Πληγές στο πέος.

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Puma
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: 30 Σεπ 2020, 12:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πληγές στο πέος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Puma » 10 Δεκ 2022, 19:53

Gherschaagk έγραψε:
10 Δεκ 2022, 19:50
Puma έγραψε:
10 Δεκ 2022, 19:46
Εκτωρ έγραψε:
10 Δεκ 2022, 17:37


Καταρχήν, πως το κάνεις αυτό, να βάζεις ειδοποίηση στο όνομα κάποιου;
Γράφω:

Κώδικας: Επιλογή όλων

[user]Όνομα χρήστη[/user]
Θα πρέπει, φυσικά, να γράψει κανείς με ακρίβεια το όνομα. Για παράδειγμα, αν βάλω "Έκτωρ" (με τόνο), δε θα βρει το όνομα διότι η εφαρμογή πραγματοποιεί ακριβή αναζήτηση. Πρέπει να γράψω "Εκτωρ" (χωρίς τόνο). Κάνω και μία προεπισκόπηση να επιβεβαιώσω ότι δημιουργήθηκε σύνδεσμος στο προφίλ του χρήστη.

Είναι πολύ βολικό γιατί έρχεται ειδοποίηση στον άλλον. Π.χ. παραλίγο να μην προσέξω μηνύματα που απευθύνονταν σε εμένα επειδή πχ μπορεί να έγραφαν Puma χωρίς τα tags ή με αλλο τρόπο, π.χ. "Πούμα". Και σίγουρα έχω χάσει κάποια που δεν έτυχε να τα δω.

Απλά με δύσκολα nicknames ή/και χρήση κινητού θέλει υπομονή. Π.χ. δυσκολεύομαι να γράψω Gherschaagk. Συνήθως κάνω copy/paste το όνομά της :D
Κι αυτό δύσκολο σας φαίνεται. :011:
Χάχα! Δεν μπορώ με το κινητό... στον υπολογιστή πληκτρολογώ γρήγορα αλλά το κινητό ποτέ μου δε με βόλεψε. Εδώ που τα λέμε... το κουραστικό είναι να μπουν οι αγκύλες που πρέπει να αλλάξεις δύο εικονικά πληκτρολόγια. Τέλος πάντων :) Ας ελπίσουμε ο Εκτωρ θα προτείνει κάτι ενδιαφέρον για την περίπτωση του νήματος!

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Πληγές στο πέος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 10 Δεκ 2022, 23:12

Puma έγραψε:
10 Δεκ 2022, 19:46
Εκτωρ έγραψε:
10 Δεκ 2022, 17:37
Puma έγραψε:
10 Δεκ 2022, 12:32


Εκτωρ, έχεις κάποια άλλη πρόταση; Αυτή απορρίφθηκε.
Καταρχήν, πως το κάνεις αυτό, να βάζεις ειδοποίηση στο όνομα κάποιου;
Γράφω:

Κώδικας: Επιλογή όλων

[user]Όνομα χρήστη[/user]
Θα πρέπει, φυσικά, να γράψει κανείς με ακρίβεια το όνομα. Για παράδειγμα, αν βάλω "Έκτωρ" (με τόνο), δε θα βρει το όνομα διότι η εφαρμογή πραγματοποιεί ακριβή αναζήτηση. Πρέπει να γράψω "Εκτωρ" (χωρίς τόνο). Κάνω και μία προεπισκόπηση να επιβεβαιώσω ότι δημιουργήθηκε σύνδεσμος στο προφίλ του χρήστη.

Είναι πολύ βολικό γιατί έρχεται ειδοποίηση στον άλλον. Π.χ. παραλίγο να μην προσέξω μηνύματα που απευθύνονταν σε εμένα επειδή πχ μπορεί να έγραφαν Puma χωρίς τα tags ή με αλλο τρόπο, π.χ. "Πούμα". Και σίγουρα έχω χάσει κάποια που δεν έτυχε να τα δω.

Απλά με δύσκολα nicknames ή/και χρήση κινητού θέλει υπομονή. Π.χ. δυσκολεύομαι να γράψω Gherschaagk. Συνήθως κάνω copy/paste το όνομά της :D

Άσχετο: Πως μπορώ να διορθώσω το όνομά μου και να βάλω τόνο; Είναι ενοχλητικό να το βλέπω χωρίς τόνο.

Άβαταρ μέλους
Puma
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: 30 Σεπ 2020, 12:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πληγές στο πέος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Puma » 10 Δεκ 2022, 23:19

Εκτωρ έγραψε:
10 Δεκ 2022, 23:12
Άσχετο: Πως μπορώ να διορθώσω το όνομά μου και να βάλω τόνο; Είναι ενοχλητικό να το βλέπω χωρίς τόνο.
Αν δεν υπάρχει αντίστοιχη λειτουργία στη σελίδα επεξεργασίας προφίλ, θα πρότεινα να επικοινωνήσεις με κάποιο διαχειριστή ή συντονιστή. Ενδεχομένως να μπορούσαν να προβούν στην αλλαγή απευθείας από τη βάση δεδομένων.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών