Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 09 Μάιος 2020, 12:41

φιουιιιί μένιοοοοο,εδώ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Μάιος 2020, 12:56

Naida έγραψε:
09 Μάιος 2020, 11:31

Τώρα το είδα αυτό. Της έκανες δώρο μονόπετρο; :lol: θεωρώ ότι τελικά μας τρολλαρεις και έχουμε καθίσει σοβαροί άνθρωποι και έχουμε απαντήσει τόσες σελίδες τωρα :011:

ποιος; που;

ποτε ηρθε δωμεσα σοβαρος ανθρωπος και δεν πηρα χαμπαρι;

εκτος αν λες για μας, και δεν σου επιτρεπω να μας βριζεις ετσι. :hammer:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Μάιος 2020, 12:58

Ασέβαστος έγραψε:
09 Μάιος 2020, 12:56
Naida έγραψε:
09 Μάιος 2020, 11:31

Τώρα το είδα αυτό. Της έκανες δώρο μονόπετρο; :lol: θεωρώ ότι τελικά μας τρολλαρεις και έχουμε καθίσει σοβαροί άνθρωποι και έχουμε απαντήσει τόσες σελίδες τωρα :011:

ποιος; που;

ποτε ηρθε δωμεσα σοβαρος ανθρωπος και δεν πηρα χαμπαρι;

εκτος αν λες για μας, και δεν σου επιτρεπω να μας βριζεις ετσι. :hammer:
Καλά η αλήθεια είναι ότι είχα τον εαυτό μου στο μυαλό μου όταν το έγραφα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Μάιος 2020, 13:13

Naida έγραψε:
09 Μάιος 2020, 12:58
Καλά η αλήθεια είναι ότι είχα τον εαυτό μου στο μυαλό μου όταν το έγραφα.
θεωρεις τον εαυτο σου σοβαρο ανθρωπο; :o

γιατι τετοια αυτολυπηση; δεν σου αξιζει αυτος ο ντροπιαστικος προσδιορισμος, νομιζω. :roll:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Μάιος 2020, 13:16

Ασέβαστος έγραψε:
09 Μάιος 2020, 13:13
Naida έγραψε:
09 Μάιος 2020, 12:58
Καλά η αλήθεια είναι ότι είχα τον εαυτό μου στο μυαλό μου όταν το έγραφα.
θεωρεις τον εαυτο σου σοβαρο ανθρωπο; :o

γιατι τετοια αυτολυπηση; δεν σου αξιζει αυτος ο ντροπιαστικος προσδιορισμος, νομιζω. :roll:
Μου αξίζει και μου παρααξίζει. Είμαι σοβαρός ανθρωπος :evil:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Μάιος 2020, 13:21

Naida έγραψε:
09 Μάιος 2020, 13:16
Ασέβαστος έγραψε:
09 Μάιος 2020, 13:13
Naida έγραψε:
09 Μάιος 2020, 12:58
Καλά η αλήθεια είναι ότι είχα τον εαυτό μου στο μυαλό μου όταν το έγραφα.
θεωρεις τον εαυτο σου σοβαρο ανθρωπο; :o

γιατι τετοια αυτολυπηση; δεν σου αξιζει αυτος ο ντροπιαστικος προσδιορισμος, νομιζω. :roll:
Μου αξίζει και μου παρααξίζει. Είμαι σοβαρός ανθρωπος :evil:
αν ήσουν δεν θα εγραφες εδω. δεν ειδες την ταμπελα στην πορτα "απο δω και μεσα απαγορευεται καθε ειδους σοβαροτητα";
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Μάιος 2020, 13:23

Ασέβαστος έγραψε:
09 Μάιος 2020, 13:21
Naida έγραψε:
09 Μάιος 2020, 13:16
Ασέβαστος έγραψε:
09 Μάιος 2020, 13:13


θεωρεις τον εαυτο σου σοβαρο ανθρωπο; :o

γιατι τετοια αυτολυπηση; δεν σου αξιζει αυτος ο ντροπιαστικος προσδιορισμος, νομιζω. :roll:
Μου αξίζει και μου παρααξίζει. Είμαι σοβαρός ανθρωπος :evil:
αν ήσουν δεν θα εγραφες εδω. δεν ειδες την ταμπελα στην πορτα "απο δω και μεσα απαγορευεται καθε ειδους σοβαροτητα";
Ηρθα να διασπείρω σοβαρότητα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 09 Μάιος 2020, 13:28

Elinaa έγραψε:
09 Μάιος 2020, 12:39
Otto Weininger έγραψε:
09 Μάιος 2020, 12:36
Elinaa έγραψε:
09 Μάιος 2020, 12:33
Είναι ότι πιο ρομαντικό έχω διαβάσει...είναι κρίμα να μην της πεις τίποτα..γιατί πάντα θα αναρωτιέσαι τι θα γινόταν αν όντως της το έλεγα και θα χτυπάς το κεφάλι σου μετά.
Μουσακά φτιάχνεις;
Φτιάχνω και καλό μάλιστα εσύ φασίνα κάνεις;
Όχι. Θα την κάνεις εσύ, μετά τον μουσακά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 09 Μάιος 2020, 13:30

Τύπισσες και τύποι, νομίζω το θέμα εξαντλήθηκε.

Θαρρώ ήρθε η ώρα για το νήμα:

Ερωτευμένος με την κολλητή σου
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Μάιος 2020, 15:44

Feindflug έγραψε:
09 Μάιος 2020, 13:30
Τύπισσες και τύποι, νομίζω το θέμα εξαντλήθηκε.

Θαρρώ ήρθε η ώρα για το νήμα:

Ερωτευμένος με την κολλητή σου
Ή ερωτευμένος με την κοπέλα του κολλητού μου :o
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Toxotis
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 10 Μάιος 2020, 02:29
Phorum.gr user: Toxotis

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Toxotis » 10 Μάιος 2020, 14:27

Καταρχάς καλώς σας βρήκα. Νέο μέλος γαρ.
Με λένε Άκη και είμαι από την Θεσσαλονίκη. Αυτά για την ώρα όσον αφορά εμένα. (προειδοποιώ, ακολουθεί πολύ μακρύ μήνυμα)
Όσον αφορά το θέμα τώρα που επέλεξα να κάνω το πρώτο μου σχόλιο, σε μεγάλο βαθμό, όσον αφορά το συναισθηματικό κομμάτι τουλάχιστον έχω περάσει τα ίδια με κολλητή μου και εγώ και σε καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάς φίλε. Γνώρισα μέσο γνωστού μία κοπέλα (μόλις είχαν κάνει σχέση αλλά μη φανταστείς, μιλάμε για ηλικίες 15 χρονών αυτή, 18 αυτός και εγώ στα 20. Το κοριτσάκι το οποίο ήταν σκέτο κουκλί αποδείχτηκε κόρη οικογενειακών φίλων των γωνιών μου που μικρά παίζαμε και με την αδερφή της όταν ερχόντουσαν στην γιαγιά τους (έμεναν σε άλλη πόλη τότε) που ήταν στο διπλανό σπίτι από το δικό μας. 12-13 χρόνια μετά λογικό να μην την γνωρίσω από την αρχή. Κάποια στιγμή τα χάλασαν με τον γνωστό μου αλλά εμείς συνεχίσαμε να κάνουμε παρέα και κάθε φορά και πιο έντονη. Την είχα γνωρίσει και στην παρέα μου. Εγώ πες λίγο λόγω χαρακτήρα με χαμηλή αυτοπεποίθηση, λίγο ότι ήμασταν οικογενειακοί φίλοι δεν έκανα κίνηση να εκδηλώσω τα συναισθήματά μου. Βέβαια ούτε στην παρέα έλεγα ότι την γούσταρα. Και αυτό που δεν έκανα εγώ το έκανε ο απόλυτα κολλητός μου όπου και τα έφτιαξαν. Από την μία χαιρόμουν για τον φίλο μου από την άλλη φυσικά ζήλευα. Η σχέση τους δεν φαινόταν να ήταν πολύ σοβαρή (σε εκείνες τις ηλικίες δεν ήταν και πολύ παράξενο), από την πλευρά του κολλητού μου τουλάχιστον έβλεπα απλώς ότι γούσταρε την φάση πιο πολύ και λιγότερο την σχέση, δεν είχαν ολοκληρώσει κιόλας καθώς σχετικά μικρή η κοπέλα. Κατά καιρούς τα χαλούσανε αλλά έμεναν στην παρέα και φυσικά εγώ ακόμα πιο κολλητός δικός της. Πολλές φορές κάναμε παιχνίδια μεταξύ μας, πειράγματα, πεταχτά φιλιά στο στόμα που τα μετρούσαμε, βόλτες με το αυτοκίνητο άπειρες φορές, εκεί που καθόμασταν με πατούσε για πλάκα στα γεννητικά όργανα, ξαπλώναμε παρέα (σαν οικογενειακοί φίλοι πήγαινα και ερχόταν συχνά σπίτι μου για φαγητό και παρέα). Αυτή μπορεί να τα έβλεπε σαν παιχνίδι, εγώ όμως έλιωνα για την κάθε στιγμή δίπλα της. Όλο αυτό κράτησε κάπου 4 χρόνια. Κάποια στιγμή ρώτησα τον κολλητό μου εάν θα τον πείραζε να κάνω κάτι με την πρώην του και μου είπε κανένα για τον ίδιο. Ένα βράδυ που πήγαμε βόλτα στο βουνό με το αυτοκίνητο και ήμασταν αραγμένοι, όπως ξάπλωνα στα πόδια της και μου πείραζε τα μαλλιά και κοιταζόμασταν, έσκυψε αυτή, ανασηκώθηκα εγώ δεν θυμάμαι, πάντως βρεθήκαμε να φιλιόμαστε για πρώτη φορά με γλώσσα. Δεν σας κάνω πλάκα, ένιωσα ότι είχα ξεχάσει να φιλάω, τόσο παράξενα ένιωσα εκείνη την ώρα. Από την μία η μεγάλη επιθυμία τόσα χρόνια να φιληθώ μαζί της, από την άλλη ότι νόμιζα ότι φιλούσα την αδερφή μου, ένιωσα απίστευτο μούδιασμα. Βγήκαμε από το αυτοκίνητο και το επαναλάβαμε στο καπό. Κάπου εκεί έφαγα φλασιά και έφερα στο μυαλό μου τον κολλητό μου που παρόλο που είπε ότι δεν τον πειράζει ένιωσα κάπως. Της λέω ότι θα μιλήσω για το φιλί στον κολλητό μου γιατί νιώθω ότι δεν θα έβαζα την φιλία μου πάνω από το οτιδήποτε. Εκείνη την στιγμή άλλαξε αμέσως στάση. Την πλησίαζα να την φιλήσω και τραβιότανε. Δεν ξέρω αν την πείραξε το ότι είπα ότι έβαζα την φιλία μου πάνω από αυτήν ή το ότι ίσως να ένιωθε ακόμα πράγματα για τον ίδιο και ότι με αυτό δεν θα είχε άλλη ευκαιρία μαζί του. Κάποια στιγμή πριν από το σκηνικό του φιλιού είχα πει στον κολλητό μου μία φάση που έκανε με ένα παιδί. Ήταν ίσως το μόνο άσχημο που έκανα και που δεν ένιωθα περήφανος για τον εαυτό μου. Αλλά και ο κολλητός μου πρέπει να ένιωθε ακόμα κάτι γιατί καθώς της επόμενες δύο ημέρες που έλειπα για Σαββατοκύριακο την έκανε σκηνή. Όταν γύρισα την Δευτέρα ήταν πάρα πολύ παγωμένη μαζί μου. Ένιωσα να χάνω την γη κάτω από τα πόδια μου όχι που δεν την είχα σαν σχέση, αλλά ακόμα και σαν φίλη στη ζωή μου. Τότε πήρα πρωτοβουλία να τους ξανά φέρω σε επαφή και κανόνισα ραντεβού μεταξύ μας εν αγνοία τους. Τους είπα πλέον ξέρετε τα συναισθήματά μου για αυτήν και νιώθω ότι έκανα κάτι άσχημο. Δεν νομίζω ότι στο τέλος θα καταλήξετε οι δυο σας μαζί γιατί σας ξέρω καλύτερα και από τον εαυτό μου, αλλά δεν θα ήθελα να είμαι η αιτία που δεν θα είστε μαζί. Και έφυγα και τους άφησα μόνους να μιλήσουνε. Σε εκείνο το ραντεβού τα ξανά βρήκανε και πέρασε ένα σύντομο διάστημα που ήταν πάλι μαζί. Από την μία χαιρόμουν που έκανα κάτι να τα ξανά βρουν, από την άλλη όμως τα συναισθήματά μου για αυτήν μου έσκιζαν την καρδιά. Μετά από λίγο καιρό χώρισαν και δεν τα ξανα βρήκανε. Με τον κολλητό μου παραμένουμε το ίδιο κολλητοί αλλά και με την ίδια μετά από λίγο διάστημα τα ξανά βρήκαμε και ήμαστε επίσης πάρα πολύ καλοί φίλοι. Έχει βρει ένα πολύ καλό παιδί το οποίο πραγματικά χαίρομαι καθώς είναι και μητέρα. Το πιο σημαντικό για μένα είναι να καταφέρνεις να κρατάς στη ζωή σου με όποιο τρόπο ανθρώπους που πιστεύεις ότι αξίζουν να είναι δίπλα σου. Σόρρυ και πάλι για το ποοοοολύ μακρύ μήνυμα. Θα προσπαθήσω να μην επαναληφθεί

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 8986
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 10 Μάιος 2020, 15:33

τοξοlkien :angelic-blueglow:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 10 Μάιος 2020, 15:40

Toxotis έγραψε:
10 Μάιος 2020, 14:27
SpoilerShow
Καταρχάς καλώς σας βρήκα. Νέο μέλος γαρ.
Με λένε Άκη και είμαι από την Θεσσαλονίκη. Αυτά για την ώρα όσον αφορά εμένα. (προειδοποιώ, ακολουθεί πολύ μακρύ μήνυμα)
Όσον αφορά το θέμα τώρα που επέλεξα να κάνω το πρώτο μου σχόλιο, σε μεγάλο βαθμό, όσον αφορά το συναισθηματικό κομμάτι τουλάχιστον έχω περάσει τα ίδια με κολλητή μου και εγώ και σε καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάς φίλε. Γνώρισα μέσο γνωστού μία κοπέλα (μόλις είχαν κάνει σχέση αλλά μη φανταστείς, μιλάμε για ηλικίες 15 χρονών αυτή, 18 αυτός και εγώ στα 20. Το κοριτσάκι το οποίο ήταν σκέτο κουκλί αποδείχτηκε κόρη οικογενειακών φίλων των γωνιών μου που μικρά παίζαμε και με την αδερφή της όταν ερχόντουσαν στην γιαγιά τους (έμεναν σε άλλη πόλη τότε) που ήταν στο διπλανό σπίτι από το δικό μας. 12-13 χρόνια μετά λογικό να μην την γνωρίσω από την αρχή. Κάποια στιγμή τα χάλασαν με τον γνωστό μου αλλά εμείς συνεχίσαμε να κάνουμε παρέα και κάθε φορά και πιο έντονη. Την είχα γνωρίσει και στην παρέα μου. Εγώ πες λίγο λόγω χαρακτήρα με χαμηλή αυτοπεποίθηση, λίγο ότι ήμασταν οικογενειακοί φίλοι δεν έκανα κίνηση να εκδηλώσω τα συναισθήματά μου. Βέβαια ούτε στην παρέα έλεγα ότι την γούσταρα. Και αυτό που δεν έκανα εγώ το έκανε ο απόλυτα κολλητός μου όπου και τα έφτιαξαν. Από την μία χαιρόμουν για τον φίλο μου από την άλλη φυσικά ζήλευα. Η σχέση τους δεν φαινόταν να ήταν πολύ σοβαρή (σε εκείνες τις ηλικίες δεν ήταν και πολύ παράξενο), από την πλευρά του κολλητού μου τουλάχιστον έβλεπα απλώς ότι γούσταρε την φάση πιο πολύ και λιγότερο την σχέση, δεν είχαν ολοκληρώσει κιόλας καθώς σχετικά μικρή η κοπέλα. Κατά καιρούς τα χαλούσανε αλλά έμεναν στην παρέα και φυσικά εγώ ακόμα πιο κολλητός δικός της. Πολλές φορές κάναμε παιχνίδια μεταξύ μας, πειράγματα, πεταχτά φιλιά στο στόμα που τα μετρούσαμε, βόλτες με το αυτοκίνητο άπειρες φορές, εκεί που καθόμασταν με πατούσε για πλάκα στα γεννητικά όργανα, ξαπλώναμε παρέα (σαν οικογενειακοί φίλοι πήγαινα και ερχόταν συχνά σπίτι μου για φαγητό και παρέα). Αυτή μπορεί να τα έβλεπε σαν παιχνίδι, εγώ όμως έλιωνα για την κάθε στιγμή δίπλα της. Όλο αυτό κράτησε κάπου 4 χρόνια. Κάποια στιγμή ρώτησα τον κολλητό μου εάν θα τον πείραζε να κάνω κάτι με την πρώην του και μου είπε κανένα για τον ίδιο. Ένα βράδυ που πήγαμε βόλτα στο βουνό με το αυτοκίνητο και ήμασταν αραγμένοι, όπως ξάπλωνα στα πόδια της και μου πείραζε τα μαλλιά και κοιταζόμασταν, έσκυψε αυτή, ανασηκώθηκα εγώ δεν θυμάμαι, πάντως βρεθήκαμε να φιλιόμαστε για πρώτη φορά με γλώσσα. Δεν σας κάνω πλάκα, ένιωσα ότι είχα ξεχάσει να φιλάω, τόσο παράξενα ένιωσα εκείνη την ώρα. Από την μία η μεγάλη επιθυμία τόσα χρόνια να φιληθώ μαζί της, από την άλλη ότι νόμιζα ότι φιλούσα την αδερφή μου, ένιωσα απίστευτο μούδιασμα. Βγήκαμε από το αυτοκίνητο και το επαναλάβαμε στο καπό. Κάπου εκεί έφαγα φλασιά και έφερα στο μυαλό μου τον κολλητό μου που παρόλο που είπε ότι δεν τον πειράζει ένιωσα κάπως. Της λέω ότι θα μιλήσω για το φιλί στον κολλητό μου γιατί νιώθω ότι δεν θα έβαζα την φιλία μου πάνω από το οτιδήποτε. Εκείνη την στιγμή άλλαξε αμέσως στάση. Την πλησίαζα να την φιλήσω και τραβιότανε. Δεν ξέρω αν την πείραξε το ότι είπα ότι έβαζα την φιλία μου πάνω από αυτήν ή το ότι ίσως να ένιωθε ακόμα πράγματα για τον ίδιο και ότι με αυτό δεν θα είχε άλλη ευκαιρία μαζί του. Κάποια στιγμή πριν από το σκηνικό του φιλιού είχα πει στον κολλητό μου μία φάση που έκανε με ένα παιδί. Ήταν ίσως το μόνο άσχημο που έκανα και που δεν ένιωθα περήφανος για τον εαυτό μου. Αλλά και ο κολλητός μου πρέπει να ένιωθε ακόμα κάτι γιατί καθώς της επόμενες δύο ημέρες που έλειπα για Σαββατοκύριακο την έκανε σκηνή. Όταν γύρισα την Δευτέρα ήταν πάρα πολύ παγωμένη μαζί μου. Ένιωσα να χάνω την γη κάτω από τα πόδια μου όχι που δεν την είχα σαν σχέση, αλλά ακόμα και σαν φίλη στη ζωή μου. Τότε πήρα πρωτοβουλία να τους ξανά φέρω σε επαφή και κανόνισα ραντεβού μεταξύ μας εν αγνοία τους. Τους είπα πλέον ξέρετε τα συναισθήματά μου για αυτήν και νιώθω ότι έκανα κάτι άσχημο. Δεν νομίζω ότι στο τέλος θα καταλήξετε οι δυο σας μαζί γιατί σας ξέρω καλύτερα και από τον εαυτό μου, αλλά δεν θα ήθελα να είμαι η αιτία που δεν θα είστε μαζί. Και έφυγα και τους άφησα μόνους να μιλήσουνε. Σε εκείνο το ραντεβού τα ξανά βρήκανε και πέρασε ένα σύντομο διάστημα που ήταν πάλι μαζί. Από την μία χαιρόμουν που έκανα κάτι να τα ξανά βρουν, από την άλλη όμως τα συναισθήματά μου για αυτήν μου έσκιζαν την καρδιά. Μετά από λίγο καιρό χώρισαν και δεν τα ξανα βρήκανε. Με τον κολλητό μου παραμένουμε το ίδιο κολλητοί αλλά και με την ίδια μετά από λίγο διάστημα τα ξανά βρήκαμε και ήμαστε επίσης πάρα πολύ καλοί φίλοι. Έχει βρει ένα πολύ καλό παιδί το οποίο πραγματικά χαίρομαι καθώς είναι και μητέρα. Το πιο σημαντικό για μένα είναι να καταφέρνεις να κρατάς στη ζωή σου με όποιο τρόπο ανθρώπους που πιστεύεις ότι αξίζουν να είναι δίπλα σου. Σόρρυ και πάλι για το ποοοοολύ μακρύ μήνυμα. Θα προσπαθήσω να μην επαναληφθεί
Να, αυτά δεν μπορώ.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Toxotis
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 10 Μάιος 2020, 02:29
Phorum.gr user: Toxotis

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Toxotis » 10 Μάιος 2020, 15:45

Feindflug, να υποθέσω ότι αναφέρεσε στο μέγεθος και όχι στο περιεχόμενο ε; ;)

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Μάιος 2020, 15:49

Elinaa έγραψε:
09 Μάιος 2020, 12:33
Είναι ότι πιο ρομαντικό έχω διαβάσει πραγματικά...είναι κρίμα να μην της πεις τίποτα..γιατί πάντα θα αναρωτιέσαι τι θα γινόταν αν όντως της το έλεγα και θα χτυπάς το κεφάλι σου μετά.Βρες έναν ωραίο τρόπο να της το πεις..μπορείς να φτιάξεις μια ωραία ατμόσφαιρα με κεράκια ίσως και μερικά κόκκινα μπαλόνια σε σχήμα καρδιάς και όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν από μόνα τους.(πιο ρομαντικό πεθαίνεις...αλλά χρειάζεται και αυτό)
Κανένα καλό μέρος να αγοράσουμε τα μπαλόνια;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών