LGBT News

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
The Rebel
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 27 Ιουν 2024, 21:46

27.06.2024
Η Γεωργία απαγόρευσε τους γάμους μεταξύ των ΛΟΑΚΙ+ και την υιοθεσία παιδιών από αυτούς.
Απαγόρευσε και την διάδοση προπαγάνδας.

Εικόνα

Το κοινοβούλιο της Γεωργίας ενέκρινε επί της αρχής νομοσχέδιο που απαγορεύει την προπαγάνδα των LGBT (ΛΟΑΤΚΙ), τον γάμο μεταξύ τους και την υιοθεσία παιδιών από αυτούς.

Συγκεκριμένα το κυβερνών «κόμμα του Γεωργιανού Ονείρου» προτείνει την απαγόρευση:

1) γάμου ομοφύλων: Το νομοσχέδιο απαγορεύει τους γάμους ομοφυλόφιλων, καθώς και την εγγραφή σχέσεων εάν τουλάχιστον ένας σύντροφος σε ένα ζευγάρι «ταξινομηθεί ως διαφορετικό βιολογικό φύλο».

2) αλλαγή φύλου: Οι γιατροί δεν θα μπορούν να κάνουν χειρουργικές επεμβάσεις και άλλους χειρισμούς που συμβάλλουν στη μετάβαση των τρανσέξουαλ, όπως και υιοθεσία παιδιών από μη ετεροφυλόφιλους ή queer άτομα.

3) Προπαγάνδα LGBT: Απαγορεύεται η διαφήμιση, η συμβολή σε εκπαιδευτικά προγράμματα ή διανομή σχετικού υλικού σε εκπαιδευτικά ιδρύματα που μεταδίδουν πληροφορίες που στοχεύουν στη «δημοσιοποίηση» της τρανσέξουαλ εκδοχής και των σχέσεων μεταξύ ομοφυλοφίλων.

Θα απαγορεύεται η παροχή πρόσβασης σε αυτές τις πληροφορίες σε ανηλίκους.

Για τον ίδιο σκοπό απαγορεύεται η διεξαγωγή δημόσιων συναθροίσεων -δηλαδή συγκεντρώσεων και παρελάσεων.

Οι ραδιοτηλεοπτικοί φορείς δεν θα μπορούν να μεταδίδουν σκηνές που απεικονίζουν στενές σχέσεις μεταξύ μελών του ίδιου φύλου.

Η ίδια παράγραφος απαγορεύει τη μετάδοση σκηνών αιμομιξίας, επομένως οι αρχές εξισώνουν στην πραγματικότητα τις σεξουαλικές σχέσεις LGBT με την αιμομιξία.
https://www.pronews.gr/kosmos/i-georgia ... po-aytous/

Άβαταρ μέλους
Μπίστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 06 Ιούλ 2024, 18:01

"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Μπίστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 09 Ιούλ 2024, 22:33

"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
The Rebel

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 13 Ιούλ 2024, 21:47

10.07.2024
ΗΠΑ: 29χρονος σκότωσε και διαμέλισε 14χρονη τρανς που βρήκε μέσω εφαρμογής σε κινητά.
Η 14χρονη είχε εξαφανιστεί στις 22 Ιουνίου - Τη σκότωσε με χτύπημα στο κεφάλι.

Εικόνα

Για τη δολοφονία και τον τεμαχισμό της σορού ενός 14χρονου τρανς κοριτσιού κατηγορείται ένας 29χρονος στην Πενσυλβάνια των ΗΠΑ.

Σύμφωνα με τη δικογραφία, ως δράστης έχει συλληφθεί ο 29χρονος Ντε Σόν Γουάτκινς, ενώ το θύμα ήταν η 14χρονη Πόλι Λάικενς.

Εικόνα
O 29χρονος που συνελήφθη για τη δολοφονία του 14χρονου τρανς.

Η τελευταία φορά που εθεάθη ζωντανή η 14χρονη ήταν στις 22 Ιουνίου, με τους συγγενείς της να δηλώνουν την εξαφάνισή της τρεις ημέρες αργότερα.

Εκείνη την ημέρα, μάλιστα, η αστυνομία ανακάλυψε τεμαχισμένα κομμάτια ανθρώπινης σορού στον ποταμό Σενάνγκο.

Ο ιατροδικαστής που εξέτασε τα ευρήματα διαπίστωσε ότι η Λάικενς, που θα έκλεινε τα 15 τον προσεχή Σεπτέμβριο, είχε δολοφονηθεί με ένα χτύπημα στο κεφάλι από αμβλύ αντικείμενο.

Το 14χρονο θύμα της άγριας δολοφονίας.

Εικόνα

Εικόνα

Στους αστυνομικούς που τον συνέλαβαν, ο Γουάτκινς παραδέχθηκε ότι είχε κανονίσει να συναντηθεί στις 22 Ιουνίου με ένα πρόσωπο, με το οποίο είχε έρθει σε επικοινωνία μέσω της εφαρμογής Grindr.

Πλάνα από κάμερες ασφαλείας, δεδομένα από social media και στοιχεία από τις τηλεφωνικές επικοινωνίες της 14χρονης δείχνουν ότι περίμενε κάποιον κοντά σε ένα σημείο με κανό το απόγευμα της 22ας Ιουνίου.

Άλλα πλάνα έχουν καταγράψει τον 29χρονο Γουάτκινς να μπαινοβγαίνει από το διαμέρισμά του τα ξημερώματα της 23ης Ιουνίου κουβαλώντας σακούλες, ενώ στη συνέχεια με το αυτοκίνητό του κατευθύνθηκε στη λίμνη όπου βρέθηκε η τεμαχισμένη σορός της 14χρονης.
https://www.protothema.gr/world/article ... se-kinita/

Άβαταρ μέλους
The Rebel

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 19 Ιούλ 2024, 22:11

19.07.2024
Α.Γκλέτσος: «Πάντα με προσέγγιζε ερωτικά το αντρικό φύλο».
Όταν πάψει ο κόσμος να συζητάει για «το ψάρι ψήνεται και από τις τις δύο πλευρές» τότε θα γίνουμε πρωτεύουσα.

Εικόνα

Ούτως ή άλλως τον προσέγγιζαν άτομα του ιδίου φύλου τόνισε ο Α.Γκλέτσος.

Τη μέρα που θα πάψει ο κόσμος να συζητάει για τη δήλωσή του «το ψάρι ψήνεται και από τις τις δύο πλευρές», τότε θα γίνουμε πρωτεύουσα, είπε σε συνέντευξή του ο Α.Γκλέτσος, χαρακτηρίζοντας την μάλιστα μια δήλωση… ιερή και πατριωτική.

Σε συνέντευξή του στο περιοδικό «Λοιπόν», κ. Γκλέτσος ανέφερε: «Όσο συζητιέται αυτή η δήλωση, τόσο η ΛΑΟΤΚΙ κοινότητα δεν θα βρει την ησυχία της.

Στην Ελλάδα θα είμαστε πάντα μια κομπλεξική επαρχία. Όταν θα σταματήσουν να συζητιούνται αυτές οι δηλώσεις, τότε θα γίνουμε πρωτεύουσα. Ακόμη είμαστε το χωριό, το κομπλεξικό, που κρυβόμαστε πίσω από την κουρτίνα και τραβάμε τα παραθυρόφυλλα. Ήμουν δήμαρχος τότε και μάθαινα διάφορα.

Στη Στυλίδα η δήλωσή μου αυτή πέρασε με τον καλύτερο τρόπο. Ήταν μια πατρική και ιερή δήλωση»
είπε χαρακτητιστικά ο Α.Γκλέτσος.

Σε ερώτηση για το αν δέχτηκε περισσότερο φλερτ από άνδρες μετά από αυτή του δήλωση, ο Απόστολος Γκλέτσος απάντησε ότι ούτως ή άλλως τον προσέγγιζαν άτομα του ιδίου φύλου: «Ήμουν μεγάλος όταν έκανα αυτή τη δήλωση, ήμουν 55 χρονών. Πάντα με προσέγγιζε εμένα το αντρικό φύλο, δεν άλλαξε κάτι» είπε ο Α.Γκλέτσος.
https://www.pronews.gr/lifestyle/a-gkle ... riko-fylo/

Εικόνα

Τετάρτη 17 Ιουλίου 2024
Ο Τρύφωνας Σαμαράς εξομολογείται: Άργησα να βρεθώ ερωτικά με άνδρα, γιατί μέσα μου έλεγα “όχι, είμαι αγόρι”.

Εικόνα

Ο Τρύφωνας Σαμαράς ήταν καλεσμένος στην εκπομπή της Δάφνης Καραβοκύρη, «Sex podcast ΙΙ» στο Youtube και συγκεκριμένα στο 24ο επεισόδιο, που δημοσιεύτηκε την Τετάρτη 17 Ιουλίου. Ο γνωστός κομμωτής των επωνύμων μίλησε για τις ερωτικές του επαφές με πλήρη ειλικρίνεια.

Ανάμεσα στις σχετικές με τον έρωτα θεματικές, για τις οποίες μίλησε ο Τρύφωνας Σαμαράς ήταν η πρώτη του ερωτική επαφή, το ύφος των ανδρών που τον ελκύει, οι έντονες ερωτικές εμπειρίες που είχε μέχρι σήμερα στη ζωή του, αλλά και το κομμάτι του γάμου (https://www.enikos.gr/lifestyle/tryfona ... n/2102600/).

Η εξομολόγηση του Τρύφωνα Σαμαρά για την πρώτη του ερωτική επαφή.
«Άργησα να κάνω σεξ – μετά τα 20 έκανα – με άνδρα. Δεν είχα αποφασίσει. Όχι, δεν έχω κάνει με γυναίκα. Όχι, δεν έχω την περιέργεια να δοκιμάσω με γυναίκα. Μέχρι τα 20 διχαζόμουν, έλεγα “όχι, είμαι αγόρι”. Όλα αυτά της ηλικίας. Στο σχολείο υπήρχαν αγόρια που μου άρεσαν, αλλά δεν είχα κάνει ποτέ τίποτα. Γενικά από μικρός ήμουν πολύ ωραίο παιδί, οπότε έχω ζήσει στιγμές του να προχωρώ στον δρόμο και να σταματάνε τα αμάξια, το έχω ζήσει αυτό. Δεν έγινα ο Τρύφωνας δηλαδή για να ζήσω κάτι τέτοιο», είπε αρχικά ο Τρύφωνας Σαμαράς για την πρώτη του ερωτική επαφή.

Όσο για τη στιγμή, που ο Τρύφωνας Σαμαράς μίλησε στους γονείς του για τις ερωτικές του προτιμήσεις ο ίδιος εξήγησε: «Όταν ανακάλυψαν οι γονείς μου για τις ερωτικές μου προτιμήσεις – με ένα γράμμα που μου είχε στείλει μία φίλη μου. Είχα μία κολλητή φίλη τότε, τη Ντέμη, που την είχα βάλει ότι είναι η κοπέλα μου και μου έστελνε γράμματα, οπότε μέσα στο γράμμα μου είχε πει κάτι η Ντέμη, που το είχε καταλάβει η μαμά μου, όπου τσίγκλαγε τον μπαμπά μου και έγινε όλο αυτό. Εκεί το κατάλαβαν.

Ο μπαμπάς μου ήταν η πρώτη φορά, που τον είδα να κλαίει στη ζωή του. Το συζητήσαμε τότε, να αλλάξω δηλαδή, αλλά εγώ αυτό το πράγμα το είχα από μικρός. Ήταν επιλογή μου. Η μανούλα τη λατρεύω, έχει φύγει από τη ζωή, αλλά ήταν πιο δύσκολη από τον μπαμπά μου. Η μαμά μου μου είχε πει, τι να τα κάνω όλα αυτά, που δεν έχεις παντρευτεί, δεν έχεις κάνει ένα παιδάκι. Αυτό την έκανε χαρούμενη».

https://www.enikos.gr/lifestyle/o-tryfo ... i/2194818/

Απάντηση

• Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών