Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27031
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 06 Δεκ 2018, 15:35

bluerose έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:28
Ju-87 έγραψε:
06 Δεκ 2018, 12:20
Η δουλειά μου είναι να σας πω την αλήθεια και να σας οδηγήσω στην αλήθεια, είτε σας αρέσει είτε όχι!
Πήρες ευλογία για αυτό;
Εάν δε θέλουν, δεν μιλάς, παρά να λες τις απόψεις σου, όπως κι εκείνοι φυσικά
Για καλο στο γράφω
Φαντασιώνεται πως είναι ιεροεξεταστής και ανεβάζει τους άπιστους στην πυρά! :smt005:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 15:37

Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:29
Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:17
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
06 Δεκ 2018, 14:22
Τα νήματα του συγκεκριμένου χρήστη στην θρησκειολογία είναι εντελώς άστοχα και προκλητικά.
Πόσο άστοχα και προκλητικά είναι[1];
Εγώ βλέπω ανθρώπους και μάλιστα αριστερούς που δεν πιστεύουν σε τίποτα να στηρίζουν το Ισλάμ και να επιτίθενται στους χριστιανούς μαζί με μιά μερίδα ανθρώπων που δεν έχουν σχέση με την αριστερά και που νομίζουν ότι είναι έξυπνοι και υπεράνω και νομίζουν πως κάτι κάνουν.(;)

Εγώ είμαι αγνωστικιστής[2], δεν μπορώ όμως να κλείνω τα μάτια μου σε μια τόσο μεγάλη αδικία.
[1] Το να αποκαλεί συλλήβδην μια μεγάλη ομάδα ανθρώπων βλάκες, ανόητους που τους ταπώνει - τρομάρα του ο τάλιμπάνος :smt005: - δεν είναι άστοχος και προκλητικός;
[2] Το βλέπουμε από τα γραπτά σου. Χριστιανός είσαι και ντρέπεσαι να το παραδεχτείς, επειδή δεν είναι in.
.
Ό,τι να 'ναι... Νάδρε αν ήμουν πιστός δεν θα ντρεπόμουν να το πω. Παρόλα αυτά όταν βλέπω την αδικία θα μιλάω και ας νομίζετε ό,τι θέλετε.
the end

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27031
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 06 Δεκ 2018, 15:38

Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:37
Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:29
Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:17
Πόσο άστοχα και προκλητικά είναι[1];
Εγώ βλέπω ανθρώπους και μάλιστα αριστερούς που δεν πιστεύουν σε τίποτα να στηρίζουν το Ισλάμ και να επιτίθενται στους χριστιανούς μαζί με μιά μερίδα ανθρώπων που δεν έχουν σχέση με την αριστερά και που νομίζουν ότι είναι έξυπνοι και υπεράνω και νομίζουν πως κάτι κάνουν.(;)

Εγώ είμαι αγνωστικιστής[2], δεν μπορώ όμως να κλείνω τα μάτια μου σε μια τόσο μεγάλη αδικία.
[1] Το να αποκαλεί συλλήβδην μια μεγάλη ομάδα ανθρώπων βλάκες, ανόητους που τους ταπώνει - τρομάρα του ο τάλιμπάνος :smt005: - δεν είναι άστοχος και προκλητικός;
[2] Το βλέπουμε από τα γραπτά σου. Χριστιανός είσαι και ντρέπεσαι να το παραδεχτείς, επειδή δεν είναι in.
Ό,τι να 'ναι... Νάδρε αν ήμουν πιστός δεν θα ντρεπόμουν να το πω. Παρόλα αυτά όταν βλέπω την αδικία θα μιλάω και ας νομίζετε ό,τι θέλετε.
Και μεις θα απαντούμε αναλόγως ή θα σε συνδέουμε με Κάιρο.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 15:39

Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:33
Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:25
Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:23

(1) Ποιοι τον σκηνοθέτησαν;
(2) Μια συνωμοσία που άρχισε με τον Διαφωτισμό, πέρασε από την Γαλλική Επανάσταση και φτάνει στο σήμερα. It seems legit...!
Αυτοί που προωθούν την παγκοσμιοποίηση, πόσο μυαλό χρειάζεται ρε Νάδρε;
Ναι, ξέχασα, οι Σιωνιστές, οι Ιλουμινάτι, οι Ε, οι Νεφελίμ, κλπ, κλπ.

.
Πάρε μια Βίκη στην μάπα τώρα να ησυχάσεις: https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE ... F%83%CE%B7
the end

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27031
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 06 Δεκ 2018, 15:45

Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:39
Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:33
Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:25
Αυτοί που προωθούν την παγκοσμιοποίηση, πόσο μυαλό χρειάζεται ρε Νάδρε;
Ναι, ξέχασα, οι Σιωνιστές, οι Ιλουμινάτι, οι Ε, οι Νεφελίμ, κλπ, κλπ.
Πάρε μια Βίκη στην μάπα τώρα να ησυχάσεις: https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE ... F%83%CE%B7
Στην μάπα σου τρως την κάθε συνωμοσιολογική σαβούρα που σου πέφτει στην πλώρη και την αναχαράζεις, σαν το σανό που καταπίνεις.
Τους συνωμότες δεν θα τους κατονομάσεις; :smt077:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 06 Δεκ 2018, 15:45

Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:37
Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:29
Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:17
Πόσο άστοχα και προκλητικά είναι[1];
Εγώ βλέπω ανθρώπους και μάλιστα αριστερούς που δεν πιστεύουν σε τίποτα να στηρίζουν το Ισλάμ και να επιτίθενται στους χριστιανούς μαζί με μιά μερίδα ανθρώπων που δεν έχουν σχέση με την αριστερά και που νομίζουν ότι είναι έξυπνοι και υπεράνω και νομίζουν πως κάτι κάνουν.(;)

Εγώ είμαι αγνωστικιστής[2], δεν μπορώ όμως να κλείνω τα μάτια μου σε μια τόσο μεγάλη αδικία.
[1] Το να αποκαλεί συλλήβδην μια μεγάλη ομάδα ανθρώπων βλάκες, ανόητους που τους ταπώνει - τρομάρα του ο τάλιμπάνος :smt005: - δεν είναι άστοχος και προκλητικός;
[2] Το βλέπουμε από τα γραπτά σου. Χριστιανός είσαι και ντρέπεσαι να το παραδεχτείς, επειδή δεν είναι in.
.
Ό,τι να 'ναι... Νάδρε αν ήμουν πιστός δεν θα ντρεπόμουν να το πω. Παρόλα αυτά όταν βλέπω την αδικία θα μιλάω και ας νομίζετε ό,τι θέλετε.
Ρε Πάνα, επειδή ακριβώς είσαι λογικός και δεν ταλιμπανίζεις, στο παρών νήμα πόσες αδικίες είδες από τους άθεους κατά του Χριστιανισμού;

Από την πλευρά του ΟΡ είδες καμιά αδικία;
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 15:46

Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:45
Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:39
Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:33
Ναι, ξέχασα, οι Σιωνιστές, οι Ιλουμινάτι, οι Ε, οι Νεφελίμ, κλπ, κλπ.
Πάρε μια Βίκη στην μάπα τώρα να ησυχάσεις: https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE ... F%83%CE%B7
Στην μάπα σου τρως την κάθε συνωμοσιολογική σαβούρα που σου πέφτει στην πλώρη και την αναχαράζεις, σαν το σανό που καταπίνεις.
Τους συνωμότες δεν θα τους κατονομάσεις; :smt077:
.
Τους κατονομάζει η Βίκη δεν χρειάζεται να το κάνω... το διάβασες ή δεν την εμπιστεύεσαι;
the end

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 15:51

Chainis έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:45

Ρε Πάνα, επειδή ακριβώς είσαι λογικός και δεν ταλιμπανίζεις, στο παρών νήμα πόσες αδικίες είδες από τους άθεους κατά του Χριστιανισμού;

Από την πλευρά του ΟΡ είδες καμιά αδικία;
Αντιδρούν και αυτοί όπως κάθε ομάδα που δέχεται μπούλινκ, είτε αυτοί λέγονται γκέι, ο παναθηναϊκοι, βίγκαν, ζωόφιλοι κλπ... Αν δεν τους την έπεφταν θα συζήταγαν τα δικά τους και δεν θα ενοχλούσαν κανέναν.

Ο ΟΡ εν τω μεταξύ για μένα είναι τρόλλ που θέλει να ανάψει τα αίματα.
the end

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27031
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 06 Δεκ 2018, 15:52

Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:46
Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:45
Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:39
Πάρε μια Βίκη στην μάπα τώρα να ησυχάσεις: https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE ... F%83%CE%B7
Στην μάπα σου τρως την κάθε συνωμοσιολογική σαβούρα που σου πέφτει στην πλώρη και την αναχαράζεις, σαν το σανό που καταπίνεις.
Τους συνωμότες δεν θα τους κατονομάσεις; :smt077:
.
Τους κατονομάζει η Βίκη δεν χρειάζεται να το κάνω... το διάβασες ή δεν την εμπιστεύεσαι;
Η δημοκρατία είχε εντυπωσιακή αύξηση, όπου σχεδόν σε κανένα κράτος δεν υπήρχε δικαίωμα ψήφου για όλους το 1900, σε σύγκριση με 62.5% όλων των κρατών το 2000.[7]

Η αναλογία του ανά τον κόσμο πληθυσμού που ζει σε χώρες όπου η κατά κεφαλή προμήθεια τροφίμων ανά ημέρα είναι κάτω από 2.200 θερμίδες (9,200 kilojoule) μειώθηκε από 56% στα μέσα της δεκαετίας του 1960 σε κάτω από 10% τη δεκαετία του 1990.[8]

Μεταξύ του 1950 και του 1999 ο αλφαβητισμός στον κόσμο αυξήθηκε από 52% σε 81%. Ο αλφαβητισμός των γυναικών ως ποσοστό σε σχέση με τους άντρες αυξήθηκε από 59% το 1970 σε 80% το 2000.[9]

Το ποσοστό παιδιών στο εργατικό δυναμικό μειώθηκε από 24% το 1960 σε 10% το 2000.[10]

Υπάρχει αυξητική τάση για παροχή ηλεκτρικού ρεύματος, αυτοκίνητα, ραδιόφωνα και τηλέφωνα κατά κεφαλή, καθώς και για ποσοστό πληθυσμού με πρόσβαση σε πόσιμο νερό.[11]

ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 15:53

Και τι σημαίνουν όλα αυτά;
the end

Άβαταρ μέλους
Recondite
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 21:33

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Recondite » 06 Δεκ 2018, 15:55

Ju-87 έγραψε:
05 Δεκ 2018, 15:59
Ο συγκεκριμένος στίχος, λοιπόν, μας λέει ότι ο ανόητος, ο βλαξ, είπε μέσα στην καρδιά του ότι "δεν υπάρχει θεός". Αν όμως ο βλαξ μόνο το σκέφτηκε, τότε οι άθεοι που το διαλαλούνε τι μπορεί να είναι;
Tι σε κάνει να δίνεις βάση σε αυτό το quote; Γιατί να ισχύει αυτό και όχι το αντίθετο;

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11916
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 06 Δεκ 2018, 15:56

Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:37
Εγώ βλέπω ανθρώπους και μάλιστα αριστερούς που δεν πιστεύουν σε τίποτα να στηρίζουν το Ισλάμ
Δεν στηρίζουν το Ισλάμ ως θρησκεία αλλά ως πολιτική που πρέπει να επιβληθεί στους γηγενείς για λόγους που βρίσκονται πολλά σκαλοπάτια πάνω από αυτούς. Να βλέπουμε τι γίνεται πίσω απ τις λέξεις που δεν κρύβεται πλέον μόνο ο Αλέξης (ο τσίπρας).
Το ότι το Ισλάμ χρησιμοποιείται για την διάλυση της συνοχής του Εθνικού κορμού ταυτόχρονα με το μεταναστευτικό είναι δεδομένο.
Αν και δεν πιστεύω πως πρόκειται για αριστερούς αλλά τέσπα. Απλά φοράνε μια ταμπέλα την οποία τους εξυπηρετεί προς το παρόν.
Αν είχαμε ώριμες συνθήκες για σοσιαλισμό στα Γκουλάγκ θα ήταν να σπάνε πέτρες.
και να επιτίθενται στους χριστιανούς
Επιτίθενται σε οποιονδήποτε δεν συμφωνεί με τις δικές τους απόψεις,είτε είναι χριστιανός,είτε άθεος που δεν συμφωνεί με τις πολιτικές που υπηρετούν κ.ο.κ
μαζί με μια μερίδα ανθρώπων που δεν έχουν σχέση με την αριστερά
Στα λόγια μου έρχεσαι.
και που νομίζουν ότι είναι έξυπνοι και υπεράνω και νομίζουν πως κάτι κάνουν.
Τα φόρουμ είναι για ανταλλαγή απόψεων. Απ την στιγμή που μπαίνει ο φανατισμός ενδιάμεσα ο καθένας κάνει ότι του καπνίσει. Είτε είναι χριστιανός,είτε άθεος,είτε δωδεκάθεο, είτε βούδας κλπ. Απ την άλλη ο κόσμος είναι αρκετά εύθικτος.Δεν δέχεται κουβέντα. Άσε που ο γραπτός λόγος τις περισσότερες φορές δεν δίνει στον άλλον να καταλάβει πως το λες και γιατί το λες....
Αν η διαφωνία με έναν χριστιανό είτε άθεο είτε μουσουλμάνο ανάγεται σε γήπεδο ανταλλαγής αντ χομινιών προφανώς μιλάμε για οπαδισμό-δείγμα της ανύπαρκτης παιδείας όμως και της εξάντλησης της υπομονής από τον καθένα.
Εγώ είμαι αγνωστικιστής δεν μπορώ όμως να κλείνω τα μάτια μου σε μια τόσο μεγάλη αδικία
Ο καθένας απ την σκοπιά του το βλέπει διαφορετικά.
Αδικίες συμβαίνουν παντού. Άλλος τα κλείνει επιλεκτικά άλλος δεν τα κλείνει καθόλου και δέχεται και τις παπαριές των δήθεν δικαίων που πολεμούν την αδικία όποτε θιχτούν οι ιερές τους αγελάδες βάζοντας τους όλους σε ένα τσουβάλι και ξεμπέρδεψε.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 15:59

taliban έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:56
Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:37
Εγώ βλέπω ανθρώπους και μάλιστα αριστερούς που δεν πιστεύουν σε τίποτα να στηρίζουν το Ισλάμ
Δεν στηρίζουν το Ισλάμ ως θρησκεία αλλά ως πολιτική που πρέπει να επιβληθεί στους γηγενείς για λόγους που βρίσκονται πολλά σκαλοπάτια πάνω από αυτούς. Να βλέπουμε τι γίνεται πίσω απ τις λέξεις που δεν κρύβεται πλέον μόνο ο Αλέξης (ο τσίπρας).
Το ότι το Ισλάμ χρησιμοποιείται για την διάλυση της συνοχής του Εθνικού κορμού ταυτόχρονα με το μεταναστευτικό είναι δεδομένο.
Αν και δεν πιστεύω πως πρόκειται για αριστερούς αλλά τέσπα. Απλά φοράνε μια ταμπέλα την οποία τους εξυπηρετεί προς το παρόν.
Αν είχαμε ώριμες συνθήκες για σοσιαλισμό στα Γκουλάγκ θα ήταν να σπάνε πέτρες.
και να επιτίθενται στους χριστιανούς
Επιτίθενται σε οποιονδήποτε δεν συμφωνεί με τις δικές τους απόψεις,είτε είναι χριστιανός,είτε άθεος που δεν συμφωνεί με τις πολιτικές που υπηρετούν κ.ο.κ
μαζί με μια μερίδα ανθρώπων που δεν έχουν σχέση με την αριστερά
Στα λόγια μου έρχεσαι.
και που νομίζουν ότι είναι έξυπνοι και υπεράνω και νομίζουν πως κάτι κάνουν.
Τα φόρουμ είναι για ανταλλαγή απόψεων. Απ την στιγμή που μπαίνει ο φανατισμός ενδιάμεσα ο καθένας κάνει ότι του καπνίσει. Είτε είναι χριστιανός,είτε άθεος,είτε δωδεκάθεο, είτε βούδας κλπ. Απ την άλλη ο κόσμος είναι αρκετά εύθικτος.Δεν δέχεται κουβέντα. Άσε που ο γραπτός λόγος τις περισσότερες φορές δεν δίνει στον άλλον να καταλάβει πως το λες και γιατί το λες....
Αν η διαφωνία με έναν χριστιανό είτε άθεο είτε μουσουλμάνο ανάγεται σε γήπεδο ανταλλαγής αντ χομινιών προφανώς μιλάμε για οπαδισμό-δείγμα της ανύπαρκτης παιδείας όμως και της εξάντλησης της υπομονής από τον καθένα.
Εγώ είμαι αγνωστικιστής δεν μπορώ όμως να κλείνω τα μάτια μου σε μια τόσο μεγάλη αδικία
Ο καθένας απ την σκοπιά του το βλέπει διαφορετικά.
Αδικίες συμβαίνουν παντού. Άλλος τα κλείνει επιλεκτικά άλλος δεν τα κλείνει καθόλου και δέχεται και τις παπαριές των δήθεν δικαίων που πολεμούν την αδικία όποτε θιχτούν οι ιερές τους αγελάδες βάζοντας τους όλους σε ένα τσουβάλι και ξεμπέρδεψε.
Δεν πρόκειται να διαφωνήσω, αντιθέτως είσαι πολύ πιο σαφής από εμένα.
the end

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 16:04

Νάδρε όλα αυτά που γράφεις πρεσβεύει η παγκοσμιοποίηση και αυτοί που την προωθούν και που ειρωνικά μίλησες πιο πάνω για ιλουμινάτι και συνωμοσιολογίες.

Ξέρεις πολύ καλά που δεν ψηφίζουν οι γυναίκες που καταπιέζονται που είναι αναλφάβητοι και που είναι υποανάπτυκτοι. Αυτό σου δείχνει και τον δρόμο ποιους πρέπει να πολεμήσεις. Και αυτοί δεν είναι οι χριστιανοί.
the end

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 16:09

Και μια ειδησούλα, έτσι για το γαμώτο.

Φόβοι του ΝΑΤΟ για επανίδρυση του ISIS στο Αφγανιστάν
Στόλτενμπεργκ: Κίνδυνος να μετατραπεί η χώρα εκ νέου σε βάση τρομοκρατικών οργανώσεων


https://www.newsbeast.gr/world/arthro/4 ... afganistan
the end

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών