Πορεία προς την ισότητα

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 29 Απρ 2020, 00:44

Λοιπόν, έχω την εντύπωση πως όλα τα κακά προνόμια που είχαν οι άνδρες, τώρα τα διεκδικούν οι γυναίκες.
Παλιά υπήρχε ο άνδρας που, με το που θα γυρίσει σπίτι, θα αράξει και θα περιμένει από την γυναίκα να κάνει τα πάντα. Άδικο; Ναι. Έπρεπε να σταματήσει να υφίσταται; Ναι. Αλλά από τότε που σταμάτησαν να το έχουν οι άνδρες, βρέθηκε πλήθος γυναικών που το βρήκε έτσι αδέσποτο και είπε "χμ, αυτό μου αρέσει¨ και αντί να πάει αυτό το είδος ανθρώπου στον αγύριστο, απλά άλλαξε φύλλο.
Ή αυτό το "είμαι άνδρας και θα πω και μια κουβέντα παραπάνω". Τώρα είναι οι γυναίκες που παθαίνουν τις υστερίες τους κι άμα τους απαντήσουμε εμείς "τράβα και γαμήσου προβληματική ύπαρξη" εμείς είμαστε οι προβληματικοί.

Τελικά πραγματική ισότητα θα υπάρξει ποτέ;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 29 Απρ 2020, 01:03

γιατι να υπαρχει ισοτητα;
κατ αρχην δεν αρεσει στις γυναικες.
κυριως στο κρεββατι.
αλλωστε στους ανθρωπους υπαρχει αυτο που λεμε φυλετικος διμορφισμος. δηλαδη οι γυναικες δεν μπορουν να γινουν ισες με τους αντρες, ετσι τις επλασε ο θεος.
στα μαθηματικα θα ειναι παντα μπουφοι
αλλα και σε πολλα αλλα

the comet the course the tail

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 29 Απρ 2020, 01:20

Βλήμα έγραψε:
29 Απρ 2020, 00:44
Λοιπόν, έχω την εντύπωση πως όλα τα κακά προνόμια που είχαν οι άνδρες, τώρα τα διεκδικούν οι γυναίκες.
Παλιά υπήρχε ο άνδρας που, με το που θα γυρίσει σπίτι, θα αράξει και θα περιμένει από την γυναίκα να κάνει τα πάντα. Άδικο; Ναι. Έπρεπε να σταματήσει να υφίσταται; Ναι. Αλλά από τότε που σταμάτησαν να το έχουν οι άνδρες, βρέθηκε πλήθος γυναικών που το βρήκε έτσι αδέσποτο και είπε "χμ, αυτό μου αρέσει¨ και αντί να πάει αυτό το είδος ανθρώπου στον αγύριστο, απλά άλλαξε φύλλο.
Ή αυτό το "είμαι άνδρας και θα πω και μια κουβέντα παραπάνω". Τώρα είναι οι γυναίκες που παθαίνουν τις υστερίες τους κι άμα τους απαντήσουμε εμείς "τράβα και γαμήσου προβληματική ύπαρξη" εμείς είμαστε οι προβληματικοί.

Τελικά πραγματική ισότητα θα υπάρξει ποτέ;
ισότητα ήταν που οι γυναίκες άραζαν σπίτι και μαγείρευαν και ο άντρας σκοτωνόταν στα χωράφια και την οικοδομή; :102:
ακόμα και τότε το πάνω χέρι είχαν, με τον τρόπο τους :102:
τώρα που βγήκαν στην εργασία και είναι ανεξάρτητες οικονομικά, σε χρειάζονται μόνο για αναπαραγωγή. :102:
οι άντρες είναι εντελώς βλάκες. δεν είναι τυχαίο ότι γουστάρω τις γυναίκες περισσότερο. :102:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 29 Απρ 2020, 01:21

Η ισότητα των δύο φύλλων έχει καθαρά νομικό χαρακτήρα
Σαν ίση αντιμετώπιση από τον νόμο
Δεν αφορά αλλά ζητήματα

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 29 Απρ 2020, 01:28

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
29 Απρ 2020, 01:21
Η ισότητα των δύο φύλλων έχει καθαρά νομικό χαρακτήρα
Σαν ίση αντιμετώπιση από τον νόμο
Δεν αφορά αλλά ζητήματα
Το τι θεωρώ δικαίωμά μου, έχει επηρεαστεί πολύ περισσότερο από το πώς έχω μεγαλώσει παρά από το τι μου επιτρέπουν οι νόμοι να κάνω. Τους νόμους τους μαθαίνω μόνο για να μην μπω φυλακή. Όλα τα άλλα έχουν να κάνουν με το τι μου μάθανε να θεωρώ σωστό και λάθος μέχρι τα δέκα μου.
Αν μου λέγανε ότι είμαι πριγκίπισσα κι ότι δικαιούμαι προνόμια έναντι των ανθρώπων γύρω μου, αυτό θα πίστευα ως σωστό και πολύ φοβάμαι ότι γίνεται σε μεγάλη κλίμακα.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 29 Απρ 2020, 01:53

Τσακωμός με το έτερον ήμισυ μυρίζει. :D

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 29 Απρ 2020, 09:24

Namrail έγραψε:
29 Απρ 2020, 01:53
Τσακωμός με το έτερον ήμισυ μυρίζει. :D
Με το φανταστικό έτερον ήμισυ :lol: (όχι με την έννοια του γαμάτου, αλλά αυτή του "μη υπαρκτού").
Κάθομαι στην καραντίνα κι όλο σκέφτομαι και καταλήγουν να μ' ενοχλούν περσινά ξινά σταφύλια.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 29 Απρ 2020, 09:34

Βλήμα έγραψε:
29 Απρ 2020, 00:44
Λοιπόν, έχω την εντύπωση πως όλα τα κακά προνόμια που είχαν οι άνδρες, τώρα τα διεκδικούν οι γυναίκες.
Παλιά υπήρχε ο άνδρας που, με το που θα γυρίσει σπίτι, θα αράξει και θα περιμένει από την γυναίκα να κάνει τα πάντα. Άδικο; Ναι. Έπρεπε να σταματήσει να υφίσταται; Ναι. Αλλά από τότε που σταμάτησαν να το έχουν οι άνδρες, βρέθηκε πλήθος γυναικών που το βρήκε έτσι αδέσποτο και είπε "χμ, αυτό μου αρέσει¨ και αντί να πάει αυτό το είδος ανθρώπου στον αγύριστο, απλά άλλαξε φύλλο.
Ή αυτό το "είμαι άνδρας και θα πω και μια κουβέντα παραπάνω". Τώρα είναι οι γυναίκες που παθαίνουν τις υστερίες τους κι άμα τους απαντήσουμε εμείς "τράβα και γαμήσου προβληματική ύπαρξη" εμείς είμαστε οι προβληματικοί.

Τελικά πραγματική ισότητα θα υπάρξει ποτέ;
Αυτό που περιγράφεις είναι πρόβλημα κουλτούρας, δεν έχει σχέση με τυχόν συζήτηση περί ισότητας.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 29 Απρ 2020, 09:38

Stalker έγραψε:
29 Απρ 2020, 09:34
Αυτό που περιγράφεις είναι πρόβλημα κουλτούρας, δεν έχει σχέση με τυχόν συζήτηση περί ισότητας.
Με τον τρόπο που εννοούν οι φεμινίστριες την ισότητα, έχει.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 29 Απρ 2020, 09:59

Βλήμα έγραψε:
29 Απρ 2020, 09:38
Stalker έγραψε:
29 Απρ 2020, 09:34
Αυτό που περιγράφεις είναι πρόβλημα κουλτούρας, δεν έχει σχέση με τυχόν συζήτηση περί ισότητας.
Με τον τρόπο που εννοούν οι φεμινίστριες την ισότητα, έχει.
Με περίεργες φεμινίστριες συναναστρέφεσαι.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Γιάννης

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 30 Απρ 2020, 02:37

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
29 Απρ 2020, 01:21
Η ισότητα των δύο φύλλων

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 30 Απρ 2020, 02:44

Stalker έγραψε:
29 Απρ 2020, 09:34

Αυτό που περιγράφεις είναι πρόβλημα κουλτούρας, δεν έχει σχέση με τυχόν συζήτηση περί ισότητας.
:+1:

Τι σχέση εχει η υστερία με την ισότητα;

Οι υστεριες ειναι θεμα χαρακτηρα. Υπάρχουν πολλοι υστερικοί αντρες, ακομα κ εδω μεσα

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 30 Απρ 2020, 09:37

EKPLIKTIKOS έγραψε:
30 Απρ 2020, 02:44
Stalker έγραψε:
29 Απρ 2020, 09:34

Αυτό που περιγράφεις είναι πρόβλημα κουλτούρας, δεν έχει σχέση με τυχόν συζήτηση περί ισότητας.
:+1:

Τι σχέση εχει η υστερία με την ισότητα;
Μια ιδέα έχει το .ειδικο βάρος των ανθρώπων που την εκφράζουν η εκπροσωπούν
Εάν κάποιες φεμινίστριες εκφράζουν την ιδεολογια τους με υστερικό τρόπο κρίνεται και η ιδεολογία τους από αυτό

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Απρ 2020, 12:14

Βλήμα έγραψε:
29 Απρ 2020, 00:44
Λοιπόν, έχω την εντύπωση πως όλα τα κακά προνόμια που είχαν οι άνδρες, τώρα τα διεκδικούν οι γυναίκες.
Παλιά υπήρχε ο άνδρας που, με το που θα γυρίσει σπίτι, θα αράξει και θα περιμένει από την γυναίκα να κάνει τα πάντα. Άδικο; Ναι. Έπρεπε να σταματήσει να υφίσταται; Ναι. Αλλά από τότε που σταμάτησαν να το έχουν οι άνδρες, βρέθηκε πλήθος γυναικών που το βρήκε έτσι αδέσποτο και είπε "χμ, αυτό μου αρέσει¨ και αντί να πάει αυτό το είδος ανθρώπου στον αγύριστο, απλά άλλαξε φύλλο.
Ή αυτό το "είμαι άνδρας και θα πω και μια κουβέντα παραπάνω". Τώρα είναι οι γυναίκες που παθαίνουν τις υστερίες τους κι άμα τους απαντήσουμε εμείς "τράβα και γαμήσου προβληματική ύπαρξη" εμείς είμαστε οι προβληματικοί.

Τελικά πραγματική ισότητα θα υπάρξει ποτέ;
καλα ξυπνητουρια :wave:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πορεία προς την ισότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Απρ 2020, 12:16

Βλήμα έγραψε:
29 Απρ 2020, 01:28
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
29 Απρ 2020, 01:21
Η ισότητα των δύο φύλλων έχει καθαρά νομικό χαρακτήρα
Σαν ίση αντιμετώπιση από τον νόμο
Δεν αφορά αλλά ζητήματα
Το τι θεωρώ δικαίωμά μου, έχει επηρεαστεί πολύ περισσότερο από το πώς έχω μεγαλώσει παρά από το τι μου επιτρέπουν οι νόμοι να κάνω. Τους νόμους τους μαθαίνω μόνο για να μην μπω φυλακή. Όλα τα άλλα έχουν να κάνουν με το τι μου μάθανε να θεωρώ σωστό και λάθος μέχρι τα δέκα μου.
Αν μου λέγανε ότι είμαι πριγκίπισσα κι ότι δικαιούμαι προνόμια έναντι των ανθρώπων γύρω μου, αυτό θα πίστευα ως σωστό και πολύ φοβάμαι ότι γίνεται σε μεγάλη κλίμακα.
Εικόνα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών