Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 09 Αύγ 2021, 13:42

Niki έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:38
Στο τέλος τον παντρεύτηκα. :lol:
Καλά να του κάνεις, να μάθει αυτός.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 09 Αύγ 2021, 13:43

Cecily Anne έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:41
Gherschaagk έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:39
Cecily Anne έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:37


Επειδή ήταν μεγάλο το ποστ, τελικά το καζο ήταν ότι δεν γάμησε ;
Δεν το διάβασα όλο. Δεν ξέρω. Κάπου στην Ακρόπολη σταμάτησα. Μέχρι εκεί no sex, την βγάζανε φωτογραφίες λέει γιατί ήταν κούκλα και φαινόταν το βρακί της.
Α, εντάξει, άμα την πήγε Ακρόπολη, στάνταρντ γάμησε. Άλλου θα είναι το καζο.
Νομίζω δεν έχει κάζο. Απλά ήθελε να ενημερώσει τι γαμάτα που περνάει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Γιάννης

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 09 Αύγ 2021, 13:57

Gherschaagk έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:43
Cecily Anne έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:41
Gherschaagk έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:39


Δεν το διάβασα όλο. Δεν ξέρω. Κάπου στην Ακρόπολη σταμάτησα. Μέχρι εκεί no sex, την βγάζανε φωτογραφίες λέει γιατί ήταν κούκλα και φαινόταν το βρακί της.
Α, εντάξει, άμα την πήγε Ακρόπολη, στάνταρντ γάμησε. Άλλου θα είναι το καζο.
Νομίζω δεν έχει κάζο. Απλά ήθελε να ενημερώσει τι γαμάτα που περνάει.
Κι εγώ αυτό κατάλαβα, δηλαδή ότι το ευτυχές γεγονός έλαβε χώρα κάπου εκεί που γίνεται μια αναφορά στον Γούντυ Άλλεν.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 09 Αύγ 2021, 14:00

Γιάννης έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:57
Gherschaagk έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:43
Cecily Anne έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:41


Α, εντάξει, άμα την πήγε Ακρόπολη, στάνταρντ γάμησε. Άλλου θα είναι το καζο.
Νομίζω δεν έχει κάζο. Απλά ήθελε να ενημερώσει τι γαμάτα που περνάει.
Κι εγώ αυτό κατάλαβα, δηλαδή ότι το ευτυχές γεγονός έλαβε χώρα κάπου εκεί που γίνεται μια αναφορά στον Γούντυ Άλλεν.
Μήπως ξέχασε να αναφέρει ότι ήταν μοναχός και παραβίασε έτσι τους όρκους του;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 09 Αύγ 2021, 14:00

omg kai 3 lol έγραψε:
09 Αύγ 2021, 05:13
Μοσχοβιτισα θεα με μαυρα μακρια σπαστα μαλλια, καταλευκη επιδερμιδα, και γκριζοπρασινα ματια οι φωτο της στο τιντερ ειναι με κατι συνολακια για εξωφυλλο της Vogue με 4 πτυχια απο οικονομικα μεχρι διδακτορικο στη ψυχολογια, (στη Ρωσια ειναι public figure οι φωτο της παραπεμπουν σε κορη ολιγαρχη κατι που εμαθα κατοπιν εορτης) μου λεει ερχεται Αθηνα για regatta στα greek islands και οτι μετα θα μεινει και λιγο στη πολη, ανταλλασουμε τηλ αλλα λεω καλα μετα απο 1 βδομαδα.. ανταλλασουμε 2-3 μηνυματα ετσι για την επαφη και στο τελευταιο μου λεει σημερα εχω γυρισει απο το μεσημερι αλλα ειμαι πτωμα.. ειχε πανσεληνο και μου στελνει μηνυμα στις 1 το βραδυ να το δουμε μαζι αφου πριν την ειχα ψησει οτι ειναι μοναδικη ευκαιρια να δει το φεγγαροφως απο το καλυτερο σημειο της Αθηνας με θεα ολη την πολη, σε 15 λεπτα την παραλαμβανω απο το ξενοδοχειο της λεγοντας της οτι ειναι τρελη και μου χαμογελαει, κανουμε τη βολτα μας με απαλα φιλια στο τελος και την επιστρεφω στο ξενοδοχειο εμφανως κουρασμενη σχεδον μισοκοιμισμενη,

την επομενη μερα λιγο πριν το μεσημερι μου στελνει μηνυμα να παμε για brunch γιατι μολις ειχε ξυπνησει και δεν εχει φαει τπτ,
εγω ειχα αλλα σχεδια εκεινη τη μερα και υπολογιζα να περασουμε το πολυ ενα 2-3ωρο μαζι μερα μεσημερι, παμε σε μαγαζι στου Ψυρρη που δεν ειναι γνωστο σε τουριστες μου λεει σε καποια φαση γιατι μας κοιταζουν ολοι, της χαμογελαω, φορουσε ενα κομψο συνολακι βγαλμενο απο το βιντεοκλιπ του la is la bonita δεν βλεπεις ελληνιδα με τετοιο στυλ ουτε σε βραδυνη εξοδο, μετα το φαγητο κι αφου μιλησαμε για τις ζωες μας ξεκιναμε περπατητι για Ακροπολη, μου λεει εχω 1 χρονο να φαω γλυκο και σημερα θελω να φαω παγωτο, για καλη μας τυχη περνουσαμε ακριβως διπλα απο τα 2 πασιγνωστα μαγαζια, το παιρνουμε στο χερι και καθομαστε παραδιπλα στο πεζουλι σα μικρα παιδια, πιανομαστε χερι-χερι και συνεχιζουμε τη βολτα μας μιλωντας και μαθαινοντας καλυτερα ο ενας για τον αλλο, στη διαδρομη ριχνουμε μερικα κλεφτα φιλια σε κρυψωνες σαν αθωα 18χρονα, η εισοδος της Ακροπολης μολις ειχε κλεισει οποτε καθησαμε παραδιπλα στους βραχους να αγναντεψουμε το ηλιοβασιλεμα με τους υπολοιπους θαμωνες, σε μια στιγμη βγαζει τα παπουτσια και περπαταει ξυπολητη να βγαλει φωτο για story στις ακρες των βραχων και φυσικα γινεται θεαμα μαζι με το ηλιοβασιλεμα, σιγα σιγα ο ηλιος δυει χρωματιζοντας τον οριζοντα ενω μετα απο λιγη ωρα αρχιζει να φωτιζει η χθεσινη πανσεληνος πισω απο την Ακροπολη, δεν ξερω ουτε κι εγω ποση ωρα καθισαμε εκει εχοντας την στην αγγαλια μου ανασκελα να φιλιομαστε κοιταζοντας τα αστερια, μετα απο ωρα αρχιζουμε να κατηφοριζουμε προς την Απ. Παυλου και απο μακρια ακουγεται μουσικη και με ρωταει επιμονα απο που προερχεται, της απανταω χαμογελωντας θα δεις σε λιγο, ειναι πλανοδιοι μουσικοι που εκεινη τη μερα το ρεπερτοριο τους εχει Χατζιδακι και τριγυρω κοσμος καθομαστε κι εμεις και παρακολουθει ενθουσιασμενη, μετα απο ωρα σηκωνεται δινει γενναιοδωρο tip μας ευχαριστουν οι μουσικοι και προχωραμε, η βραδια ειναι μαγικη η Αθηνα αν και καλοκαιρι δεν εχει το συνηθη συνωστισμο και βαβουρα κατηφοριζοντας παμε για φαγητο σε roof με θεα την Ακροπολη υπο το σεληνοφως και 2 πλανητες για στολιδι παραδιπλα, το τραπεζι και τα γκαρσονια ηταν λες και μας περιμεναν, η βολτα συνεχιστηκε με τα ποδια ως το σημειο που ειχαμε παρκαρει κι απο κει στο ξενοδοχειο, παρκαρα προχειρα δεν πολυ περιμενα να γινει κατι, τη συνοδευω στην εισοδο και βλεπω οτι δε με χαιρετα οπως το προηγουμενο βραδυ την ακολουθω στο ασανσερ, κι απο κει στο δωματιο της, μπαινοντας αρχιζουμε τα φιλια, με ρωταει αν εχω προφυλαξη της λεω εχω στο αυτοκινητο, ωραια μου λεει πηγαινε φερε και παρκαρε το και καλυτερα παω να κανω ενα ντουζ και θα σε περιμενω, της λεω οταν ερθω θα κανω κι εγω, το τι επακολουθησε φυσικα ηταν μοναδικο οπως ηταν και ολοκληρη η μερα μαζι της σαν σε ταινια του Γουντυ Αλλεν,

την επομενη μερα θα εκανε check out και θα πετουσε για Μοσχα χωρις να μου εχει πει την ωρα, χαιρετηθηκαμε αφηνοντας τη στο ξενοδοχειο, μετα απο 3-4 ωρες μου στελνει μηνυμα και μου λεει ξεχασες κατι στο κομοδινο ενα αξεσουαρ που φορουσα στο χερι, της απαντω δεν ειναι σημαντικο αλλα ειναι μια καλη αφορμη για να σε ξαναδω και να σε χαιρετησω για τελευταια φορα απο κοντα, πετουσε βραδυ οποτε πηγαμε παλι για φαγητο και μετα για ψωνια και για δωρα στα μαγαζια, απο το πολυ περπατητο μεσα στη ζεστη ζαλιστηκε λιγο και με ρωτησε αν υπαρχει ενα δροσερο μερος να ησυχασει λιγο, της προτεινα το σπιτι μου, δεχτηκε κι αφου ξαπλωσε εστειλα εντωμεταξυ και καποια email στο γραφειο, ειχαμε λιγο χρονο και παραγγειλαμε greek style, και μετα βουρ για αεροδρομιο, μου εστειλε μηνυμα οταν εφτασε Μοσχα και μευχαριστησε για ολα, κραταμε μεσω μηνυματων αραια και που επαφη, ισως καποια στιγμη ξαναβρεθουμε, ποιος ξερει;
Ρε τύπε, πόσα κιλά έβαλες μέχρι να λαδώσεις τον σύρτη;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23677
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 09 Αύγ 2021, 14:02

Τώρα τελευταία, έβλεπα με την έτσι φωτογραφίες της που ήταν τραβηγμένες σε διάφορα νησιά. Είχε πάει με πρώην γκόμενούς της (2 συγκεκριμένα), αλλά είχε αφαιρέσει τις φωτογραφίες τους από το άλμπουμ και άφησε όσες ήταν μόνο αυτή. (Φαντάζομαι ότι αυτές με τους γκόμενους τις έχει σε μυστικό αρχείο, όπως συνηθίζουν να κάνουν πολλές γυναίκες, ωστόσο δεν το παραδέχεται).

Σε κάποια φάση, είδα κάποιες τραβηγμένες στη Σαντορίνη όπου ήταν μαζί με μια άλλη, εξίσου κούκλα.

Συμπέρανα ότι ήταν κάποια φίλη της και της το είπα. Μου είπε ότι και εκείνη ήταν πρώην της (η μία και μοναδική πρώην γυναίκα σύμφωνα με τα λεγόμενά της).

Εγώ το ήξερα ότι ήταν bi γιατί μου το είχε πει όταν συνομιλούσαμε στο φέησμπουκ. Δεν το περίμενα όμως ότι οι συγκεκριμένες φωτο δεν είχαν αφαιρεθεί.

Αρα όταν η πρώην είναι γυναίκα, τις αφήνουν τις φωτογραφίες στο άλμπουμ. Οταν είναι άντρας, τις αφαιρούν και τις πετάνε (ή τις αρχειοθετούν σε κρυφό μέρος).
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 09 Αύγ 2021, 14:03

AlienWay έγραψε:
09 Αύγ 2021, 14:02
Τώρα τελευταία, έβλεπα με την έτσι φωτογραφίες της που ήταν τραβηγμένες σε διάφορα νησιά. Είχε πάει με πρώην γκόμενούς της (2 συγκεκριμένα), αλλά είχε αφαιρέσει τις φωτογραφίες τους από το άλμπουμ και άφησε όσες ήταν μόνο αυτή. (Φαντάζομαι ότι αυτές με τους γκόμενους τις έχει σε μυστικό αρχείο, όπως συνηθίζουν να κάνουν πολλές γυναίκες, ωστόσο δεν το παραδέχεται).

Σε κάποια φάση, είδα κάποιες τραβηγμένες στη Σαντορίνη όπου ήταν μαζί με μια άλλη, εξίσου κούκλα.

Συμπέρανα ότι ήταν κάποια φίλη της και της το είπα. Μου είπε ότι και εκείνη ήταν πρώην της (η μία και μοναδική πρώην γυναίκα σύμφωνα με τα λεγόμενά της).

Εγώ το ήξερα ότι ήταν bi γιατί μου το είχε πει όταν συνομιλούσαμε στο φέησμπουκ. Δεν το περίμενα όμως ότι οι συγκεκριμένες φωτο δεν είχαν αφαιρεθεί.

Αρα όταν η πρώην είναι γυναίκα, τις αφήνουν τις φωτογραφίες στο άλμπουμ. Οταν είναι άντρας, τις αφαιρούν και τις πετάνε (ή τις αρχειοθετούν σε κρυφό μέρος).
Αν ήσουν γυναίκα ρε δικέ μου, θα σου έδειχνε τις φώτο με τους μαντραχαλαίους.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23677
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 09 Αύγ 2021, 14:05

Feindflug έγραψε:
09 Αύγ 2021, 14:03
AlienWay έγραψε:
09 Αύγ 2021, 14:02
Τώρα τελευταία, έβλεπα με την έτσι φωτογραφίες της που ήταν τραβηγμένες σε διάφορα νησιά. Είχε πάει με πρώην γκόμενούς της (2 συγκεκριμένα), αλλά είχε αφαιρέσει τις φωτογραφίες τους από το άλμπουμ και άφησε όσες ήταν μόνο αυτή. (Φαντάζομαι ότι αυτές με τους γκόμενους τις έχει σε μυστικό αρχείο, όπως συνηθίζουν να κάνουν πολλές γυναίκες, ωστόσο δεν το παραδέχεται).

Σε κάποια φάση, είδα κάποιες τραβηγμένες στη Σαντορίνη όπου ήταν μαζί με μια άλλη, εξίσου κούκλα.

Συμπέρανα ότι ήταν κάποια φίλη της και της το είπα. Μου είπε ότι και εκείνη ήταν πρώην της (η μία και μοναδική πρώην γυναίκα σύμφωνα με τα λεγόμενά της).

Εγώ το ήξερα ότι ήταν bi γιατί μου το είχε πει όταν συνομιλούσαμε στο φέησμπουκ. Δεν το περίμενα όμως ότι οι συγκεκριμένες φωτο δεν είχαν αφαιρεθεί.

Αρα όταν η πρώην είναι γυναίκα, τις αφήνουν τις φωτογραφίες στο άλμπουμ. Οταν είναι άντρας, τις αφαιρούν και τις πετάνε (ή τις αρχειοθετούν σε κρυφό μέρος).
Αν ήσουν γυναίκα ρε δικέ μου, θα σου έδειχνε τις φώτο με τους μαντραχαλαίους.
:smt044
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 09 Αύγ 2021, 14:07

Gherschaagk έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:43

Νομίζω δεν έχει κάζο. Απλά ήθελε να ενημερώσει τι γαμάτα που περνάει.
Aaaaaa καλά. Ας γράψω εγώ κάζο. Δεν είναι γκομενικό, αλλά είναι από το αντίθετο φύλο.
Κάποτε στην Αγγλία με παίρνει τηλ ένας φίλος και μου λέει ότι έρχεται ένας φίλος του Γάλλος και να τον βοηθήσω μια-δυο μέρες. Λέω καλά, την επόμενη μέρα με παίρνει τηλ., συναντιόμαστε, δεν πολυμίλαγε αγγλικά, ήταν σαν ανάποδο γαμώτο, αλλά ήταν στην πένα ντυμένος, χαμογελαστός και ευγενέστατος. Χάνω 2 μέρες από τη ζωή μου να τον τρέχω δεξιά αριστερά. Κάποια στιγμή μου λέει να πάμε για ποτό το βράδυ, για να με ευχαριστήσει για την εξυπηρέτηση και κανονίσαμε για ΣΚ.

Τον πάω Covent Garden σε ένα μαγαζάκι με τέλεια cocktails που χρέωνε 5 pounds το 1!!! (κάπου εδώ να τονίσω ότι τόσο φτηνά κοκτέιλ δεν έχω ξαναπετύχει στη ζωή μου). Παραγγέλνουμε, πιάνουμε συζήτηση, αυτός δεν μπορούσε να πει και πολλά, αλλά προσπαθούσε ή τεσπα έκανε ότι καταλάβαινε. Ε κάπου στη μιάμιση ώρα έχω αρχίσει κλασικά να βαριέμαι τη ζωή μου, έχει στεγνώσει και το στόμα μου από το μονόλογο, του κάνω θα πιούμε δεύτερο ποτό ή να φύγουμε; Εεεεε μου λέει ξέρεις, επειδή είναι πολύ ακριβά, μήπως να παίρναμε καμιά μπύρα και να περπατήσουμε. Του εξηγώ ότι τέτοια ώρα να βρούμε μπύρες σε κιόσκι στο κέντρο του Λονδίνου λίγο δύσκολο (ή και να έπαιζε, δεν είχα δει ποτέ τριγύρω κάτι αντίστοιχο σε περίπτερο), οπότε φεύγουμε. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πλήρωσε ο καθένας τα δικά του.

Στο δρόμο προς το μετρό περνάει μια Άστον Μάρτιν από μπροστά μας, μου κάνει, ΔΕΣ ΔΕΣ αυτό είναι το αμάξι των ονείρων μου, κάποια μέρα θα το αγοράσω. Του απαντάω "και μαζεύεις από τα ποτά;". Εννοείται δεν κατάλαβε ποτέ τί ρώτησα.

Πιστεύω ότι θεωρούσε ότι η φυσική του παρουσία στο χώρο, εμένα θα με ευχαριστούσε. :p2:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cecily Anne την 09 Αύγ 2021, 14:19, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 09 Αύγ 2021, 14:09

Κόψε κάτι στην αφήγηση γμτ ποιος θα το διαβάσει;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23677
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 09 Αύγ 2021, 14:11

Cecily Anne έγραψε:
09 Αύγ 2021, 14:07
Gherschaagk έγραψε:
09 Αύγ 2021, 13:43

Νομίζω δεν έχει κάζο. Απλά ήθελε να ενημερώσει τι γαμάτα που περνάει.
Aaaaaa καλά. Ας γράψω εγώ κάζο. Δεν είναι γκομενικό, αλλά είναι από το αντίθετο φύλο.
Κάπου το 2010 έμενα Αγγλία και με παίρνει τηλ ένας φίλος από το πολυτεχνείο και μου λέει ότι έρχεται Αγγλία ένας φίλος του Γάλλος για 6μηνο και να τον βοηθήσω μια-δυο μέρες. Λέω καλά, πες του να με πάρει τηλ. Όντως την επόμενη μέρα με παίρνει τηλ το Γαλλάκι και βρισκόμαστε. Το γαλλάκι δεν πολυμίλαγε αγγλικά και ήταν και σαν ανάποδο γαμώτο, αλλά ήταν στην πένα ντυμένος (πανάκριβα) και ευγενέστατο και χαμογελαστό. Τεσπα. μου εξηγεί τί θέλει (μου τα'χε πει και ο φίλος μου πριν λίγο πολύ) και κουτσά στραβά χάνω 2 μέρες από τη ζωή μου να τον τρέχω δεξιά αριστερά. Κάποια στιγμή μου λέει να πάμε για ποτό το βράδυ, για να με ευχαριστήσει για την εξυπηρέτηση, του λέω το βράδυ δεν γίνεται, είχα υποχρέωση, οπότε κανονίσαμε για ΣΚ.

Συναντιόμαστε, τον πάω Covent Garden σε ένα μαγαζάκι με τέλεια cocktails που χρέωνε 5 pounds το 1!!! (κάπου εδώ να τονίσω ότι τόσο φτηνά κοκτέιλ δεν έχω ξαναπετύχει στη ζωή μου). Τεσπα. Παραγγέλνουμε, πιάνουμε συζήτηση,, αυτός δεν μπορούσε να πει και πολλά, αλλά προσπαθούσε ή τεσπα έκανε ότι καταλάβαινε. Ε κάπου στη μιάμιση ώρα έχω αρχίσει κλασικά να βαριέμαι τη ζωή μου, έχει στεγνώσει και το στόμα μου από το μονόλογο, του κάνω θα πιούμε δεύτερο ποτό ή να φύγουμε;

Εεεεε μου λέει ξέρεις, επειδή είναι πολύ ακριβά, μήπως να παίρναμε καμιά μπύρα και να περπατήσουμε. Του εξηγώ ότι τέτοια ώρα να βρούμε μπύρες σε κιόσκι στο κέντρο του Λονδίνου λίγο δύσκολο, δεν πολυπαίζει το φαινόμενο (ή και να έπαιζε, δεν είχα δει ποτέ τριγύρω κάτι αντίστοιχο σε περίπτερο και βασικά είχε ΤΟΣΑ ΜΑΓΑΖΙΑ να πιεις τριγύρω που ήταν έγκλημα), οπότε φεύγουμε. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πλήρωσε ο καθένας τα δικά του, αν και το περίμενα ήδη από το σχόλιο για το "ακριβό ποτό".

Στο δρόμο προς το μετρό περνάει μια Άστον Μάρτιν από μπροστά μας, μου κάνει, ΔΕΣ ΔΕΣ αυτό είναι το αμάξι των ονείρων μου, κάποια μέρα θα το αγοράσω. Του απαντάω "και μαζεύεις από τα ποτά;". Εννοείται δεν κατάλαβε ποτέ τί ρώτησα.

Είμαστε στο μετρό, κοιτάζει τη γραμμή με τις στάσεις και βλέπει τα Kew Gardens, καταλαβαίνει το Gardens, μου κάνει θες να πάμε εδώ αύριο; Απαντάω χαμογελαστά ότι έχω εξέταση τη Δευτέρα και αύριο θα διαβάζω και κάπου εκεί ήταν και η στάση μου και χαιρέτισα.

Εννοείται πήρα τηλ τον φίλο μου να τον ξεχέσω για τον γυφταρμά φίλο του που μου'στειλε πακέτο, ζήτησε συγγνώμη κι έτσι έληξε. Ποτέ δεν κατάλαβα τί εννοούσε ο Γάλλος "να πάμε για ποτό, για να σε ευχαριστήσω για τη βοήθεια". Πιστεύω ότι θεωρούσε ότι η φυσική του παρουσία στο χώρο, εμένα θα με ευχαριστούσε. :p2:
Αν δεν ήταν για να σε ευχαριστήσει, αλλά σου έλεγε απλώς "πάμε για ποτό", θα το δεχόσουν να πληρώσει ο καθένας τα δικά του;

Βασικά αυτό είναι ωραίο νήμα να συζητηθεί ξεχωριστά (ποιος πληρώνει στο ποτό). Αν θέλετε, κάποια στιγμή ανοίξτε το, διότι υπάρχουν συζητήσεις στις ΗΠΑ γι αυτό το θέμα και δεν έχουν καταλήξει πουθενά. Εγώ πάντως πληρώνω γιατί έτσι τη βρίσκω.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 09 Αύγ 2021, 14:12

Gherschaagk έγραψε:
09 Αύγ 2021, 14:09
Κόψε κάτι στην αφήγηση γμτ ποιος θα το διαβάσει;
Εγώ
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23677
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 09 Αύγ 2021, 14:13

Dwarven Blacksmith έγραψε:
09 Αύγ 2021, 14:12
Gherschaagk έγραψε:
09 Αύγ 2021, 14:09
Κόψε κάτι στην αφήγηση γμτ ποιος θα το διαβάσει;
Εγώ
Εσύ νάνε, πληρώνεις στο ποτό;
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 09 Αύγ 2021, 14:13

Dwarven Blacksmith έγραψε:
09 Αύγ 2021, 14:12
Gherschaagk έγραψε:
09 Αύγ 2021, 14:09
Κόψε κάτι στην αφήγηση γμτ ποιος θα το διαβάσει;
Εγώ
Κάνε περίληψη όταν μπορέσεις.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Κάζα που έχετε παθει απο το αντιθετο φυλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 09 Αύγ 2021, 14:14

Gherschaagk έγραψε:
09 Αύγ 2021, 14:09
Κόψε κάτι στην αφήγηση γμτ ποιος θα το διαβάσει;
Τώρα;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών