Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Νοέμ 2019, 10:57

Ντεμέκ Τορναδόρος με ντραμπούιτ έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 10:54
Gherschaagk έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 10:45
Ντεμέκ Τορναδόρος με ντραμπούιτ έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 10:31



Κακή,ψυχρή και ανάποδη

Η καλημέρα είναι καλημέρα δεν είναι κακή ψυχρή κι ανάποδη. :vp2:
Στο αλλο μισό ποστ σου παρενέβην πυτισσα
Α, δεν πήγε το μυαλό μου....
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ντεμέκ Τορναδόρος με ντραμπούιτ
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2019, 01:37

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ντεμέκ Τορναδόρος με ντραμπούιτ » 18 Νοέμ 2019, 11:01

Ε οταν φτάνει να εγκαταλειπει ενα φορουμ και ο Δημιουργός του, πρέπει να παει το μυαλό ότι ή στραβός ειναι ο ΓΑΛΟΣ ή/και στραβά ψωλαρμενιζουμε
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 01:59

O Αδάμ φταίει για όλα Χόρχε μου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68613
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Νοέμ 2019, 11:02

Υδράργυρος έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 10:48
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 10:11

Ούτε εσένα που τη λες "τσόκαρο" σε έχει βρίσει κανένας.

Φεμινισταράς κι εσύ να υποθέσω; :lol:
Δεν είναι θεμα φεμινισμού. Είναι θέμα πολιτικής ορθότητας. Στην Ελλάδα υπάρχει μεγάλο έλλειμμα στο θέμα της ισότητας, είμαστε και πάλι ουραγοί και ειδική περίπτωση. Στη ζωή της η κυρία μπορεί να είναι οτι θέλει. Αλλά τα ΜΜΕ πολύ απλόχερα δίνουν δημοσιότητα σε τέτοιες απόψεις. Τα ίδια ΜΜΕ που χαζογελάγανε με τον ανώμαλο που έχυσε την κοπέλα.
Εντάξει η κυρία αυτή έκανε την επιλογή της, έκανε τον πλούσιο γάμο και κάθεται σούζα στο σπίτι του μεγαλοεργολάβου. Αλλά ο αρχισυντάκτης ή θα έπρεπε να πει "δε μας χέζει το τσόκαρο που θα της δώσουμε δημοσιότητα" ή θα έπεπε να τη στολίσει
Σαφώς και έχει δικαίωμα να λέει την άποψη της, ανεξαρτήτως αν σου αρέσει και αυτά τα αου αου να τα λες εσύ κάθε φορά που βλέπεις "τσόκαρο" ή μεγαλοεργολάβο και όχι να κάνεις τον πολιτικώς ορθό γορίλα του πχόρουμ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Νοέμ 2019, 11:03

Ντεμέκ Τορναδόρος με ντραμπούιτ έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 11:01
Ε οταν φτάνει να εγκαταλειπει ενα φορουμ και ο Δημιουργός του, πρέπει να παει το μυαλό ότι ή στραβός ειναι ο ΓΑΛΟΣ ή/και στραβά ψωλαρμενιζουμε
Εικόνα

Γάλος.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Γιάννης

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 18 Νοέμ 2019, 11:13

Gherschaagk έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 09:14
fagano3 έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 14:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 14:42


Δεν ισχύει πάντα. Πιστεύω ότι η ουσιαστική οικονομική ανεξαρτησία της γυναίκας, είναι αυτό που την κάνει να δει τον άντρα ως σύντροφο και θα τον κρίνει ως τέτοιο και όχι ως ανώτερο ή κατώτερο βάσει της μόρφωσης ή της οικονομικής του δυνατότητας. Ως κατώτερο θα τον δει κάποια που έχει ακόμη τον παλιό τρόπο σκέψης.

Η οικονομική ανασφάλεια είναι αυτή που παράγει τις μισογυνικές ή μίσανδρες απόψεις. Είναι κάτι σαν άμυνα που ισχύει για αμφότερα τα φύλα.
Το αντιθετο εγινε.

Η ψευτοοικονομικη ανεξαρτησια απομακρυνε τις γυναικες απο το να βλεπουν τον ανδρα ως συντροφο.

Επισης αν ισχυει αυτο που ελεγες θα βλεπαμε π.χ. γιατρινες να τα φτιαχνουν με τεχνιτες. Αυτο που συμβαινει ειναι οι μισες γιατρινες να μενουν στο ραφι γιατι δεν βρισκουν καποιον που να ανταποκρινεται στα οικονομικα και μορφωτικα στανταρ τους , ενω αντιθετα οι γιατροι να ειναι πιο περιζητητοι απο ποτε.
Τρου στόρυ.

Λέει στον ξάδερφο μου ένας συνάδελφος του, παντρέψου οποία θες αρκεί να μην είναι γιατρός. Εκείνη έχει βάρδιες κι εγώ είμαι αναγκασμένος να ξεσκατίζω, να πλένω, να ταίζω να φροντίζω τα παιδιά.
Στην επόμενη ζωή πρέπει να φροντίσω να παντρευτώ γιατρίνα.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 18 Νοέμ 2019, 11:54

Gherschaagk έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 09:27
Αγις έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 17:33
Αλλο ενα νημα με σοου απο Ναιδα - εχει σαλταρει που δεν γεννηθηκε σερνικο κ απολαμβανουμε παραστασεις του παραλόγου.
Άλλο ένα ποστ που αποδεικνύει πως είσαι σταλκερ.
Με βλεπεις κ στον υπνο σου ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29396
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Νοέμ 2019, 12:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 10:05
Υδράργυρος έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 10:02
Το τσόκαρο με τον πλούσιο γάμο μας λέει οτι οι γυναίκες πρέπει να έιναι υπό του άντρα.
Κανονικά έπρεπε να έχει γίνει σούσουρο και να είχε τελειώσει η καριέρα της εδώ, εμείς το συζητάμε.


Για το μπολντ, ουδέν σχόλιο. :lol:
Κακως. Το μπολντ είναι το ζουμί. Δεν το είπε τυχαία αυτό. Οι δολοφονίες χαρακτήρων είναι πολύ κλασική αντίδραση του συναφιου του.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68613
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Νοέμ 2019, 12:10

Otto Weininger έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 12:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 10:05
Υδράργυρος έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 10:02
Το τσόκαρο με τον πλούσιο γάμο μας λέει οτι οι γυναίκες πρέπει να έιναι υπό του άντρα.
Κανονικά έπρεπε να έχει γίνει σούσουρο και να είχε τελειώσει η καριέρα της εδώ, εμείς το συζητάμε.


Για το μπολντ, ουδέν σχόλιο. :lol:
Κακως. Το μπολντ είναι το ζουμί. Δεν το είπε τυχαία αυτό. Οι δολοφονίες χαρακτήρων είναι πολύ κλασική αντίδραση του συναφιου του.
Οι αδίστακτοι ασσασίνοι του φόρουμ.

Φόβος και τρόμος. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Νοέμ 2019, 12:51

Αγις έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 11:54
Gherschaagk έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 09:27
Αγις έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 17:33
Αλλο ενα νημα με σοου απο Ναιδα - εχει σαλταρει που δεν γεννηθηκε σερνικο κ απολαμβανουμε παραστασεις του παραλόγου.
Άλλο ένα ποστ που αποδεικνύει πως είσαι σταλκερ.
Με βλεπεις κ στον υπνο σου ;
Όχι. Με βλέπεις εσύ;;

Για πες...
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14411
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Νοέμ 2019, 13:04

Nero έγραψε:
15 Νοέμ 2019, 21:45
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Νοέμ 2019, 21:37
αδιαφορη εμφανισιακα,πρεπει να εχει παρει στρατους σε μικρη ηλικια για να το παιζει καλη νοικοκυρουλα τωρα :g030:
δάσκαλε, όχι μόνο απορρίπτουμε τα ξέκωλα, αλλά ακόμα και όταν μια καλή γυναίκα φαίνεται να είναι σπάνια περίπτωση που πήρε το κόκκινο χαπάκι και αποδέχεται τη θέση της, την απορρίπτουμε και αυτή αυτόματα ως "πρώην ξέκωλο¨. Δε μας τα λες καλά. θα αρχίσω να πιστεύω ότι είσαι λίγο μισογύνης
Εγω κλινω προς το Αγαμητος.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 18 Νοέμ 2019, 13:05

ο καθείς όπως τη βρίσκει.

όπως φαίνεται και θηλυκές χρήστριες του πχόρουμ τη βρίσκουν να είναι υπο. και μπράβο τους.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14411
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Νοέμ 2019, 13:05

Μαλακια ειπε παλι αυτη η Ρομά.
Δυσφημει τους Ρομα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 18 Νοέμ 2019, 14:51

Gherschaagk έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 09:14
fagano3 έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 14:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 14:42


Δεν ισχύει πάντα. Πιστεύω ότι η ουσιαστική οικονομική ανεξαρτησία της γυναίκας, είναι αυτό που την κάνει να δει τον άντρα ως σύντροφο και θα τον κρίνει ως τέτοιο και όχι ως ανώτερο ή κατώτερο βάσει της μόρφωσης ή της οικονομικής του δυνατότητας. Ως κατώτερο θα τον δει κάποια που έχει ακόμη τον παλιό τρόπο σκέψης.

Η οικονομική ανασφάλεια είναι αυτή που παράγει τις μισογυνικές ή μίσανδρες απόψεις. Είναι κάτι σαν άμυνα που ισχύει για αμφότερα τα φύλα.
Το αντιθετο εγινε.

Η ψευτοοικονομικη ανεξαρτησια απομακρυνε τις γυναικες απο το να βλεπουν τον ανδρα ως συντροφο.

Επισης αν ισχυει αυτο που ελεγες θα βλεπαμε π.χ. γιατρινες να τα φτιαχνουν με τεχνιτες. Αυτο που συμβαινει ειναι οι μισες γιατρινες να μενουν στο ραφι γιατι δεν βρισκουν καποιον που να ανταποκρινεται στα οικονομικα και μορφωτικα στανταρ τους , ενω αντιθετα οι γιατροι να ειναι πιο περιζητητοι απο ποτε.
Τρου στόρυ.

Λέει στον ξάδερφο μου ένας συνάδελφος του, παντρέψου οποία θες αρκεί να μην είναι γιατρός. Εκείνη έχει βάρδιες κι εγώ είμαι αναγκασμένος να ξεσκατίζω, να πλένω, να ταίζω να φροντίζω τα παιδιά.
Μαλάκα, σε τι άτομα επιτρέπεται να κάνουν παιδιά.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Νοέμ 2019, 14:56

fagano3 έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 16:53


Παρολη την πλυση ομως εγκεφαλου οι γυναικες που δεν βρισκουν καποιον τουλαχιστον ισο οικονομικα, κοινωνικα και μορφωτικα εχουν μεγαλο κομπλεξ.

Το αντιστοιχο για τους ανδρες ειναι να βρουν γυναικα που θεωρειται πιο ασχημη απο αυτους.Καλη, χρυση, πλουσια, μορφωμενη κλπ κλπ να ειναι μια γυναικα αν θεωρειται πιο ασχημη απο αυτον θα εχει κομπλεξ.
Μαλακα ισχύει αυτο το εχω πάθει
Καλη χρυσή μορφωμενη κλπ αλλα επειδη δε μου αρεσε ουτε για καφε δεν ηθελα να παω μαζι της ουτε να τη γνωρίσω στους φιλους μου. Ντρέπομαι που το παραδέχομαι, δεν το εχω πει σε κανέναν αυτο irl αλλα ισχύει

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ευδοκία Ρουμελιώτη: "Δεν ξέρω αν είμαι υπέρ της ισότητας των φύλων, μου αρέσει να είμαι λίγο πιο κάτω από τον άντρα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 18 Νοέμ 2019, 15:05

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 14:56
fagano3 έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 16:53


Παρολη την πλυση ομως εγκεφαλου οι γυναικες που δεν βρισκουν καποιον τουλαχιστον ισο οικονομικα, κοινωνικα και μορφωτικα εχουν μεγαλο κομπλεξ.

Το αντιστοιχο για τους ανδρες ειναι να βρουν γυναικα που θεωρειται πιο ασχημη απο αυτους.Καλη, χρυση, πλουσια, μορφωμενη κλπ κλπ να ειναι μια γυναικα αν θεωρειται πιο ασχημη απο αυτον θα εχει κομπλεξ.
Μαλακα ισχύει αυτο το εχω πάθει
Καλη χρυσή μορφωμενη κλπ αλλα επειδη δε μου αρεσε ουτε για καφε δεν ηθελα να παω μαζι της ουτε να τη γνωρίσω στους φιλους μου. Ντρέπομαι που το παραδέχομαι, δεν το εχω πει σε κανέναν αυτο irl αλλα ισχύει
Τρίχες κατσαρές. Υπάρχουν και γυναίκες που έχουν έναν "καλύτερο" άνδρα, γιατί έτσι ανεβαίνουν κι αυτές σε ποιότητα. Όλα είναι θέμα ατόμου και χαρακτήρος.
Ordem e Progresso.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών