Ερώτηση προς άθεους

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Φεβ 2020, 15:05

hellegennes έγραψε:
27 Φεβ 2020, 14:34
Όλα έχουν λογότυπο και ετικέτα. Ακόμη και τα no name.
Αυτό σε πείραξε; :lol:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Φεβ 2020, 15:06

ksk έγραψε:
27 Φεβ 2020, 14:48
stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 10:21
ksk έγραψε:
26 Φεβ 2020, 22:58


Απλά ότι ειναι δημιούργημα του ανθρώπου :P
Αλλά υπάρχει... :g030:
Το ποιες ιδιότητες δίνει στο θεό ο ασέβαστος είναι άσχετο με το γεγονός ότι τον περιγράφει καταρχήν ως υπαρκτό. :wink

Απλά ήθελα να τονίσω ότι τα έξυπνα πουλιά πιάνονται από τη μύτη. :smt047
Δηλαδή εξισώνεις το φανταστικό με το πραγματικό...
Διαβαζεις Krishnamurti; :smt017
Όχι, εγώ. Κάπου μπερδεύτηκες.
Ο Ασέβαστος είπε ότι η Κοκκινοσκουφίτσα κι ο Θεός είναι υπαρκτά.
Κι επειδή για το Θεό το συζητάμε, τον ρώτησα αν κατατάσσει όντως την Κοκκινοσκουφίτσα στα υπαρκτά αυτού του κόσμου.

Και φυσικά σπεύσατε να σχολιάσετε όλοι οι υπόλοιποι εκτός του συγκεκριμένου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Φεβ 2020, 17:36

stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 14:24

Δηλαδή, στο μυαλό σου η Κοκκινοσκουφίτσα είναι υπαρκτό αντικείμενο; Την κατατάσσεις στα υπαρκτά αυτού του κόσμου; :smt047
το παιδι μου μεχρι να γινει 2 χρονω την θεωρουσε υπαρκτη. οποιος εχει αναλογη νοημοσυνη, θεωρει υπαρκτους τους θεους.

εγω θεωρω υπαρκτο το παραμυθι. το εγραψαν υπαρκτοι ανθρωποι, σε υπαρκτο χαρτι, και το πιστευουν υπαρκτα 2χρονα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 27 Φεβ 2020, 17:43

stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 10:22
Nandros έγραψε:
26 Φεβ 2020, 23:03
ksk έγραψε:
26 Φεβ 2020, 22:58
Απλά ότι ειναι δημιούργημα του ανθρώπου :P
Λες και δεν το κατάλαβε ο κουτοπόνηρος δημιουργιστής! :smt077:
Εσύ Νάνδρε έχεις μαλώσει με τη λογική.
Το γεγονός ότι ο ασέβαστος περιγράφει το θεό ως δημιούργημα δεν αναιρεί το γεγονός ότι τον αποδέχεται ως υπαρκτό. Το αντίθετο.
Γράφει "ο άνθρωπος υπάρχει πριν το Θεό". Άρα αποδέχεται ότι και ο άνθρωπος υπάρχει και ο Θεός.
Τώρα μπορούμε να συζητήσουμε αν ισχύει το "πριν". :smt047
Τα δικολαβικά τερτίπια όχι σε μένα χασοδίκη!
Τους θεούς τους δημιούργησαν άνθρωποι και είναι πλάσματα της φαντασίας τους (δλδ ανύπαρκτοι)! Τί δεν καταλαβαίνεις; :smt077:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 27 Φεβ 2020, 17:46

stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 14:11
Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2020, 10:34
stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 10:22

Εσύ Νάνδρε έχεις μαλώσει με τη λογική.
Το γεγονός ότι ο ασέβαστος περιγράφει το θεό ως δημιούργημα δεν αναιρεί το γεγονός ότι τον αποδέχεται ως υπαρκτό. Το αντίθετο.
Γράφει "ο άνθρωπος υπάρχει πριν το Θεό". Άρα αποδέχεται ότι και ο άνθρωπος υπάρχει και ο Θεός.
Τώρα μπορούμε να συζητήσουμε αν ισχύει το "πριν". :smt047
τωρα που συμφωνησαμε οτι "θεος" ειναι μια υπαρκτη απατεωνια των ιερεων που τον κατασκευασαν, μπορουμε να συζητησουμε για πουλια και μυτες.
Στο μόνο που συμφωνήσαμε είναι ότι ο θεός είναι υπαρκτός. Απλά για εσένα η ύπαρξή του έπεται του ανθρώπου και για εμένα προηγείται.
Το μόνο που συμφωνήσατε είναι ότι ΕΣΥ και μόνο Εσυ από τους συμμετέχοντες στην συζήτηση έχεις έναν φανταστικό φίλο που τον νομίζεις υπαρκτό ον! :g030:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Φεβ 2020, 18:04

Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2020, 17:36
stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 14:24

Δηλαδή, στο μυαλό σου η Κοκκινοσκουφίτσα είναι υπαρκτό αντικείμενο; Την κατατάσσεις στα υπαρκτά αυτού του κόσμου; :smt047
το παιδι μου μεχρι να γινει 2 χρονω την θεωρουσε υπαρκτη. οποιος εχει αναλογη νοημοσυνη, θεωρει υπαρκτους τους θεους.

εγω θεωρω υπαρκτο το παραμυθι. το εγραψαν υπαρκτοι ανθρωποι, σε υπαρκτο χαρτι, και το πιστευουν υπαρκτα 2χρονα.
Δεν σε ρώτησα για το παραμύθι Ασέβαστε. Δεν σε ρώτησα για τα χαρτιά ή τα βιβλία, τη μελάνι ή το δεματικό.
Μη μου την κοπανάς από τη συζήτηση όπως κάνουν συνήθως οι υπόλοιποι. :D

Σε ρώτησα για συγκεκριμένα πρόσωπα τα οποία μου περιέγραψες ως υπαρκτά. Τα πρόσωπα. Για τα πρόσωπα μιλάμε. Όχι για τα υλικά των βιβλίων.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Φεβ 2020, 18:06

Nandros έγραψε:
27 Φεβ 2020, 17:43
stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 10:22
Nandros έγραψε:
26 Φεβ 2020, 23:03
Λες και δεν το κατάλαβε ο κουτοπόνηρος δημιουργιστής! :smt077:
Εσύ Νάνδρε έχεις μαλώσει με τη λογική.
Το γεγονός ότι ο ασέβαστος περιγράφει το θεό ως δημιούργημα δεν αναιρεί το γεγονός ότι τον αποδέχεται ως υπαρκτό. Το αντίθετο.
Γράφει "ο άνθρωπος υπάρχει πριν το Θεό". Άρα αποδέχεται ότι και ο άνθρωπος υπάρχει και ο Θεός.
Τώρα μπορούμε να συζητήσουμε αν ισχύει το "πριν". :smt047
Τα δικολαβικά τερτίπια όχι σε μένα χασοδίκη!
Τους θεούς τους δημιούργησαν άνθρωποι και είναι πλάσματα της φαντασίας τους (δλδ ανύπαρκτοι)! Τί δεν καταλαβαίνεις; :smt077:
Ότι ο άλλος παραπάνω μου έγραψε ότι είναι υπαρκτοί. Για την άποψή του αυτή συζητάμε. Όχι για τις δικές σου αποψάρες.

Αν δεν μπορείς να συμμετέχεις στη συζήτηση Νάνδρε, μην το κάνεις. Να χαρείς τα νιάτα σου! :102:

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 27 Φεβ 2020, 18:07

stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 15:06
ksk έγραψε:
27 Φεβ 2020, 14:48
stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 10:21

Αλλά υπάρχει... :g030:
Το ποιες ιδιότητες δίνει στο θεό ο ασέβαστος είναι άσχετο με το γεγονός ότι τον περιγράφει καταρχήν ως υπαρκτό. :wink

Απλά ήθελα να τονίσω ότι τα έξυπνα πουλιά πιάνονται από τη μύτη. :smt047
Δηλαδή εξισώνεις το φανταστικό με το πραγματικό...
Διαβαζεις Krishnamurti; :smt017
Όχι, εγώ. Κάπου μπερδεύτηκες.
Ο Ασέβαστος είπε ότι η Κοκκινοσκουφίτσα κι ο Θεός είναι υπαρκτά.
Κι επειδή για το Θεό το συζητάμε, τον ρώτησα αν κατατάσσει όντως την Κοκκινοσκουφίτσα στα υπαρκτά αυτού του κόσμου.

Και φυσικά σπεύσατε να σχολιάσετε όλοι οι υπόλοιποι εκτός του συγκεκριμένου.
Ειναι πολύ καλή η τακτική σου , για την σωστή σειρά των πραγμάτων και εν προκειμένω των quote δεν έκανα καμία νύξη για τον κακό λυκο :lol:
Ο Ασεβαστος είπε αυτο που είπε και όλοι οι υπόλοιποι καταλάβαμε εκτός απο σενα...Διόρθωση : Κατάλαβες κι εσύ αλλα μας τρολλαρεις :smt023
Παρατηρητής...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Φεβ 2020, 18:08

Nandros έγραψε:
27 Φεβ 2020, 17:46
stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 14:11
Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2020, 10:34


τωρα που συμφωνησαμε οτι "θεος" ειναι μια υπαρκτη απατεωνια των ιερεων που τον κατασκευασαν, μπορουμε να συζητησουμε για πουλια και μυτες.
Στο μόνο που συμφωνήσαμε είναι ότι ο θεός είναι υπαρκτός. Απλά για εσένα η ύπαρξή του έπεται του ανθρώπου και για εμένα προηγείται.
Το μόνο που συμφωνήσατε είναι ότι ΕΣΥ και μόνο Εσυ από τους συμμετέχοντες στην συζήτηση έχεις έναν φανταστικό φίλο που τον νομίζεις υπαρκτό ον!
Με τον Ασέβαστο συμφωνήσαμε ότι ο Θεός είναι υπαρκτός. Το περιέγραψε επακριβώς γράφοντας "Ο άνθρωπος υπήρξε πριν το Θεό". Επομένως, για τον Ασέβαστο, το πρόβλημα είναι πρόβλημα χρονικής ύπαρξης.
Έχεις κενά στη συζήτηση και προκαλείς παράσιτα.

Τώρα συζητάμε τα χαρακτηριστικά της ύπαρξης των πραγμάτων ή αντικειμένων ή προσώπων στον κόσμο μας.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Φεβ 2020, 18:12

ksk έγραψε:
27 Φεβ 2020, 18:07
stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 15:06
ksk έγραψε:
27 Φεβ 2020, 14:48


Δηλαδή εξισώνεις το φανταστικό με το πραγματικό...
Διαβαζεις Krishnamurti; :smt017
Όχι, εγώ. Κάπου μπερδεύτηκες.
Ο Ασέβαστος είπε ότι η Κοκκινοσκουφίτσα κι ο Θεός είναι υπαρκτά.
Κι επειδή για το Θεό το συζητάμε, τον ρώτησα αν κατατάσσει όντως την Κοκκινοσκουφίτσα στα υπαρκτά αυτού του κόσμου.

Και φυσικά σπεύσατε να σχολιάσετε όλοι οι υπόλοιποι εκτός του συγκεκριμένου.
Ειναι πολύ καλή η τακτική σου , για την σωστή σειρά των πραγμάτων και εν προκειμένω των quote δεν έκανα καμία νύξη για τον κακό λυκο :lol:
Ο Ασεβαστος είπε αυτο που είπε και όλοι οι υπόλοιποι καταλάβαμε εκτός απο σενα...
Το τι καταλάβατε όλοι είναι άσχετο με το τί έγραψε ο Ασέβαστος σε εμένα.
Και μάλλον κάποιοι θέλετε να καταλάβετε άλλα από αυτά που γράφει ένας άνθρωπος. Διότι όταν κάποιος γράφει "το τάδε προηγείται χρονικά ως ύπαρξη από το δείνα" κι εσείς καταλαβαίνετε ότι το δείνα είναι ανύπαρκτο, τότε υπάρχει πρόβλημα κατανόησης.

Στο συγκεκριμένο, λοιπόν, ερώτημα που θέτω, θα απαντήσω στο εξής μόνο σε σχόλιο του Ασέβαστου, καθότι από εκείνον ζητώ διευκρινίσεις για τα δικά του σχόλια.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Φεβ 2020, 18:20

stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 18:12

Στο συγκεκριμένο, λοιπόν, ερώτημα που θέτω, θα απαντήσω στο εξής μόνο σε σχόλιο του Ασέβαστου, καθότι από εκείνον ζητώ διευκρινίσεις για τα δικά του σχόλια.
το τρολλαρισμα σου δε θα περασει.

"θεος" δεν ειναι μονο ο χριστιανικος. πολλοι πο τους θεους υπηρξαν και σε υλικη μορφη, σε αγαλματα τοτεμ κλπ. αυτο δε σημαινει οτι ηταν κατι παραπανω απο κομματια ξυλο, κι ας τα νομιζαν θεους.

η μη υλικη εννοια "θεος" υπηρξε, στα μυαλα ανθρωπων, ως προιον εξαπατησεις απο ιερεις.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Φεβ 2020, 18:31

Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2020, 18:20
stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 18:12

Στο συγκεκριμένο, λοιπόν, ερώτημα που θέτω, θα απαντήσω στο εξής μόνο σε σχόλιο του Ασέβαστου, καθότι από εκείνον ζητώ διευκρινίσεις για τα δικά του σχόλια.
το τρολλαρισμα σου δε θα περασει.

"θεος" δεν ειναι μονο ο χριστιανικος. πολλοι πο τους θεους υπηρξαν και σε υλικη μορφη, σε αγαλματα τοτεμ κλπ. αυτο δε σημαινει οτι ηταν κατι παραπανω απο κομματια ξυλο, κι ας τα νομιζαν θεους.

η μη υλικη εννοια "θεος" υπηρξε, στα μυαλα ανθρωπων, ως προιον εξαπατησεις απο ιερεις.
Νομίζεις ότι θα περάσει το δικό σου τρολάρισμα, Ασέβαστε;
Άλλο πράγμα το απεικόνισμα (ζωγραφιά, γλυπτό κλπ) κι άλλο το αντικείμενο της απεικόνισης.
Εδώ σε ρωτώ για το αντικείμενο της απεικόνισης (θεός) κι εσύ μου απαντάς για πέτρες και ξύλα στα οποία απεικονίστηκε.

Είναι να σε ρωτώ για το ζώο "ελάφι" και να μου απαντάς ότι δεν είναι βιολογικός οργανσιμός, αλλά δημιούργημα από πέτρα επειδή κάποιος το χάραξε σε πέτρα την παλαιολιθική εποχή.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Φεβ 2020, 18:33

stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 18:31

Νομίζεις ότι θα περάσει το δικό σου τρολάρισμα, Ασέβαστε;
Άλλο πράγμα το απεικόνισμα (ζωγραφιά, γλυπτό κλπ) κι άλλο το αντικείμενο της απεικόνισης.
Εδώ σε ρωτώ για το αντικείμενο της απεικόνισης (θεός) κι εσύ μου απαντάς για πέτρες και ξύλα στα οποία απεικονίστηκε.

Είναι να σε ρωτώ για το ζώο "ελάφι" και να μου απαντάς ότι είναι από πέτρα επειδή κάποιος το χάραξε σε πέτρα την παλαιολιθική εποχή.
μα ακριβως αυτο ηταν οι θεοι. απεικονιση του ανυπαρκτου. ειτε σε υλικο, ειτε στο νου.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Φεβ 2020, 18:38

Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2020, 18:33
stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 18:31

Νομίζεις ότι θα περάσει το δικό σου τρολάρισμα, Ασέβαστε;
Άλλο πράγμα το απεικόνισμα (ζωγραφιά, γλυπτό κλπ) κι άλλο το αντικείμενο της απεικόνισης.
Εδώ σε ρωτώ για το αντικείμενο της απεικόνισης (θεός) κι εσύ μου απαντάς για πέτρες και ξύλα στα οποία απεικονίστηκε.

Είναι να σε ρωτώ για το ζώο "ελάφι" και να μου απαντάς ότι είναι από πέτρα επειδή κάποιος το χάραξε σε πέτρα την παλαιολιθική εποχή.
μα ακριβως αυτο ηταν οι θεοι. απεικονιση του ανυπαρκτου. ειτε σε υλικο, ειτε στο νου.
"Απεικόνιση του ανύπαρκτου" είναι οι αθειστική θεωρία Ασέβαστε, η οποία θέτει το τίποτα ως αρχή των πάντων.
Κάπου μπερδεύεσαι...
Ο λάτρης του τίποτα, λοιπόν, υποστηρίζει ότι οι άλλοι που δεν πιστεύουν στο τίποτα πιστεύουν στο τίποτα ... :D

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ερώτηση προς άθεους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 27 Φεβ 2020, 18:49

stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 18:06
Nandros έγραψε:
27 Φεβ 2020, 17:43
stavmanr έγραψε:
27 Φεβ 2020, 10:22
Εσύ Νάνδρε έχεις μαλώσει με τη λογική.
Το γεγονός ότι ο ασέβαστος περιγράφει το θεό ως δημιούργημα δεν αναιρεί το γεγονός ότι τον αποδέχεται ως υπαρκτό. Το αντίθετο.
Γράφει "ο άνθρωπος υπάρχει πριν το Θεό". Άρα αποδέχεται ότι και ο άνθρωπος υπάρχει και ο Θεός.
Τώρα μπορούμε να συζητήσουμε αν ισχύει το "πριν". :smt047
Τα δικολαβικά τερτίπια όχι σε μένα χασοδίκη!
Τους θεούς τους δημιούργησαν άνθρωποι και είναι πλάσματα της φαντασίας τους (δλδ ανύπαρκτοι)! Τί δεν καταλαβαίνεις; :smt077:
Ότι ο άλλος παραπάνω μου έγραψε ότι είναι υπαρκτοί. Για την άποψή του αυτή συζητάμε. Όχι για τις δικές σου αποψάρες.

Αν δεν μπορείς να συμμετέχεις στη συζήτηση Νάνδρε, μην το κάνεις. Να χαρείς τα νιάτα σου! :102:
Δεν σου άρεσαν οι απαντήσεις όλων και ξινίστηκες; Πιες σόδα!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών