Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Μαρ 2019, 21:09

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Μαρ 2019, 20:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Μαρ 2019, 20:36
Η αυτοεξυπηρέτηση είναι δεδομένη, οι άνθρωποι δεν πάνε πια από το σπίτι τους στο γάμο τους.
Νομίζεις.

Όποιος ζει μόνος του δεν σημαίνει και ότι αυτοεξυπηρετείται. Τα περισσότερα ντελίβερυ δουλεύουν με αυτοεξυπηρετούμενους. :P
Αν παίρνεις ντελίβερυ με δικά σου χρήματα αυτοεξυπηρέτηση είναι. Εκτός αν πρέπει να έχεις κατασκευάσει και τα πιάτα μόνος σου κλπ ;)
:smt023
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Γραφικός

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Μαρ 2019, 21:10

Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:39

Να κάνουν όλοι όλες είναι σχετικό. Κάποιες μπορεί να μη σου αρέσουν και ο άλλος να μην έχει πρόβλημα να τις κάνει. Πχ εγώ μισώ να κατεβάζω σκουπίδια. Πραγματικά το μισώ. Ε μπορεί να το ανταλλάξω με το στρώσιμο κρεββατιού αν ο άλλος δεν έχει θέμα.
Σίγουρα το δίκαιο είναι όλοι όλα αλλά οκ μπορεί να υπάρχει ευελιξία.
Το "μου αρέσει αυτή η δουλειά" δεν είναι το ίδιο με το "μου αρέσει αυτή η γεύση στο παγωτό". Όλοι μισούμε τις ίδιες δουλειές του σπιτιού:
1. Τις χρονοβόρες
2. Τις βρώμικες
3. Τις επικίνδυνες
4. Τις δουλειές σοκ, δηλαδή αυτές που μας βγάζουν βίαια από την κατάσταση που βρισκόμαστε. Δέκα το βράδυ, μόλις έχει αρχίσει να δουλεύει η θέρμανση και πρέπει κάποιος που έχει ήδη αρχίσει να γλαρώνει να βγει στο κρύο να πετάξει σκουπίδια. Δεν είναι περίεργο που δεν το γουστάρεις, είναι η αντίδραση όλου του κόσμου, απλά έχεις μάθει πως θα το κάνει ο άνδρας.

Είχαμε χωρίσει το 1 και το 2 ως γυναικείες και το 3 και 4 ως ανδρικές. Αν πρέπει λοιπόν να μοιραστούμε το 1 και το 2 δεν θα έπρεπε να μοιραστούμε και τις υπόλοιπες; Με την διαπραγμάτευση πάντα οι γυναίκες βγαίνουν κερδισμένες. Ας πούμε τώρα είπες "αντί για τα σκουπίδια θα κάνω το κρεβάτι". Τώρα, ειλικρινά, πιστεύεις ότι συγκρίνεται η δυσκολία των δύο δουλειών;
Ή όλοι κάνουν τα πάντα, ή παραδοσιακή οικογένεια. Το nitpicking είναι μεγάλη μπαμπεσιά.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 14 Μαρ 2019, 21:12

Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:10
Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:39

Να κάνουν όλοι όλες είναι σχετικό. Κάποιες μπορεί να μη σου αρέσουν και ο άλλος να μην έχει πρόβλημα να τις κάνει. Πχ εγώ μισώ να κατεβάζω σκουπίδια. Πραγματικά το μισώ. Ε μπορεί να το ανταλλάξω με το στρώσιμο κρεββατιού αν ο άλλος δεν έχει θέμα.
Σίγουρα το δίκαιο είναι όλοι όλα αλλά οκ μπορεί να υπάρχει ευελιξία.
Το "μου αρέσει αυτή η δουλειά" δεν είναι το ίδιο με το "μου αρέσει αυτή η γεύση στο παγωτό". Όλοι μισούμε τις ίδιες δουλειές του σπιτιού:
1. Τις χρονοβόρες
2. Τις βρώμικες
3. Τις επικίνδυνες
4. Τις δουλειές σοκ, δηλαδή αυτές που μας βγάζουν βίαια από την κατάσταση που βρισκόμαστε. Δέκα το βράδυ, μόλις έχει αρχίσει να δουλεύει η θέρμανση και πρέπει κάποιος που έχει ήδη αρχίσει να γλαρώνει να βγει στο κρύο να πετάξει σκουπίδια. Δεν είναι περίεργο που δεν το γουστάρεις, είναι η αντίδραση όλου του κόσμου, απλά έχεις μάθει πως θα το κάνει ο άνδρας.

Είχαμε χωρίσει το 1 και το 2 ως γυναικείες και το 3 και 4 ως ανδρικές. Αν πρέπει λοιπόν να μοιραστούμε το 1 και το 2 δεν θα έπρεπε να μοιραστούμε και τις υπόλοιπες; Με την διαπραγμάτευση πάντα οι γυναίκες βγαίνουν κερδισμένες. Ας πούμε τώρα είπες "αντί για τα σκουπίδια θα κάνω το κρεβάτι". Τώρα, ειλικρινά, πιστεύεις ότι συγκρίνεται η δυσκολία των δύο δουλειών;
Ή όλοι κάνουν τα πάντα, ή παραδοσιακή οικογένεια. Το nitpicking είναι μεγάλη μπαμπεσιά.
Και γιατί να τα πετάξεις στις 10;
Οκτώ και 9 δεν μπορείς;

Ορέστης 35

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 14 Μαρ 2019, 21:13

συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:14
Προσπερνώ τους αυτο-απ-ασχολούμενους με την γκρίνια τους, καθώς και την μη εκμετάλλευση της πελώριας ευκαιρίας που τους δίνεται εδώ να καταθέσουν με καθαρότητα και αρχοντιά τις πιο αληθινές απορίες τους, και ευθύς αμέσως περνώ στο ΠΙΟ ΚΑΙΡΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ:

Πώς είναι να έχεις πούτσ@;
Αν εισαι 14 ετων και η τηλεοραση εχει baywatch ειναι απολαυση!

Γραφικός

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Μαρ 2019, 21:17

don't speak έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:12
Και γιατί να τα πετάξεις στις 10;
Οκτώ και 9 δεν μπορείς;
Μπορεί να προκύψουν σκουπίδια και μετά τις 8, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα μας.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23883
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Μαρ 2019, 21:17

Ορέστης 35 έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:13
Αν εισαι 14 ετων και η τηλεοραση εχει baywatch ειναι απολαυση!
γενικά τρομερά είναι, λένε για ορμόνες τα κορίτσια κλπ, σάχλες, εμείς έχουμε έχουμε ένα κανονικό πλάσμα αυτοκέφαλο κολλημένο πάνω μας, παρέα, δημιουργικότητα, φαντασία. Εμείς και το πουλί μας, το πουλί και εμείς του, σε σάρκα μία.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 14 Μαρ 2019, 21:20

Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:17
don't speak έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:12
Και γιατί να τα πετάξεις στις 10;
Οκτώ και 9 δεν μπορείς;
Μπορεί να προκύψουν σκουπίδια και μετά τις 8, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα μας.
Ας κάτσει και αυτή στον καναπέ από τις 8 να μην προκύψουν σκουπίδια.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Μαρ 2019, 21:22

Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:10


Το "μου αρέσει αυτή η δουλειά" δεν είναι το ίδιο με το "μου αρέσει αυτή η γεύση στο παγωτό". Όλοι μισούμε τις ίδιες δουλειές του σπιτιού:
1. Τις χρονοβόρες
2. Τις βρώμικες
3. Τις επικίνδυνες
4. Τις δουλειές σοκ, δηλαδή αυτές που μας βγάζουν βίαια από την κατάσταση που βρισκόμαστε. Δέκα το βράδυ, μόλις έχει αρχίσει να δουλεύει η θέρμανση και πρέπει κάποιος που έχει ήδη αρχίσει να γλαρώνει να βγει στο κρύο να πετάξει σκουπίδια. Δεν είναι περίεργο που δεν το γουστάρεις, είναι η αντίδραση όλου του κόσμου, απλά έχεις μάθει πως θα το κάνει ο άνδρας.

Είχαμε χωρίσει το 1 και το 2 ως γυναικείες και το 3 και 4 ως ανδρικές. Αν πρέπει λοιπόν να μοιραστούμε το 1 και το 2 δεν θα έπρεπε να μοιραστούμε και τις υπόλοιπες; Με την διαπραγμάτευση πάντα οι γυναίκες βγαίνουν κερδισμένες. Ας πούμε τώρα είπες "αντί για τα σκουπίδια θα κάνω το κρεβάτι". Τώρα, ειλικρινά, πιστεύεις ότι συγκρίνεται η δυσκολία των δύο δουλειών;
Ή όλοι κάνουν τα πάντα, ή παραδοσιακή οικογένεια. Το nitpicking είναι μεγάλη μπαμπεσιά.
Δεν θεωρώ ότι είναι αντρική δουλειά το κατέβασμα των σκουπιδιών. Το κάνω μόνη μου τώρα που ζω μόνη μου.
Αν έμενα με τον γκόμενο πάλι θα του έλεγα κατέβασε τα εσύ τα σκουπίδια κι εγώ πχ θα κάνω το μπάνιο(μιας και σε χάλασε το στρώσιμο του κρεβατιού). Αν ήθελε θα το έκανε. Αν δεν ήθελε θα το έκανε. Ευελιξία να υπάρχει παιδιά να αποφεύγονται οι γκρίνιες και οι μουρμούρες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Μαρ 2019, 21:24

enaon έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:17
Ορέστης 35 έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:13
Αν εισαι 14 ετων και η τηλεοραση εχει baywatch ειναι απολαυση!
γενικά τρομερά είναι, λένε για ορμόνες τα κορίτσια κλπ, σάχλες, εμείς έχουμε έχουμε ένα κανονικό πλάσμα αυτοκέφαλο κολλημένο πάνω μας, παρέα, δημιουργικότητα, φαντασία. Εμείς και το πουλί μας, το πουλί και εμείς του, σε σάρκα μία.
Περνάτε καλά κι αυτό βγαίνει προς τα έξω :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 14 Μαρ 2019, 21:24

Αυτό το νήμα είναι πραγματικό διαμάντι.

Μπράβο σε όλους. Εύγε!
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Μαρ 2019, 21:27

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Μαρ 2019, 20:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Μαρ 2019, 20:36
Η αυτοεξυπηρέτηση είναι δεδομένη, οι άνθρωποι δεν πάνε πια από το σπίτι τους στο γάμο τους.
Νομίζεις.

Όποιος ζει μόνος του δεν σημαίνει και ότι αυτοεξυπηρετείται. Τα περισσότερα ντελίβερυ δουλεύουν με αυτοεξυπηρετούμενους. :P
Αν παίρνεις ντελίβερυ με δικά σου χρήματα αυτοεξυπηρέτηση είναι. Εκτός αν πρέπει να έχεις κατασκευάσει και τα πιάτα μόνος σου κλπ ;)


Στο 2:49 του βίντεο. :lol:


Μάλλον την είδες, έτσι;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23883
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Μαρ 2019, 21:28

don't speak έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:14
Μα ως άνθρωπος σημασία έχει τι βγαίνει από μέσα σου, όχι τι μπαίνει.
μπράβο ρε ντόντ, τονώνει και την διάθεση.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Μαρ 2019, 21:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:27
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Μαρ 2019, 20:55


Νομίζεις.

Όποιος ζει μόνος του δεν σημαίνει και ότι αυτοεξυπηρετείται. Τα περισσότερα ντελίβερυ δουλεύουν με αυτοεξυπηρετούμενους. :P
Αν παίρνεις ντελίβερυ με δικά σου χρήματα αυτοεξυπηρέτηση είναι. Εκτός αν πρέπει να έχεις κατασκευάσει και τα πιάτα μόνος σου κλπ ;)


Στο 2:49 του βίντεο. :lol:


Μάλλον την είδες, έτσι;
14 λεπτά διαφήμιση; :o
Όχι δεν την είχα δει.

Αλλά έχω πάντω στο μυαλό μου αυτό

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 14 Μαρ 2019, 21:32

enaon έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:17
Ορέστης 35 έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:13
Αν εισαι 14 ετων και η τηλεοραση εχει baywatch ειναι απολαυση!
γενικά τρομερά είναι, λένε για ορμόνες τα κορίτσια κλπ, σάχλες, εμείς έχουμε έχουμε ένα κανονικό πλάσμα αυτοκέφαλο κολλημένο πάνω μας, παρέα, δημιουργικότητα, φαντασία. Εμείς και το πουλί μας, το πουλί και εμείς του, σε σάρκα μία.
:smt005:
Μπορείς να το κάνεις ποίημα.
<Το κορμί μου και εγώ. >
Ή <το πουλί μου και εγώ>, αναλόγως ποιος το γράφει.

Είχε βάλει ένα ο Πάνας στο παλιό, που τελείωνε κάπως έτσι, αλλά με άλλης το κορμί.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος don't speak την 14 Μαρ 2019, 21:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Γραφικός

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Μαρ 2019, 21:33

Gherschaagk έγραψε:
14 Μαρ 2019, 21:24
Αυτό το νήμα είναι πραγματικό διαμάντι.

Μπράβο σε όλους. Εύγε!
Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών