Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8571
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 18 Φεβ 2024, 16:26

δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 18 Φεβ 2024, 16:40

Πολύ καλή σωστή εκ μέρους του κράτους. Είναι πραγματικά απαράδεκτο να ζουν παιδιά υπό τέτοιες συνθήκες καλτ, να στερούνται του βασικού δικαιώματός τους στην εκπαίδευση και να εθίζονται στην αντικοινωνική συμπεριφορά. Σίγουρα τώρα θα συνεχίσουν στην ίδια κατεύθυνση και με τους 120.000 ρομά που έχουμε στη χώρα, που κάνουν όλα τα παραπάνω και επιπλέον εκμεταλλεύονται τα παιδιά τους βάζοντάς τα να δουλεύουν από τα 6 και εξωθώντας τα σε αξιόποινες πράξεις. Τι, όχι; :roll:
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 18 Φεβ 2024, 16:56

Να ρωτήσω; Εδώ μου λένε ότι το βρέφος είναι της 19χρονης κόρης, όχι της μητέρας! Τι γίνεται; Πείτε μου μία καλή είδηση πριν αρχίσω να ξερνάω!
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18373
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 18 Φεβ 2024, 17:03

οι παλαιοχριστιανοι(πρωτοχριστιανοι εννοουν) δεν ζουσαν σε κατακομβες!

Fairfax
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 04:59

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fairfax » 18 Φεβ 2024, 17:07

Juno έγραψε:
18 Φεβ 2024, 16:56
Να ρωτήσω; Εδώ μου λένε ότι το βρέφος είναι της 19χρονης κόρης, όχι της μητέρας! Τι γίνεται; Πείτε μου μία καλή είδηση πριν αρχίσω να ξερνάω!
Το παιδί το έκανε με τον πατέρα της; Αν είναι έτσι ο τρελός θέλει ισόβια.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 18 Φεβ 2024, 17:13

Scouser έγραψε:
18 Φεβ 2024, 16:40
Πολύ καλή σωστή εκ μέρους του κράτους. Είναι πραγματικά απαράδεκτο να ζουν παιδιά υπό τέτοιες συνθήκες καλτ, να στερούνται του βασικού δικαιώματός τους στην εκπαίδευση και να εθίζονται στην αντικοινωνική συμπεριφορά. Σίγουρα τώρα θα συνεχίσουν στην ίδια κατεύθυνση και με τους 120.000 ρομά που έχουμε στη χώρα, που κάνουν όλα τα παραπάνω και επιπλέον εκμεταλλεύονται τα παιδιά τους βάζοντάς τα να δουλεύουν από τα 6 και εξωθώντας τα σε αξιόποινες πράξεις. Τι, όχι; :roll:
+1
+1
+1
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 18 Φεβ 2024, 17:16

Fairfax έγραψε:
18 Φεβ 2024, 17:07
Juno έγραψε:
18 Φεβ 2024, 16:56
Να ρωτήσω; Εδώ μου λένε ότι το βρέφος είναι της 19χρονης κόρης, όχι της μητέρας! Τι γίνεται; Πείτε μου μία καλή είδηση πριν αρχίσω να ξερνάω!
Το παιδί το έκανε με τον πατέρα της; Αν είναι έτσι ο τρελός θέλει ισόβια.
Δεν ξέρω. Αλλά αυστηροί χριστιανοί, δεν την άφηναν να γυρίζει, σωστά;
Πάντως παραμένω στην ερώτηση, ισχύει αυτή η είδηση ή είναι μούφα; Ελπίζω στο δεύτερο.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9234
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 18 Φεβ 2024, 17:19

Juno έγραψε:
18 Φεβ 2024, 17:16
Fairfax έγραψε:
18 Φεβ 2024, 17:07
Juno έγραψε:
18 Φεβ 2024, 16:56
Να ρωτήσω; Εδώ μου λένε ότι το βρέφος είναι της 19χρονης κόρης, όχι της μητέρας! Τι γίνεται; Πείτε μου μία καλή είδηση πριν αρχίσω να ξερνάω!
Το παιδί το έκανε με τον πατέρα της; Αν είναι έτσι ο τρελός θέλει ισόβια.
Δεν ξέρω. Αλλά αυστηροί χριστιανοί, δεν την άφηναν να γυρίζει, σωστά;
Πάντως παραμένω στην ερώτηση, ισχύει αυτή η είδηση ή είναι μούφα; Ελπίζω στο δεύτερο.
Το παιδί είναι της 22χρονης. Οι ΓκρεκΑμίς είπαν ότι το έκανε με συντοπίτη. Οι Αμίς κάνουν ακόμα και σήμερα αιμομιξία, οπότε δεν θα ήταν παράξενο να αποδειχθεί αυτό που φοβάσαι. Δεν ξέρω αν είναι παράνομο βέβαια, μιας και η κόρη ήταν σίγουρα ενήλικη όταν έμεινε έγκυος.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 18 Φεβ 2024, 17:19

Εντωμεταξύ, είναι συγγενής του Πίπη του Δαπέργολα;
Τέτοια ομοιότης!!!

Εικόνα
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9234
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 18 Φεβ 2024, 17:20

Παρεπιπτόντως τόσο η μάνα, όσο και η κόρη είναι πολύ όμορφες.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 18 Φεβ 2024, 19:02

Bazoomba έγραψε:
18 Φεβ 2024, 17:19
Juno έγραψε:
18 Φεβ 2024, 17:16
Fairfax έγραψε:
18 Φεβ 2024, 17:07


Το παιδί το έκανε με τον πατέρα της; Αν είναι έτσι ο τρελός θέλει ισόβια.
Δεν ξέρω. Αλλά αυστηροί χριστιανοί, δεν την άφηναν να γυρίζει, σωστά;
Πάντως παραμένω στην ερώτηση, ισχύει αυτή η είδηση ή είναι μούφα; Ελπίζω στο δεύτερο.
Το παιδί είναι της 22χρονης. Οι ΓκρεκΑμίς είπαν ότι το έκανε με συντοπίτη. Οι Αμίς κάνουν ακόμα και σήμερα αιμομιξία, οπότε δεν θα ήταν παράξενο να αποδειχθεί αυτό που φοβάσαι. Δεν ξέρω αν είναι παράνομο βέβαια, μιας και η κόρη ήταν σίγουρα ενήλικη όταν έμεινε έγκυος.
Από την άλλη είναι λίγο ανήθικο να υπαινισσόμαστε πράγματα για τα οποία δεν έχουμε καμία ένδειξη ή απόδειξη απλά για να γίνει η υπόθεση πιο πιπεράτη.

Λένε καμία φορά ότι από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια. Και η αλήθεια είναι ότι ο λόγος του τύπου είναι πιο συγκροτημένος από όλων των δημοσιογράφων της χώρας.

Σου λέει ότι τα παιδιά του δέχθηκαν μπούλινγκ στο σχολείο από συμμαθητές και δασκάλους, ότι η δημόσια εκπαίδευση απαιτεί παραπάνω από ένα τετράδιο του πενηντάλεπτου.

Αυτά όμως δεν είναι πιπεράτα. Είναι πιπεράτο να λένε ότι διαφωνεί με το εκπαιδευτικό σύστημα. Όχι να λέμε σε τί ακριβώς διαφωνεί.

Και όλα αυτά ξεκίνησαν από την αλητεία κάτι κυνηγών, που όλοι ξέρουμε τί κουμάσια είναι και ότι δεν σέβονται την ιδιοκτησία του άλλου και την ησυχία του επειδή τους έβαλε φωτιά στο όχημα.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 18 Φεβ 2024, 19:17

Στην Ελλάδα δεν υπάρχει και η δυνατότητα του homeschooling, οπότε τα παιδιά είναι καταδικασμένα. Πάντως αφού έκατσε να τον συλλάβουν γλιτώσαμε το σενάριο ελ Ruby Ridge
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10188
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 18 Φεβ 2024, 19:27

Null έγραψε:
18 Φεβ 2024, 19:17
Στην Ελλάδα δεν υπάρχει και η δυνατότητα του homeschooling, οπότε τα παιδιά είναι καταδικασμένα. Πάντως αφού έκατσε να τον συλλάβουν γλιτώσαμε το σενάριο ελ Ruby Ridge
Θεωρούμε την κοινωνικοποιηση των παιδιών καταδίκη? :o
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9234
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 18 Φεβ 2024, 19:51

Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Φεβ 2024, 19:02
Bazoomba έγραψε:
18 Φεβ 2024, 17:19
Juno έγραψε:
18 Φεβ 2024, 17:16


Δεν ξέρω. Αλλά αυστηροί χριστιανοί, δεν την άφηναν να γυρίζει, σωστά;
Πάντως παραμένω στην ερώτηση, ισχύει αυτή η είδηση ή είναι μούφα; Ελπίζω στο δεύτερο.
Το παιδί είναι της 22χρονης. Οι ΓκρεκΑμίς είπαν ότι το έκανε με συντοπίτη. Οι Αμίς κάνουν ακόμα και σήμερα αιμομιξία, οπότε δεν θα ήταν παράξενο να αποδειχθεί αυτό που φοβάσαι. Δεν ξέρω αν είναι παράνομο βέβαια, μιας και η κόρη ήταν σίγουρα ενήλικη όταν έμεινε έγκυος.
Από την άλλη είναι λίγο ανήθικο να υπαινισσόμαστε πράγματα για τα οποία δεν έχουμε καμία ένδειξη ή απόδειξη απλά για να γίνει η υπόθεση πιο πιπεράτη.

Λένε καμία φορά ότι από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια. Και η αλήθεια είναι ότι ο λόγος του τύπου είναι πιο συγκροτημένος από όλων των δημοσιογράφων της χώρας.

Σου λέει ότι τα παιδιά του δέχθηκαν μπούλινγκ στο σχολείο από συμμαθητές και δασκάλους, ότι η δημόσια εκπαίδευση απαιτεί παραπάνω από ένα τετράδιο του πενηντάλεπτου.

Αυτά όμως δεν είναι πιπεράτα. Είναι πιπεράτο να λένε ότι διαφωνεί με το εκπαιδευτικό σύστημα. Όχι να λέμε σε τί ακριβώς διαφωνεί.

Και όλα αυτά ξεκίνησαν από την αλητεία κάτι κυνηγών, που όλοι ξέρουμε τί κουμάσια είναι και ότι δεν σέβονται την ιδιοκτησία του άλλου και την ησυχία του επειδή τους έβαλε φωτιά στο όχημα.
Ναι δεν εχεις αδικο. Στην συνεντευξη με τον Μανεση, μια χαρα τα ειπε. Αλλα αυτο ειναι ασχετο με το ζητημα της πατροτητας.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Συνελήφθη ο πατέρας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 18 Φεβ 2024, 19:52

Bazoomba έγραψε:
18 Φεβ 2024, 17:20
Παρεπιπτόντως τόσο η μάνα, όσο και η κόρη είναι πολύ όμορφες.
Νομίζω δεν την έδειξαν την κόρη.
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών