Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Νοέμ 2019, 21:47

Το βίντεο της κρατικής υπηρεσίας Diyanet (Διεύθυνση Θρησκευτικών Ζητημάτων) θεωρείται από κάποιους ότι διαιωνίζει παρωχημένα στερεότυπα για τους ρόλους των δύο φύλων
Αντιδράσεις έχει προκαλέσει ένα σποτ που δημιούργησε και μοιράστηκε στα social media η Diyanet, η ανώτατη θρησκευτική αρχή της Τουρκίας, με το οποίο φαίνεται να παραδίδει μαθήματα... «οικογενειακής συμπεριφοράς» στους Τούρκους πολίτες. Σύμφωνα με το BBC, το εν λόγω βίντεο έχει κατηγορηθεί για σεξισμό, με πολλούς χρήστες στα social media να επισημαίνουν ότι διαιωνίζει το πρότυπο της υπάκουης γυναίκας που έχει χρέος να «υπηρετεί» τον άνδρα της.

Η Διεύθυνση Θρησκευτικών Ζητημάτων (Diyanet), μια κρατική υπηρεσία που ιδρύθηκε το 1924, λαμβάνει μεγάλη χρηματοδότηση από την κυβέρνηση και απασχολεί πάνω από 100.000 εργαζόμενους, έδωσε το επίμαχο βίντεο στη δημοσιότητα στις 6 Νοεμβρίου, σύμφωνα με το βρετανικό δίκτυο. Στο κλιπ πρωταγωνιστεί ένα «τυπικό» τουρκικό ανδρόγυνο που βρίσκεται στο σαλόνι του σπιτιού του. Η γυναίκα εμφανίζεται να φέρνει από την κουζίνα τσάι στον σύζυγό της, μαζί με ένα πιάτο με κέικ. Όταν σερβίρει τον άνδρα, εκείνος δείχνει να μην προσέχει καν την παρουσία της, καθώς είναι απορροφημένος με το κινητό του.

Αφού κάθεται για μερικές στιγμές στον καναπέ, κοιτώντας με παράπονο τον σύζυγό της, η γυναίκα τού στέλνει το μήνυμα «Μακάρι να έδειχνες περισσότερη προσοχή στη γυναίκα σου». Στη συνέχεια έρχεται η... ευτυχής κατάληξη, με τον άνδρα να κάθεται δίπλα στη γυναίκα του και να μοιράζεται το κέικ του μαζί της.

Μια λεζάντα συμβουλεύει: «Μην κοιτάς το κινητό σου. Κοίτα το πρόσωπο της γυναίκας σου».

Όπως αναφέρει το δημοσίευμα του BBC, το άρθρο προκάλεσε κάποια επικριτικά σχόλια στα social media, ως προς την απεικόνιση του ρόλου των γυναικών στην τουρκική κοινωνία που φανερώνει σεξισμό. «Η γυναίκα φέρνει τσάι. Η γυναίκα φέρνει κέικ. Πότε θα γκρεμίσουμε επιτέλους αυτά τα στερεότυπα σχετικά με τους ρόλους των φύλων; Πρέπει να το κάνουμε αυτό επιτέλους στην εποχή μας. Έχουμε 2019», έγραψε η δημοσιογράφος Menekse Tokyay στο Twitter.

«Κατά τη γνώμη μου, το άσχημο σε αυτήν την εικόνα δεν είναι μόνο ότι ο άνδρας κοιτά συνεχώς το κινητό του. Είναι επίσης ότι βάζει την γυναίκα του να τον υπηρετεί. Ελπίζω το μήνυμα από την Diyanet να στρέφεται και ενάντια σε αυτήν την ανδροκρατούμενη κουλτούρα», έγραψε ο σχολιαστής Mustafa Akyol.


Η Τουρκάλα συγγραφέας Elif Shafak εξέφρασε επίσης δυσαρέσκεια, καλώντας τις συμπατριώτισσές της να απορρίψουν αυτό το μήνυμα.

Η φεμινιστική ομάδα Mor Dayanisma μοιράστηκε στο Instagram ένα τροποποιημένο screenshot από το βίντεο, που παρουσιάζει τη γυναίκα να λέει «Μην κοιτάς το κινητό σου, σήκω και βάλε μόνος σου τσάι».


Αξίζει να σημειωθεί ότι, κάποιες ώρες μετά την κυκλοφορία του βίντεο, ο επικεφαλής της Diyanet, Ali Erbas δήλωσε ότι η θρησκευτική αρχή είναι «ανοιχτή στην κριτική».

Επισήμανε ωστόσο ότι είναι ανησυχητικό όταν η κριτική έχει τη μορφή προσβολών και επιθέσεων, χωρίς να ξεκαθαρίζει αν αναφέρεται στις επικρίσεις για το βίντεο.

Ο αντίλογος

Όπως επισημαίνει πάντως το δημοσίευμα, το κλιπ δεν προσέλκυσε μόνο αρνητικά σχόλια αλλά και θετικά. Αρκετοί χρήστες επαίνεσαν το βίντεο, που κυκλοφόρησε μαζί με άλλα σποτ με θέμα την οικογένεια και την ανάγκη ενίσχυσής της.

«Εμένα μου άρεσε πολύ. Πρέπει να προσέχουμε ο ένας τον άλλον. Άνδρες και γυναίκες πρέπει να φροντίζουμε ο ένας τον άλλον με όλους τους τρόπους. Μόνο έτσι επιβιώνουν οι γάμοι», έγραψε ένας χρήστης στο Twitter.

Η φιλοκυβερνητική αρθρογράφος Hilal Kaplan επέκρινε όσους σχολιάζουν αρνητικά το βίντεο, επισημαίνοντας ότι ο φεμινισμός δεν πρέπει να υποτιμά τις γυναίκες που επιλέγουν να ζουν σαν νοικοκυρές.

Εικόνα

https://www.protothema.gr/world/article ... didraseis/

σοβαρο κρατος η τουρκια καμια σχεση με το χρεωκοπικο καπιταλιστικο αιδοιοδουλικο γουπατο :g030:

Οθωμανελλην
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 15 Νοέμ 2019, 21:51

Ετσι κρατιουνται υγιεις οι κοινωνιες και παει η χωρα μπροστα!

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Νοέμ 2019, 21:54

stergiosbik έγραψε:
15 Νοέμ 2019, 21:51
Ετσι κρατιουνται υγιεις οι κοινωνιες και παει η χωρα μπροστα!
εδω ο κουλης της εθνικοφρονoυ δεξιας ενδιαφερει για την γιγαντωση της εργασιακης απασχολησης των γυναικων :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 15 Νοέμ 2019, 22:56

.
Ταλιμπάνοι όλων των θρησκειών ενωθείτε! :smt077:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 16 Νοέμ 2019, 06:05

Διάβασα τον τίτλο και νόμισα πως στο βινδεον θα έδειχνε μεθόδους για σφαλιάρισμα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 16 Νοέμ 2019, 07:50

Έχει μία νότα , εκσυχρονισμού. Πρώτον η γυναίκα δεν φοράει μαύρα.. Δεύτερον δεν σκέφτεται να φάει μόνο αυτός ,γιατί συνηθίζεται να μασαμπουκωνουν και να έχουν την γυναίκα όρθια περιμένοντας να εισακουστεί η επόμενη επιθυμία του .
- Ένα νερό
-.Ο ριστε
- Ψωμί
-οριστε
- Αλάτι
-Οριστε
-Τι φαϊ είναι αυτό;
-....
- Μη μιλάς τρώω τώρα
-..…...
- Γυναίκα είσαι εσύ; Ούτε ένα φαϊ της προκοπής
-..…….
- Σήκωσε το φουστάνι σου
-.….…
- Τα πιάτα είναι άπλυτα. Τι κανείς τόση ώρα ;
- Ναι άντρα μου
- Στα πούπουλα σε έχω
- Δόξα τον Αλλλαχ!
- Φάε λίγο κέικ
- Ευχαριστώ άντρα μου
- Το πουκάμισο το μπλε θέλω
- Ναι άντρα μου

σούπερ δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 10 Σεπ 2019, 21:12

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σούπερ δημήτριος » 16 Νοέμ 2019, 07:50

αντί για λουκούμι ή κανένα σιροπιαστό με παστουρμά να βουτήξει στο τσάι του φερε κέικ.κάτι αλλάζει στην τουρκία

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Νοέμ 2019, 08:02

σούπερ δημήτριος έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 07:50
κάτι αλλάζει στην τουρκία
Και στην Ελλάδα.

Αυξάνεται η μειονότητα των ελλήνων μουσουλμάνων. Αποδίδει καρπούς το έργο του Ερντογάν. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 16 Νοέμ 2019, 08:15

Kiki mat έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 07:50
Έχει μία νότα , εκσυχρονισμού. Πρώτον η γυναίκα δεν φοράει μαύρα.. Δεύτερον δεν σκέφτεται να φάει μόνο αυτός ,γιατί συνηθίζεται να μασαμπουκωνουν και να έχουν την γυναίκα όρθια περιμένοντας να εισακουστεί η επόμενη επιθυμία του .
- Ένα νερό
-.Ο ριστε
- Ψωμί
-οριστε
- Αλάτι
-Οριστε
-Τι φαϊ είναι αυτό;
-....
- Μη μιλάς τρώω τώρα
-..…...
- Γυναίκα είσαι εσύ; Ούτε ένα φαϊ της προκοπής
-..…….
- Σήκωσε το φουστάνι σου
-.….…
- Τα πιάτα είναι άπλυτα. Τι κανείς τόση ώρα ;
- Ναι άντρα μου
- Στα πούπουλα σε έχω
- Δόξα τον Αλλλαχ!
- Φάε λίγο κέικ
- Ευχαριστώ άντρα μου
- Το πουκάμισο το μπλε θέλω
- Ναι άντρα μου
:blm::blm::smt038:smt038

Ετσι Θ :smt038 θελω την γυναικα τον ονειρων μου να ειναι δυναμικη οπως εσυ.
Σε παω με τα χιλια :romance-hearteyes:

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 16 Νοέμ 2019, 14:22

plouf έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 08:15
Kiki mat έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 07:50
Έχει μία νότα , εκσυχρονισμού. Πρώτον η γυναίκα δεν φοράει μαύρα.. Δεύτερον δεν σκέφτεται να φάει μόνο αυτός ,γιατί συνηθίζεται να μασαμπουκωνουν και να έχουν την γυναίκα όρθια περιμένοντας να εισακουστεί η επόμενη επιθυμία του .
- Ένα νερό
-.Ο ριστε
- Ψωμί
-οριστε
- Αλάτι
-Οριστε
-Τι φαϊ είναι αυτό;
-....
- Μη μιλάς τρώω τώρα
-..…...
- Γυναίκα είσαι εσύ; Ούτε ένα φαϊ της προκοπής
-..…….
- Σήκωσε το φουστάνι σου
-.….…
- Τα πιάτα είναι άπλυτα. Τι κανείς τόση ώρα ;
- Ναι άντρα μου
- Στα πούπουλα σε έχω
- Δόξα τον Αλλλαχ!
- Φάε λίγο κέικ
- Ευχαριστώ άντρα μου
- Το πουκάμισο το μπλε θέλω
- Ναι άντρα μου
:blm::blm::smt038:smt038

Ετσι Θ :smt038 θελω την γυναικα τον ονειρων μου να ειναι δυναμικη οπως εσυ.
Σε παω με τα χιλια :romance-hearteyes:
Plouf είσαι ο άντρας των ονείρων μου . Θέλεις να σου σιδερωσω,να σου φτιάξω ένα ιμάμ μπαϊλντί και να με ερωτευτείς; Ξέρω να κάνω και κουλουροπιτα με πλάστη. Θα σου διδαξω και εσένα . Μέχρι ο γιος μου ξέρει να μαγειρεύει έλεος . Αυτό δεν είναι καλό αποκτανε κρίση. Ήθελε λίγο σαφράν λιγότερο. Τι εβαλες στο φαγητό; Αρχίζω και κραταω μυστικά τι βάζω στο φαϊ . ( Πορτοκάλι στις πατάτες φούρνου) σςςς

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 16 Νοέμ 2019, 14:26

Επιτρέπονται οι διαφημίσεις όπου παρουσιάζουν τις γυναίκες ως ξεκόλλα και πουτανες. Επιτρέπονται οι διαφημίσεις όπου δείχνουν καρικατούρες της κλασσικής παραδοσιακής οικογένειας. Επιτρέπονται οι διαφημίσεις με γκεη, τρανς, βεγκαν η ότι άλλο υπάρχει.

Αλλά προς θεού, μην δείξουμε μια φυσιολογική οικογένεια στην τηλεόραση.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 16 Νοέμ 2019, 14:48

Kiki mat έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 14:22
plouf έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 08:15
Kiki mat έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 07:50
Έχει μία νότα , εκσυχρονισμού. Πρώτον η γυναίκα δεν φοράει μαύρα.. Δεύτερον δεν σκέφτεται να φάει μόνο αυτός ,γιατί συνηθίζεται να μασαμπουκωνουν και να έχουν την γυναίκα όρθια περιμένοντας να εισακουστεί η επόμενη επιθυμία του .
- Ένα νερό
-.Ο ριστε
- Ψωμί
-οριστε
- Αλάτι
-Οριστε
-Τι φαϊ είναι αυτό;
-....
- Μη μιλάς τρώω τώρα
-..…...
- Γυναίκα είσαι εσύ; Ούτε ένα φαϊ της προκοπής
-..…….
- Σήκωσε το φουστάνι σου
-.….…
- Τα πιάτα είναι άπλυτα. Τι κανείς τόση ώρα ;
- Ναι άντρα μου
- Στα πούπουλα σε έχω
- Δόξα τον Αλλλαχ!
- Φάε λίγο κέικ
- Ευχαριστώ άντρα μου
- Το πουκάμισο το μπλε θέλω
- Ναι άντρα μου
:blm::blm::smt038:smt038

Ετσι Θ :smt038 θελω την γυναικα τον ονειρων μου να ειναι δυναμικη οπως εσυ.
Σε παω με τα χιλια :romance-hearteyes:
Plouf είσαι ο άντρας των ονείρων μου . Θέλεις να σου σιδερωσω,να σου φτιάξω ένα ιμάμ μπαϊλντί και να με ερωτευτείς; Ξέρω να κάνω και κουλουροπιτα με πλάστη. Θα σου διδαξω και εσένα . Μέχρι ο γιος μου ξέρει να μαγειρεύει έλεος . Αυτό δεν είναι καλό αποκτανε κρίση. Ήθελε λίγο σαφράν λιγότερο. Τι εβαλες στο φαγητό; Αρχίζω και κραταω μυστικά τι βάζω στο φαϊ . ( Πορτοκάλι στις πατάτες φούρνου) σςςς

:smt005::smt005:
Εχεις και χιουμορ παναθεμα σε.Εμενα βεβαια οι προθεσεις μου παρεξηγξθηκαν.
Η αληθεια ειναι πως πολλα βασικα πραγματα ξερω να τα κανω μονος μου.
Ποιος ειπε οτι θελω κοντα μου να εχω μια δουλα για να με υπηρετει ε?ε?ε? :D:wave:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22690
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 16 Νοέμ 2019, 14:53

φεμινίστρια είναι. Από το vice Και το προχωράμε ενημερώνεται.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17424
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 16 Νοέμ 2019, 14:54

Οθωμανέλλην έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 14:26
Επιτρέπονται οι διαφημίσεις όπου παρουσιάζουν τις γυναίκες ως ξεκόλλα και πουτανες. Επιτρέπονται οι διαφημίσεις όπου δείχνουν καρικατούρες της κλασσικής παραδοσιακής οικογένειας. Επιτρέπονται οι διαφημίσεις με γκεη, τρανς, βεγκαν η ότι άλλο υπάρχει.

Αλλά προς θεού, μην δείξουμε μια φυσιολογική οικογένεια στην τηλεόραση.
Εύγε. Αλήθειες έξω από τα δόντια.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Τουρκία: Κρατικό σποτ παραδίδει μαθήματα «οικογενειακής συμπεριφοράς» και προκαλεί αντιδράσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 16 Νοέμ 2019, 14:59

plouf έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 14:48
Kiki mat έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 14:22
plouf έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 08:15


:blm::blm::smt038:smt038

Ετσι Θ :smt038 θελω την γυναικα τον ονειρων μου να ειναι δυναμικη οπως εσυ.
Σε παω με τα χιλια :romance-hearteyes:
Plouf είσαι ο άντρας των ονείρων μου . Θέλεις να σου σιδερωσω,να σου φτιάξω ένα ιμάμ μπαϊλντί και να με ερωτευτείς; Ξέρω να κάνω και κουλουροπιτα με πλάστη. Θα σου διδαξω και εσένα . Μέχρι ο γιος μου ξέρει να μαγειρεύει έλεος . Αυτό δεν είναι καλό αποκτανε κρίση. Ήθελε λίγο σαφράν λιγότερο. Τι εβαλες στο φαγητό; Αρχίζω και κραταω μυστικά τι βάζω στο φαϊ . ( Πορτοκάλι στις πατάτες φούρνου) σςςς

:smt005::smt005:
Εχεις και χιουμορ παναθεμα σε.Εμενα βεβαια οι προθεσεις μου παρεξηγξθηκαν.
Η αληθεια ειναι πως πολλα βασικα πραγματα ξερω να τα κανω μονος μου.
Ποιος ειπε οτι θελω κοντα μου να εχω μια δουλα για να με υπηρετει ε?ε?ε? :D:wave:
Αυτό είναι που μαρεσει . Ούτε εγώ θέλω δούλα . Παρόλα αυτά θα ήθελα να τονίσω ,ότι η τάξη σε μερικούς ανθρώπους είναι η δεύτερη φύση τους . Σε μερικές γυναίκες τους αρέσει να παίζουν τον ρόλο της δουλάς. Σκεψου μία χαρούμενη νοικοκυρά να τακτοποιεί και φωνάζει θεατρικά δουλά είμαι . Εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό ,αλοιμονο στα έρμα αφεντικά . Τα κλισέ των φεμινιστριων με εκνευρίζουν αγαπή μου .
Το σεξ είναι κάτι ωραίο. Νομίζω ότι στην φεμινίστριες δεν τους αρέσει το σεξ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών