Πρώτο ραντεβού

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 20 Ιουν 2019, 20:50

Τί θέλουν οι γυναίκες στο πρώτο ραντεβού;
Φαγητό στο σπίτι σου πάντως, όχι! :003:

«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Belladonna
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 10:44
Phorum.gr user: Belladonna

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belladonna » 18 Ιούλ 2019, 13:58

Κι όμως, είναι πολύ σεξυ να σου μεγειρέψει ένας άντρας στο (πρώτο) ραντεβού.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 18 Ιούλ 2019, 18:20

Για να σου μαγειρέψει πρέπει να πας σπίτι του (στο πρώτο ραντεβού) :)
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
καβουροδεινοσαυράκι
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2019, 04:50

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από καβουροδεινοσαυράκι » 18 Ιούλ 2019, 18:22

Spiros252 έγραψε:
18 Ιούλ 2019, 18:20
Για να σου μαγειρέψει πρέπει να πας σπίτι του (στο πρώτο ραντεβού) :)
μπορει να σου μαγειρεψει στο δικο της :P

ή να ειναι μαγειρας σε μαγαζι :P
Ερμής έγραψε:
31 Ιούλ 2019, 20:31
Έχομε το ινστα της αδερφής του πλουφ;

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19323
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιούλ 2019, 09:27

Το πρώτο ραντεβού συνήθως είναι ...εξερευνητικό !!
Προσπαθείς να γνωρίσεις και να τσεκαρεις τον άλλον και να τον αξιολογήσεις για το εάν αξίζει να προχωρήσεις μαζί του η όχι
Δεν τον καλεις στο σπίτι σου (την στιγμή που είναι άγνωστος ακομη για εσένα και δεν ξέρεις τις αντιστάσεις του ) και δεν τον συστηνεις ακόμη στον κοινωνικό φιλικό οικογενειακό η και επαγγελματικό σου κύκλο (δεν γνωρίζεις τυχόν ανεπιθύμητες για εσένα αντιδράσεις του ) ..

Άρα το κατάλληλο μέρος είναι ένα ραντεβού για καφέ η φαγητό ΜΑΚΡΥΑ από τα δικά σου συνηθισμένα στέκια και κύκλο σου
Εάν προχωρήσει η σχέση και γνωρίστε ο ένας τον άλλον καλύτερα , τότε τον βαζεις σιγά σιγά στον κύκλο σου και τον φέρνεις και στο σπίτι σου

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19323
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιούλ 2019, 09:30

Spiros252 έγραψε:
18 Ιούλ 2019, 18:20
Για να σου μαγειρέψει πρέπει να πας σπίτι του (στο πρώτο ραντεβού) :)
Οποιαδήποτε νέα γνωριμία ΔΕΝ την βάζουμε ευθυς εξαρχής στο σπίτι μας η και στον δικό μας κύκλο
Την κυκλοφορούμε σε μέρη όπου θα νιώθουμε ασφαλείς; για τυχόν αρνητικές συμπεριφορές ή αντιδράσεις , και , άμα γνωριστούμε καλύτερα τότε την βάζουμε σπίτι μας σιγά σιγά

Mole
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:14

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mole » 20 Ιούλ 2019, 09:56

Στο πρώτο ραντεβού πρέπει να αναλύσεις την problématique της μαζικής κοινωνιας στον 20ο αιώνα ασκώντας ιδιαίτερη κριτική στη θεματική του (υπέρ)πληθυσμού και τη φιλελεύθερη-συντηρητικη φοβία του πληθους - χωρίς μια τέτοια συζήτηση δεν μπορεί να προχωρήσει μια σχέση που θα βασίζεται σε ανθρωπιστικα ιδανικά.
So hab ich dich schon unbedingt

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Ιούλ 2019, 09:57

Σωστός ο Αινείαν. Καλό είναι να μη ξέρει και που ακριβώς μένουμε τον πρώτο καιρό. Εννοώ διεύθυνση, όροφο κτλ
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14724
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 20 Ιούλ 2019, 09:58

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 09:27
Το πρώτο ραντεβού συνήθως είναι ...εξερευνητικό !!
Προσπαθείς να γνωρίσεις και να τσεκαρεις τον άλλον και να τον αξιολογήσεις για το εάν αξίζει να προχωρήσεις μαζί του η όχι
Δεν τον καλεις στο σπίτι σου (την στιγμή που είναι άγνωστος ακομη για εσένα και δεν ξέρεις τις αντιστάσεις του ) και δεν τον συστηνεις ακόμη στον κοινωνικό φιλικό οικογενειακό η και επαγγελματικό σου κύκλο (δεν γνωρίζεις τυχόν ανεπιθύμητες για εσένα αντιδράσεις του ) ..

Άρα το κατάλληλο μέρος είναι ένα ραντεβού για καφέ η φαγητό ΜΑΚΡΥΑ από τα δικά σου συνηθισμένα στέκια και κύκλο σου
Εάν προχωρήσει η σχέση και γνωρίστε ο ένας τον άλλον καλύτερα , τότε τον βαζεις σιγά σιγά στον κύκλο σου και τον φέρνεις και στο σπίτι σου
Δηλαδή να μην τις πηγαίνω στο Κρανίο του Τράγου, αλλά κάπου αλλού;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19323
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιούλ 2019, 10:15

Feindflug έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 09:58
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 09:27
Το πρώτο ραντεβού συνήθως είναι ...εξερευνητικό !!
Προσπαθείς να γνωρίσεις και να τσεκαρεις τον άλλον και να τον αξιολογήσεις για το εάν αξίζει να προχωρήσεις μαζί του η όχι
Δεν τον καλεις στο σπίτι σου (την στιγμή που είναι άγνωστος ακομη για εσένα και δεν ξέρεις τις αντιστάσεις του ) και δεν τον συστηνεις ακόμη στον κοινωνικό φιλικό οικογενειακό η και επαγγελματικό σου κύκλο (δεν γνωρίζεις τυχόν ανεπιθύμητες για εσένα αντιδράσεις του ) ..

Άρα το κατάλληλο μέρος είναι ένα ραντεβού για καφέ η φαγητό ΜΑΚΡΥΑ από τα δικά σου συνηθισμένα στέκια και κύκλο σου
Εάν προχωρήσει η σχέση και γνωρίστε ο ένας τον άλλον καλύτερα , τότε τον βαζεις σιγά σιγά στον κύκλο σου και τον φέρνεις και στο σπίτι σου
Δηλαδή να μην τις πηγαίνω στο Κρανίο του Τράγου, αλλά κάπου αλλού;
Πηγαίνεις σε ασφαλή μαγαζιά για καφέ η φαγητό (η ξενοδοχείο ..,) ώστε να έχεις το κοντρόλ τυχόν ανεπιθύμητων καταστάσεων η συμπεριφορών πχ
Μια γυναίκα που θα γνωρίσω σήμερα ΔΕΝ θα την καλέσω αυθημερόν στην συγκέντρωση σε ταβέρνα των συναδέλφων μου η των συγχωριανών μου γιατί υπάρχει περίπτωση αυτή να ..σηκωθεί μεθυσμενη να χορέψει πάνω στο τραπέζι ημιγυμνη μπροστά στους συγγενείς μου συναδέλφους μου συγχωριανους μου και εγώ να γίνω ρεζίλι η ..ενώ βγήκε με εμένα μαζί να κάνει καμακι στον διευθυντή μου

Η εάν φέρω μια άγνωστη γυναίκα στο σπίτι μου , αυτή να μου ρίξει υπνωτικό στο ποτό και να μου αδειάσει το σπίτι ..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΙΝΕΙΑΝ06 την 20 Ιούλ 2019, 10:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14724
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 20 Ιούλ 2019, 10:17

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 10:15
Feindflug έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 09:58
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 09:27
Το πρώτο ραντεβού συνήθως είναι ...εξερευνητικό !!
Προσπαθείς να γνωρίσεις και να τσεκαρεις τον άλλον και να τον αξιολογήσεις για το εάν αξίζει να προχωρήσεις μαζί του η όχι
Δεν τον καλεις στο σπίτι σου (την στιγμή που είναι άγνωστος ακομη για εσένα και δεν ξέρεις τις αντιστάσεις του ) και δεν τον συστηνεις ακόμη στον κοινωνικό φιλικό οικογενειακό η και επαγγελματικό σου κύκλο (δεν γνωρίζεις τυχόν ανεπιθύμητες για εσένα αντιδράσεις του ) ..

Άρα το κατάλληλο μέρος είναι ένα ραντεβού για καφέ η φαγητό ΜΑΚΡΥΑ από τα δικά σου συνηθισμένα στέκια και κύκλο σου
Εάν προχωρήσει η σχέση και γνωρίστε ο ένας τον άλλον καλύτερα , τότε τον βαζεις σιγά σιγά στον κύκλο σου και τον φέρνεις και στο σπίτι σου
Δηλαδή να μην τις πηγαίνω στο Κρανίο του Τράγου, αλλά κάπου αλλού;
Πηγαίνεις σε ασφαλή μαγαζιά για καφέ η φαγητό (η ξενοδοχείο ..,) ώστε να έχεις το κοντρόλ τυχόν ανεπιθύμητων καταστάσεων η συμπεριφορών πχ
Μια γυναίκα που θα γνωρίσω σήμερα ΔΕΝ θα την καλέσω αυθημερόν στην συγκέντρωση σε ταβέρνα των συναδέλφων μου η των συγχωριανών μου γιατί υπάρχει περίπτωση αυτή να ..σηκωθεί μεθυσμενη να χωρέσει πάνω στο τραπέζι ημιγυμνη μπροστά στους συγγενείς μου συναδέλφους μου συγχωριανους μου και εγώ να γίνω ρεζίλι η ..ενώ βγήκε με εμένα μαζί να κάνει καμακι στον διευθυντή μου

Η εάν φέρω μια άγνωστη γυναίκα στο σπίτι μου , αυτή να μου ρίξει υπνωτικό στο ποτό και να μου αδειάσει το σπίτι ..
Ξέχασα ότι έχουμε μια διαφορά ηλικίας και για σένα έξοδος σημαίνει ταβέρνα με συναδέλφους ή συγχωριανούς.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19323
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιούλ 2019, 10:19

:e045:
Naida έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 09:57
Σωστός ο Αινείαν. Καλό είναι να μη ξέρει και που ακριβώς μένουμε τον πρώτο καιρό. Εννοώ διεύθυνση, όροφο κτλ
Ένα άγνωστο πρόσωπο , άντρα η γυναίκα , με το οποίο φτιάχνουμε σχέση , πρώτα το μαθαίνουμε καλά και μετά το βάζουμε , σιγά σιγα και αξιολογώντας συμπεριφορές και αντιδράσεις ,στον δικό μας κύκλο ..

Α και κάτι άλλο
Ένας τζέντλεμαν , ποτέ δεν ζητάει το τηλέφωνο μιας κυρίας , πάντοτε προσφέρει το δικό του ..
Αν μια γυναίκα δώσει το τηλέφωνο της σε έναν άγνωστο , υπάρχει κίνδυνος να γραφτεί το τηλέφωνο της στους τοίχους στις τουαλέτες στα πρακτορεία λεωφορείων και δίπλα κάτι να γράφεται για βίζιτες ...
Επίσης ΔΕΝ δίνουμε ποτέ το τηλέφωνο από τον χώρο της δουλειάς μας , αν δεν θέλουμε η γκόμενα να λέγει τα παράπονα της για εμάς στον διευθυντή μας ...

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19323
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιούλ 2019, 10:21

Feindflug έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 10:17
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 10:15
Feindflug έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 09:58

Δηλαδή να μην τις πηγαίνω στο Κρανίο του Τράγου, αλλά κάπου αλλού;
Πηγαίνεις σε ασφαλή μαγαζιά για καφέ η φαγητό (η ξενοδοχείο ..,) ώστε να έχεις το κοντρόλ τυχόν ανεπιθύμητων καταστάσεων η συμπεριφορών πχ
Μια γυναίκα που θα γνωρίσω
σήμερα ΔΕΝ θα την καλέσω αυθημερόν στην συγκέντρωση σε ταβέρνα των συναδέλφων μου η των συγχωριανών μου γιατί υπάρχει περίπτωση αυτή να ..σηκωθεί μεθυσμενη να χωρέσει πάνω στο τραπέζι ημιγυμνη μπροστά στους συγγενείς μου συναδέλφους μου συγχωριανους μου και εγώ να γίνω ρεζίλι η ..ενώ βγήκε με εμένα μαζί να κάνει καμακι στον διευθυντή μου

Η εάν φέρω μια άγνωστη γυναίκα στο σπίτι μου , αυτή να μου ρίξει υπνωτικό στο ποτό και να μου αδειάσει το σπίτι ..
[/quote

Ξέχασα ότι έχουμε μια διαφορά ηλικίας και για σένα έξοδος σημαίνει ταβέρνα με συναδέλφους ή συγχωριανούς.

Καλεις την γκόμενα που γνώρισες σήμερα στην παρέα σου , και αυτή την πέφτει στον κολλητό σου ..
Η βγάζει τα ρούχα της και ..καλεί σε παρτουζα τους φίλους σου ..

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15858
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 20 Ιούλ 2019, 10:23

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 10:19
:e045:
Naida έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 09:57
Σωστός ο Αινείαν. Καλό είναι να μη ξέρει και που ακριβώς μένουμε τον πρώτο καιρό. Εννοώ διεύθυνση, όροφο κτλ
Ένα άγνωστο πρόσωπο , άντρα η γυναίκα , με το οποίο φτιάχνουμε σχέση , πρώτα το μαθαίνουμε καλά και μετά το βάζουμε , σιγά σιγα και αξιολογώντας συμπεριφορές και αντιδράσεις ,στον δικό μας κύκλο ..

Α και κάτι άλλο
Ένας τζέντλεμαν , ποτέ δεν ζητάει το τηλέφωνο μιας κυρίας , πάντοτε προσφέρει το δικό του ..
Αν μια γυναίκα δώσει το τηλέφωνο της σε έναν άγνωστο , υπάρχει κίνδυνος να γραφτεί το τηλέφωνο της στους τοίχους στις τουαλέτες στα πρακτορεία λεωφορείων και δίπλα κάτι να γράφεται για βίζιτες ...
Επίσης ΔΕΝ δίνουμε ποτέ το τηλέφωνο από τον χώρο της δουλειάς μας , αν δεν θέλουμε η γκόμενα να λέγει τα παράπονα της για εμάς στον διευθυντή μας ...
Σωστός σε όλα :bravo:
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19323
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Πρώτο ραντεβού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιούλ 2019, 10:24

Naida έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 09:57
Σωστός ο Αινείαν. Καλό είναι να μη ξέρει και που ακριβώς μένουμε τον πρώτο καιρό. Εννοώ διεύθυνση, όροφο κτλ

Καλεις τον άγνωστο άντρα που γνώρισες σήμερα στο σπίτι σου για φαγητό , για να του δείξεις πόσο καλή μαγείρισσα είσαι , η να του δείξεις το τι βιβλία λογοτεχνίας διαβάζεις και αυτός ..ΣΕ ΒΙΑΖΕΙ !!
Και ισχυρίζεται στο δικαστήριο ότι τα ήθελες η ότι είχε την συναίνεση σου ..

Ειχαμε ξανακάνει στο παρελθόν τέτοια συζήτηση για αυτό το θέμα μαζί :wink

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών