Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39730
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Νοέμ 2023, 14:25

Juno έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 23:12


Άσ΄τα αυτά! Το αιθερικό σώμα είναι γ@μ@το!
Οι μόνοι λόγοι για να το εγκαταλείψεις, είναι το σεξ και το καλό φαΐ! Όχι ξεχνάς τον δρόμο του γυρισμού, ξεχνάς και πώς σε λένε (για λίγο).


To πως εγινε το διηγειται και ο μυθος του Ναρκισσου.

Αυτος αιχμαλωτισθηκε απο την ομορφια της αντανακλασης του στο νερο και κολλησε μαζι της δια παντος.

(οπου αντανακλαση του η υλικη του μορφη και οπου νερο ο υλικος κοσμος)

Η νυμφη Ηχω που ηταν ερωτευμενη μαζι του του φωναζε ματαια να γυρισει στον πραγματικο του κοσμο αλλα αυτος ακουγε ολο και πιο αδυναμα τη φωνη της μεχρι που την εχασε.

.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 10 Νοέμ 2023, 16:28

Ασέβαστος έγραψε:
10 Νοέμ 2023, 09:15

για το κορμι σου που εδιωχνε το φοβο του θανατου λεει ο ποιητης.

αμα μπλιαχ το σεξ, δε θα υπηρχαμε.
Αυτό θα ήταν ευχής έργο. Θα ήμουν εκεί που υπήρχα πριν. Οι γονείς μου παντρεύτηκαν νεαροί με προξενιό, δεν θέλανε παιδιά δεν ήταν έτοιμοι, όπως φάνηκε αργότερα.
Πολλοί (από το είδος τους κατά την υποτιθεμένη επικοινωνία που είχα) ενσαρκώνονται και είναι γραφτό να ζήσουν ακραίες καταστάσεις (να δολοφονηθούν, βασανισθούν, να είναι θύματα πολέμου κλπ.) για να καταγραφούν αυτά και να υπάρξει η ανάλογη τιμωρία για τους εγκληματίες.
Ίσως κάποιο άλλο είδος μας νοιάζεται και θέλει να μας αναβαθμίσει. :lol:

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 10 Νοέμ 2023, 22:49

Antares έγραψε:
10 Νοέμ 2023, 16:28
Ασέβαστος έγραψε:
10 Νοέμ 2023, 09:15

για το κορμι σου που εδιωχνε το φοβο του θανατου λεει ο ποιητης.

αμα μπλιαχ το σεξ, δε θα υπηρχαμε.
Αυτό θα ήταν ευχής έργο. Θα ήμουν εκεί που υπήρχα πριν. Οι γονείς μου παντρεύτηκαν νεαροί με προξενιό, δεν θέλανε παιδιά δεν ήταν έτοιμοι, όπως φάνηκε αργότερα.
Πολλοί (από το είδος τους κατά την υποτιθεμένη επικοινωνία που είχα) ενσαρκώνονται και είναι γραφτό να ζήσουν ακραίες καταστάσεις (να δολοφονηθούν, βασανισθούν, να είναι θύματα πολέμου κλπ.) για να καταγραφούν αυτά και να υπάρξει η ανάλογη τιμωρία για τους εγκληματίες.
Ίσως κάποιο άλλο είδος μας νοιάζεται και θέλει να μας αναβαθμίσει. :lol:
Θα βασανιστώ εγώ, επειδή είναι θέλημα Θεού να καταγραφεί το έγκλημα!
Πας καλά;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 11 Νοέμ 2023, 11:08

Juno έγραψε:
10 Νοέμ 2023, 22:49
Θα βασανιστώ εγώ, επειδή είναι θέλημα Θεού να καταγραφεί το έγκλημα!
Πας καλά;
Δεν είπα αυτό. Μόνο αυτοί που ενσαρκώνονται από ανώτερο επίπεδο, υποτίθεται. Έχουν δικαίωμα να αμυνθούν αλλά έως εκεί. Δεν ενσαρκώνονται για αναψυχή.
Αυτό που λες δεν είναι θέλημα θεού έτσι και αλλιώς, είναι θέλημα ανθρώπων όταν γίνεται. Γιατί επιτρέπονται να γίνονται, εφόσον κάποια υποτιθέμενα ανώτερα είδη θα μπορούσαν να τα εξαλείψουν μια και έξω είναι ένα ερώτημα που έχω, χωρίς σαφή απάντηση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών