Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22680
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 04 Ιούλ 2020, 13:57

Δημοκράτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 13:52
elchav έγραψε:
27 Ιουν 2020, 16:35
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
27 Ιουν 2020, 16:34
Οι άντρες κυνηγοί και λιγουρηδες, κάνουν κάτι μέτριες να την βλέπουμε καρντασιαν και βάλε. Πρώτα από όλα αξιοπρέπεια. Αν δείξεις ενδιαφέρον και αυτή δε δείχνει ανάλογο, αιντε από δω κυρα μου και στην επόμενη.
:+1:
Αλλά μεταξύ μας, δεν έχει χρειαστεί να κυνηγήσεις ποτέ

Που να τρέξουν οι γριές με το Π
:smt005:
Γελάτε εσείς με τον πόνο μου, πέφτει η μία χυλοπιτα με την άλλη, ως άστρα σε αυγουστιατικη βραδιά... Έχει πέσει πολύ λιγουριαση στο διαδίκτυο, και λογικό. Ιντερνετ και αντρική καβλα, είναι συνδυασμός της λιγουροξεφτίλας. Αν βάλεις και το αλκοόλ μέσα, τέλος. Η απόλυτη εξαθλίωσις του ανθρώπινου είδους.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 04 Ιούλ 2020, 14:13

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 13:54
Ο μύθος γεννήθηκε απλά επειδή οι γυναίκες είναι δύσκολες. Αντιθέτως κανένας γκει δεν είναι κυνηγός, αφού είναι μόνο άντρες καβλωμενοι εκεί. Πάει στα στέκια και γαμιεται, απλό.
.

Το ψάρι θέλει υπομουνή.....καί τό μουνί κυνήγι..... :102:

Λέει η παροιμία..... :p2:

Σερβίρεται πουθενά Μουνί στό πιάτο ;;;

Πέστε τα όλα.....

Ρίξτε τόν προβολέα στό Μουνί παρακαλώ..... :8)

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 04 Ιούλ 2020, 14:16

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 14:13
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 13:54
Ο μύθος γεννήθηκε απλά επειδή οι γυναίκες είναι δύσκολες. Αντιθέτως κανένας γκει δεν είναι κυνηγός, αφού είναι μόνο άντρες καβλωμενοι εκεί. Πάει στα στέκια και γαμιεται, απλό.
.

Το ψάρι θέλει υπομουνή.....καί τό μουνί κυνήγι..... :102:

Λέει η παροιμία..... :p2:

Σερβίρεται πουθενά Μουνί στό πιάτο ;;;

Πέστε τα όλα.....

Ρίξτε τόν προβολέα στό Μουνί παρακαλώ..... :8)

.
Υπάρχει, το έχω δει...αλλά πολύ λίγοι είναι αυτοί, δεν είναι η νόρμα.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 04 Ιούλ 2020, 14:22

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 14:13
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 13:54
Ο μύθος γεννήθηκε απλά επειδή οι γυναίκες είναι δύσκολες. Αντιθέτως κανένας γκει δεν είναι κυνηγός, αφού είναι μόνο άντρες καβλωμενοι εκεί. Πάει στα στέκια και γαμιεται, απλό.
.

Το ψάρι θέλει υπομουνή.....καί τό μουνί κυνήγι..... :102:

Λέει η παροιμία..... :p2:

Σερβίρεται πουθενά Μουνί στό πιάτο ;;;

Πέστε τα όλα.....

Ρίξτε τόν προβολέα στό Μουνί παρακαλώ..... :8)

.
Όταν λέμε "στο πιάτο" τι εννοούμε; Και να έρθει να σου πει "θέλω να γαμηθούμε τώρα" οφείλεις να διατηρήσεις κάποια ενέργεια και γοητεία, γιατί πάντα υπάρχει κι η περίπτωση να μετανοιώσει, οπότε ούτε και τότε είναι στο πιάτο.
Άσε που πιστεύω ότι το "στο πιάτο" μόνο ως φαντασίωση δουλεύει, αλλά εδώ μπορεί να προβάλλω λανθασμένα τις δικές μου προτιμήσεις ως κανόνα.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Antigeist

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 04 Ιούλ 2020, 14:27

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 13:54
Ο μύθος γεννήθηκε απλά επειδή οι γυναίκες είναι δύσκολες. Αντιθέτως κανένας γκει δεν είναι κυνηγός, αφού είναι μόνο άντρες καβλωμενοι εκεί. Πάει στα στέκια και γαμιεται, απλό.
Α γειά σου. Και είναι απολύτως λογικό από εξελικτική άποψη να είναι δυσκολότερες δηλαδή πιο επιλεκτικές.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 04 Ιούλ 2020, 14:33

Βλήμα έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 14:22
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 14:13
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 13:54
Ο μύθος γεννήθηκε απλά επειδή οι γυναίκες είναι δύσκολες. Αντιθέτως κανένας γκει δεν είναι κυνηγός, αφού είναι μόνο άντρες καβλωμενοι εκεί. Πάει στα στέκια και γαμιεται, απλό.
.

Το ψάρι θέλει υπομουνή.....καί τό μουνί κυνήγι..... :102:

Λέει η παροιμία..... :p2:

Σερβίρεται πουθενά Μουνί στό πιάτο ;;;

Πέστε τα όλα.....

Ρίξτε τόν προβολέα στό Μουνί παρακαλώ..... :8)

.
Όταν λέμε "στο πιάτο" τι εννοούμε; Και να έρθει να σου πει "θέλω να γαμηθούμε τώρα" οφείλεις να διατηρήσεις κάποια ενέργεια και γοητεία, γιατί πάντα υπάρχει κι η περίπτωση να μετανοιώσει, οπότε ούτε και τότε είναι στο πιάτο.
Άσε που πιστεύω ότι το "στο πιάτο" μόνο ως φαντασίωση δουλεύει, αλλά εδώ μπορεί να προβάλλω λανθασμένα τις δικές μου προτιμήσεις ως κανόνα.
Εγώ το αναφέρω ως εξής: να την γνωρίζεις τρεις το μεσημέρι και δέκα το βράδυ της ίδιας μέρας να είστε στο κρεβάτι.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14579
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 04 Ιούλ 2020, 14:36

οφτόπικ αλλά επείγον.παιδιά τα κολοκυθάκια τα ρίχνουμε μαζί με τα φασολάκια ή αργότερα?

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 04 Ιούλ 2020, 14:39

nowhere έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 14:36
οφτόπικ αλλά επείγον.παιδιά τα κολοκυθάκια τα ρίχνουμε μαζί με τα φασολάκια ή αργότερα?
:p2: απο οτι καταλαβαινω μονο εσυ θα τα φας.
ε ριχτα ολα μαζι να δουμε τι θα γινει

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14579
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 04 Ιούλ 2020, 14:45

ναι θα φάω πρώτα και μετά θα μπω να δω που κατέληξαν οι ανθρώπινες κλισεδιές για αυτό το μπαγιάτικο κατινίστικο θέμα που δεν απασχολεί κανέναν και ίσως πάω για κυνήγι

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22680
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 04 Ιούλ 2020, 19:36

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 14:13
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 13:54
Ο μύθος γεννήθηκε απλά επειδή οι γυναίκες είναι δύσκολες. Αντιθέτως κανένας γκει δεν είναι κυνηγός, αφού είναι μόνο άντρες καβλωμενοι εκεί. Πάει στα στέκια και γαμιεται, απλό.
.

Το ψάρι θέλει υπομουνή.....καί τό μουνί κυνήγι..... :102:

Λέει η παροιμία..... :p2:

Σερβίρεται πουθενά Μουνί στό πιάτο ;;;

Πέστε τα όλα.....

Ρίξτε τόν προβολέα στό Μουνί παρακαλώ..... :8)

.
Αυτά μόνο ο μέγας Μίνωας Κυριακού τα έκανε.


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
like here nowhere
Δημοσιεύσεις: 353
Εγγραφή: 30 Ιουν 2020, 02:47

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από like here nowhere » 10 Ιούλ 2020, 08:48

nowhere έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 14:36
οφτόπικ αλλά επείγον.παιδιά τα κολοκυθάκια τα ρίχνουμε μαζί με τα φασολάκια ή αργότερα?
Εξαρτάται σε τι μέγεθος έκοψες τα κολοκύθια, τύπε
Σωκράτης έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 21:04
Να σου πω πολύ επιθετικά μιλάς. Δεν πας στο διάολο;

Άβαταρ μέλους
slumdog
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 05 Απρ 2020, 14:04

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από slumdog » 26 Ιούλ 2020, 00:10

Antigeist έγραψε:
27 Ιουν 2020, 16:20
Όσοι δεν είστε σαπιοκοιλιάδες-αλτράιτ-ίνσελς-μπουχεσάδες δεν μπορεί θα έχετε ψιλοπάρει πρέφα ότι οι πραγματικοί κυνηγοί είναι οι γυναίκες και το πραγματικό θήραμα οι άντρακλες. Οσες φορές έχω κάνει σχέση ποτέ δεν "κυνήγησα" μια κοπέλα. Αυτή μου έστειλε ξεκάθαρα μη λεκτικά σημάδια ότι ήθελε να της ριχτώ και εγώ απλά ανταποκρίθηκα. Και οι φίλοι μου το ίδιο πράγμα μου λένε στην ουσία αλλά νομίζουν ότι "κυνήγησαν" μόνο και μόνο επειδή ήταν οι πρώτοι που μίλησαν. Ντοινκ. Πάτε να κυνηγήσετε καμιά μπεκάτσα καλύτερα και μην μπερδεύετε το Χόλιγουντ και τις σαχλοσειρούλες με την πραγματική ζωή.
Έχεις απόλυτο δίκιο, μερικές φορές συσκευαζόμαστε και σε όμορφα αυτοκίνητα με κορδέλα. Κίντερ έκπληξη.
Όσοι επιζήσαμε βαδίζουμε παράμερα, με τα ρολόγια μας σταματημένα σε έναν άλλο χρόνο, γιαυτό και γερνάμε τόσο επώδυνα.

Άβαταρ μέλους
Ομελέτιος Δανιμαρκίας
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2020, 17:04

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ομελέτιος Δανιμαρκίας » 26 Ιούλ 2020, 00:49

Έχοντας δουλέψει νύχτα, να αναφέρω ότι οι γυναίκες όχι μόνο κυνήγι, και stalking κανονικότατο κάνουν εκεί που άντρες θα είχαν αποδεχτεί (κατά βάθος) ότι πάει, δεν παίζει να γίνει φάση, τον πούλο.
Κατά τ' άλλα, σε πιο κανονικές καταστάσεις, επειδή είναι πιο εγκεφαλικές, έχουν επεξεργαστεί πράγματα και σενάρια πολύ πριν τα σκεφτεί ο άλλος, οπότε αν ως κυνήγι νοείται το στήνω παγίδες, σαφέστατα η γυναίκα έχει προβάδισμα. Αλλιώς, αν είναι μόνο φάση σφυρίζω σε ό,τι περνάει και στέλνω και το τσουτσούνι μου παντού μπας και, ναι οκ, ο άντρας.
Though this be madness, yet there is method in 't

Άβαταρ μέλους
slumdog
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 05 Απρ 2020, 14:04

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από slumdog » 26 Ιούλ 2020, 00:52

Ομελέτιος Δανιμαρκίας έγραψε:
26 Ιούλ 2020, 00:49
Έχοντας δουλέψει νύχτα, να αναφέρω ότι οι γυναίκες όχι μόνο κυνήγι, και stalking κανονικότατο κάνουν εκεί που άντρες θα είχαν αποδεχτεί (κατά βάθος) ότι πάει, δεν παίζει να γίνει φάση, τον πούλο.
Κατά τ' άλλα, σε πιο κανονικές καταστάσεις, επειδή είναι πιο εγκεφαλικές, έχουν επεξεργαστεί πράγματα και σενάρια πολύ πριν τα σκεφτεί ο άλλος, οπότε αν ως κυνήγι νοείται το στήνω παγίδες, σαφέστατα η γυναίκα έχει προβάδισμα. Αλλιώς, αν είναι μόνο φάση σφυρίζω σε ό,τι περνάει και στέλνω και το τσουτσούνι μου παντού μπας και, ναι οκ, ο άντρας.
Κάτσε ρε φίλε από την στιγμή που παίρνουμε το πράσινο φως, αιφνιδιάζουμε, αυτό κάνει πιο συναρπαστικά τα πράγματα γιατί γίνεσαι πιο ενδιαφέρον από το προβλέψιμος.

Ασπιρίνες τσουλάμε;
Όσοι επιζήσαμε βαδίζουμε παράμερα, με τα ρολόγια μας σταματημένα σε έναν άλλο χρόνο, γιαυτό και γερνάμε τόσο επώδυνα.

Άβαταρ μέλους
Ομελέτιος Δανιμαρκίας
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2020, 17:04

Re: Ο γελοίος μύθος του "άντρα κυνηγού"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ομελέτιος Δανιμαρκίας » 26 Ιούλ 2020, 01:00

slumdog έγραψε:
26 Ιούλ 2020, 00:52
Ομελέτιος Δανιμαρκίας έγραψε:
26 Ιούλ 2020, 00:49
Έχοντας δουλέψει νύχτα, να αναφέρω ότι οι γυναίκες όχι μόνο κυνήγι, και stalking κανονικότατο κάνουν εκεί που άντρες θα είχαν αποδεχτεί (κατά βάθος) ότι πάει, δεν παίζει να γίνει φάση, τον πούλο.
Κατά τ' άλλα, σε πιο κανονικές καταστάσεις, επειδή είναι πιο εγκεφαλικές, έχουν επεξεργαστεί πράγματα και σενάρια πολύ πριν τα σκεφτεί ο άλλος, οπότε αν ως κυνήγι νοείται το στήνω παγίδες, σαφέστατα η γυναίκα έχει προβάδισμα. Αλλιώς, αν είναι μόνο φάση σφυρίζω σε ό,τι περνάει και στέλνω και το τσουτσούνι μου παντού μπας και, ναι οκ, ο άντρας.
Κάτσε ρε φίλε από την στιγμή που παίρνουμε το πράσινο φως, αιφνιδιάζουμε, αυτό κάνει πιο συναρπαστικά τα πράγματα γιατί γίνεσαι πιο ενδιαφέρον από το προβλέψιμος.

Ασπιρίνες τσουλάμε;
Ε ναι, αλλά το λες και μόνος σου. Παίρνουμε πράσινο φως, και μετά "αιφνιδιάζουμε"...όπως αναμένεται.
Though this be madness, yet there is method in 't

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών