αίτιο.. Ακόμα και όσοι δεχόμαστε ότι αυτό ισχύει για τον Θεό, στην πραγματικότητα δεν μπορούμε να το κατανοήσουμε και να το συλλάβουμε..
Μα δεν παραθέτω καπου εξήγηση για αυτό, αλλά καταδεικνύω την υποκρισία κατά την οποία μόνο στην υπόθεση του μη θεου η αιωνιότητα απορρίπτεται ως ανεξήγητη, ενώ στην περίπτωση του θεου η ίδια η αιωνιότητα γίνεται μια χαρά αποδεκτή παρότι εξίσου ανεξήγητη.

Εν ολίγοις όλο το ζουμί είναι σε αυτό που γράφω εδώ :

Στην πραγματικότητα, εκείνο που ενδιαφέρει τους ανθρώπους και αλλάζει τα πράγματα, είναι το αν η αιωνιότητα, είναι συγκεντρωμένη σε μια συνείδηση (θεό) ώστε να επινοήσουμε θλιβερού τύπου αλληλεπίδραση ! Γιατί αν η αιωνιότητα δεν είναι συγκεντρωμένη σε μια συνείδηση τότε δεν μπορεί να επινοηθεί αλληλεπίδραση με κάτι το οποίο είναι ασυνείδητο.

Αυτός είναι ο λόγος που το ίδιο ανεξήγητο - ασύλληπτο αίτιο της αιωνιότητας, στην υπόθεση του μη θεου απορρίπτεται ως ανεξήγητο, ενω στην υπόθεση του θεου γίνεται αποδεκτό ως εξίσου ανεξήγητο.

Το ερώτημα της προέλευσης και της υπαρξης που θέτεις ούτε ενδιαφέρει τους ανθρώπους, ούτε και αλλάζει τα πράγματα ανάμεσα στις υποθέσεις θεος - μη θεος. Αιωνιοτητα ειναι η απαντηση και στα δυο, και είναι ανεπαρκής εξίσου και στα δύο.

Αυτό που αλλάζει τα πράγματα είναι το αν αυτη η αιωνιότητα είναι συγκεντρωμένη σε μια συνείδηση ή όχι, γιατί η συνείδηση θα επιτρέψει την θεωρηση της αλληλεπίδρασης που θα φτιάξει μετά θάνατον ζωη, παραδεισους, ψυχες, κλπ
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4354
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 04 Σεπ 2022, 20:00

Μπορεί τα ερωτήματα που απασχολούν την ανθρώπινη διάννοια να μην έχουν κάποιο νόημα για το σύνολο του μη ανθρώπινου όντος.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 04 Σεπ 2022, 20:06

Keyser Soze έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:14
Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Απάντηση :

ΤΙΠΟΤΑ .-
Δηλαδή ούτε εσύ υπάρχεις;
Τι θα πει "δεν υπάρχει τίποτα";

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10292
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 04 Σεπ 2022, 20:58

έργο_μακέτο έγραψε:
04 Σεπ 2022, 20:00
Μπορεί τα ερωτήματα που απασχολούν την ανθρώπινη διάννοια να μην έχουν κάποιο νόημα για το σύνολο του μη ανθρώπινου όντος.
Εκ των πραγμάτων αυτό το "μη" που έβαλες ακυρώνει το "μπορεί" :P
Παρατηρητής...

runner
Δημοσιεύσεις: 2674
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 05 Σεπ 2022, 01:03

Η μόνη επιβεβαιωμένη θεότητα σε αυτόν τον κόσμο είναι η τύχη.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7889
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 17 Οκτ 2022, 17:55

Θυμήθηκα ένα συμβάν που μου έχει τύχει και έχει σχέση με τον θεό. Τρεις χαμένες ώρες που τελικά δεν ήταν καθόλου χαμένες, αφού τις φέρνω στην μνήμη μου συχνά για να γαληνέψω.
Ήμουν σε τρένο στην Γερμανία και πήγαινα σε κάποιον προορισμό, που με προβλημάτιζε πολύ, αν έπρεπε να πάω, παρακαλούσα τον θεό για ένα σημάδι.
Κατά λάθος κατέβηκα σε έναν σταθμό, σε ένα χωριό, στην μέση του πουθενά, που το όνομά του έμοιαζε κάπως με τον προορισμό μου.
Μου είπαν στον σταθμό, ότι το επόμενο τρένο περνάει σε τρεις ώρες. Δεν ήξερα τι να κάνω, άφησα την βαλίτσα στον σταθμό, στον ειδικό χώρο, για να πάω μια βόλτα στο χωριό, να περάσει η ώρα. Το χωριό ήταν πολύ όμορφο, με μεσαιωνικά διατηρητέα σπίτια και με μια μεγάλη εκκλησία στην είσοδο, όπου είχαν κάποια γιορτή. Έκανα την βόλτα μου, κανείς δεν με κοιτούσε περίεργα, κανείς δεν με ρώτησε από που είσαι και τι κάνεις εδώ.
Κάθισα στο προαύλιο της εκκλησίας, κοιτάζοντας τους περαστικούς. Αγόρασα ένα σάντουιτς για φαγητό.
Η όλη εικόνα ήταν πολύ γαλήνια.
Τελικά ήρθε η ώρα, για το επόμενο τρένο.
Δυστυχώς ο προορισμός μου αποδείχθηκε σκάρτος και αυτό που μου έδειξαν οι τρεις αυτές ώρες, ήταν ότι ήμουν ήδη εκεί που ήθελα να πάω.
Mετά από αυτό δηλαδή, που ήταν μια προειδοποίηση ότι η θέση μου ίσως είναι ανάμεσα σε αυτούς τους ανθρώπους (της χώρας), έμπλεξα με την σάρα και την μάρα της Ελλάδας. Γιατί υπάρχουν δύο Ελλάδες και η βρωμιάρικη μολύνει, βεβηλώνει, εξαπατά και την άλλη.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 25 Οκτ 2022, 14:11

Αν και άθρησκος και όχι άθεος, θα απαντήσω στο ερώτημα του νηματοθέτη με μία δική μου ερώτηση: και γιατί να υπάρχει κάτι; Μήπως απλώς προσπαθούμε να εξηγήσουμε με λογική (που είναι ανθρώπινη, άρα και πεπερασμένη και επηρεασμένη από τους δικούς μας περιορισμούς) κάτι άπειρο, όπως το σύμπαν, η δημιουργία του και εν γένει οι νόμοι που το διέπουν;
Παρόλα αυτά θεωρώ ότι κάτι υπάρχει και δεν με ενδιαφέρει (ούτε μπορώ κιόλας) να το αποδείξω σε κανέναν. Γιατί αυτά τα πράγματα είναι θέματα πίστης, άρα και υπερβατικά. Δεν μπορούν να εξηγηθούν, παρά μόνο να βιωθούν.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 25 Οκτ 2022, 14:25

ik_90 έγραψε:
25 Οκτ 2022, 14:11
Αν και άθρησκος και όχι άθεος, θα απαντήσω στο ερώτημα του νηματοθέτη με μία δική μου ερώτηση: και γιατί να υπάρχει κάτι; Μήπως απλώς προσπαθούμε να εξηγήσουμε με λογική (που είναι ανθρώπινη, άρα και πεπερασμένη και επηρεασμένη από τους δικούς μας περιορισμούς) κάτι άπειρο, όπως το σύμπαν, η δημιουργία του και εν γένει οι νόμοι που το διέπουν;
Παρόλα αυτά θεωρώ ότι κάτι υπάρχει και δεν με ενδιαφέρει (ούτε μπορώ κιόλας) να το αποδείξω σε κανέναν. Γιατί αυτά τα πράγματα είναι θέματα πίστης, άρα και υπερβατικά. Δεν μπορούν να εξηγηθούν, παρά μόνο να βιωθούν.
Η λογική μας μια χαρά εξηγεί το υπογραμμισμένο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 25 Οκτ 2022, 14:29

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
30 Αύγ 2022, 12:50
Δεν υπάρχει τύχη
Υπάρχει ή φυσική νομοτέλεια ή οποία στηρίζεται σε κανόνες της φυσικής και των μαθηματικών
Όπως είπα και πιο πριν Θεός είναι το σύμπαν δηλαδή το σύνολο του υπαρκτού κόσμου
Μπουρδες ολκης, με το συμπαθειον.

Τυχη υπαρχει, εαν αποδεχθει οτι η κβαντικη τυχαιοτητα επηρεαζει τον μακροκοσμο.

Σιγα μην καταλαβες τι ειπα τωρα βεβαια.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 25 Οκτ 2022, 15:27

Gherschaagk έγραψε:
25 Οκτ 2022, 14:25
ik_90 έγραψε:
25 Οκτ 2022, 14:11
Αν και άθρησκος και όχι άθεος, θα απαντήσω στο ερώτημα του νηματοθέτη με μία δική μου ερώτηση: και γιατί να υπάρχει κάτι; Μήπως απλώς προσπαθούμε να εξηγήσουμε με λογική (που είναι ανθρώπινη, άρα και πεπερασμένη και επηρεασμένη από τους δικούς μας περιορισμούς) κάτι άπειρο, όπως το σύμπαν, η δημιουργία του και εν γένει οι νόμοι που το διέπουν;
Παρόλα αυτά θεωρώ ότι κάτι υπάρχει και δεν με ενδιαφέρει (ούτε μπορώ κιόλας) να το αποδείξω σε κανέναν. Γιατί αυτά τα πράγματα είναι θέματα πίστης, άρα και υπερβατικά. Δεν μπορούν να εξηγηθούν, παρά μόνο να βιωθούν.
Η λογική μας μια χαρά εξηγεί το υπογραμμισμένο.
Υπάρχουν πολλές θεωρίες τόσο για τη δημιουργία όσο και για την ηλικία του σύμπαντος, οι οποίες όλες κάποια στιγμή βελτιώνονται ή αντικαθίστανται. Δεν υπάρχει κάτι αποδεδειγμένο, γιατί αυτή είναι και η φύση της επιστήμης, να μην είναι τελεσίδικη και να εξελίσσεται διαρκώς.
Τώρα, όσον αφορά στους νομούς που διέπουν το σύμπαν και πάλι αυτοί είναι μια προσπάθεια εξήγησης της λειτουργίας του σύμπαντος και του κόσμου μας, η οποία και αυτή δεν είναι τέλεια και γι'αυτό και (ομοίως) βελτιώνεται και αναθεωρείται από νέα γνώση.
Με τα παραπάνω προφανώς και δεν μέμφομαι την επιστήμη (πώς θα μπορούσα άλλωστε), απλώς θέλω να αιτιολογήσω το επιχείρημα μου πως ο άνθρωπος δεν θα φτάσει ποτέ στο να κατανοήσει πλήρως κάτι άπειρο, όσο σκέφτεται και την "ψάχνει" με πεπερασμένη μορφή σκέψης. Μια τέτοια πχ είναι ο ντετερμινισμός: για κάθε αποτέλεσμα (πρέπει να) υπάρχει ένα αίτιο.

Δεν (είναι απαραίτητο ότι) λειτουργεί έτσι το σύμπαν...
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10292
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 25 Οκτ 2022, 15:59

ik_90 έγραψε:
25 Οκτ 2022, 15:27
Gherschaagk έγραψε:
25 Οκτ 2022, 14:25
ik_90 έγραψε:
25 Οκτ 2022, 14:11
Αν και άθρησκος και όχι άθεος, θα απαντήσω στο ερώτημα του νηματοθέτη με μία δική μου ερώτηση: και γιατί να υπάρχει κάτι; Μήπως απλώς προσπαθούμε να εξηγήσουμε με λογική (που είναι ανθρώπινη, άρα και πεπερασμένη και επηρεασμένη από τους δικούς μας περιορισμούς) κάτι άπειρο, όπως το σύμπαν, η δημιουργία του και εν γένει οι νόμοι που το διέπουν;
Παρόλα αυτά θεωρώ ότι κάτι υπάρχει και δεν με ενδιαφέρει (ούτε μπορώ κιόλας) να το αποδείξω σε κανέναν. Γιατί αυτά τα πράγματα είναι θέματα πίστης, άρα και υπερβατικά. Δεν μπορούν να εξηγηθούν, παρά μόνο να βιωθούν.
Η λογική μας μια χαρά εξηγεί το υπογραμμισμένο.
Υπάρχουν πολλές θεωρίες τόσο για τη δημιουργία όσο και για την ηλικία του σύμπαντος, οι οποίες όλες κάποια στιγμή βελτιώνονται ή αντικαθίστανται. Δεν υπάρχει κάτι αποδεδειγμένο, γιατί αυτή είναι και η φύση της επιστήμης, να μην είναι τελεσίδικη και να εξελίσσεται διαρκώς.
Τώρα, όσον αφορά στους νομούς που διέπουν το σύμπαν και πάλι αυτοί είναι μια προσπάθεια εξήγησης της λειτουργίας του σύμπαντος και του κόσμου μας, η οποία και αυτή δεν είναι τέλεια και γι'αυτό και (ομοίως) βελτιώνεται και αναθεωρείται από νέα γνώση.
Με τα παραπάνω προφανώς και δεν μέμφομαι την επιστήμη (πώς θα μπορούσα άλλωστε), απλώς θέλω να αιτιολογήσω το επιχείρημα μου πως ο άνθρωπος δεν θα φτάσει ποτέ στο να κατανοήσει πλήρως κάτι άπειρο, όσο σκέφτεται και την "ψάχνει" με πεπερασμένη μορφή σκέψης. Μια τέτοια πχ είναι ο ντετερμινισμός: για κάθε αποτέλεσμα (πρέπει να) υπάρχει ένα αίτιο.

Δεν (είναι απαραίτητο ότι) λειτουργεί έτσι το σύμπαν...
Ναι είναι βίωμα...
Παρατηρητής...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Οκτ 2022, 17:21

Gherschaagk έγραψε:
25 Οκτ 2022, 14:25
ik_90 έγραψε:
25 Οκτ 2022, 14:11
Αν και άθρησκος και όχι άθεος, θα απαντήσω στο ερώτημα του νηματοθέτη με μία δική μου ερώτηση: και γιατί να υπάρχει κάτι; Μήπως απλώς προσπαθούμε να εξηγήσουμε με λογική (που είναι ανθρώπινη, άρα και πεπερασμένη και επηρεασμένη από τους δικούς μας περιορισμούς) κάτι άπειρο, όπως το σύμπαν, η δημιουργία του και εν γένει οι νόμοι που το διέπουν;
Παρόλα αυτά θεωρώ ότι κάτι υπάρχει και δεν με ενδιαφέρει (ούτε μπορώ κιόλας) να το αποδείξω σε κανέναν. Γιατί αυτά τα πράγματα είναι θέματα πίστης, άρα και υπερβατικά. Δεν μπορούν να εξηγηθούν, παρά μόνο να βιωθούν.
Η λογική μας μια χαρά εξηγεί το υπογραμμισμένο.
Η λογική μας παράγει θεωρίες. Αν ως εξήγηση εννοείς οποιαδήποτε θεωρία που σε 10, 20, 50 χρόνια δεν θα υφίσταται, τότε ναι, εξηγεί κι όλας.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 25 Οκτ 2022, 20:14

stavmanr έγραψε:
25 Οκτ 2022, 17:21
Gherschaagk έγραψε:
25 Οκτ 2022, 14:25
ik_90 έγραψε:
25 Οκτ 2022, 14:11
Αν και άθρησκος και όχι άθεος, θα απαντήσω στο ερώτημα του νηματοθέτη με μία δική μου ερώτηση: και γιατί να υπάρχει κάτι; Μήπως απλώς προσπαθούμε να εξηγήσουμε με λογική (που είναι ανθρώπινη, άρα και πεπερασμένη και επηρεασμένη από τους δικούς μας περιορισμούς) κάτι άπειρο, όπως το σύμπαν, η δημιουργία του και εν γένει οι νόμοι που το διέπουν;
Παρόλα αυτά θεωρώ ότι κάτι υπάρχει και δεν με ενδιαφέρει (ούτε μπορώ κιόλας) να το αποδείξω σε κανέναν. Γιατί αυτά τα πράγματα είναι θέματα πίστης, άρα και υπερβατικά. Δεν μπορούν να εξηγηθούν, παρά μόνο να βιωθούν.
Η λογική μας μια χαρά εξηγεί το υπογραμμισμένο.
Η λογική μας παράγει θεωρίες. Αν ως εξήγηση εννοείς οποιαδήποτε θεωρία που σε 10, 20, 50 χρόνια δεν θα υφίσταται, τότε ναι, εξηγεί κι όλας.
Τι πίνεις;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5828
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Ερώτηση προς άθεους: Αν δεν υπάρχει Θεός, τότε τί υπάρχει..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 25 Οκτ 2022, 20:26

Όλοι είμαστε ενέργεια κάποιοι έχουν θετική ενέργεια και κάποιοι αρνητική.
Όλοι είμαστε συνδεδεμένοι μεταξύ μας ,με τα ζώα ,με τα δέντρα με τους πλανήτες όλα συνδεδεμένα.
Όλα μαζί δημιουργούν μια υπέρτατη δύναμη θα μπορούσες να την πεις Θεός.
Ανάμεσα μας αυτοί που έχουν έχουν αρνητική ενέργεια είτε είναι ζώα είτε άνθρωποι είτε πλανήτες προσπαθούν πάντα να σπάσουν αυτήν την αιώνια ενωμένη σύνδεση.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών