Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;

Το δημοψήφισμα λήγει την 30 Απρ 2023, 11:37

Εκπληρώνω όλες τις υποχρεώσεις και τα τελετουργικά της θρησκείας (Απόλυτα Ευσεβής)
1
2%
Προσπαθώ να εκπληρώσω τις υποχρεώσεις και τα τελετουργικά της θρησκείας (Ασκούμενος Θρησκευόμενος)
6
11%
Πιστεύω σε υποχρεώσεις και τελετουργικά της θρησκείας αλλα δεν τα εκπληρώνω επαρκώς (Θρησκευόμενος,Μη Ασκούμενος)
17
31%
Δεν πιστεύω σε υποχρεώσεις και τελετουργικά της θρησκείας (Μη Θρησκευόμενος)
7
13%
Δεν πιστεύω στην θρησκεία γενικά (Άθεος)
20
36%
Δ/Ξ,Δ/Α
4
7%
 
Σύνολο ψήφων: 55

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3671
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 13 Απρ 2023, 19:34

Imperium έγραψε:
13 Απρ 2023, 17:48
Scouser έγραψε:
11 Απρ 2023, 15:43
Mitharadir έγραψε:
11 Απρ 2023, 13:13
Τα ευρήματα της έρευνας είναι τα εξής:
1) Δεν πιστεύω στη θρησκεία γενικά: Ελλάδα 10,4%/Τουρκία 3,2%

2) Δεν πιστεύω σε υποχρεώσεις και τελετουργικά της θρησκείας: Ελλάδα: 18%/ Τουρκία: 2,6%

3) Πιστεύω σε υποχρεώσεις και τελετουργικά της θρησκείας αλλά δεν τα εκπληρώνω επαρκώς: Ελλάδα: 35,1% /Τουρκία: 31,6%

4) Προσπαθώ να εκπληρωνω επαρκώς τις υποχρεώσεις και τα τελετουργικά της θρησκείας: Ελλάδα: 25% /Τουρκία: 53,7%

5) Εκπληρώνω πλήρως τις υποχρεώσεις και τα τελετουργικά της θρησκείας:
Ελλάδα: 8,7% /Τουρκία: 7,2%

6) ΔΞ,ΔΑ : Ελλάδα: 2,7% /Τουρκία: 1,7%
Τα αποτελέσματα στην Τουρκία είναι απόδειξη του πόσο επιφανειακή είναι τελικά η κληρονομιά του Κεμάλ:


[img]https://i.postimg.cc/LsZ2LHBM/EYYu ... .jpg[/img]
Νομίζω οτι κάνεις λάθος - έχω γνωρίσει πολλούς Αλεβίτες, και οι μισοί τουλάχιστον ήταν βαθειά θρησκευόμενοι. ΟΚ, οι άλλοι μισοί εντελώς άθεοι.
Όταν τους ρωτάω για την θέση του Ατατουρκ δεν έχουν καθόλου θέμα, απαντάνε απλά οτι "δεν εννοούσε εμάς, εννοούσε τους άλλους" (Σουνι). Απλα ο βαθύτατος Κεμαλισμός τους δεν τους αφήνει να ξεστομίσουν λέξη κατα της Πολιτείας.

Γενικά υπάρχει θέμα μεταξύ Σουνιδων και Αλεβίτων στην Τουρκία, που μόνο ο Κεμαλισμός το σώνει. Θα σκοτώνονταν αλλιώς, όπως στο Ιρακ.
Οι Αλεβίτες δεν είναι τόσο μεγάλη θρησκευτική κοινότητα.Αποτελουν το 10-13% του πληθυσμού στην Τουρκία και είναι πλειοψηφία μόνο στην επαρχία Τουντσελι στην Ανατολία.Συγκριτικα οι Σουνίτες στο Ιράκ αποτελούν πάνω από το 1/3 του πληθυσμού (οι εκτιμήσεις τους τοποθετούν στο 35-40% του Ιρακινού πληθυσμού) και είναι η πλειονότητα στο Βόρειο Ιράκ και στο Βορειοκεντρικο Ιράκ επίσης.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 13 Απρ 2023, 20:54

vantono έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:05

Το έκανε πρόσφατα γνωστός μου, πρώην χοντρούλης. Επινε μόνο νερό, καφέ ή/και τσάι, εκείνες τις ώρες που δεν έτρωγε, έκανε και λίγη γυμναστική, και έφτασε να γίνει άλλος άνθρωπος.
Προφανώς ένας άνθρωπος που άρχισε να προσεχει τη διατροφή του και άρχισε να κάνει και γυμναστική μπορεί να γίνει άλλος άνθρωπος, δεν έχω καμία αμφιβολία.

Αυτό που αμφιβάλλω είναι ότι μπορείς να τρως ακριβώς το ίδιο σε ποσοτητα και ποιοτητα, να μην κάνεις γυμναστική, και επειδή τρως μόνο σε ένα παράθυρο 6;8; ωρών, ότι θα γίνεις άλλος άνθρωπος.
:smt017

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 13 Απρ 2023, 21:01

hellegennes έγραψε:
13 Απρ 2023, 17:10
Stalker έγραψε:
11 Απρ 2023, 12:08
Εκτός από το cultural christian υπάρχει και ακόμα ένα επίπεδο που αντιστοιχεί σε εμάς να γιορτάζουμε το halloween και τον άγιο βαλεντίνο και οι ιάπωνες τα χριστούγεννα, ίσως pop culture θρηκευόμενος.
Αυτό όμως δεν είναι καν θρησκεία, είναι καθαρά pop culture. Δεν γιορτάζουμε το θρησκευτικό σκέλος· ούτε και οι Ιάπωνες φαντάζομαι.
Το ίδιο και η cultural περίπτωση, καθαρά χαβαλές είναι, από αυτούς που πάνε στην ανάσταση ένας στους εκατό και αν να μπαίνει έστω στον περίβολο της εκκλησίας.

Η διαφορά που εντοπίζω είναι ότι κάνεις χαβαλέ με ετεροδοξίες εκτός του άμεσου πολιτιστικού σου context, όχι στο αν ακολουθείς επακριβώς τις τελετές ή αν όντως βιώνεις ψυχική ανάταση. Που δεν θα σε κοιτάξουν στραβά τα σόγια αν δεν ασχοληθείς δηλαδή.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 13 Απρ 2023, 21:03

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Απρ 2023, 20:54
vantono έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:05

Το έκανε πρόσφατα γνωστός μου, πρώην χοντρούλης. Επινε μόνο νερό, καφέ ή/και τσάι, εκείνες τις ώρες που δεν έτρωγε, έκανε και λίγη γυμναστική, και έφτασε να γίνει άλλος άνθρωπος.
Προφανώς ένας άνθρωπος που άρχισε να προσεχει τη διατροφή του και άρχισε να κάνει και γυμναστική μπορεί να γίνει άλλος άνθρωπος, δεν έχω καμία αμφιβολία.

Αυτό που αμφιβάλλω είναι ότι μπορείς να τρως ακριβώς το ίδιο σε ποσοτητα και ποιοτητα, να μην κάνεις γυμναστική, και επειδή τρως μόνο σε ένα παράθυρο 6;8; ωρών, ότι θα γίνεις άλλος άνθρωπος.
:smt017
Την διαφορά την κάνει ότι έχει σαφείς κανόνες που μπορείς να ακολουθήσεις εύκολα, και ότι μαθαίνεις γρήγορα να αγνοείς την πείνα σου. Νομίζω είναι μπιχεϊβιοριστική δίαιτα κατά βάση δηλαδή, δευτερευόντως θερμιδική.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 13 Απρ 2023, 21:17

Stalker έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:03

Την διαφορά την κάνει ότι έχει σαφείς κανόνες που μπορείς να ακολουθήσεις εύκολα, και ότι μαθαίνεις γρήγορα να αγνοείς την πείνα σου. Νομίζω είναι μπιχεϊβιοριστική δίαιτα κατά βάση δηλαδή, δευτερευόντως θερμιδική.
Τι να σου πω, εμένα μου φαίνεται τρομακτικά απλος και ευκολος ο κανόνας "τραβα στο γυμναστήριο και μην τρως ένα τσουβάλι με σκατα" :102::102:

Γι αυτό κ με εντυπωσιάζει που οι άνθρωποι ψάχνουν αμφιβολου αποτελεσματος shortcuts σε κάτι που (α) είναι τόσο απλό και (β) δουλεύει.

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15717
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 13 Απρ 2023, 21:23

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Απρ 2023, 20:54
vantono έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:05

Το έκανε πρόσφατα γνωστός μου, πρώην χοντρούλης. Επινε μόνο νερό, καφέ ή/και τσάι, εκείνες τις ώρες που δεν έτρωγε, έκανε και λίγη γυμναστική, και έφτασε να γίνει άλλος άνθρωπος.
Προφανώς ένας άνθρωπος που άρχισε να προσεχει τη διατροφή του και άρχισε να κάνει και γυμναστική μπορεί να γίνει άλλος άνθρωπος, δεν έχω καμία αμφιβολία.

Αυτό που αμφιβάλλω είναι ότι μπορείς να τρως ακριβώς το ίδιο σε ποσοτητα και ποιοτητα, να μην κάνεις γυμναστική, και επειδή τρως μόνο σε ένα παράθυρο 6;8; ωρών, ότι θα γίνεις άλλος άνθρωπος.
:smt017
Δεν τρως την ίδια ποσότητα (είσαι μείον ένα γευμα)
ούτε την ίδια ποιότητα (τρως low carb)

Και ναι, δουλεύει.
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 13 Απρ 2023, 21:38

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:17
Stalker έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:03

Την διαφορά την κάνει ότι έχει σαφείς κανόνες που μπορείς να ακολουθήσεις εύκολα, και ότι μαθαίνεις γρήγορα να αγνοείς την πείνα σου. Νομίζω είναι μπιχεϊβιοριστική δίαιτα κατά βάση δηλαδή, δευτερευόντως θερμιδική.
Τι να σου πω, εμένα μου φαίνεται τρομακτικά απλος και ευκολος ο κανόνας "τραβα στο γυμναστήριο και μην τρως ένα τσουβάλι με σκατα" :102::102:

Γι αυτό κ με εντυπωσιάζει που οι άνθρωποι ψάχνουν αμφιβολου αποτελεσματος shortcuts σε κάτι που (α) είναι τόσο απλό και (β) δουλεύει.
Αν μιλάμε για αποπάχυνση, ο περιορισμός θερμίδων είναι πολύ πιο σημαντικός από την προσεγμένη διατροφή, ειδικά στην αρχή.

Δεν είναι καμιά σούπερ εκλεπτυσμένη δίαιτα το ινερμιτεντ φαστινγ, υποκατάστατο του να βάλεις χρονοκλειδαριά στο ψυγείο είναι :lol:
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 13 Απρ 2023, 22:52

Lugozzi έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:23

Δεν τρως την ίδια ποσότητα (είσαι μείον ένα γευμα)
ούτε την ίδια ποιότητα (τρως low carb)

Και ναι, δουλεύει.
Φυσικά και δουλεύει αν είσαι μείον ένα γεύμα. Η low carb δίαιτα είναι διαφορετικό πράγμα επίσης, εδώ ξεκίνησε η κουβέντα για intermittent fasting κ ο ένας μου λέει "εεεε ο γνωστός μου άρχισε και γυμναστικη", εσύ μου λες "εεεε βασικά τρως ένα γεύμα λιγότερο και μάλιστα χωρίς πολλούς υδατάνθρακες"..
Ε χαίρω πολύ. :D
Stalker έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:38

Αν μιλάμε για αποπάχυνση, ο περιορισμός θερμίδων ....
Τότε γιατί δεν το λέτε απλά περιορισμός θερμίδων και λέτε IF; :102:

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15717
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 13 Απρ 2023, 23:00

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Απρ 2023, 22:52
Lugozzi έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:23

Δεν τρως την ίδια ποσότητα (είσαι μείον ένα γευμα)
ούτε την ίδια ποιότητα (τρως low carb)

Και ναι, δουλεύει.
Φυσικά και δουλεύει αν είσαι μείον ένα γεύμα. Η low carb δίαιτα είναι διαφορετικό πράγμα επίσης, εδώ ξεκίνησε η κουβέντα για intermittent fasting κ ο ένας μου λέει "εεεε ο γνωστός μου άρχισε και γυμναστικη", εσύ μου λες "εεεε βασικά τρως ένα γεύμα λιγότερο και μάλιστα χωρίς πολλούς υδατάνθρακες"..
Ε χαίρω πολύ. :D
Stalker έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:38

Αν μιλάμε για αποπάχυνση, ο περιορισμός θερμίδων ....
Τότε γιατί δεν το λέτε απλά περιορισμός θερμίδων και λέτε IF; :102:
Εγώ λέω τι έχει αποτέλεσμα:
Διαλειμματικη με low carb
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 13 Απρ 2023, 23:13

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Απρ 2023, 22:52
Stalker έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:38

Αν μιλάμε για αποπάχυνση, ο περιορισμός θερμίδων ....
Τότε γιατί δεν το λέτε απλά περιορισμός θερμίδων και λέτε IF; :102:
Περιορισμός θερμιδών είναι και το να τρως μαρούλια όλη μέρα, αλλά δεν είναι IF.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Απρ 2023, 23:16

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Απρ 2023, 22:52
Lugozzi έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:23

Δεν τρως την ίδια ποσότητα (είσαι μείον ένα γευμα)
ούτε την ίδια ποιότητα (τρως low carb)

Και ναι, δουλεύει.
Φυσικά και δουλεύει αν είσαι μείον ένα γεύμα. Η low carb δίαιτα είναι διαφορετικό πράγμα επίσης, εδώ ξεκίνησε η κουβέντα για intermittent fasting κ ο ένας μου λέει "εεεε ο γνωστός μου άρχισε και γυμναστικη", εσύ μου λες "εεεε βασικά τρως ένα γεύμα λιγότερο και μάλιστα χωρίς πολλούς υδατάνθρακες"..
Ε χαίρω πολύ. :D
Stalker έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:38

Αν μιλάμε για αποπάχυνση, ο περιορισμός θερμίδων ....
Τότε γιατί δεν το λέτε απλά περιορισμός θερμίδων και λέτε IF; :102:
Ε καλά σου λένε. Θες δε θες υπάρχει κοντεξτ, δεν μπορείς να απομονώσεις ένα παράγοντα. Είναι σα να σου λέω τις πατάτες τις φυτεύουν τον Αύγουστο και να μου λες οι πατάτες θέλουν μόνο συγκεκριμένη θερμοκρασία και υγρασία, το ποίο μήνα θα συμβεί αυτό εξαρτάται από το γεωγραφικό μήκος και πλάτος και το μικροκλίμα... Οκ μπρο αλλά τα έχω ήδη λάβει υπόψιν μου αυτά και σου λέω Αύγουστο.

Τυχαίο το παράδειγμα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Απρ 2023, 23:17

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Απρ 2023, 22:52
Lugozzi έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:23

Δεν τρως την ίδια ποσότητα (είσαι μείον ένα γευμα)
ούτε την ίδια ποιότητα (τρως low carb)

Και ναι, δουλεύει.
Φυσικά και δουλεύει αν είσαι μείον ένα γεύμα. Η low carb δίαιτα είναι διαφορετικό πράγμα επίσης, εδώ ξεκίνησε η κουβέντα για intermittent fasting κ ο ένας μου λέει "εεεε ο γνωστός μου άρχισε και γυμναστικη", εσύ μου λες "εεεε βασικά τρως ένα γεύμα λιγότερο και μάλιστα χωρίς πολλούς υδατάνθρακες"..
Ε χαίρω πολύ. :D
Stalker έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:38

Αν μιλάμε για αποπάχυνση, ο περιορισμός θερμίδων ....
Τότε γιατί δεν το λέτε απλά περιορισμός θερμίδων και λέτε IF; :102:
Καλά, παπάρια γυμναστική άρχισε. Ποδήλατο ξεκίνησε να κάνει κυρίως (στατικό και κανονικό) και τώρα που πήρε τα πάνω του σωματικά και ψυχολογικά, θέλει να ξεκινήσει και βάρη.

Αυτό που μου είπε εμένα ότι εκανε, είναι να τρώει ενα μεγάλο γεύμα ανά 16ωρο. Αν έτρωγε βραδινο 10 το βράδυ πχ, μετά δεν έτρωγε τίποτα όλη την άλλη μέρα (πλην νερό, καφέ/τσάι) και στις 2 το μεσημέρι έτρωγε το μεγάλο γεύμα του.
Μετά πάλι μόνο νερό, καφέ ή τσάι, μέχρι να έρθει 10 το βράδυ, όπου θα φάει πάλι άλλο ένα σχετικά μεγάλο γεύμα (αλλά όχι σαν το μεσημεριανό).

Και όντως, έγινε άλλος άνθρωπος. Αν χωθεί για τα καλά και στη γυμναστική με βάρη και όχι μόνο αερόβια, θα μιλάμε για εντελώς μεταμορφωση.

Αυτό με το 1-1,5 γεύμα τη μέρα (γιατί τρώει και βραδυνό, όχι μόνο μεσημεριανό), δεν ξέρω αν είναι ορίτζιναλ ΙF αλλά ως τέτοια του το πλασάρει ο περσοναλ που τον έχει αναλάβει.
Όπως κι αν το λενε, δούλεψε πάντως.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 13 Απρ 2023, 23:24

Stalker έγραψε:
13 Απρ 2023, 23:13
EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Απρ 2023, 22:52
Stalker έγραψε:
13 Απρ 2023, 21:38

Αν μιλάμε για αποπάχυνση, ο περιορισμός θερμίδων ....
Τότε γιατί δεν το λέτε απλά περιορισμός θερμίδων και λέτε IF; :102:
Περιορισμός θερμιδών είναι και το να τρως μαρούλια όλη μέρα, αλλά δεν είναι IF.
Ναι, είναι ένας διαφορετικός τρόπος περιορισμού. Ουσιαστικά δε δουλεύει το IF, δουλεύει ο περιορισμός θερμίδων και έχεις αποτέλεσμα. Αν τώρα κάποιος για να φτάσει στον περιορισμό τον βολεύει να τρώει μια φορά τη μέρα δεκτό, whatever floats your boat που λένε :102:

Εμένα η απορία μου σε σχέση με το IF δεν είναι αν δουλεύει ο περιορισμός θερμίδων. Η απορία μου είναι αν αλλάζει κάτι αν φας 2 big Mac στην καθισια σου ή τα χωρίσεις σε δύο καθισιες. Αυτό ρώτησα.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 13 Απρ 2023, 23:30

vantono έγραψε:
13 Απρ 2023, 23:17
δεν ξέρω αν είναι ορίτζιναλ ΙF αλλά ως τέτοια του το πλασάρει ο περσοναλ που τον έχει αναλάβει.
Α πληρωνει και περσοναλ ρε τυπε

Σε λιγο θα μου πεις α btw έκοψε και τις 7 μπύρες τη μέρα που επινε :102::102:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ποιος είναι ο βαθμός θρησκευτικής ευσέβειας σας;Μια ασυνήθιστη δημοσκόπηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Απρ 2023, 23:34

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Απρ 2023, 23:30
vantono έγραψε:
13 Απρ 2023, 23:17
δεν ξέρω αν είναι ορίτζιναλ ΙF αλλά ως τέτοια του το πλασάρει ο περσοναλ που τον έχει αναλάβει.
Α πληρωνει και περσοναλ ρε τυπε

Σε λιγο θα μου πεις α btw έκοψε και τις 7 μπύρες τη μέρα που επινε :102::102:
Ναι, περσοναλ που του πρότεινε IF. Τι σου φαίνεται τόσο περίεργο? :102:

Αυτό για να καταλάβεις περίπου τι παίζει με την IF

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών