Την Ρωσία την κατέστρεψε ο Ρασπούτιν και θα τη σώσει ένας Πούτιν

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30630
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Την Ρωσία την κατέστρεψε ο Ρασπούτιν και θα τη σώσει ένας Πούτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 12 Οκτ 2018, 01:20

Σουβλίτσα έγραψε:
12 Οκτ 2018, 00:36
Δεν ξέρω, δεν γνωρίζω ούτε το έχω ψάξει προσωπικά για να ξέρω πράγματα τουλάχιστον εως έναν βαθμό, πάντως και ρωσόφωνο άνθρωπο που το έχω συζητήσει, ήταν θετικός.
να το ψάξεις
Εικόνα

https://www.local-life.com/st-petersbur ... tins-penis
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30630
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Την Ρωσία την κατέστρεψε ο Ρασπούτιν και θα τη σώσει ένας Πούτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 12 Οκτ 2018, 01:21

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Την Ρωσία την κατέστρεψε ο Ρασπούτιν και θα τη σώσει ένας Πούτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 12 Οκτ 2018, 01:23

Otto Weininger έγραψε:
12 Οκτ 2018, 01:06
Πάνας έγραψε:
08 Οκτ 2018, 01:51
Ως απόδειξη όλων των παραπάνω έρχεται η Ρώσικη ταινία Ράσπουτιν του 2013 με τον Ζεράρ Ντεπαρτιέ. Εδώ να προσθέτω ότι καλύτερα να έμενε στον ρόλο του Οβελίξ... χάλια μαύρα. Τες πα.

Η ταινία έρχεται να αφήσει υπονοούμενα ότι ο Ράσπουτιν δεν ήταν αυτός που παρουσιάζουν αλλά ένας άνθρωπος του θεού. Αυτό δείχνει ότι προωθείται η εκκλησία στην Ρωσία και η συμφιλίωση της με το κράτος όπου εν μέρει αποκαθιστά την μνήμη του σε όσους είδαν την ταινία..
Ο Ρασπούτιν άνθρωπος του Θεού; :smt005:

Ποιος βλάκας έβγαλε αυτή την ταινία;
Μα διάβασε το άρθρο, πολιτική είναι. Όπως έπεισε ο Τσίπρας τους Ζαίους ότι το ΝΑΤΟ καλό... :003:
Στο διάστημα της διακυβέρνησής του ο Πούτιν έδειξε σαφή δείγματα της Ορθόδοξης ταυτότητάς του: επισκέφθηκε δύο φορές το Άγιον Όρος και μία φορά τα Ιεροσόλυμα, στήριξε τη Ρωσσική Εκκλησία, έλαβε μέτρα κατά της διάδοσης της ομοφυλοφιλίας, επανέφερε τα θρησκευτικά στα σχολεία, απέδειξε και στην πράξη ότι είναι ο μόνος σταθερός και σοβαρός αντίπαλος του παγκόσμιου ισλαμικού επεκτατισμού και της περιθαλπόμενης από την Δύση παγκόσμιας ισλαμικής τρομοκρατίας.
the end

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Την Ρωσία την κατέστρεψε ο Ρασπούτιν και θα τη σώσει ένας Πούτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 12 Οκτ 2018, 01:27

Εγώ για την ταινία που ανέφερες λέω.
Ελάχιστη άνθρωποι μπορούν να θεωρηθούν ενσάρκωση του κακού. Ένας εξ αυτών είναι ο Ρασπούτιν.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Την Ρωσία την κατέστρεψε ο Ρασπούτιν και θα τη σώσει ένας Πούτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 12 Οκτ 2018, 01:33

Το δουλεύει το «τρίπτυχο» ο Πούτιν...
Otto Weininger έγραψε:
12 Οκτ 2018, 01:27
Εγώ για την ταινία που ανέφερες λέω.
Ελάχιστη άνθρωποι μπορούν να θεωρηθούν ενσάρκωση του κακού. Ένας εξ αυτών είναι ο Ρασπούτιν.
Τον σεναριογράφο δεν τον γνωρίζω άλλα μην πιστέψεις ότι δεν έγινε με τις ευλογίες του Πούτιν αυτή η ταινία... και Ζεράρ Ντεπαρτιέ και όλα τα καλά του Χολιγουντιανόφσκι.

Και προπαντός μην ξεχνάς ότι τον Ράσπουτιν τον σκότωσαν αυτοί που τον εποφθαλμιούσαν και διέδιδαν φήμες γιατί είχαν χάσει την επιρροή τους στον τσάρο.
Μετά ήρθαν οι μπολσεβίκοι και διατήρησαν τις φήμες πρώτα από όλα γιατί τους συνέφερε λόγω θρησκείας την οποία δεν την ήθελαν.
the end

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Την Ρωσία την κατέστρεψε ο Ρασπούτιν και θα τη σώσει ένας Πούτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 12 Οκτ 2018, 01:46

dna replication έγραψε:
12 Οκτ 2018, 01:20
Σουβλίτσα έγραψε:
12 Οκτ 2018, 00:36
Δεν ξέρω, δεν γνωρίζω ούτε το έχω ψάξει προσωπικά για να ξέρω πράγματα τουλάχιστον εως έναν βαθμό, πάντως και ρωσόφωνο άνθρωπο που το έχω συζητήσει, ήταν θετικός.
να το ψάξεις
Εικόνα

https://www.local-life.com/st-petersbur ... tins-penis
Αυτό μπορεί να είναι δικό του αλλά δεν σημαίνει κάτι. Ντάξει βλέπουμε μια πούτσα και; Γνωρίζεις πιστεύω ότι μέσα στον κύλινδρο όλα φαίνονται μεγαλύτερα. Όπως όλα τα πράγματα μέσα στο νερό, άσχετο αν είναι φορμόλη.
the end

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Την Ρωσία την κατέστρεψε ο Ρασπούτιν και θα τη σώσει ένας Πούτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 12 Οκτ 2018, 01:52

Βάλε το δάχτυλό σου μέσα σε ένα ποτήρι νερό να το διαπιστώσεις :003:
the end

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30630
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Την Ρωσία την κατέστρεψε ο Ρασπούτιν και θα τη σώσει ένας Πούτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 12 Οκτ 2018, 02:09

Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 17:36
τα χρόνια πέρασαν, ο κομμουνισμός έπεσε μετά τις ραγδαίες εξελίξεις που ακολούθησαν την Περεστρόικα του Γκορμπατσόφ. Παρά όμως την ελευθερία που δόθηκε, οι καλύτερες μέρες που όλοι περίμεναν δεν ήλθαν αμέσως, σε σημείο που κάποιοι να νοσταλγούν αυτές του κομμουνισμού. Η διαφθορά βασίλευε, ο λαός πεινούσε, οι δημόσιοι υπάλληλοι ήταν απλήρωτοι, η μαφία κυβερνούσε ουσιαστικά τη χώρα, ασφάλεια δεν υπήρχε, ο στρατός παραμελημένος, οι Σοβιετικές Δημοκρατίες η μία μετά την άλλη αποσχίζονταν από την πρώην πανίσχυρη Σοβιετική Ένωση, η Ρωσία διεθνώς ρεζιλεμένη.

Το σχέδιο της παγκόσμιας Δυτικής ολιγαρχίας και της Νέας Τάξης ήταν, εφαρμόζοντας και εκεί τις «αυθόρμητες» αποκαλούμενες «πορτοκαλί επαναστάσεις», να μετατρέψουν τη Ρωσία σε ένα κράτος – προτεκτοράτο τύπου Αλβανίας, Κοσόβου ή Μαυροβουνίου: η εξουσία θα ήταν στα χέρια μιας ελεγχόμενης από αυτήν μαφίας και τον τεράστιο φυσικό πλούτο της χώρας θα εκμεταλλεύονταν μερικές εταιρείες της. Το δυτικό όνειρο προς στιγμή φάνηκε να υλοποιείται.

Σε αυτήν την κρίσιμη για την Ρωσία στιγμή εμφανίστηκε ο Βλαδιμήρ Πούτιν. Στη διάρκεια της 8ετούς, πρώτης και δεύτερης, προεδρικής θητείας του (2000-2008), η ρωσική οικονομία επανέκαμψε μετά από μακρύ διάστημα, με αιχμή την ενεργειακή πολιτική και το μεγάλο πλούτο σε φυσικά κοιτάσματα, πετρελαίου και φυσικού αερίου. Οι κρατικοί μισθοί ξανάρχισαν να πληρώνονται, ο στρατός ανασυγκροτήθηκε, η εθνική υπερηφάνεια επέστρεψε. Τα σχέδια της Δύσης ματαιώθηκαν.

Наше дело правое - победа будет за нами!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών