Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20295
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 17 Ιουν 2022, 12:57

Volk έγραψε:
17 Ιουν 2022, 12:42
Πασες κανουν και αυτες που παιζεις μπαλα μαζι τους και περνατε καλυτερα, δεν χρειαζεται να παριστανει καποιος τον φιλεναδιτσο και να περιμενει μπας και.

Η θεση του Ασεβαστου, ειναι αυτη που αρμοζει!

Εγραψε ο Ασεβαστος:

οχι.

φιλες ενος αντρα ειναι μονο οι γυναικες των φιλων του, αν τιμα τα παντελονια του.

ολες οι αλλες ειναι πιθανες ερωτικες συντροφοι.

Συμφωνω απολυτα και προτεινω να τυπωσετε αυτο που εγραψε ο Ασεβαστος και να το κολλησετε στο ψυγειο να το βλεπετε καθημερινα.
Σε έχει φάει η new age παραεπιστήμη. Χωρίς παρεξήγηση.

Φίλες ενός άντρα μπορούν να είναι εκείνες που εκείνος θέλει για φίλες εφόσον θέλουν και αυτές φυσικά. Το ίδιο και για ερωτικές συντρόφους. Εγώ έχω γυναίκες στον κύκλο μου που τις θέλω για φίλες αλλά δεν θα έκανα ποτέ κάτι ερωτικό μαζί τους, δεν μπορώ να τις δω έτσι. Απλά μου αρέσει η παρέα τους. Μπορείς να πεις ότι δεν με ενδιαφέρει το φύλο τους και τις βλέπω καθαρά σαν ανθρώπους (και όχι σαν ανθρώπους-γυναίκες) αφού δεν μου βγάζουν ερωτισμό.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20295
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 17 Ιουν 2022, 13:02

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
17 Ιουν 2022, 09:24
Green Dragon έγραψε:
16 Ιουν 2022, 23:23
Το ότι νιώθεις τόσο τέλειο ταίριασμα δεν σημαίνει ότι νιώθει και αυτή το ίδιο. Απ' ότι έχω δει στην πράξη δεν σημαίνει τελικά τίποτα για την πιθανότητα να γίνει κάτι. Μου την έχουν πέσει χοντρά γυναίκες με τις οποίες το μόνο κοινό που είχαμε ήταν ότι είμασταν και οι δύο άνθρωποι και σε άλλες περιπτώσεις που νόμιζα ότι υπήρχε φοβερό ταίριασμα εκείνη δεν ήθελε. Τσάμπα το σκέφτεσαι έτσι, δεν έχει νόημα, μια ψευδαίσθηση είναι αυτό το ταίριασμα.
Δεν υπάρχει καμία πιθανότητα . Το γνωρίζω το ξεκαθαρίσαμε . Αλλά εγώ τη θέλω στην ζωή μου . Χωρίς κάποια μικρά ( ; ) προβλήματα που απαίτησα να σταματήσουν και σε κάποιο βαθμό έγινε .
Μπορείς να συνεχίσεις να είσαι σκέτος φίλος της χωρίς αυτό να σε τρώει; Συνήθως δεν γίνεται και η κατάσταση καταλήγει αρρωστημένη και προβληματική. Αν μπορείς να κλείσεις τον διακόπτη της έλξης με κάποιον τρόπο που εγώ δεν γνωρίζω, τότε καλώς.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 17 Ιουν 2022, 13:07

Green Dragon έγραψε:
17 Ιουν 2022, 12:57
Εγώ έχω γυναίκες στον κύκλο μου που τις θέλω για φίλες αλλά δεν θα έκανα ποτέ κάτι ερωτικό μαζί τους, δεν μπορώ να τις δω έτσι. Απλά μου αρέσει η παρέα τους. Μπορείς να πεις ότι δεν με ενδιαφέρει το φύλο τους και τις βλέπω καθαρά σαν ανθρώπους (και όχι σαν ανθρώπους-γυναίκες) αφού δεν μου βγάζουν ερωτισμό.
Είτε δεν είναι ωραίες (ΓΙΑ ΣΕΝΑ, εσείς οι νέοι το λέτε κλικ κλακ δεν ξέρω κ γω τι, πάντως δε σου κάνει κουκου = δε σου αρέσει) είτε είναι κατά συνθήκη φίλες. Εννοώ κινείστε στο χώρο εργασίας κτλ σε συγκεκριμένο πλαίσιο. Αυτό θα αλλάξει αν πάτε σε ένα νησί κ κοιμηθείτε στο ίδιο δωμάτιο κ τη δεις να βγαίνει με μια πετσέτα από το μπάνιο ενώ αν πας με τον φίλο σου το Μητσαρα κ με τη μπουτσα έξω να τον δεις δε θα σκεφτείς να του τον καθισεις

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26027
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 17 Ιουν 2022, 13:09

Volk έγραψε:
17 Ιουν 2022, 12:42
Αγις έγραψε:
17 Ιουν 2022, 12:32
Volk έγραψε:
16 Ιουν 2022, 19:01


Δηλαδη, ειναι η χ γυναικα μουναρα και συ θα παριστανεις τον φιλο της; Τι νοημα εχει κατι τετοιο; Τι βγαινει απο αυτο; Σε τι σε ωφελει ως αντρα;

Και αφου βλεπεις απο πλευρας της οτι δεν υπαρχει ενδιαφερον, ποιος ο λογος να συνεχισεις να ασχολεισαι ενω απλα μπορεις να συνεχισεις παρακατω σε κατι αλλο που ενδεχομενως να περασετε ομορφα;
Επειδη σου κανουν πασα γνωστες τους τους (δλδ τι πασα ετοιμες για πηδημα :003: ) ειναι ικανος λογος να τις εχεις φιλες ;
Πασες κανουν και αυτες που παιζεις μπαλα μαζι τους και περνατε καλυτερα, δεν χρειαζεται να παριστανει καποιος τον φιλεναδιτσο και να περιμενει μπας και.

Η θεση του Ασεβαστου, ειναι αυτη που αρμοζει!

Εγραψε ο Ασεβαστος:

οχι.

φιλες ενος αντρα ειναι μονο οι γυναικες των φιλων του, αν τιμα τα παντελονια του.

ολες οι αλλες ειναι πιθανες ερωτικες συντροφοι.

Συμφωνω απολυτα και προτεινω να τυπωσετε αυτο που εγραψε ο Ασεβαστος και να το κολλησετε στο ψυγειο να το βλεπετε καθημερινα.
κοιμησου αγγελουδι μου
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20295
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 17 Ιουν 2022, 13:13

EKPLIKTIKOS έγραψε:
17 Ιουν 2022, 13:07
Green Dragon έγραψε:
17 Ιουν 2022, 12:57
Εγώ έχω γυναίκες στον κύκλο μου που τις θέλω για φίλες αλλά δεν θα έκανα ποτέ κάτι ερωτικό μαζί τους, δεν μπορώ να τις δω έτσι. Απλά μου αρέσει η παρέα τους. Μπορείς να πεις ότι δεν με ενδιαφέρει το φύλο τους και τις βλέπω καθαρά σαν ανθρώπους (και όχι σαν ανθρώπους-γυναίκες) αφού δεν μου βγάζουν ερωτισμό.
Είτε δεν είναι ωραίες (ΓΙΑ ΣΕΝΑ, εσείς οι νέοι το λέτε κλικ κλακ δεν ξέρω κ γω τι, πάντως δε σου κάνει κουκου = δε σου αρέσει) είτε είναι κατά συνθήκη φίλες. Εννοώ κινείστε στο χώρο εργασίας κτλ σε συγκεκριμένο πλαίσιο. Αυτό θα αλλάξει αν πάτε σε ένα νησί κ κοιμηθείτε στο ίδιο δωμάτιο κ τη δεις να βγαίνει με μια πετσέτα από το μπάνιο ενώ αν πας με τον φίλο σου το Μητσαρα κ με τη μπουτσα έξω να τον δεις δε θα σκεφτείς να του τον καθισεις
Μα το είπα, δεν με τραβάνε ερωτικά. Είναι σκέτες φίλες και έτσι θα παραμείνουν. Δεν με ενδιαφέρει να κάνω σεξ μαζί τους αλλά με ενδιαφέρει να πάμε για καφέ, σινεμά, κλπ. Είτε σε παρέα είτε οι δυο μας. Διακοπές οι δυο μας με οποιαδήποτε από τις φίλες μου δεν θα πήγαινα, δεν μου αρέσει η ιδέα, μάλλον γιατί δεν τις βλέπω ερωτικά.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9500
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 17 Ιουν 2022, 13:32

Αντικειμενικα για έναν άντρα να δει καθαρά φιλικά μια εμφανίσιμη κοπέλα είναι πολύ δύσκολο. Το κάνει μόνο αν είναι φίλη συγγενή ή κολλητού. Εγώ είχα γνωρίσει μια κοπέλα μέσω του κολλητού όταν αυτός έκανε κάτι μαζί της. Ωραία κοπέλα πολύ εμφανίσιμη. Κατά τα άλλα βέβαια οτι να ναι. Βγαίναμε μαζι και ήθελε να μου γνωρίσει και μια φίλη της. Τελικά δεν έγινε τίποτε με τη φίλη της αλλά έγινε με αυτή. Μετά από καιρό βέβαια και μετά από πολύ μεγάλη ιστορία και αφού πήρα και το οκ από τον κολλητό πρώτα. Λέγαμε είμαστε και καλά φίλοι αλλά τελικά ούτε εγώ ούτε αυτή το βλέπαμε εντελώς φιλικά. Και μια νύχτα μου την έπεσε αυτή. Μετά έγινε ένας ψιλοχαμός και τελικά χαλάσαμε και τις σχέσεις μας. Γενικά καθαρά φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα δεν υπάρχει εκτός αν ο άλλος ή η άλλη είναι Κουασιμόδος.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 17 Ιουν 2022, 13:37

Αγις έγραψε:
17 Ιουν 2022, 13:09
Volk έγραψε:
17 Ιουν 2022, 12:42
Αγις έγραψε:
17 Ιουν 2022, 12:32


Επειδη σου κανουν πασα γνωστες τους τους (δλδ τι πασα ετοιμες για πηδημα :003: ) ειναι ικανος λογος να τις εχεις φιλες ;
Πασες κανουν και αυτες που παιζεις μπαλα μαζι τους και περνατε καλυτερα, δεν χρειαζεται να παριστανει καποιος τον φιλεναδιτσο και να περιμενει μπας και.

Η θεση του Ασεβαστου, ειναι αυτη που αρμοζει!

Εγραψε ο Ασεβαστος:

οχι.

φιλες ενος αντρα ειναι μονο οι γυναικες των φιλων του, αν τιμα τα παντελονια του.

ολες οι αλλες ειναι πιθανες ερωτικες συντροφοι.

Συμφωνω απολυτα και προτεινω να τυπωσετε αυτο που εγραψε ο Ασεβαστος και να το κολλησετε στο ψυγειο να το βλεπετε καθημερινα.
κοιμησου αγγελουδι μου
Μαλλον δεν εχεις καταλαβει το παιγνιο και θεωρεις οτι εχει ενας αντρας κερδος με το να παριστανει τον φιλεναδιτσο στη χ γυναικα μπας και του πασαρει καμια φιλη της οπως λες.

Αντιθετως, αυτο που σου λεω ειναι οτι οταν ενας αντρας παιζει μπαλα με μια γυναικα, αν εχει παιξει δυνατη μπαλα, θα του κανει απο μονη της πασα φιλη της και θα περασουν ολοι μαζι ομορφα.

Αν ειναι να ειμαι ξυπνιος κατα το τροπο που περιγραφεις, καλυτερα να κοιμαμαι και να μαι στον δικο μου κοσμο.

:wink
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 17 Ιουν 2022, 13:41

Green Dragon έγραψε:
17 Ιουν 2022, 12:57
Volk έγραψε:
17 Ιουν 2022, 12:42
Πασες κανουν και αυτες που παιζεις μπαλα μαζι τους και περνατε καλυτερα, δεν χρειαζεται να παριστανει καποιος τον φιλεναδιτσο και να περιμενει μπας και.

Η θεση του Ασεβαστου, ειναι αυτη που αρμοζει!

Εγραψε ο Ασεβαστος:

οχι.

φιλες ενος αντρα ειναι μονο οι γυναικες των φιλων του, αν τιμα τα παντελονια του.

ολες οι αλλες ειναι πιθανες ερωτικες συντροφοι.

Συμφωνω απολυτα και προτεινω να τυπωσετε αυτο που εγραψε ο Ασεβαστος και να το κολλησετε στο ψυγειο να το βλεπετε καθημερινα.
Σε έχει φάει η new age παραεπιστήμη. Χωρίς παρεξήγηση.

Φίλες ενός άντρα μπορούν να είναι εκείνες που εκείνος θέλει για φίλες εφόσον θέλουν και αυτές φυσικά. Το ίδιο και για ερωτικές συντρόφους. Εγώ έχω γυναίκες στον κύκλο μου που τις θέλω για φίλες αλλά δεν θα έκανα ποτέ κάτι ερωτικό μαζί τους, δεν μπορώ να τις δω έτσι. Απλά μου αρέσει η παρέα τους. Μπορείς να πεις ότι δεν με ενδιαφέρει το φύλο τους και τις βλέπω καθαρά σαν ανθρώπους (και όχι σαν ανθρώπους-γυναίκες) αφού δεν μου βγάζουν ερωτισμό.
Α: Κανεις παρεα και εχεις φιλη την γυναικα που ηδη παιζετε μπαλα και περνατε καλα.

Β Κανεις παρεα με μια γυναικα που δεν παιζετε μπαλα.

Προτιμω την Α περιπτωση, ολα μου τα χρονια εως τωρα!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 17 Ιουν 2022, 13:42

Arisvilla έγραψε:
17 Ιουν 2022, 13:32
Αντικειμενικα για έναν άντρα να δει καθαρά φιλικά μια εμφανίσιμη κοπέλα είναι πολύ δύσκολο. Το κάνει μόνο αν είναι φίλη συγγενή ή κολλητού. Εγώ είχα γνωρίσει μια κοπέλα μέσω του κολλητού όταν αυτός έκανε κάτι μαζί της. Ωραία κοπέλα πολύ εμφανίσιμη. Κατά τα άλλα βέβαια οτι να ναι. Βγαίναμε μαζι και ήθελε να μου γνωρίσει και μια φίλη της. Τελικά δεν έγινε τίποτε με τη φίλη της αλλά έγινε με αυτή. Μετά από καιρό βέβαια και μετά από πολύ μεγάλη ιστορία και αφού πήρα και το οκ από τον κολλητό πρώτα. Λέγαμε είμαστε και καλά φίλοι αλλά τελικά ούτε εγώ ούτε αυτή το βλέπαμε εντελώς φιλικά. Και μια νύχτα μου την έπεσε αυτή. Μετά έγινε ένας ψιλοχαμός και τελικά χαλάσαμε και τις σχέσεις μας. Γενικά καθαρά φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα δεν υπάρχει εκτός αν ο άλλος ή η άλλη είναι Κουασιμόδος.
Η αληθεια!!!

:+1::goodpost::bravo:
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 17 Ιουν 2022, 13:45

Green Dragon έγραψε:
17 Ιουν 2022, 13:13


Μα το είπα, δεν με τραβάνε ερωτικά. Είναι σκέτες φίλες και έτσι θα παραμείνουν. Δεν με ενδιαφέρει να κάνω σεξ μαζί τους αλλά με ενδιαφέρει να πάμε για καφέ, σινεμά, κλπ. Είτε σε παρέα είτε οι δυο μας. Διακοπές οι δυο μας με οποιαδήποτε από τις φίλες μου δεν θα πήγαινα, δεν μου αρέσει η ιδέα, μάλλον γιατί δεν τις βλέπω ερωτικά.
Ας υποθεσουμε οτι εχεις 2 επιλογες:

Α: Πας για καφε σινεμα κτλπ με μια γυναικα που παιζετε μπαλα και περνατε καλα στα παντα.

Β: Πας για καφε σινεμα κτλπ με μια γυναικα που δεν παιζετε μπαλα.

Ποια ειναι η επιλογη σου;
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 17 Ιουν 2022, 14:36

Volk έγραψε:
17 Ιουν 2022, 13:37

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει το παιγνιο και θεωρεις οτι εχει ενας αντρας κερδος με το να παριστανει τον φιλεναδιτσο στη χ γυναικα μπας και του πασαρει καμια φιλη της οπως λες.

Αντιθετως, αυτο που σου λεω ειναι οτι οταν ενας αντρας παιζει μπαλα με μια γυναικα, αν εχει παιξει δυνατη μπαλα, θα του κανει απο μονη της πασα φιλη της και θα περασουν ολοι μαζι ομορφα.

Αν ειναι να ειμαι ξυπνιος κατα το τροπο που περιγραφεις, καλυτερα να κοιμαμαι και να μαι στον δικο μου κοσμο.

:wink
δεν εχω καταλαβει αυτη την εκφραση παιγνιο, παιζει μπαλα κλπ.

αν ειναι για παιχνιδι, βγαλτε κανα ταβλι :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 17 Ιουν 2022, 14:38

Ασέβαστος έγραψε:
17 Ιουν 2022, 14:36
Volk έγραψε:
17 Ιουν 2022, 13:37

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει το παιγνιο και θεωρεις οτι εχει ενας αντρας κερδος με το να παριστανει τον φιλεναδιτσο στη χ γυναικα μπας και του πασαρει καμια φιλη της οπως λες.

Αντιθετως, αυτο που σου λεω ειναι οτι οταν ενας αντρας παιζει μπαλα με μια γυναικα, αν εχει παιξει δυνατη μπαλα, θα του κανει απο μονη της πασα φιλη της και θα περασουν ολοι μαζι ομορφα.

Αν ειναι να ειμαι ξυπνιος κατα το τροπο που περιγραφεις, καλυτερα να κοιμαμαι και να μαι στον δικο μου κοσμο.

:wink
δεν εχω καταλαβει αυτη την εκφραση παιγνιο, παιζει μπαλα κλπ.

αν ειναι για παιχνιδι, βγαλτε κανα ταβλι :102:
:lol::lol::lol::lol:
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 17 Ιουν 2022, 14:39

Volk έγραψε:
17 Ιουν 2022, 13:45
Green Dragon έγραψε:
17 Ιουν 2022, 13:13


Μα το είπα, δεν με τραβάνε ερωτικά. Είναι σκέτες φίλες και έτσι θα παραμείνουν. Δεν με ενδιαφέρει να κάνω σεξ μαζί τους αλλά με ενδιαφέρει να πάμε για καφέ, σινεμά, κλπ. Είτε σε παρέα είτε οι δυο μας. Διακοπές οι δυο μας με οποιαδήποτε από τις φίλες μου δεν θα πήγαινα, δεν μου αρέσει η ιδέα, μάλλον γιατί δεν τις βλέπω ερωτικά.
Ας υποθεσουμε οτι εχεις 2 επιλογες:

Α: Πας για καφε σινεμα κτλπ με μια γυναικα που παιζετε μπαλα και περνατε καλα στα παντα.

Β: Πας για καφε σινεμα κτλπ με μια γυναικα που δεν παιζετε μπαλα.

Ποια ειναι η επιλογη σου;
κορωνα-γραμματα. :102: το ιδιο κανει, με οποια κι αν πας. εφοσον θες να πας σινεμα.

μετα το σινεμα, αν θες να γαμησεις, πας με αυτην που γουσταρτει το ιδιο. ασχετα αν ειναι η ιδια με την οποια πηγες σινεμα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40866
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιουν 2022, 15:01

EKPLIKTIKOS έγραψε:
17 Ιουν 2022, 13:07
Green Dragon έγραψε:
17 Ιουν 2022, 12:57
Εγώ έχω γυναίκες στον κύκλο μου που τις θέλω για φίλες αλλά δεν θα έκανα ποτέ κάτι ερωτικό μαζί τους, δεν μπορώ να τις δω έτσι. Απλά μου αρέσει η παρέα τους. Μπορείς να πεις ότι δεν με ενδιαφέρει το φύλο τους και τις βλέπω καθαρά σαν ανθρώπους (και όχι σαν ανθρώπους-γυναίκες) αφού δεν μου βγάζουν ερωτισμό.
Είτε δεν είναι ωραίες (ΓΙΑ ΣΕΝΑ, εσείς οι νέοι το λέτε κλικ κλακ δεν ξέρω κ γω τι, πάντως δε σου κάνει κουκου = δε σου αρέσει) είτε είναι κατά συνθήκη φίλες. Εννοώ κινείστε στο χώρο εργασίας κτλ σε συγκεκριμένο πλαίσιο. Αυτό θα αλλάξει αν πάτε σε ένα νησί κ κοιμηθείτε στο ίδιο δωμάτιο κ τη δεις να βγαίνει με μια πετσέτα από το μπάνιο ενώ αν πας με τον φίλο σου το Μητσαρα κ με τη μπουτσα έξω να τον δεις δε θα σκεφτείς να του τον καθισεις
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς "δεν είναι ωραίες για σένα". Αντικειμενικά ωραίες μπορεί να είναι. Το να μην σε ελκύει κάποια σεξουαλικά δεν έχει σχέση μόνο με την εμφάνιση. Δηλαδή κι αυτός ωραίος είναι, αλλά δεν θέλω να κάνουμε σεξ:

Εικόνα

Τώρα θα μου πεις ότι είμαστε το ίδιο φύλο, αλλά αυτό είναι beside the point. Πάντα έβρισκα παράξενη την ιδέα ότι υπάρχουν άντρες που θεωρούν δυνητικές παρτενέρ όλες τις γυναίκες. Θα το καταλάβω αυτό για κάποιον που είναι σεξουαλικά πεινασμένος, αλλά οτιδήποτε άλλο φαντάζει παράξενο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Υπαρχει φιλια αναμεσα τους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 17 Ιουν 2022, 15:32

hellegennes έγραψε:
17 Ιουν 2022, 15:01

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς "δεν είναι ωραίες για σένα".
Το ίδιο με "το παγωτό μπανάνα δεν είναι ωραίο για μένα". Δε μου αρέσει. Τα αντικειμενικά γούστα δεν τα ξέρω κ δε με νοιαζουν, υποθέτω είναι αυτό που αρέσει σε πολλούς;

Ή μου αρέσει κάτι ή οχι, αδιάφορο αν αρέσει σε πολλούς ή λίγους

Πάντα έβρισκα παράξενη την ιδέα ότι υπάρχουν άντρες που θεωρούν δυνητικές παρτενέρ όλες τις γυναίκες
Ε όχι όλες, μόνο αυτές που μου αρέσουνε :lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών