Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28238
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Νοέμ 2023, 18:45

Juno έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:47
Το τάμα πρέπει να γίνεται, ακόμα και αν δε εκπληρωθεί αυτό που ζητήσαμε.
Βρε ουστ!!!

Έτρεχε μία θεία μου στην Τήνο, μια φορά με πήρε μαζί της, ζήτησα και εγώ κάτι, δεν έγινε, τον πούλο.
Μου έλεγαν πως το τάμα πρέπει να γίνεται και τους έλεγα, αφού γίνει αυτό που ζήτησα.
Καλα ξηγηθηκες,και εγω οταν ημουν 14-15 πηγα στο προαυλιο μιας εκκλησιας και του λεω "τελευταια ευκαιρια να αποδειξεις την υπαρξη σου,η κανεις αυτο η γινομαι και επισημα αθεος".
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 07 Νοέμ 2023, 18:48

Καμια φορά δύο άτομα κάνουν τάμα για το αντίθετο. Δεν μπορεί να τους ικανοποιήσει και τους δύο ο Θεός. Κάνεις π.χ τάμα για αύξηση, κάνει το αφεντικό σου τάμα για μείωση μισθολογικού κόστους.
Σε αυτή την περίπτωση δεν το παίρνεις πίσω, αλλά αλλάζεις το τάμα με κάτι άλλο, μέχρι να γίνει.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 07 Νοέμ 2023, 18:54

Dwarven Blacksmith έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 18:48
Καμια φορά δύο άτομα κάνουν τάμα για το αντίθετο. Δεν μπορεί να τους ικανοποιήσει και τους δύο ο Θεός. Κάνεις π.χ τάμα για αύξηση, κάνει το αφεντικό σου τάμα για μείωση μισθολογικού κόστους.
Σε αυτή την περίπτωση δεν το παίρνεις πίσω, αλλά αλλάζεις το τάμα με κάτι άλλο, μέχρι να γίνει.
Ή δεν δίνεις αυτό που υποσχέθηκες να δώσεις, εάν πραγματοποιηθεί η επιθυμία σου. Ούτε οι τοκογλύφοι δεν κάνουν έτσι.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10008
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 07 Νοέμ 2023, 19:00

GoBack έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 18:45
Juno έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:47
Το τάμα πρέπει να γίνεται, ακόμα και αν δε εκπληρωθεί αυτό που ζητήσαμε.
Βρε ουστ!!!

Έτρεχε μία θεία μου στην Τήνο, μια φορά με πήρε μαζί της, ζήτησα και εγώ κάτι, δεν έγινε, τον πούλο.
Μου έλεγαν πως το τάμα πρέπει να γίνεται και τους έλεγα, αφού γίνει αυτό που ζήτησα.
Καλα ξηγηθηκες,και εγω οταν ημουν 14-15 πηγα στο προαυλιο μιας εκκλησιας και του λεω "τελευταια ευκαιρια να αποδειξεις την υπαρξη σου,η κανεις αυτο η γινομαι και επισημα αθεος".
Έτσι.
Τι να τον κάνουμε τέτοιο θεό, αν δεν ικανοποιεί τις απαιτήσεις μας;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 07 Νοέμ 2023, 19:04

vagabondo έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 19:00
GoBack έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 18:45
Juno έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:47
Το τάμα πρέπει να γίνεται, ακόμα και αν δε εκπληρωθεί αυτό που ζητήσαμε.
Βρε ουστ!!!

Έτρεχε μία θεία μου στην Τήνο, μια φορά με πήρε μαζί της, ζήτησα και εγώ κάτι, δεν έγινε, τον πούλο.
Μου έλεγαν πως το τάμα πρέπει να γίνεται και τους έλεγα, αφού γίνει αυτό που ζήτησα.
Καλα ξηγηθηκες,και εγω οταν ημουν 14-15 πηγα στο προαυλιο μιας εκκλησιας και του λεω "τελευταια ευκαιρια να αποδειξεις την υπαρξη σου,η κανεις αυτο η γινομαι και επισημα αθεος".
Έτσι.
Τι να τον κάνουμε τέτοιο θεό, αν δεν ικανοποιεί τις απαιτήσεις μας;
Δηλαδή να έκανα αυτό που υποσχέθηκα, χωρίς να έχω πάρει αυτό που ζήτησα; Οι τοκογλύφοι είναι πιο τίμιοι.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27037
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 07 Νοέμ 2023, 19:14

Juno έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 18:12
Νετο Γκουερινο έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:52
Juno έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:47
Το τάμα πρέπει να γίνεται, ακόμα και αν δε εκπληρωθεί αυτό που ζητήσαμε.
Βρε ουστ!!!

Έτρεχε μία θεία μου στην Τήνο, μια φορά με πήρε μαζί της, ζήτησα και εγώ κάτι, δεν έγινε, τον πούλο.
Μου έλεγαν πως το τάμα πρέπει να γίνεται και τους έλεγα, αφού γίνει αυτό που ζήτησα.
Τι ζήτησες;
Κάτι με τις Πανελλήνιες.
Τώρα πάει, δεν γίνεται.
Εντάξει συγχωρείσαι, αφού ήσουν μικρή, αφελής και άπειρη.
Όμως την σήμερον ημέραν είναι πάρα πολλοί μεγάλοι, πεπειραμένοι και μη αφελείς που πιστεύουν τέτοια παραμύθια. :102:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12813
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 07 Νοέμ 2023, 19:20

Nandros έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 15:13
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 15:11
Nandros έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 14:09
.
Γίνεται δυστύχημα, σκοτώνονται καμπόσοι και αυτός/οι λίγοι που γλυτώνουν το αποδίδουν σε θαύμα της παναγίας.
Δεν γαμιόσαστε ρε καραμαλάκες!
.
Xαλάρωσε ρε αυθεντικό δήγμα. :e045:
Ίσα μωρή ξυλόκοτα.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12813
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 07 Νοέμ 2023, 19:23

Αρίστος έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 16:00
giotis2005 έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 15:49
Εκτωρ έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 11:24

3. Αν ο Θεος εσωζε τους παντες απο δυστυχηματα και αρρωστιες η ζωη στη γη θα ηταν κολαση καθως θα ειχαμε προ πολλου ξεπερασει τα 100 δισεκατομμυρια πληθυσμου και θα ειχαμε καταναλωσει ολους τους πορους του πλανητη, ουτε το νερο δεν θα εφτανε.

.
Χειρότερη μαλακία δεν έχω ακούσει.
Άρα ο θεός δεν έσωσε τα παιδιά στα Τέμπη επειδή θα είμασταν πολλοί!


Αν εσωζε τα παιδια στα Τεμπη γιατι να μην εσωζε και τα παιδια που πεθαναν απο δυστυχηματα και αρρωστες σε ολο τον πλανητη;

Σε αυτη την περιπτωση ομως εγραψα τι θα γινοταν.

Η ανθρωποτητα θα εφτανε σε τετοιο υπερπληθυσμο που δεν θα υπηρχαν τροφιμα και νερο στον πλανητη, χωρια που στις πολεις τα τοξικα νεφη θα ηταν πολλαπλασια σε ρυπους.

Και το ιδιο ακριβως θα συνεβαινε αν ο Θεος δεν αφηνε τα ζωα να τρωγονται μεταξυ τους η δεν επετρεπε να πεθαινουν σε αρρωστιες. Τα κουνελια πιχι θα ειχαν επικαλυψει οχι μονο την επιφανεια του πλανητη αλλα θα ειχαν φτασει στη στρατοσφαιρα.

.
Έλεος κάπου

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10008
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 07 Νοέμ 2023, 19:31

Juno έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 19:04
vagabondo έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 19:00
GoBack έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 18:45


Καλα ξηγηθηκες,και εγω οταν ημουν 14-15 πηγα στο προαυλιο μιας εκκλησιας και του λεω "τελευταια ευκαιρια να αποδειξεις την υπαρξη σου,η κανεις αυτο η γινομαι και επισημα αθεος".
Έτσι.
Τι να τον κάνουμε τέτοιο θεό, αν δεν ικανοποιεί τις απαιτήσεις μας;
Δηλαδή να έκανα αυτό που υποσχέθηκα, χωρίς να έχω πάρει αυτό που ζήτησα; Οι τοκογλύφοι είναι πιο τίμιοι.
Προφανώς.
Δεν σου υποσχέθηκε τίποτα ο θεός, εσύ υποσχέθηκες.
Και γενικά, καλό είναι να τηρούμε τις υποσχέσεις μας.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28238
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Νοέμ 2023, 20:09

vagabondo έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 19:00
GoBack έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 18:45
Juno έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:47
Το τάμα πρέπει να γίνεται, ακόμα και αν δε εκπληρωθεί αυτό που ζητήσαμε.
Βρε ουστ!!!

Έτρεχε μία θεία μου στην Τήνο, μια φορά με πήρε μαζί της, ζήτησα και εγώ κάτι, δεν έγινε, τον πούλο.
Μου έλεγαν πως το τάμα πρέπει να γίνεται και τους έλεγα, αφού γίνει αυτό που ζήτησα.
Καλα ξηγηθηκες,και εγω οταν ημουν 14-15 πηγα στο προαυλιο μιας εκκλησιας και του λεω "τελευταια ευκαιρια να αποδειξεις την υπαρξη σου,η κανεις αυτο η γινομαι και επισημα αθεος".
Έτσι.
Τι να τον κάνουμε τέτοιο θεό, αν δεν ικανοποιεί τις απαιτήσεις μας;
Ε ας μου ελεγε οτι το αιτημα δεν γινεται δεκτο,δεν θα κρατουσα κακια :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 07 Νοέμ 2023, 20:26

Αρίστος έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:28
Ο Θεος εκανε κατι καλυτερο λενε οι θρησκειες απο το να φτιαξει ενα τελειο υλικο κοσμο.

Εκανε ενα τελειο πνευματικο κοσμο που δεν υπαρχει θανατος γιατι τα σωματα ειναι αιθερικα και εντροπια δεν υπαρχει γιατι η πηγη ενεργειας του ειναι ανεξαντλητη.

Συνεπως σε αφηνει να επιλεξεις που θες να ζησεις.

.
Αυτό με την επιλογή δεν το 'πιασα ακριβώς.

Κατά τ' άλλα, αν υπάρχει αυτός ο τέλειος πνευματικός κόσμος, προς τι ο υλικός; Γιατί να τον δημιουργήσει καν, εννοώ. Qualification για τον πνευματικό είναι; Κι όσοι περάσανε, περάσανε; Τόσο πολύ "μας αγαπάει";
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 07 Νοέμ 2023, 21:24

Αρίστος έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:28
Ο Θεος εκανε κατι καλυτερο λενε οι θρησκειες απο το να φτιαξει ενα τελειο υλικο κοσμο.

Εκανε ενα τελειο πνευματικο κοσμο που δεν υπαρχει θανατος γιατι τα σωματα ειναι αιθερικα και εντροπια δεν υπαρχει γιατι η πηγη ενεργειας του ειναι ανεξαντλητη.

Συνεπως σε αφηνει να επιλεξεις που θες να ζησεις.

.

Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Νοέμ 2023, 21:40

vagabondo έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:29
Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 16:41
Αρίστος έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 15:30




1. Αν υπαρχει Θεος τις στελνει απλα για να μας εκπαιδευσει, κοινως για να μας σκληραγωγησει, κατι που επεδιωκουν και αρκετοι γονεις για τα παιδια τους (πιχι να παει γρηγορα στο στρατο για να ψηθει)...

2. Αυτο θα το ευχοταν και μια μανα που θα προτιμουσε να ζησει το παιδι της αντι γι' αυτην ακομη και αν ηταν αθεη. Συνεπως δεν ειναι συνηθισμενη εκφραση των θρησκων αλλα συνηθισμενο δειγμα της αγαπης των γονιων προς τα παιδια τους γενικως.

3. Αν ο Θεος εσωζε τους παντες απο δυστυχηματα και αρρωστιες η ζωη στη γη θα ηταν κολαση καθως θα ειχαμε προ πολλου ξεπερασει τα 100 δισεκατομμυρια πληθυσμου και θα ειχαμε καταναλωσει ολους τους πορους του πλανητη, ουτε το νερο δεν θα εφτανε.

.
Το 2. όσο και αν φαίνεται παράξενο, μπορεί να κρύβει και εγωισμό.
Ειναι τόσο μεγάλος ο πόνος που προτιμάς να πεθάνεις εσύ παρά να ζήσεις με την απώλεια.
Εγωιστής δηλαδή είναι αυτός που δεν θέλει να αντέξει τον τόσο μεγάλο πόνο.
Ενώ αυτός που θέλει να αντέξει τον τόσο μεγάλο πόνο, αρκεί να μην πεθάνει ο ίδιος, δεν είναι εγωιστής.
Εντάξει, ας το αποδώσω στο 2-4.
Λέω απλά ότι πίσω από μια θυσία, μπορεί να κρύβονται εγωιστικά κίνητρα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10008
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 07 Νοέμ 2023, 22:23

Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 21:40
vagabondo έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:29
Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 16:41


Το 2. όσο και αν φαίνεται παράξενο, μπορεί να κρύβει και εγωισμό.
Ειναι τόσο μεγάλος ο πόνος που προτιμάς να πεθάνεις εσύ παρά να ζήσεις με την απώλεια.
Εγωιστής δηλαδή είναι αυτός που δεν θέλει να αντέξει τον τόσο μεγάλο πόνο.
Ενώ αυτός που θέλει να αντέξει τον τόσο μεγάλο πόνο, αρκεί να μην πεθάνει ο ίδιος, δεν είναι εγωιστής.
Εντάξει, ας το αποδώσω στο 2-4.
Λέω απλά ότι πίσω από μια θυσία, μπορεί να κρύβονται εγωιστικά κίνητρα.
Δεν γίνεται αυτό, αντιβαίνει στην έννοια του εγωισμού.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Συνηθισμένες φράσεις των θρήσκων, οι οποίες δε βγάζουν κανένα νόημα αν είναι αληθινά αυτά που λένε ότι πιστεύουν.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Νοέμ 2023, 23:40

vagabondo έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 22:23
Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 21:40
vagabondo έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 17:29


Εγωιστής δηλαδή είναι αυτός που δεν θέλει να αντέξει τον τόσο μεγάλο πόνο.
Ενώ αυτός που θέλει να αντέξει τον τόσο μεγάλο πόνο, αρκεί να μην πεθάνει ο ίδιος, δεν είναι εγωιστής.
Εντάξει, ας το αποδώσω στο 2-4.
Λέω απλά ότι πίσω από μια θυσία, μπορεί να κρύβονται εγωιστικά κίνητρα.
Δεν γίνεται αυτό, αντιβαίνει στην έννοια του εγωισμού.
Για τα δικά σου νοητικά όρια, μπορεί.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών