Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Σταύρακας
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 30 Οκτ 2018, 01:58

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σταύρακας » 30 Οκτ 2018, 02:30

Αὐτὸς γυμνὸς ἐξῆλθον ἐκ κοιλίας μητρός μου, γυμνὸς καὶ ἀπελεύσομαι ἐκεῖ· ὁ Κύριος ἔδωκεν, ὁ Κύριος ἀφείλατο· ὡς τῷ Κυρίῳ ἔδοξεν, οὕτω καὶ ἐγένετο· εἴη τὸ ὄνομα Κυρίου εὐλογημένον εἰς τοὺς αἰῶνας.

Ιώβ 1,21

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 30 Οκτ 2018, 07:41

Jim Beam 2 έγραψε:
29 Οκτ 2018, 21:14
μίστερ μαξ έγραψε:
29 Οκτ 2018, 21:05
Jim Beam 2 έγραψε:
29 Οκτ 2018, 21:04

Μόνο οι άθεοι ασχολούνται τόσο πολύ με το Θεό, το Χριστιανισμό και τους Χριστιανούς σε καθημερινή βάση!!! :smt005::smt005::smt005:
Νταξει, σαν φαινόμενο ειστε ενδιαφέρον, το ομολογώ, όπως άλλωστε οι ψυχίατροι ασχολουνται με τους τρελλους. :smt023
Το ότι το 5-10% παγκοσμίως βλέπει το υπόλοιπο 95-90% κάτι σαν τρελλούς σου λέει κάτι για το ποιες είναι οι πιθανότητες να είναι η μικρή ομάδα προφανώς πιο ενδιαφέρουσα ψυχιατρικά???

Αλήθεια πόσο λες να είναι το ποσοστό των τρελλών στον παγκόσμιο πληθυσμό?

Μικρότερο ή μεγαλύτερο από τους άθεους?
Δεν το έπιασες, δεν ειπα οτι οι χριστιανοι ειναι τρελοί (αν και σίγουρα όσοι πιστευουν πραγματικά, μια ψυχοπαθολογία την έχουν, δες richard dawkins στο the god delusion). Είπα οτι εξετάζουμε την θρησκεία ως ενα ανθρωπολογικό φαινόμενο. :wave:
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

jey_pap
Δημοσιεύσεις: 1625
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 22:15
Phorum.gr user: j_pap

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jey_pap » 30 Οκτ 2018, 15:41

alphabet έγραψε:
jim Beam 2 έγραψε: ..............
..................
3) Εσυ υποστηριζεις οτι υπαρχει θεος και ειναι ο θεος των χριστιανων. Για να μην πολυσυζηταμε και το κουραζουμε βαλε μια ωραια αποδειξη οτι α) υπαρχει θεος και β) οτι ο πραγματικος θεος ειναι ο θεος των χριστιανων και εγω τουλαχιστον θα σε πιστεψω ...
..........
Όπως, ας πούμε περί της ύλης, ένα πράγμα; Είναι γνωστό τοις πάσι πως ό,τι αντιλαμβανόμαστε περί υλικών, δεν πρόκειται περί τη ουσίας των υλικών, αλλά μας προδίδεται μόνο το γνωστό σε μας σύνολο των ιδιοτήτων-καταστάσεων (σκληρό, αιχμηρό, απαλό, υγρό, ελαφρύ, χρωματισμένο, λείο, ακανόνιστο, ξινό, κρύο, αέριο ...) εξαιτίας συνεκτκών, συναπτικών κλπ δυνάμεων που ασκούνται στο άτομο (πυρήνα κλπ) και στο μόριο. Αντιλαμβανόμαστε μόνο τις δυνάμεις και τα αποτελέσματά τους, κι όχι την ουσία του πρωτονίου, νετρονίου, ηλεκτρονίου κλπ.
Ποτέ δε μπορούμε ν΄ αντιληφθούμε την ουσία, παρά μόνο τις ιδιότητες-καταστάσεις και μορφές των υλικών. Και να φανταστεί κανείς πως το υλικό ανήκει στο πεδίο του επιστητού!
Πώς απαιτούν να φέρει κανείς επιχειρήματα περί της ουσίας οντότητας πέραν του επιστητού;
Όπως η ύλη φανερώνεται όχι όπως είναι (εν τη ουσία), αλλά μέσω φαινομένων, νόμων, ίδιοτήτων κλπ, έτσι δε συμβαίνει και με τη θεότητα; Τα ιερά κείμενα δεν παρουσιάζουν τον τρόπο αλληλεπίδρασης της θεότητος με τον κόσμο και το χρόνο;
«...γιατί σκοπός μας δεν είναι να μάθουμε πολλά. Σκοπός μας είναι μέσα από την εξάσκησή μας να φέρουμε σε κατάσταση κβαντισμού τον ίδιο το νου μας...»

jey_pap
Δημοσιεύσεις: 1625
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 22:15
Phorum.gr user: j_pap

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jey_pap » 30 Οκτ 2018, 17:58

jey_pap έγραψε:
30 Οκτ 2018, 15:41
alphabet έγραψε:
jim Beam 2 έγραψε: ..............
..................
2)...............
3) Εσυ υποστηριζεις οτι υπαρχει θεος και ειναι ο θεος των χριστιανων. Για να μην πολυσυζηταμε και το κουραζουμε βαλε μια ωραια αποδειξη οτι α) υπαρχει θεος και β) οτι ο πραγματικος θεος ειναι ο θεος των χριστιανων και εγω τουλαχιστον θα σε πιστεψω ...
..........
Όπως, ας πούμε περί της ύλης, ένα πράγμα; Είναι γνωστό τοις πάσι πως ό,τι αντιλαμβανόμαστε περί υλικών, δεν πρόκειται περί τη ουσίας των υλικών, αλλά μας προδίδεται μόνο το γνωστό σε μας σύνολο των ιδιοτήτων-καταστάσεων (σκληρό, αιχμηρό, απαλό, υγρό, ελαφρύ, χρωματισμένο, λείο, ακανόνιστο, ξινό, κρύο, αέριο ...) εξαιτίας συνεκτκών, συναπτικών κλπ δυνάμεων που ασκούνται στο άτομο (πυρήνα κλπ) και στο μόριο. Αντιλαμβανόμαστε μόνο τις δυνάμεις και τα αποτελέσματά τους, κι όχι την ουσία του πρωτονίου, νετρονίου, ηλεκτρονίου κλπ.
Ποτέ δε μπορούμε ν΄ αντιληφθούμε την ουσία, παρά μόνο τις ιδιότητες-καταστάσεις και μορφές των υλικών. Και να φανταστεί κανείς πως το υλικό ανήκει στο πεδίο του επιστητού!
Πώς απαιτούν να φέρει κανείς επιχειρήματα περί της ουσίας οντότητας πέραν του επιστητού;
Όπως η ύλη φανερώνεται όχι όπως είναι (εν τη ουσία), αλλά μέσω φαινομένων, νόμων, ίδιοτήτων κλπ, έτσι δε συμβαίνει και με τη θεότητα; Τα ιερά κείμενα δεν παρουσιάζουν τον τρόπο αλληλεπίδρασης της θεότητος με τον κόσμο και το χρόνο;

«...γιατί σκοπός μας δεν είναι να μάθουμε πολλά. Σκοπός μας είναι μέσα από την εξάσκησή μας να φέρουμε σε κατάσταση κβαντισμού τον ίδιο το νου μας...»

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 30 Οκτ 2018, 20:33

jey_pap έγραψε:
Όπως, ας πούμε περί της ύλης, ένα πράγμα; Είναι γνωστό τοις πάσι πως ό,τι αντιλαμβανόμαστε περί υλικών, δεν πρόκειται περί τη ουσίας των υλικών, αλλά μας προδίδεται μόνο το γνωστό σε μας σύνολο των ιδιοτήτων-καταστάσεων (σκληρό, αιχμηρό, απαλό, υγρό, ελαφρύ, χρωματισμένο, λείο, ακανόνιστο, ξινό, κρύο, αέριο ...) εξαιτίας συνεκτκών, συναπτικών κλπ δυνάμεων που ασκούνται στο άτομο (πυρήνα κλπ) και στο μόριο. Αντιλαμβανόμαστε μόνο τις δυνάμεις και τα αποτελέσματά τους, κι όχι την ουσία του πρωτονίου, νετρονίου, ηλεκτρονίου κλπ.
Ποτέ δε μπορούμε ν΄ αντιληφθούμε την ουσία, παρά μόνο τις ιδιότητες-καταστάσεις και μορφές των υλικών. Και να φανταστεί κανείς πως το υλικό ανήκει στο πεδίο του επιστητού!

Με τις αισθησεις μας οπως οραση, ακοη οσφρηση, γευση, αφη,μπορουμε να αναγνωρισουμε τα υλικα αντικειμενα. Και αυτο μονο ειναι ενα τεραστιο πλεονεκτημα σε συγκριση με τον θεο που κανενας δεν εχει δει ποτε συμφωνα με την εμπειρια μας αλλα και συμφωνα με τον Ιωαννη. Μπορουμε επισης σε εργαστηρια να μελετησουμε και την ουσια των υλικων.

jey_pap έγραψε: Πώς απαιτούν να φέρει κανείς επιχειρήματα περί της ουσίας οντότητας πέραν του επιστητού;
Αυτο ειναι δικο σας προβλημα. Οι ισχυρισμοι απαιτουν αποδειξεις απο τους φεροντες τους ισχυρισμους.
jey_pap έγραψε: Όπως η ύλη φανερώνεται όχι όπως είναι (εν τη ουσία), αλλά μέσω φαινομένων, νόμων, ίδιοτήτων κλπ, έτσι δε συμβαίνει και με τη θεότητα; Τα ιερά κείμενα δεν παρουσιάζουν τον τρόπο αλληλεπίδρασης της θεότητος με τον κόσμο και το χρόνο;
Παλαιοτερα οι ανθρωποι νομιζαν οτι τα διαφορα καιρικα και αλλα φαινομενα ηταν μια αλληλοεπιδραση του Θεου με αυτους. Σημερα γνωριζουμε ολοι μας φανταζομαι (γιατι ποτε δεν ξερεις), οτι ηταν απλα φυσικα φαινομενα.

Οσον δε αφορα τα ιερα κειμανα, οποιοδηποτε αν καθισει να διαβασει ενα σοβαρο βιβλιο και ανακαλυψει οτι περιεχει 1-2 ψεματα, το πεταει στην ακρη και κλαιει τα λεφτα του.

Τα "ιερα" κειμενα σας που παρουσιαζουν τον Θεο, βριθουν απο εκατονταδες αποδεδειγμενα ψεματα και αντιφασεις και ειναι τελειως, μα τελειως αναξιοπιστα.

"Μια φορα (εκατονταδες βεβαια στην περιπτωση σας) ψευτης, παντα ψευτης" και ...
"Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις (μετα θανατο ζωη, αιωνιος παραδεισος, η πιστη νκαει τα παντα, κλπ) και οι πολλες δικαιολογιες (χιλιαδες απολογητες)."
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Οκτ 2018, 21:26

Alphabet έγραψε:
30 Οκτ 2018, 00:05
.....
αλλοιως τι καθεσαι ρε κακομοιρη να παλευεις, να τρεχεις απο φορουμ σε φορουμ και να ανεβαζεις βιντεο στο youtube (οπως διαβασα εδω) ;
.....
Εδώ έγιναν τα αποκαλυπτήρια:
OrderAndChaos έγραψε:
28 Οκτ 2018, 18:57
Nandros έγραψε:Έχεις πάρει είδηση και τον κολλητό του, τον Ουΐσκη Τζίμη;
Αυτόν που στο παλιό μας κατηγορούσε σαν υποψήφιους φονιάδες ή βιαστές των μανούλων μας; :g030:
Ελα τώρα που δεν ξέρουμε τον απολογηταρά Τζιμάκο ή Mr JimFit. Στο youtube γ...αει τις μανούλες των άθεων με το "καλημέρα" σας. Εδώ βέβαια υπάρχουν κανόνες και δεν τον παίρνει. Αλλού έχει δηλώσει πως οι αθεοι μόνο με ξύλο απο τα τάγματα της ΧΑ θα στρώσουν. Ασε ξέρω πολλά και αν χρειαστεί θα τα παραθέσω.... :)
:g030:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 30 Οκτ 2018, 22:21

Nandros έγραψε:
30 Οκτ 2018, 21:26

Εδώ έγιναν τα αποκαλυπτήρια:
OrderAndChaos έγραψε:
28 Οκτ 2018, 18:57
Nandros έγραψε:Έχεις πάρει είδηση και τον κολλητό του, τον Ουΐσκη Τζίμη;
Αυτόν που στο παλιό μας κατηγορούσε σαν υποψήφιους φονιάδες ή βιαστές των μανούλων μας; :g030:
Ελα τώρα που δεν ξέρουμε τον απολογηταρά Τζιμάκο ή Mr JimFit. Στο youtube γ...αει τις μανούλες των άθεων με το "καλημέρα" σας. Εδώ βέβαια υπάρχουν κανόνες και δεν τον παίρνει. Αλλού έχει δηλώσει πως οι αθεοι μόνο με ξύλο απο τα τάγματα της ΧΑ θα στρώσουν. Ασε ξέρω πολλά και αν χρειαστεί θα τα παραθέσω.... :)
:g030:
:smt005::p3::smt005:
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Άβαταρ μέλους
Jim Beam 2
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:57
Phorum.gr user: Jim Beam 2

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jim Beam 2 » 30 Οκτ 2018, 22:38

Alphabet έγραψε:
30 Οκτ 2018, 00:05


Τολμησες και ξαναγραψες μετα το ρεζιλικι που επαθες; Εγω δεν θα ξαναμπαινα στο φορουμ αν ειχα παθει τα μισα απο οσα εχεις τραβηξει ρε φουκαρα Τζιμακο. Τι στο διαολο, μαζοχιστης εισαι αγορι μου;
Για όσο γουστάρεις δημόσιο εξευτελισμό και συνεχίζεις να γυρνάς ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ από φόρουμ σε φόρουμ γράφοντας copy paste τα ίδια και τρώγωντας τις ίδιες καρπαζιές παντού.

Θαυμάστε το έργο του alphabet σε άλλο φορουμ
https://www.tapatalk.com/groups/truth/m ... ile&u=5597

https://www.tapatalk.com/groups/truth/s ... 7&sr=posts

Στα χρωστούμενα τώρα!!!!

Περιφέρεις μια δημοσκόπιση της Κάπα που έδινε το ΟΧΙ στο δημοψήφισμα του 2015 στο 33% ενώ σου παρέθεσα ότι επιστημονικότερο σε έρευνα κοινής γνώμης σε ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ!

Πες μας τι ποσοστό γράφει ΕΔΩ για τους Χριστιανούς της Ελλάδας το PEW Research Center.

http://www.pewforum.org/2017/05/10/reli ... rn-europe/

Εγραψες ΨΕΥΔΩΣ κάτι για 75% και έκανες και επιχειρηματολογία!!!!

Που το είδες ρε συ????? :smt005::smt005::smt005:

Πιο απελπισμένος και εξευτελισμένος πεθαίνεις!!!! :smt005::smt005::smt005:

Γράψε το ορθό ποσοστό και ανασκεύασε (π.χ είμαι αγράμματος, ζαλίστηκα από το ποσοστό, έχω δυσαριθμία, είμαι κομπλεξικός και εμπαθής, έγραφα ταυτόχρονα και σε άλλα φόρα κτλ κτλ)!

Υστερα θα πάμε και στη ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ της άκρως επιστημονικής έρευνας όπου πάλι έγραψες ΨΕΜΑΤΑ!!!!!

Μέχρι να εξαφανιστείς...
‘We lifted him from the cockpit, and laid him on the ground. As we did so he sighed, and although I am totally agnostic, I felt his soul departed at that moment.’- Sid Watkins, the FIA’s medical director for Ayrton Senna's death

Άβαταρ μέλους
Jim Beam 2
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:57
Phorum.gr user: Jim Beam 2

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jim Beam 2 » 30 Οκτ 2018, 22:49

Nandros έγραψε:
30 Οκτ 2018, 21:26
Alphabet έγραψε:
30 Οκτ 2018, 00:05
.....
αλλοιως τι καθεσαι ρε κακομοιρη να παλευεις, να τρεχεις απο φορουμ σε φορουμ και να ανεβαζεις βιντεο στο youtube (οπως διαβασα εδω) ;
.....
Εδώ έγιναν τα αποκαλυπτήρια:
OrderAndChaos έγραψε:
28 Οκτ 2018, 18:57
Nandros έγραψε:Έχεις πάρει είδηση και τον κολλητό του, τον Ουΐσκη Τζίμη;
Αυτόν που στο παλιό μας κατηγορούσε σαν υποψήφιους φονιάδες ή βιαστές των μανούλων μας; :g030:
Ελα τώρα που δεν ξέρουμε τον απολογηταρά Τζιμάκο ή Mr JimFit. Στο youtube γ...αει τις μανούλες των άθεων με το "καλημέρα" σας. Εδώ βέβαια υπάρχουν κανόνες και δεν τον παίρνει. Αλλού έχει δηλώσει πως οι αθεοι μόνο με ξύλο απο τα τάγματα της ΧΑ θα στρώσουν. Ασε ξέρω πολλά και αν χρειαστεί θα τα παραθέσω.... :)
:g030:
Στο προηγούμενο στέκι με βγάλατε ότι είμαι
α) παπάς :smt005::smt005:
β) έφηβος (με σπυράκια μάλιστα!!!) :smt005::smt005:
γ) μέλος της ΟΟΔΕ :smt005::smt005:

Τώρα με βγάλατε youtuber και γυρολόγο σε φόρα!!!! :smt005::smt005::smt005:

Επαναλαμβάνω ότι σας είχα γράψει και τότε.

Είμαι όποιος ακριβώς φαντασιώνεστε ότι είμαι κάθε φορά!

Οχι μόνο δεν έχω πρόβλημα αλλά όπως σας έλεγα και στο προηγούμενο στέκι θωπεύετε το ΕΓΩ μου σε σημείο...ρεύσης!

Σας παρακαλώ για περισσότερες....ταυτοποιήσεις!!!!

Αρκεί να είστε εδώ και να κάνουμε διαδικτυακή παρείτσα
‘We lifted him from the cockpit, and laid him on the ground. As we did so he sighed, and although I am totally agnostic, I felt his soul departed at that moment.’- Sid Watkins, the FIA’s medical director for Ayrton Senna's death

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Οκτ 2018, 22:55

Jim Beam 2 έγραψε:
30 Οκτ 2018, 22:38
Alphabet έγραψε:
30 Οκτ 2018, 00:05


Τολμησες και ξαναγραψες μετα το ρεζιλικι που επαθες; Εγω δεν θα ξαναμπαινα στο φορουμ αν ειχα παθει τα μισα απο οσα εχεις τραβηξει ρε φουκαρα Τζιμακο. Τι στο διαολο, μαζοχιστης εισαι αγορι μου;
Για όσο γουστάρεις δημόσιο εξευτελισμό και συνεχίζεις να γυρνάς ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ από φόρουμ σε φόρουμ γράφοντας copy paste τα ίδια και τρώγωντας τις ίδιες καρπαζιές παντού.

Θαυμάστε το έργο του alphabet σε άλλο φορουμ
https://www.tapatalk.com/groups/truth/m ... ile&u=5597

https://www.tapatalk.com/groups/truth/s ... 7&sr=posts

Στα χρωστούμενα τώρα!!!!

Περιφέρεις μια δημοσκόπιση της Κάπα που έδινε το ΟΧΙ στο δημοψήφισμα του 2015 στο 33% ενώ σου παρέθεσα ότι επιστημονικότερο σε έρευνα κοινής γνώμης σε ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ!

Πες μας τι ποσοστό γράφει ΕΔΩ για τους Χριστιανούς της Ελλάδας το PEW Research Center.

http://www.pewforum.org/2017/05/10/reli ... rn-europe/

Εγραψες ΨΕΥΔΩΣ κάτι για 75% και έκανες και επιχειρηματολογία!!!!

Που το είδες ρε συ????? :smt005::smt005::smt005:

Πιο απελπισμένος και εξευτελισμένος πεθαίνεις!!!! :smt005::smt005::smt005:

Γράψε το ορθό ποσοστό και ανασκεύασε (π.χ είμαι αγράμματος, ζαλίστηκα από το ποσοστό, έχω δυσαριθμία, είμαι κομπλεξικός και εμπαθής, έγραφα ταυτόχρονα και σε άλλα φόρα κτλ κτλ)!

Υστερα θα πάμε και στη ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ της άκρως επιστημονικής έρευνας όπου πάλι έγραψες ΨΕΜΑΤΑ!!!!!

Μέχρι να εξαφανιστείς...
:smt005::p3::smt005:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Οκτ 2018, 22:57

Jim Beam 2 έγραψε:
30 Οκτ 2018, 22:49
Nandros έγραψε:
30 Οκτ 2018, 21:26
Alphabet έγραψε:
30 Οκτ 2018, 00:05
.....
αλλοιως τι καθεσαι ρε κακομοιρη να παλευεις, να τρεχεις απο φορουμ σε φορουμ και να ανεβαζεις βιντεο στο youtube (οπως διαβασα εδω) ;
.....
Εδώ έγιναν τα αποκαλυπτήρια:
OrderAndChaos έγραψε:
28 Οκτ 2018, 18:57
Ελα τώρα που δεν ξέρουμε τον απολογηταρά Τζιμάκο ή Mr JimFit. Στο youtube γ...αει τις μανούλες των άθεων με το "καλημέρα" σας. Εδώ βέβαια υπάρχουν κανόνες και δεν τον παίρνει. Αλλού έχει δηλώσει πως οι αθεοι μόνο με ξύλο απο τα τάγματα της ΧΑ θα στρώσουν. Ασε ξέρω πολλά και αν χρειαστεί θα τα παραθέσω.... :)
Στο προηγούμενο στέκι με βγάλατε ότι είμαι
α) παπάς :smt005::smt005:
β) έφηβος (με σπυράκια μάλιστα!!!) :smt005:
γ) μέλος της ΟΟΔΕ :smt005::smt005:

Τώρα με βγάλατε youtuber και γυρολόγο σε φόρα!!!! :smt005:

Επαναλαμβάνω ότι σας είχα γράψει και τότε.

Είμαι όποιος ακριβώς φαντασιώνεστε ότι είμαι κάθε φορά!

Οχι μόνο δεν έχω πρόβλημα αλλά όπως σας έλεγα και στο προηγούμενο στέκι θωπεύετε το ΕΓΩ μου σε σημείο...ρεύσης!

Σας παρακαλώ για περισσότερες....ταυτοποιήσεις!!!!

Αρκεί να είστε εδώ και να κάνουμε διαδικτυακή παρείτσα
:smt005::p3::smt005:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Jim Beam 2
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:57
Phorum.gr user: Jim Beam 2

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jim Beam 2 » 30 Οκτ 2018, 23:18

Ελα Νάνδρε κάνε ησυχία και μη σπαμάρεις να δεις πως θα απαντήσει ο Αλφα διότι φοράει παντελόνια και σίγουρα έχει καταλάβει το λάθος του ΚΑΙ με το ποσοστό ΚΑΙ με τη μεθοδολογία, θα τα διορθώσει ΑΜΕΣΑ και τα ΔΥΟ θα ΑΝΑΣΚΕΥΑΣΕΙ και το ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ συμπέρασμά του και θα πάμε και στο χωρίο με τον Ναθαν και τον Δαυιδ για να τον ξεστραβώσουμε ΚΑΙ εκεί.
‘We lifted him from the cockpit, and laid him on the ground. As we did so he sighed, and although I am totally agnostic, I felt his soul departed at that moment.’- Sid Watkins, the FIA’s medical director for Ayrton Senna's death

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Οκτ 2018, 23:51

Jim Beam 2 έγραψε:
30 Οκτ 2018, 23:18
Ελα Νάνδρε κάνε ησυχία και μη σπαμάρεις να δεις πως θα απαντήσει ο Αλφα διότι φοράει παντελόνια και σίγουρα έχει καταλάβει το λάθος του ΚΑΙ με το ποσοστό ΚΑΙ με τη μεθοδολογία, θα τα διορθώσει ΑΜΕΣΑ και τα ΔΥΟ θα ΑΝΑΣΚΕΥΑΣΕΙ και το ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ συμπέρασμά του και θα πάμε και στο χωρίο με τον Ναθαν και τον Δαυιδ για να τον ξεστραβώσουμε ΚΑΙ εκεί.
Ξαβράκωμα χοντρό! Όπως αυτό που σου έκανε ο άλλος στο παλιό! :c020:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 31 Οκτ 2018, 00:08

Deleted
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alphabet την 31 Οκτ 2018, 00:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Αγαπημένοι στίχοι από Παλαιά Διαθήκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 31 Οκτ 2018, 00:44

Deleted
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alphabet την 31 Οκτ 2018, 00:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών