Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Αύγ 2023, 22:12

Λεγεών έγραψε:
28 Αύγ 2023, 21:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Αύγ 2023, 21:44
Λεγεών έγραψε:
28 Αύγ 2023, 21:38
Πολλά γαλικά βλέπω.

Τελικά έπαιξα πολύ καλό ψυχολογικό πιάνο...
Άσε τις ελιγμικές πουστίτσες. Αν έχεις όρχεις θα πεις. Κανονικούς και όχι κουδουνίστρες.

Περιμένω.
Υποθέσεις έκανα (όπως κάνεις και εσύ για όλους όσους βλέπεις ανταγωνιστικά εδώ μέσα), και από την αντίδραση σου φαίνεται πως χτύπησα διάνα.
Εγώ δεν έκανα ποτέ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ για το σπίτι, τη δουλειά και το παιδί κανενός, βλαξ.

Πάντα με γενικεύσεις μιλούσα.

Και ξέρω προσωπικές λεπτομέρειες για πχορουμίτες, που θα μπορούσαν να τους ξευτελίσουν ΤΕΛΕΙΩΣ αλλά όπως έχω αναφέρει κι άλλη φορά γεννήθηκα σε σπίτι και όχι σε στάνη και δεν προτίθεμαι να παίξω όπως παίζουν. Έχω ήδη κάνει διατριβή από τέτοιες χυμαδούρες στο μαύρο.

Οπότε, προτείνω στις ξανθόψειρες λεγεώνες, να κόψουν τις παπαριές γιατί κανονικά παπάρια δεν έχουν. Και κυρίως τις συστάσεις. :)

Αυτά.

Γελοίοι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.


Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11445
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 28 Αύγ 2023, 22:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Αύγ 2023, 22:12
Λεγεών έγραψε:
28 Αύγ 2023, 21:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Αύγ 2023, 21:44


Άσε τις ελιγμικές πουστίτσες. Αν έχεις όρχεις θα πεις. Κανονικούς και όχι κουδουνίστρες.

Περιμένω.
Υποθέσεις έκανα (όπως κάνεις και εσύ για όλους όσους βλέπεις ανταγωνιστικά εδώ μέσα), και από την αντίδραση σου φαίνεται πως χτύπησα διάνα.
Εγώ δεν έκανα ποτέ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ για το σπίτι, τη δουλειά και το παιδί κανενός, βλαξ.

Πάντα με γενικεύσεις μιλούσα.

Και ξέρω προσωπικές λεπτομέρειες για πχορουμίτες, που θα μπορούσαν να τους ξευτελίσουν ΤΕΛΕΙΩΣ αλλά όπως έχω αναφέρει κι άλλη φορά γεννήθηκα σε σπίτι και όχι σε στάνη και δεν προτίθεμαι να παίξω όπως παίζουν. Έχω ήδη κάνει διατριβή από τέτοιες χυμαδούρες στο μαύρο.

Οπότε, προτείνω στις ξανθόψειρες λεγεώνες, να κόψουν τις παπαριές γιατί κανονικά παπάρια δεν έχουν. Και κυρίως τις συστάσεις. :)

Αυτά.

Γελοίοι.
Ζήτησες μια απάντηση και σου την έδωσα, κάνοντας και ένα βήμα πίσω. Με λύπη διαπιστώνω πως την εξέλαβες ως αδυναμία εκ μέρους μου, και ευκαιρία να κάνεις ένα βήμα μπροστά και να πεις ξανά τα δικά σου, ανάκατα με προσωπικές προσβολές.

Το λήγω εδώ επειδή σε βαριέμαι και έχω πολύ καλύτερα πράγματα να κάνω. Σου εύχομαι να βρεις την ηρεμία που ψάχνεις στη ζωή σου.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Αύγ 2023, 22:35

Λεγεών έγραψε:
28 Αύγ 2023, 22:29
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Αύγ 2023, 22:12
Λεγεών έγραψε:
28 Αύγ 2023, 21:53


Υποθέσεις έκανα (όπως κάνεις και εσύ για όλους όσους βλέπεις ανταγωνιστικά εδώ μέσα), και από την αντίδραση σου φαίνεται πως χτύπησα διάνα.
Εγώ δεν έκανα ποτέ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ για το σπίτι, τη δουλειά και το παιδί κανενός, βλαξ.

Πάντα με γενικεύσεις μιλούσα.

Και ξέρω προσωπικές λεπτομέρειες για πχορουμίτες, που θα μπορούσαν να τους ξευτελίσουν ΤΕΛΕΙΩΣ αλλά όπως έχω αναφέρει κι άλλη φορά γεννήθηκα σε σπίτι και όχι σε στάνη και δεν προτίθεμαι να παίξω όπως παίζουν. Έχω ήδη κάνει διατριβή από τέτοιες χυμαδούρες στο μαύρο.

Οπότε, προτείνω στις ξανθόψειρες λεγεώνες, να κόψουν τις παπαριές γιατί κανονικά παπάρια δεν έχουν. Και κυρίως τις συστάσεις. :)

Αυτά.

Γελοίοι.
Ζήτησες μια απάντηση και σου την έδωσα, κάνοντας και ένα βήμα πίσω. Με λύπη διαπιστώνω πως την εξέλαβες ως αδυναμία εκ μέρους μου, και ευκαιρία να κάνεις ένα βήμα μπροστά και να πεις ξανά τα δικά σου, ανάκατα με προσωπικές προσβολές.

Το λήγω εδώ επειδή σε βαριέμαι και έχω πολύ καλύτερα πράγματα να κάνω. Σου εύχομαι να βρεις την ηρεμία που ψάχνεις στη ζωή σου.
Κάνε μας τη χάρη ρε ανώνυμη πορδίτσα, που το παίζεις και ιππότης.

Από ποιο ορατό σημείο έκανες βήμα πίσω ρε πουθενά; :lol:



Και προσοχή στα πλήκτρα του πιάνου.

Γελοίοι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 28 Αύγ 2023, 22:55

fonfon έγραψε:
28 Αύγ 2023, 22:20
και γω αυτο μπηκα να ποσταρω
να σκασει λιγο το χειλακι τοτυ ναδρος
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Αύγ 2023, 23:02

Beria έγραψε:
28 Αύγ 2023, 19:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Αύγ 2023, 19:09
Beria έγραψε:
28 Αύγ 2023, 19:05



Έγραψα ότι για μένα γελοιογράφος/πολιτικός σχολιαστής μπορεί να είναι μόνο όποιος στέκεται απέναντι σε κάθε κυβέρνηση/εξουσία (σε κάθε)

Έγραψα ότι όποιος δηλώνει γελοιογράφος/πολιτικός σχολιαστής και λειτουργεί ως ξεσκονόπανο της εξουσίας είναι καραγκιόζης (αυτό έγραψα και μπορώ να το αναδιατυπώσω αν ενοχλεί την αισθητική σας, λέγοντας ότι είναι τζουτζές)

Έγραψα ότι στο δικό μου αξιακό σύστημα όποιος λειτουργεί ως γλείφτης της εξουσίας (της κάθε) με κάνει και ντρέπομαι για λογαριασμό του. Τώρα που το ξανασκέφτομαι ντρέπομαι και για λογαριασμό όσων κρυφο(ή και φανερό)γελούν με τα αστεία του

Έγραψα ότι εκτιμώ όσους δεν φοβήθηκαν να τα βάλουν με τις ισχυρές εξουσίες που δημιουργούν κίνδυνο και για την ελευθερία του καλλιτέχνη (περίπτωση Χριστοδούλου στη Βραδυνή της χούντας και Καλαϊτζή απέναντι στον αυριανισμό)

Τόσα έγραψα με ονόματα και πολύ συγκεκριμένα, αλλά ότν δεν διαβάζουμε τις απαντήσεις του συνομιλητή μας απαντάμε ότι γράφει γενικολογίες
Αντιθέτως δεν είδα μια συγκεκριμένη απάντηση σε όσα έγραψα.


Έγραψες ένα κατεβατό τύπου "εγώ και οι ιδέες μου" Beria.

Τίποτα παραπάνω.
Οκ, συνεχίστε αναμετάξυ σας
βαρέθηκα
Οκ, δικαίωμά σου φυσικά, αλλά αν σ' ενδιαφέρει η γνώμη μου, νομίζω πως είσαι φάουλ εδώ.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 28 Αύγ 2023, 23:11

Isildur έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:02
Beria έγραψε:
28 Αύγ 2023, 19:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Αύγ 2023, 19:09


Έγραψες ένα κατεβατό τύπου "εγώ και οι ιδέες μου" Beria.

Τίποτα παραπάνω.
Οκ, συνεχίστε αναμετάξυ σας
βαρέθηκα
Οκ, δικαίωμά σου φυσικά, αλλά αν σ' ενδιαφέρει η γνώμη μου, νομίζω πως είσαι φάουλ εδώ.
Είμαι φάουλ, αλλά κανείς δεν απαντήσει, δεν έχει πει μια κουβέντα για όσα έγραψα παραπάνω
Μια κουβεντα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42959
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 28 Αύγ 2023, 23:12

fonfon έγραψε:
28 Αύγ 2023, 22:20
Επιτέλους :003:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Αύγ 2023, 23:19

Beria έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:11
Isildur έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:02
Beria έγραψε:
28 Αύγ 2023, 19:12


Οκ, συνεχίστε αναμετάξυ σας
βαρέθηκα
Οκ, δικαίωμά σου φυσικά, αλλά αν σ' ενδιαφέρει η γνώμη μου, νομίζω πως είσαι φάουλ εδώ.
Είμαι φάουλ, αλλά κανείς δεν απαντήσει, δεν έχει πει μια κουβέντα για όσα έγραψα παραπάνω
Μια κουβεντα
Μα, δεν λέω ότι είσαι φάουλ για τις θέσεις σου σε ό,τι αφορά τους γελοιογράφους, αυτό είναι άλλο θέμα και το συζητάμε όποτε θες. Για την στάση σου εδώ λέω και κυρίως πάνω στο δικό μας διάλογο, το τι λέτε με την Γαλή είναι άλλη ιστορία.

Τέλος πάντων, αν όντως θες να σου εξηγήσω τι εννοώ και/ή να σχολιάσω τα γραπτά σου, πολύ ευχαρίστως. Αύριο όμως, από το πισί. Το τάμπλετ μ' έχει γαμήσει στα μπρος-πίσω και στις διορθώσεις, ακόμα και μόνο για να βγει ένα κείμενο που να βγάζει νόημα και να μην μοιάζει με ποστ του Alexanime. :lol:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 28 Αύγ 2023, 23:24

Isildur έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:19
Beria έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:11
Isildur έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:02

Οκ, δικαίωμά σου φυσικά, αλλά αν σ' ενδιαφέρει η γνώμη μου, νομίζω πως είσαι φάουλ εδώ.
Είμαι φάουλ, αλλά κανείς δεν απαντήσει, δεν έχει πει μια κουβέντα για όσα έγραψα παραπάνω
Μια κουβεντα
Μα, δεν λέω ότι είσαι φάουλ για τις θέσεις σου σε ό,τι αφορά τους γελοιογράφους, αυτό είναι άλλο θέμα και το συζητάμε όποτε θες. Για την στάση σου εδώ λέω και κυρίως πάνω στο δικό μας διάλογο, το τι λέτε με την Γαλή είναι άλλη ιστορία.

Τέλος πάντων, αν όντως θες να σου εξηγήσω τι εννοώ και/ή να σχολιάσω τα γραπτά σου, πολύ ευχαρίστως. Αύριο όμως, από το πισί. Το τάμπλετ μ' έχει γαμήσει στα μπρος-πίσω και στις διορθώσεις, ακόμα και μόνο για να βγει ένα κείμενο που να βγάζει νόημα και να μην μοιάζει με ποστ του Alexanime. :lol:
Ποια είναι η στάση μου εδώ, Ισιλδουρε;
Που μπαίνω στον κόπο να γράψω πέντε πράγματα σε αυτό που ξεκίνησε ως κουβέντα για τον Παπανικο και αντί να απαντηθούν αυτά (ή να καταρριφθούν ως ανακριβή) αντιμετώπισα διάλογο Μόντι Πάιθον

gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Αύγ 2023, 23:29

Beria έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:24
Isildur έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:19
Beria έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:11


Είμαι φάουλ, αλλά κανείς δεν απαντήσει, δεν έχει πει μια κουβέντα για όσα έγραψα παραπάνω
Μια κουβεντα
Μα, δεν λέω ότι είσαι φάουλ για τις θέσεις σου σε ό,τι αφορά τους γελοιογράφους, αυτό είναι άλλο θέμα και το συζητάμε όποτε θες. Για την στάση σου εδώ λέω και κυρίως πάνω στο δικό μας διάλογο, το τι λέτε με την Γαλή είναι άλλη ιστορία.

Τέλος πάντων, αν όντως θες να σου εξηγήσω τι εννοώ και/ή να σχολιάσω τα γραπτά σου, πολύ ευχαρίστως. Αύριο όμως, από το πισί. Το τάμπλετ μ' έχει γαμήσει στα μπρος-πίσω και στις διορθώσεις, ακόμα και μόνο για να βγει ένα κείμενο που να βγάζει νόημα και να μην μοιάζει με ποστ του Alexanime. :lol:
Ποια είναι η στάση μου εδώ, Ισιλδουρε;
Που μπαίνω στον κόπο να γράψω πέντε πράγματα σε αυτό που ξεκίνησε ως κουβέντα για τον Παπανικο και αντί να απαντηθούν αυτά (ή να καταρριφθούν ως ανακριβή) αντιμετώπισα διάλογο Μόντι Πάιθον

Είπαμε, αύριο από κανονικό πληκτρολόγιο (όπως καταλαβαίνεις, έρχεται σεντόνι)... :lol:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Αύγ 2023, 23:31

Αυτό πάντως που κατάλαβα εγώ ήταν κάτι τέτοιο:

-Καλησπέρα Beria.
-Κουκιά σπέρνω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 29 Αύγ 2023, 00:35

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Αύγ 2023, 21:55
:popc:
:g030:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11919
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 29 Αύγ 2023, 07:59


Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Νεοσατανιστικές ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 29 Αύγ 2023, 13:41

Beria έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:24
Isildur έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:19
Beria έγραψε:
28 Αύγ 2023, 23:11


Είμαι φάουλ, αλλά κανείς δεν απαντήσει, δεν έχει πει μια κουβέντα για όσα έγραψα παραπάνω
Μια κουβεντα
Μα, δεν λέω ότι είσαι φάουλ για τις θέσεις σου σε ό,τι αφορά τους γελοιογράφους, αυτό είναι άλλο θέμα και το συζητάμε όποτε θες. Για την στάση σου εδώ λέω και κυρίως πάνω στο δικό μας διάλογο, το τι λέτε με την Γαλή είναι άλλη ιστορία.

Τέλος πάντων, αν όντως θες να σου εξηγήσω τι εννοώ και/ή να σχολιάσω τα γραπτά σου, πολύ ευχαρίστως. Αύριο όμως, από το πισί. Το τάμπλετ μ' έχει γαμήσει στα μπρος-πίσω και στις διορθώσεις, ακόμα και μόνο για να βγει ένα κείμενο που να βγάζει νόημα και να μην μοιάζει με ποστ του Alexanime. :lol:
Ποια είναι η στάση μου εδώ, Ισιλδουρε;
Που μπαίνω στον κόπο να γράψω πέντε πράγματα σε αυτό που ξεκίνησε ως κουβέντα για τον Παπανικο και αντί να απαντηθούν αυτά (ή να καταρριφθούν ως ανακριβή) αντιμετώπισα διάλογο Μόντι Πάιθον

Όχι βρε πουλάκι μου, καμμιά σχέση με τις απόψεις σου σε ό,τι αφορά τον ορισμό του γελοιογράφου και όλα αυτά που είπες. Έτσι το βλέπεις εσύ και με γεια σου με χαρά σου, δεν θα φέρω αντίρρηση πάνω σ' αυτό, κυρίως επειδή σε μεγάλο βαθμό συμφωνώ μαζί σου. Ο καλλιτέχνης που καταπιάνεται (σχεδόν) αποκλειστικά με πολιτική γελοιογραφία, σαφώς και θα πρέπει να ασχοληθεί κυρίως με την εξουσία, δεκτόν αυτό. Όχι αποκλειστικά, εφόσον υπάρχουν θέματα που χρήζουν σχολιασμού και στα υπόλοιπα κόμματα κατά καιρούς, αλλά είναι απολύτως λογικό να καυτηριάζει κυρίως το κυβερνόν κόμμα και τις ενέργειές του. Μέχρι εδώ καλά και συμφωνώ. Ο Παπανίκος όμως, είναι αυτό που λέμε "στρατευμένος" και δεν το κρύβει καν. Ασχολήθηκε πάαααρα πολύ με τον ΣΥΡΙΖΑ (σχεδόν αποκλειστικά, για μεγάλο διάστημα) και ακόμα και εκτός περιόδου εκλογών περισσότερο τον ΣΥΡΙΖΑ σατίριζε παρά κάποιο άλλο κόμμα, αν όχι τη ΝΔ που θα ήταν και λογικό επειδή κυβερνούσε.

Το να πεις λοιπόν, "δεν τον πάω επειδή είναι μονοκόματος και στρατευμένος", είναι λογικότατο και δεν έχω κάποια αντίρρηση πάνω σ' αυτό. Και ναι μεν έχει κάνει και κάποιες γελοιογραφίες που "χτυπάνε" την κυβέρνηση, αλλά αφ' ενός είναι σπανιότατες, αφ' ετέρου δε σε αρκετά light ύφος. Εσύ όμως, δεν είπες αυτό. Δεν τον κατηγόρησες, αρχικά πάντα, για την θεματολογία του, αλλά για την ποιότητα του χιούμορ του. Τον παρομοίασες με τον Σεφερλή με ό,τι κι αν σημαίνει αυτό (που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει και πώς έχει περάσει στον κόσμο -σόρυ κύριε Σεφερλή, αλλά έτσι είναι δυστυχώς) και όταν αντέδρασα σ' αυτό, λέγοντάς σου ότι δεν θεωρώ "σεφερλικό" το χιούμορ του, δίνοντάς σου μάλιστα ένα παράδειγμα από χώρο της γελοιογραφίας που όντως θεωρώ ότι είναι αυτού του επιπέδου, μου το γύρισες κι άρχισες να μου λες τι θεωρείς πως είναι σωστό να κάνει ένας γελοιογράφος και τι όχι, και έδωσες τον ορισμό του γελοιογράφου κατά Μπέρια κλπ κλπ.

Εκεί είναι και η αντίρρησή μου, και ο λόγος που σου είπα ότι είσαι φάουλ. Λες πως έχει παιδικό επίπεδο χιούμορ (και εμμέσως ότι πρέπει να ντρέπεται όποιος του αρέσει), σου λέω ότι διαφωνώ και για να αποδείξεις πως έχεις δίκιο δεν μου φέρνεις κάτι που να δείχνει το επίπεδο του χιούμορ του, αλλά τον ψέγεις επειδή δεν καυτηριάζει την εξουσία. Μήλα-πορτοκάλια φάση...

Να το πω κι αλλιώς. Έχω δει τον Λαζόπουλο κάποιες φορές live σε επιθεώρηση. Ήταν πάντα καυστικότατος και τα περισσότερα σκετσάκια του τα χαιρόσουν για το χιούμορ τους, για το πόσο καλά στοχευμένα ήταν κλπ κλπ. Πάντα τα έβαζε (σχεδόν) με όλους, αλλά κυρίως με την εκάστοτε κυβέρνηση. Πάντα! Πάντα; Εχμμμ... όχι ακριβώς. Υπήρξε και το μικρό γαλατικό χωριό της περιόδου 2015-2019, που για κάποιον παράξενο ( :lol: ) λόγο σταμάτησε να τα βάζει με την κυβέρνηση και ασχολούταν με όλους τους άλλους. Εκείνο το ΚΚΕ το είχε γαμήσει πατόκορφα. Αυτό τι σημαίνει, ότι πριν το '15 ήταν καλός, την τετραετία του ΣΥΡΙΖΑ έγινε "Σεφερλής" και μετά επανήλθε*; Να τον κατηγορήσεις για ένα σωρό πράγματα, όπως προπαγάνδα και μεροληψία, ναι. Όχι όμως ότι ξαφνικά άλλαξε επίπεδο, αυτό είναι άλλο πράγμα.

Αυτά, κουράστηκα... :lol:



* Ενημερωτικά και άσχετα από περιόδους, κυβερνήσεις κλπ, στο μόνο πράγμα που δεν τον πήγαινα με τίποτα ήταν στο Αλ Τσαντίρι Νιούζ. Η χειρότερη δουλειά του, κατά την γνώμη μου και αρκετά μελανό σημείο στην καριέρα του.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών