Δοκίμιο περι γυναικών

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 19 Ιαν 2020, 16:24

Antares έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:18
Alien666 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:15

Ημιάσχετο: Εσύ έχεις δηλώσει και παλαιότερα ότι είσαι γυνή; Ή τώρα είναι η πρώτη φορά; Το λέω γιατί και άλλοι έχουν δηλώσει γυναίκες, μετά διεμφυλικοί και στο τέλος, έψαχναν νύφη.
Είμαι, τυπικά τουλάχιστον.
Γιατί όχι και ουσιαστικά;
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 19 Ιαν 2020, 16:29

Θλιβερες μισογυνιστικες μαλακιες που σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν ο τυπος που το εγραψε εχει όντως τοσο αρρωστημένη γενική κοσμοθεωρία, ή αν το κείμενο είναι πιο προσωπικό απ οσο δείχνει, και απευθύνεται σε καποια συγκεκριμένη γυναίκα της ζωής του, τη μανα του, την αδερφη, τη γκόμενα, τη Μαργκαρετ Θατσερ

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 19 Ιαν 2020, 16:38

Alien666 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:24
Γιατί όχι και ουσιαστικά;
Τι ουσιαστικά να είμαι; Εδώ κοιτάω να σώσω λίγη ζωή από την ζωή μου. Χρόνια τώρα.
Και μην νομίζεις ότι δεν αγαπάω τις γυναίκες. Αλλά όσο μισώ και απεχθάνομαι κάποιες, τόσο αγαπάω κάποιες άλλες.
Το απόλυτο μίσος και απέχθεια από την μια για κάποιες που διεκδικούν τον χρόνο μου και την ζωή μου και η μεγαλύτερη αγάπη από την άλλη για άλλες, όπως η αγάπη για τις ανιψιές μου και ίσως αν είχα παιδιά για τις κόρες μου, που δεν τις βλέπω καν.
Αυτά τα ζώα που απεχθάνομαι έχουν παιδιά τα οποία καλό θα ήταν να μάθουν πως βγαίνει το παντεσπάνι τους, για να γλυτώσουν τα δικά μας παιδιά.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 19 Ιαν 2020, 16:43

Βρίσκω τον Σοπενχάουερ υπερτιμημένο, ενα κακομαθημένο αχάριστο κλαψιάρη. Δεν αντέχω τοση κλάψα και δε μιλάω μόνο για το μισογυνικο κομμάτι

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 19 Ιαν 2020, 16:51

Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:43
Βρίσκω τον Σοπενχάουερ υπερτιμημένο, ενα κακομαθημένο αχάριστο κλαψιάρη. Δεν αντέχω τοση κλάψα και δε μιλάω μόνο για το μισογυνικο κομμάτι
Δίκιο έχεις, ωστόσο το έχεις ήδη χάσει.

Οι άντρες φταίνε γιατί πατώνουν οι ταινίες που απευθύνονται σε... γυναίκες.
Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:43
Η κλάψα των incel-mgtow δεν παλευεται
Εκτός αν αναγνωρίζεις ότι μεταξύ του δοκιμίου του Σοπενχάουερ και του σχολιασμού του άρθρου που παραθέτω υπάρχει μια κάποια απόστασις
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 19 Ιαν 2020, 17:47

Alien666 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:51
Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:43
Βρίσκω τον Σοπενχάουερ υπερτιμημένο, ενα κακομαθημένο αχάριστο κλαψιάρη. Δεν αντέχω τοση κλάψα και δε μιλάω μόνο για το μισογυνικο κομμάτι
Δίκιο έχεις, ωστόσο το έχεις ήδη χάσει.

Οι άντρες φταίνε γιατί πατώνουν οι ταινίες που απευθύνονται σε... γυναίκες.
Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:43
Η κλάψα των incel-mgtow δεν παλευεται
Εκτός αν αναγνωρίζεις ότι μεταξύ του δοκιμίου του Σοπενχάουερ και του σχολιασμού του άρθρου που παραθέτω υπάρχει μια κάποια απόστασις
Το χασα, δε τό χασα, αυτό είναι. Δεν αντέχω κακομαθημένα αχάριστα πλάσματα σε οποιοδήποτε φύλο κι αν ανηκουν. Δεν αντέχω όσους-ες τα βάφουν μαύρα με τη πρώτη ευκαιρία, όσους-ες επειδή έζησαν κακές εμπειρίες προτίμησαν τον εύκολο δρόμο της αυτολυπησης δείχνοντας με το δάχτυλο πάντα τους άλλους
Εννοείται πως υπάρχει απόσταση, βασικά βρήκα το άρθρο με την ταινία βλακωδες. Βλακωδες το να παραπονιέσαι γιατί δεν πήγαν άντρες σε μια γυναικεία ταινία, βλακωδες και το παραπονιούνται ορισμένοι άντρες γιατί παραπονιούνται ορισμένες γυναίκες επειδή πάτωσε μια γυναικεία ταινία. Μου κάνει για "προβλήματα" ανθρώπων που δεν έχουν προβλήματα, σε δουλειά να βρισκόμαστε.

Τώρα αν εννοείς ότι χάνω το δίκιο μου όταν λέω ότι "η κλάψα των ινσελ μγκτοου δεν παλεύεται" δε το βλέπω έτσι. Είναι ρεαλιστικό αυτό που λέω. Έχω δίκιο, δεν παλεύεται :003:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 19 Ιαν 2020, 18:10

Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 17:47
Alien666 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:51
Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:43
Βρίσκω τον Σοπενχάουερ υπερτιμημένο, ενα κακομαθημένο αχάριστο κλαψιάρη. Δεν αντέχω τοση κλάψα και δε μιλάω μόνο για το μισογυνικο κομμάτι
Δίκιο έχεις, ωστόσο το έχεις ήδη χάσει.

Οι άντρες φταίνε γιατί πατώνουν οι ταινίες που απευθύνονται σε... γυναίκες.
Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:43
Η κλάψα των incel-mgtow δεν παλευεται
Εκτός αν αναγνωρίζεις ότι μεταξύ του δοκιμίου του Σοπενχάουερ και του σχολιασμού του άρθρου που παραθέτω υπάρχει μια κάποια απόστασις
Το χασα, δε τό χασα, αυτό είναι. Δεν αντέχω κακομαθημένα αχάριστα πλάσματα σε οποιοδήποτε φύλο κι αν ανηκουν. Δεν αντέχω όσους-ες τα βάφουν μαύρα με τη πρώτη ευκαιρία, όσους-ες επειδή έζησαν κακές εμπειρίες προτίμησαν τον εύκολο δρόμο της αυτολυπησης δείχνοντας με το δάχτυλο πάντα τους άλλους
Εννοείται πως υπάρχει απόσταση, βασικά βρήκα το άρθρο με την ταινία βλακωδες. Βλακωδες το να παραπονιέσαι γιατί δεν πήγαν άντρες σε μια γυναικεία ταινία, βλακωδες και το παραπονιούνται ορισμένοι άντρες γιατί παραπονιούνται ορισμένες γυναίκες επειδή πάτωσε μια γυναικεία ταινία. Μου κάνει για "προβλήματα" ανθρώπων που δεν έχουν προβλήματα, σε δουλειά να βρισκόμαστε.

Τώρα αν εννοείς ότι χάνω το δίκιο μου όταν λέω ότι "η κλάψα των ινσελ μγκτοου δεν παλεύεται" δε το βλέπω έτσι. Είναι ρεαλιστικό αυτό που λέω. Έχω δίκιο, δεν παλεύεται :003:
Μόνο που στη περίπτωση του άρθρου, το παράπονο εκφράστηκε από άντρα δημοσιογράφο που παπαγάλιζε την άποψη της εταιρίας παραγωγής (πολυεθνικής), η οποία μάλλον δεν διοικείται από γυναίκες. :003:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 19 Ιαν 2020, 18:14

Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:43
Βρίσκω τον Σοπενχάουερ υπερτιμημένο, ενα κακομαθημένο αχάριστο κλαψιάρη. Δεν αντέχω τοση κλάψα και δε μιλάω μόνο για το μισογυνικο κομμάτι
στον υπνο και στονξυπνιο σας,απλα ερχεται χειμαρρωδως και δεν μπορειτε να το σταματηστε οποτε απολαυστε το :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 19 Ιαν 2020, 18:23

Αυτές που ανέχομαι εγώ στη δουλειά και ίσως τις ανεχόμαστε σε όλο το δημόσιο και σε οποιαδήποτε θέση, στην πολιτική, πανεπιστήμια, τηλεόραση και δεν ξέρω τι άλλο, είναι για μεγάλες φάπες. Δεν ξέρω πως τα καταφέρατε να δίνει αυτή την εικόνα η χώρα, να μην προλαβαίνει να κλείσει κανείς τα αυτιά του από τις κοτσάνες, αλλά αυτό καλό δεν είναι. Δεν είναι ισότητα. Δεν είναι έτσι παντού.

Nero

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 19 Ιαν 2020, 18:28

EKPLIKTIKOS έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:29
Θλιβερες μισογυνιστικες μαλακιες που σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν ο τυπος που το εγραψε εχει όντως τοσο αρρωστημένη γενική κοσμοθεωρία, ή αν το κείμενο είναι πιο προσωπικό απ οσο δείχνει, και απευθύνεται σε καποια συγκεκριμένη γυναίκα της ζωής του, τη μανα του, την αδερφη, τη γκόμενα, τη Μαργκαρετ Θατσερ
Τον αδικείς τον Αρθούρο. Ήταν απίστευτος παρατηρητής της ανθρώπινης ύπαρξης και μεγάλος φιλόσοφος. Το 2ο όμως το πέτυχες. Είχε προσωπικά κολλήματα που τα έκανε φανερά μέρος της φιλοσοφίας του και ένα απο αυτά ήταν οι γυναίκες: οι γονείς του χώρισαν όταν ήταν πολύ μικρός και θεωρούσε υπεύθυνη τη μάνα του για το ότι μεγάλωσε χωρίς πατέρα, Ο ίδιος μετά το διαζύγιο έζησε με τη μάνα του που εκτός απο αυστηρή ήταν και τσουλάρα και ο μικρός Αρθρούρος έβλεπε τους γκόμενους να μπαινοβγαίνουν μέσα στο σπίτι.

γλυκούλης ήταν. Κάθε φορά που τον διαβάζεις λες "αυτός ο τύπος ήθελε μια αγκαλίτσα". Πχ μεταξύ άλλων έχει γράψει ότι "η ζωή είναι σαν τα ρούχα του μωρού: μικρή και γεμάτη σκατά" :)

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 19 Ιαν 2020, 18:33

Alien666 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 18:10

Μόνο που στη περίπτωση του άρθρου, το παράπονο εκφράστηκε από άντρα δημοσιογράφο που παπαγάλιζε την άποψη της εταιρίας παραγωγής (πολυεθνικής), η οποία μάλλον δεν διοικείται από γυναίκες. :003:
:lol: γυρνάμε πίσω σ' αυτούς που κερδίζουν τροφοδοτώντας την ίντριγκα :003:

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
19 Ιαν 2020, 18:14
Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:43
Βρίσκω τον Σοπενχάουερ υπερτιμημένο, ενα κακομαθημένο αχάριστο κλαψιάρη. Δεν αντέχω τοση κλάψα και δε μιλάω μόνο για το μισογυνικο κομμάτι
στον υπνο και στονξυπνιο σας,απλα ερχεται χειμαρρωδως και δεν μπορειτε να το σταματηστε οποτε απολαυστε το :102:
Εντάξει γλύκα :c020: down boy, down
Στο μεταξύ να δείχνεις ευγνωμοσύνη στους Τσαντ, Άλφα μειλς και τις Γυναίκες που σου επιτρέπουν τη φορουμικη σου ύπαρξη, μιας που καθημερινά παραβιάζεις όρους χρήσης και παρόλα αυτά σε ανεχόμαστε. :D


Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 19 Ιαν 2020, 18:42

Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 18:33
Alien666 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 18:10

Μόνο που στη περίπτωση του άρθρου, το παράπονο εκφράστηκε από άντρα δημοσιογράφο που παπαγάλιζε την άποψη της εταιρίας παραγωγής (πολυεθνικής), η οποία μάλλον δεν διοικείται από γυναίκες. :003:
:lol: γυρνάμε πίσω σ' αυτούς που κερδίζουν τροφοδοτώντας την ίντριγκα :003:


Οπως το βλέπω εγώ, το ζήτημα έχει να κάνει με χασούρα και όχι με κέρδος. Είναι ένα ζήτημα οικονομικό, καθαρά καπιταλιστικό και υποδηλώνει μεγαλοαστική αλαζονεία από πλευράς των στούντιο.

Σκέψου να βγει κάποτε ο Μπηλ Γκέητς και να πει "μαλάκες κομπιουτεράκηδες, εσείς φταίτε που δεν έχουν κέρδος τα νέα μου windows, γιατί δεν τα αγοράζετε".

Εχουμε που έχουμε λεπτό πορτοφόλι, όχι να μας βρίζουν κι από πάνω. :smt019
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 19 Ιαν 2020, 19:08

Alien666 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 18:42
Σκέψου να βγει κάποτε ο Μπηλ Γκέητς και να πει "μαλάκες κομπιουτεράκηδες, εσείς φταίτε που δεν έχουν κέρδος τα νέα μου windows, γιατί δεν τα αγοράζετε".

Εχουμε που έχουμε λεπτό πορτοφόλι, όχι να μας βρίζουν κι από πάνω. :smt019
Η γυναίκα είναι γυναίκα. Το γύναιο, γύναιο. Ότι και να κάνει το γύναιο και πρόεδρος της δημοκρατίας να γίνει, καλή ώρα, παραμένει γύναιο.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 19 Ιαν 2020, 19:13

Antares έγραψε:
19 Ιαν 2020, 19:08
Alien666 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 18:42
Σκέψου να βγει κάποτε ο Μπηλ Γκέητς και να πει "μαλάκες κομπιουτεράκηδες, εσείς φταίτε που δεν έχουν κέρδος τα νέα μου windows, γιατί δεν τα αγοράζετε".

Εχουμε που έχουμε λεπτό πορτοφόλι, όχι να μας βρίζουν κι από πάνω. :smt019
Η γυναίκα είναι γυναίκα. Το γύναιο, γύναιο. Ότι και να κάνει το γύναιο και πρόεδρος της δημοκρατίας να γίνει, καλή ώρα, παραμένει γύναιο.
Ρε, δεν το έγραψαν γυναίκες το άρθρο :smt005:

Τέσπα, άκρη δεν βγαίνει, καλώς ακυρώθηκε.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9154
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Δοκίμιο περι γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 19 Ιαν 2020, 19:18

Ίφιδα έγραψε:
19 Ιαν 2020, 16:43
Βρίσκω τον Σοπενχάουερ υπερτιμημένο, ενα κακομαθημένο αχάριστο κλαψιάρη. Δεν αντέχω τοση κλάψα και δε μιλάω μόνο για το μισογυνικο κομμάτι
Θα βοηθούσε να διάβαζες κάποιο βιβλίο του
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών