31χρονη: Ο σύζυγός μου φλερτάρει έναν συνάδελφο του ομοφυλόφιλο...εγώ είμαι ανοιχτή σε αυτά...να εχει σχέση με τον άλλον

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20858
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

31χρονη: Ο σύζυγός μου φλερτάρει έναν συνάδελφο του ομοφυλόφιλο...εγώ είμαι ανοιχτή σε αυτά...να εχει σχέση με τον άλλον

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 21 Μάιος 2022, 10:41

https://ampa.lifo.gr/renatalks/o-sizigo ... synadelfo/
Εικόνα

Καλησπέρα στην υπέροχη παρέα του Αmpa. :wave:

Το πρόβλημα μου είναι το εξής.

Είμαι 31 ετών ,παντρεμένη εδώ και 6 χρόνια…..ήταν (αυτό που θα ακουστεί κλισέ) “κεραυνοβόλος έρωτας”. Όλα ήταν υπέροχα στην σχέση μας και το εννοώ. Επικοινωνούσαμε αληθινά,κάναμε έρωτα συχνά και γενικώς είχαμε μεγάλη πνευματική σύνδεση.

Εικόνα

Κάτι άλλαξε όμως από τότε που άρχισε να κάνει παρέα με έναν νεότερο του από την δουλειά, ένα πολύ καλό παιδί που τον ξέρω εδώ και έναν χρόνο, ο οποίος τυχαίνει να είναι ομοφυλόφιλος.

Φυσικά αυτό δεν είναι το πρόβλημα ,δεν έχω κανένα δικαίωμα να ενοχλούμαι από την σεξουαλική προτίμηση του άλλου , δημοκρατία έχουμε αλίμονο!

Εικόνα

Ο σύζυγος μου όμως και ο φίλος του,αν μπορώ να τον αποκαλώ έτσι πλέον, έχουν αρχίσει να αποκτούν ένα άλλο είδος σχέσης πιο ερωτικό, το οποίο το κατάλαβα από τον τρόπο που φλερτάρουν ο ένας τον άλλον, επίσης βγαίνουν έξω που πολύ συχνά και γενικώς ο άντρας μου έχει αρχίσει να αποστατει από την ερωτική μας ζωή ….

Εικόνα

Τον αγαπώ πολύ και δεν θέλω να καταπιέζεται, αν θέλει ειλικρινά να έχει σχέση με τον άλλον, ας έχει ….. :102:

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι φοβάται να μου πει για την σεξουαλική του προτιμηση, ενώ εγώ είμαι πολύ ανοιχτή σε αυτά. :g030:

Και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ, γιατί κρίμα είναι να καταπιέζεται και αυτός και ο φίλος του :cry , ώστε να μην τους καταλάβω,αν πραγματικά το θέλουν, ας είναι μαζί.

Εικόνα

Εγώ τον σύζυγό μου τον αγαπάω και μου φτάνει να είναι χαρούμενος με όποιο τρόπο. :smt023

Εικόνα

Αυτά.

Πες μου Ρένα κι εσύ την γνώμη σου :p2: και σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες για να διαβάσεις το κείμενο μου (είναι μεγάλο είναι η αλήθεια). 😉

ΑΠΟ ΤΗΝ – Άλλη μια Μαρία



Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20858
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: 31χρονη: Ο σύζυγός μου φλερτάρει έναν συνάδελφο του ομοφυλόφιλο...εγώ είμαι ανοιχτή σε αυτά...να εχει σχέση με τον ά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 21 Μάιος 2022, 10:48

Απάντηση ΑΜΠΑ

Αν αυτό το “τον αγαπώ και αν θέλει ας είναι μαζί” το εννοείς, τότε πράγματι τον αγαπάς πολύ.

Αγάπη είναι να θέλουμε να είναι ο άλλος ευτυχισμένος, ακόμα κι όταν κάτι δεν μας περιλαμβάνει.

Η αγάπη δεν είναι εγωϊστική, γι’αυτό κι είναι κλιμάκωση του έρωτα, που είναι εγωκεντρικός.

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών