Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

jey_pap
Δημοσιεύσεις: 1625
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 22:15
Phorum.gr user: j_pap

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jey_pap » 23 Νοέμ 2018, 08:06

@ the rebel:
jey_pap έγραψε:
19 Νοέμ 2018, 14:32
Ιερά κείμενα γράφτηκαν σε πολλούς λαούς. Ασφαλώς δε μπορούν να τεθούν κάτω από διανοητική μελέτη, κι ο λόγος είναι απλός. Γράφτηκαν για το υποσυνείδητο-ασυνείδητο, κι όχι για το συνειδητό μας. Στόχο έχουν την ανάπτυξη άμυνας σε απειλές και δυνάμεις σκοτεινές και άγνωστες που εμφωλεύουν στα βάθη του υποσυνειδήτου-ασυνειδήτου. Στο αρχετυπικό υλικό που υφίσταται εντός μας, μέχρι η Επιστήμη να διαφωτίσει το χώρο αυτό, ο άνθρωπος έχει ανάγκη να πάρει κάποια θέση που να τον διασφαλίζει απέναντι στον άγνωστο αυτό κόσμο. Οι θρησκείες δίνουν καθεμιά υλικό για το λόγο αυτό. Όμως το αρχετυπικό υλικό μεταφράζεται διαφορετικά σε κάθε θρησκεία. Ποια είναι πιο αποτελεσματική λοιπόν (απέναντι στον σκοτεινό αυτό κόσμο); Θα φανεί από το αποτέλεσμα που έχουν οι λατρευτικές πρακτικές και η ατομική-ομαδική κατάλληλη συμμετοχή στην «κουλτούρα» που υπάρχει ( γι΄αυτό), σε συνάρτηση με τις υπαρξιακές αγωνίες και την τοποθέτηση έναντι των αρχετυπικών υλικών και δυνάμεων του εσωτέρου εαυτού (και του επιπέδου του ιδρυτού κάθε θρησκείας).
Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;
«...γιατί σκοπός μας δεν είναι να μάθουμε πολλά. Σκοπός μας είναι μέσα από την εξάσκησή μας να φέρουμε σε κατάσταση κβαντισμού τον ίδιο το νου μας...»

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 18 Δεκ 2018, 00:15

Alphabet έγραψε:
18 Νοέμ 2018, 01:13
O I έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 22:32
:popc:

O.I. :wave:
Γεια σου Ο.Ι.
Χαιρομαι ιδιαιτερα που σε βλεπω γιατι αναρωτιομουνα συχνα για σενα. Ολα καλα;
Δόξα τω Θεώ βρε Άλφα
Υποθέτω, για το αν ζω ακόμα...
Προφανώς, ναι
Αναρωτιέμαι τι να κάνει αυτός ο... παλιόγερας ο Δέλτα :wink
Ζάει το παλιο χούφταλο.. :D ή.. μας άφησε χρόνους και πήγε κοντά (ή μακριά) του Δημιουργού?
Αν ζάει και βλέπει, ας πει και αυτός ή όποιος θέλει.. :8) ενα :wave: έστω και με pm

jP. Άστο βρε φίλε με τις υπογραφές κα.. δεν O I @ Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Ο.Ι. :wave:
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 18 Δεκ 2018, 00:37

O I έγραψε:
18 Δεκ 2018, 00:15

Δόξα τω Θεώ βρε Άλφα
Υποθέτω, για το αν ζω ακόμα...
Προφανώς, ναι
Αναρωτιέμαι τι να κάνει αυτός ο... παλιόγερας ο Δέλτα :wink
Ζάει το παλιο χούφταλο.. :D ή.. μας άφησε χρόνους και πήγε κοντά (ή μακριά) του Δημιουργού?
Αν ζάει και βλέπει, ας πει και αυτός ή όποιος θέλει.. :8) ενα :wave: έστω και με pm

jP. Άστο βρε φίλε με τις υπογραφές κα.. δεν O I @ Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Ο.Ι. :wave:
Γεια σου βρε Ο.Ι. Χαιρομαι ιδιαιτερα που εισαι καλα, γιατι εισαι ενας απο του καλυτερους και πλεον καταρτισμενους χριστιανους. (Δεν εμαθες μονο συνταγες απο το Αγιο Ορος.. :003:)
Απο οτι καταλαβα, γιατι ειχα 2-3 χρονια να μπω, ο Δελτα εφαγε ενα τριμηνο ban στο παλιο πχορουμ χωρις λογο, τσαντιστηκε και δεν ξαναμπαινει τωρα.
Ευχομαι να εισαι παντα γερος, ευτυχης και καλες γιορτες. :wave:
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 18 Δεκ 2018, 00:48

Alphabet έγραψε:
18 Δεκ 2018, 00:37
O I έγραψε:
18 Δεκ 2018, 00:15

Δόξα τω Θεώ βρε Άλφα
Υποθέτω, για το αν ζω ακόμα...
Προφανώς, ναι
Αναρωτιέμαι τι να κάνει αυτός ο... παλιόγερας ο Δέλτα :wink
Ζάει το παλιο χούφταλο.. :D ή.. μας άφησε χρόνους και πήγε κοντά (ή μακριά) του Δημιουργού?
Αν ζάει και βλέπει, ας πει και αυτός ή όποιος θέλει.. :8) ενα :wave: έστω και με pm

jP. Άστο βρε φίλε με τις υπογραφές κα.. δεν O I @ Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Ο.Ι. :wave:
Γεια σου βρε Ο.Ι. Χαιρομαι ιδιαιτερα που εισαι καλα, γιατι εισαι ενας απο του καλυτερους και πλεον καταρτισμενους χριστιανους. (Δεν εμαθες μονο συνταγες απο το Αγιο Ορος.. :003:)
Απο οτι καταλαβα, γιατι ειχα 2-3 χρονια να μπω, ο Δελτα εφαγε ενα τριμηνο ban στο παλιο πχορουμ χωρις λογο, τσαντιστηκε και δεν ξαναμπαινει τωρα.
Ευχομαι να εισαι παντα γερος, ευτυχης και καλες γιορτες. :wave:
Κατάλαβα, βρε τον παλιόγερα που δεν ξέρει να πιάνει και.. πόσο μάλλον να μαγειρεύγει τα καλά ψάρια που αγοράζει.. :D

Καλά Χριστούγεννα σε όλους, πιστεύοντες και μη.
Ούτως η άλλως η ονομασία της εορτής επισημαίνει τι γιορτάζουμε..
Άλφα, είχαμε καλές μάχες τότε και όπως έλεγα πάντα, τις έχω όλες αποθηκευμένες κι ας έσβυσε το παλιό πχόρουμ..
Ήταν όλες άξιες μνήμης, όπως και με τον Δ , τον Αρίστο, τον ΤΗΕΟΝ (μετέπειτακατι παρόμοιο :8) ) και άλλα μέλη
Να είστε όλοι καλα!

Ο.Ι. :wave:
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 18 Δεκ 2018, 01:06

Alphabet έγραψε:
21 Νοέμ 2018, 22:59
Δεν ηθελα να σχολιασω τα ευαγγελια αλλα μια και τα επιασες εσυ γιατι ο Παυλος ειναι αγκαθι, για πες μου με την σειρα σου τι εννοει ο Ιησους οταν λεει:

Μαρ. 13,32 Περὶ δὲ τῆς ἡμέρας ἐκείνης ἢ τῆς ὥρας οὐδεὶς οἶδεν, οὐδὲ οἱ ἄγγελοι ἐν οὐρανῷ, οὐδὲ ὁ υἱός, εἰ μὴ ὁ πατήρ.
Ιω. 14,28 πορεύομαι πρὸς τὸν πατέρα· ὅτι ὁ πατήρ μου μείζων μού ἐστι·
Ιω. 20,17 ἀναβαίνω πρὸς τὸν πατέρα μου καὶ πατέρα ὑμῶν, καὶ Θεόν μου καὶ Θεὸν ὑμῶν.

Υπαρχει και μια αλλη αποδειξη μεσα απο τα ευαγγελια και το δογμα που αποδεικνυει οτι ο Ιησους δεν ειναι Θεος, αν δεν σου φτανουν αυτα.
Tα είχα υπ'όψη αυτά τα πολύ ενδιαφέροντα αποσπάσματα. Σύμφωνα με την δική μου ερμηνεία, ο Ιησούς λέει πως είναι Θεός, αλλά ο Πατέρας είναι ανώτερος. Το λέει σχεδόν καθαρά: πρώτα λέει πως την ημέρα και την ώρα δεν την ξέρει κανένας άνθρωπος, μετά βάζει τους αγγέλους, μετά τον εαυτό του και τέλος τον Πατέρα. Βεβαίως, δύσκολα αυτό συμβιβάζεται με τον Τριαδικό Θεό.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 18 Δεκ 2018, 01:33

Τι-να-πει-κανεις... :102:

Άντε γεια

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

TheoPhrm
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 25 Αύγ 2018, 09:56
Phorum.gr user: TheoPhrm

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TheoPhrm » 18 Δεκ 2018, 01:58

Χάρηκα κι εγώ για την επανεμφάνιση του Ο.Ι. και του Alphabet.
Αλλά γιατί όμως, βρε Ο.Ι. αποκαλείς τον Δέλτα παλιόγερο; Κατά τους υπολογισμούς μου, από σχετικά συμφραζόμενά του, πρέπει να είναι ένα χρόνο μικρότερος από ‘μένα.
Μετά την μάλλον βέβαιη εκδημία του Harry1938, επικρατέστερος πρωτόγερος φέρεται ο Σαλίβερος, κατά τα πρεσβεία της φορουμοσύνης βέβαια, της αρχής του τριπροσώπου μη δυναμένης να εφαρμοσθεί ελλείψει ηγεμόνος.
Το κακό με εμάς τους άθεους είναι ότι όταν πεθάνουμε δεν θα ξέρουμε που να πάμε.
Πάντως ο Alphabet, αμετανόητος ατονιστής, βλέπω ότι σου εύχεται πάντα γέρος.
Δεν είναι καλό σημάδι η αιφνίδια, πριν κάπου ενάμισι χρόνο, εξαφάνιση του φίλου μας Δέλτα Λοξ. Ποτέ δεν ανέφερε τρίμηνο ban. Εξ άλλου σε κάτι τέτοια ήταν ιδιαίτερα μαχητικός και δεν θα το άφηνε να πέσει κάτω. Ας είναι καλά ο άνθρωπος.

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 18 Δεκ 2018, 10:25

O I έγραψε:
18 Δεκ 2018, 00:48

Κατάλαβα, βρε τον παλιόγερα που δεν ξέρει να πιάνει και.. πόσο μάλλον να μαγειρεύγει τα καλά ψάρια που αγοράζει.. :D

Καλά Χριστούγεννα σε όλους, πιστεύοντες και μη.
Ούτως η άλλως η ονομασία της εορτής επισημαίνει τι γιορτάζουμε..
Άλφα, είχαμε καλές μάχες τότε και όπως έλεγα πάντα, τις έχω όλες αποθηκευμένες κι ας έσβυσε το παλιό πχόρουμ..
Ήταν όλες άξιες μνήμης, όπως και με τον Δ , τον Αρίστο, τον ΤΗΕΟΝ (μετέπειτακατι παρόμοιο :8) ) και άλλα μέλη
Να είστε όλοι καλα!

Ο.Ι. :wave:
Ωραιες εποχες...
Καλα Χριστουγεννα Ο.Ι, :wave:
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 18 Δεκ 2018, 10:28

Leporello έγραψε:
18 Δεκ 2018, 01:06

Tα είχα υπ'όψη αυτά τα πολύ ενδιαφέροντα αποσπάσματα. Σύμφωνα με την δική μου ερμηνεία, ο Ιησούς λέει πως είναι Θεός, αλλά ο Πατέρας είναι ανώτερος. Το λέει σχεδόν καθαρά: πρώτα λέει πως την ημέρα και την ώρα δεν την ξέρει κανένας άνθρωπος, μετά βάζει τους αγγέλους, μετά τον εαυτό του και τέλος τον Πατέρα.
Υπαρχει ανωτερος και κατωτερος Θεος; :smt017
Leporello έγραψε:
18 Δεκ 2018, 01:06
Βεβαίως, δύσκολα αυτό συμβιβάζεται με τον Τριαδικό Θεό.
Συμφωνω.
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 18 Δεκ 2018, 10:32

TheoPhrm έγραψε:
18 Δεκ 2018, 01:58
Χάρηκα κι εγώ για την επανεμφάνιση του Ο.Ι. και του Alphabet.
Σ' ευχαριστω TheoPhrm.
TheoPhrm έγραψε:
18 Δεκ 2018, 01:58
Πάντως ο Alphabet, αμετανόητος ατονιστής, βλέπω ότι σου εύχεται πάντα γέρος.
:smt005:
TheoPhrm έγραψε:
18 Δεκ 2018, 01:58
Δεν είναι καλό σημάδι η αιφνίδια, πριν κάπου ενάμισι χρόνο, εξαφάνιση του φίλου μας Δέλτα Λοξ. Ποτέ δεν ανέφερε τρίμηνο ban. Εξ άλλου σε κάτι τέτοια ήταν ιδιαίτερα μαχητικός και δεν θα το άφηνε να πέσει κάτω. Ας είναι καλά ο άνθρωπος.
Εχω την εντυπωση οτι ειναι καλα. Απλα βαρεθηκε με τα ιδια και τα ιδια, οπως ειχα βαρεθει και εγω για 2-3 χρονια. :wave:
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 18 Δεκ 2018, 10:36

καλώς τον Ο.Ι. χρόνια και ζαμάνια.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 18 Δεκ 2018, 10:41

Alphabet έγραψε:
18 Δεκ 2018, 10:28
Leporello έγραψε:
18 Δεκ 2018, 01:06
Tα είχα υπ'όψη αυτά τα πολύ ενδιαφέροντα αποσπάσματα. Σύμφωνα με την δική μου ερμηνεία, ο Ιησούς λέει πως είναι Θεός, αλλά ο Πατέρας είναι ανώτερος. Το λέει σχεδόν καθαρά: πρώτα λέει πως την ημέρα και την ώρα δεν την ξέρει κανένας άνθρωπος, μετά βάζει τους αγγέλους, μετά τον εαυτό του και τέλος τον Πατέρα.
Υπαρχει ανωτερος και κατωτερος Θεος; :smt017
Tι να πώ; Ο Ιησούς σίγουρα βάζει τον εαυτό του πάνω από τους ανθρώπους και τους αγγέλους. Εν τούτοις, εμφανίζεται να μη γνωρίζει την ημέρα τής τελικής κρίσης, σε αντίθεση με τον Πατέρα. Αυτό σίγουρα τον βάζει ένα σκαλοπάτι παρακάτω. Πιστεύω ότι η δική μου ερμηνεία θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον γιά έναν ειδικό να μας απαντήσει, παρά η δική σου που θεωρείς ότι με την δήλωσή του αυτή ο Ιησούς αρνείται την θεία φύση του.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 18 Δεκ 2018, 11:31

Leporello έγραψε:
18 Δεκ 2018, 10:41
Alphabet έγραψε:
18 Δεκ 2018, 10:28
Leporello έγραψε:
18 Δεκ 2018, 01:06
Tα είχα υπ'όψη αυτά τα πολύ ενδιαφέροντα αποσπάσματα. Σύμφωνα με την δική μου ερμηνεία, ο Ιησούς λέει πως είναι Θεός, αλλά ο Πατέρας είναι ανώτερος. Το λέει σχεδόν καθαρά: πρώτα λέει πως την ημέρα και την ώρα δεν την ξέρει κανένας άνθρωπος, μετά βάζει τους αγγέλους, μετά τον εαυτό του και τέλος τον Πατέρα.
Υπαρχει ανωτερος και κατωτερος Θεος; :smt017
Tι να πώ; Ο Ιησούς σίγουρα βάζει τον εαυτό του πάνω από τους ανθρώπους και τους αγγέλους. Εν τούτοις, εμφανίζεται να μη γνωρίζει την ημέρα τής τελικής κρίσης, σε αντίθεση με τον Πατέρα. Αυτό σίγουρα τον βάζει ένα σκαλοπάτι παρακάτω. Πιστεύω ότι η δική μου ερμηνεία θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον γιά έναν ειδικό να μας απαντήσει, παρά η δική σου που θεωρείς ότι με την δήλωσή του αυτή ο Ιησούς αρνείται την θεία φύση του.
Ψαχνοντας και εγω για να βρω αν ο Ιησους ειναι Θεος συμφωνα με το δογμα, ανακαλυψα αυτη την αντιφαση που αποδεικνυει ή οτι ο Ιησους δεν ειναι Θεος, ή οτι οι Πατερες τα ελεγαν ...οπως ηθελαν. Γιατι απο τους Πατερες ξεκινησε το δογμα του Τριαδικου Θεου.
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 18 Δεκ 2018, 11:46

Γιατί παιδευεσε
Η πίστη δεν είναι κάτι που το διαβάζεις είναι κάτι που το ζεις δεν ερμηνεύεται,δεν έχει απαντησεις

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Πιστεύετε στην Παλαιά Διαθήκη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 18 Δεκ 2018, 12:02

bluerose έγραψε:
18 Δεκ 2018, 11:46
Γιατί παιδευεσε
Η πίστη δεν είναι κάτι που το διαβάζεις είναι κάτι που το ζεις δεν ερμηνεύεται,δεν έχει απαντησεις
Αγαπητη Bluerose μπορει να εχεις ενα σχετικο δικαιο, αλλα ολο το χριστιανικο δογμα (αυτο που πιστευεις δηλαδη) προηλθε απο ερμηνειες. Πως λες λοιπον οτι δεν ερμηνευεται;
Οσο για την πιστη που την ζεις, τι ακριβως εννοεις; Οτι αισθανεσαι ομορφα και ηρεμα που πιστευεις; Το ιδιο συμβαινει και με τους ενθεους ολων των αλλων θρησκειων.
Το βασικο ειναι να εχεις καλη "καρδια" που λενε. Να αισθανεσαι μια ωραια πληροτητα οταν κανεις το καλο και το σωστο.
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών