Α μπεεε

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Νοέμ 2020, 02:14

Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:09
Δηλαδή μας λες πως οι λέξεις γυναίκα και θηλυκοποιηση είναι ταμπέλες και αφορισμοι;
Μήπως το έχεις κάψει τελείως; (ρητορική ερώτηση, εννοείται το έχεις κάψει, αφού είσαι εγκληματίας κομμουνι )
Το γυναίκα, δεν το χρησιμοποίησες σε γυναίκα, αλλά σε εμένα, έναν άνδρα, θέλοντας να με χαρακτηρίσεις. Αν όμως μπορούσες να αντιληφθείς τέτοιες διαφορές (όχι ιδιαίτερα λεπτές, αλλά σίγουρα παραπάνω από τις δυνατότητές σου) δεν θα ήσουν "δεν είμαι φασίστας αλλά..." ηλίθιο κατασκεύασμα του πολιτισμού με την ψευδαίσθηση ότι κατέχει την παραμικρή αλήθεια.
Ηλίθιε.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 11 Νοέμ 2020, 02:17

Βλήμα έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:14
Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:09
Δηλαδή μας λες πως οι λέξεις γυναίκα και θηλυκοποιηση είναι ταμπέλες και αφορισμοι;
Μήπως το έχεις κάψει τελείως; (ρητορική ερώτηση, εννοείται το έχεις κάψει, αφού είσαι εγκληματίας κομμουνι )
Το γυναίκα, δεν το χρησιμοποίησες σε γυναίκα, αλλά σε εμένα, έναν άνδρα, θέλοντας να με χαρακτηρίσεις. Αν όμως μπορούσες να αντιληφθείς τέτοιες διαφορές (όχι ιδιαίτερα λεπτές, αλλά σίγουρα παραπάνω από τις δυνατότητές σου) δεν θα ήσουν "δεν είμαι φασίστας αλλά..." ηλίθιο κατασκεύασμα του πολιτισμού με την ψευδαίσθηση ότι κατέχει την παραμικρή αλήθεια.
Ηλίθιε.
Διακρίνω έναν εκνευρισμό εδώ εγκληματία φίλε μου
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Νοέμ 2020, 02:21

Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:17
Διακρίνω έναν εκνευρισμό εδώ εγκληματία φίλε μου
Η ηλιθιότητα και η άγνοια σε συνδυασμό με έπαρση είναι ο πιο σίγουρος τρόπος να εκνευριστώ. Δηλαδή εσύ.
Οι φίλοι σου, οι πραγματικοί όχι αυτοί που τους λες "φίλε μου" για να τους εκνευρίσεις, είναι εγκληματίες και μαλακίζονται με την πάρτη σου στην μπουζού. Κι όλος ο κόσμος πανηγυρίζει που τους ξεφορτώθηκε.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 11 Νοέμ 2020, 02:24

Βλήμα έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:21
Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:17
Διακρίνω έναν εκνευρισμό εδώ εγκληματία φίλε μου
Η ηλιθιότητα και η άγνοια σε συνδυασμό με έπαρση είναι ο πιο σίγουρος τρόπος να εκνευριστώ. Δηλαδή εσύ.
Οι φίλοι σου, οι πραγματικοί όχι αυτοί που τους λες "φίλε μου" για να τους εκνευρίσεις, είναι εγκληματίες και μαλακίζονται με την πάρτη σου στην μπουζού. Κι όλος ο κόσμος πανηγυρίζει που τους ξεφορτώθηκε.
Πωπω τσαντίλα :smt005:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 11 Νοέμ 2020, 02:27

Κλαις κιόλας από τα νεύρα σου; :smt005:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Νοέμ 2020, 02:30

Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:27
Κλαις κιόλας από τα νεύρα σου; :smt005:
Από τους πούστικους ελιγμούς στην απαξίωση, η συζήτητική πορεία με έναν φασίστα είναι προδιαγεγραμμένη. Πάντα. Σα να μιλάς σε τοίχο.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 11 Νοέμ 2020, 02:41

Βλήμα έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:30
Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:27
Κλαις κιόλας από τα νεύρα σου; :smt005:
Από τους πούστικους ελιγμούς στην απαξίωση, η συζήτητική πορεία με έναν φασίστα είναι προδιαγεγραμμένη. Πάντα. Σα να μιλάς σε τοίχο.
Βασικά κανένας ελιγμος, ξεκάθαρα σε είπα και τώρα και πριν πώς είσαι κλαψας. Και παραμένεις τέτοιος.
Κατά τα άλλα όντως είμαι σκληρός ωσάν τοίχος, ένα ατσάλινο τείχος δημοκρατίας και προόδου. Αλλά από ότι βλέπω και εσύ το έχεις με τον διάλογο εγκληματία φίλε μου :smt005:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Νοέμ 2020, 02:45

Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:41
Βλήμα έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:30
Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:27
Κλαις κιόλας από τα νεύρα σου; :smt005:
Από τους πούστικους ελιγμούς στην απαξίωση, η συζήτητική πορεία με έναν φασίστα είναι προδιαγεγραμμένη. Πάντα. Σα να μιλάς σε τοίχο.
Βασικά κανένας ελιγμος, ξεκάθαρα σε είπα και τώρα και πριν πώς είσαι κλαψας. Και παραμένεις τέτοιος.
Κατά τα άλλα όντως είμαι σκληρός ωσάν τοίχος, ένα ατσάλινο τείχος δημοκρατίας και προόδου. Αλλά από ότι βλέπω και εσύ το έχεις με τον διάλογο εγκληματία φίλε μου :smt005:
Χέστης είσαι. Η δειλία του ανθρώπου που ξέρει από την αρχή ότι έχει άδικο.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 11 Νοέμ 2020, 02:51

Βλήμα έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:45
Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:41
Βλήμα έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:30


Από τους πούστικους ελιγμούς στην απαξίωση, η συζήτητική πορεία με έναν φασίστα είναι προδιαγεγραμμένη. Πάντα. Σα να μιλάς σε τοίχο.
Βασικά κανένας ελιγμος, ξεκάθαρα σε είπα και τώρα και πριν πώς είσαι κλαψας. Και παραμένεις τέτοιος.
Κατά τα άλλα όντως είμαι σκληρός ωσάν τοίχος, ένα ατσάλινο τείχος δημοκρατίας και προόδου. Αλλά από ότι βλέπω και εσύ το έχεις με τον διάλογο εγκληματία φίλε μου :smt005:
Χέστης είσαι. Η δειλία του ανθρώπου που ξέρει από την αρχή ότι έχει άδικο.
Είπε ο τύπος που κλαίει από τα νεύρα του γιατί θίχτηκε σε ένα φόρουμ :smt005:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Νοέμ 2020, 02:52

Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:11
Για έναν κομμουνιστή δεν ξημερώνει ποτέ καθότι είναι υπηρέτης του σκότους
Για έναν φασίστα η σκοτεινιά στις 02,00 τα ξημερώματα σημαίνει φως.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 11 Νοέμ 2020, 02:52

Από τα γέλια νυχτιάτικα ξύπνησαν και τα κουτάβια :smt005: αντε να τα συμμαζέψω τώρα
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Νοέμ 2020, 02:56

Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:52
Από τα γέλια νυχτιάτικα ξύπνησαν και τα κουτάβια :smt005: αντε να τα συμμαζέψω τώρα
Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 11 Νοέμ 2020, 02:58

Βλήμα έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:56
Sid Vicious έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 02:52
Από τα γέλια νυχτιάτικα ξύπνησαν και τα κουτάβια :smt005: αντε να τα συμμαζέψω τώρα
Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας.
Εγώ ευχαριστώ για το γέλιο! Να σαι καλά φίλε!
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Adidas
Δημοσιεύσεις: 2746
Εγγραφή: 24 Σεπ 2020, 17:02

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Adidas » 05 Δεκ 2020, 05:28

https://ampa.lifo.gr/koinotita/me-ton-s ... echo-allo/

:roll::o

Αγαπητη α,μπα, μεχρι να απαντησεις και αν, εγω παιζει ναχω χωρισει, αλλα σου στελνω το προβλημα μου ωστε να τα βγαλω απο μεσα μου! Ελπιζω να μην ειναι αργα! Μην με κρινετε σας παρακαλω, γιατι οι φιλες μου δικαιολογουν τον επι 5 χρονια συντροφο μου. Δεν κανουμε πια σεξ.:-? Και για να εξηγηθω, το σεξ πλεον ειναι μια φορα την εβδομαδα, ισως και στις 10 μερες. Και οι φιλες μου τον δικαιολογουν γιατι πριν απο ενα χρονο, οταν δηλ εμφανιστηκε το προβλημα, ο φιλος μου εμαθε πως η μαμα του εχει καρκινο επιθετικης μορφης και δεν εχει πολλα χρονια ζωης. Και θα μου πειτε, ο κοσμος του καιγεται, κι εσυ χτενιζεσαι! Αλλα βρε α,μπα μου, δεν αντεχω αλλο! Και νιωθω ασχημα :smt047:smt047:smt047:smt047που σκεφτομαι το σεξ ενω εκεινος χανει τη μανα του. Τον αγαπαω, θελω να κανουμε σεξ, θελω να τον νιωθω, δεν αντεχω αλλο απλα να κοιμαμαι λες και κοιμαμαι με το αδερφακι μου! Και δεν σηκωνει κουβεντα, πολλες φορες ξεκιναει για σεξ αλλα στην πορεια σταματαει και μενουμε απλα σε λιγα χαδια μεχρι να κοιμηθει. Μου προτεινει και κατι πρωινα πριν τη δουλεια η το μεσημερι αμεσως μετα, αλλα τοτε πιεζομαι και δεν μπορω. Ηθελα με την ησυχια μας, οχι ναχω το νου μου μην αργησω στο γραφειο! I! Δεν ξερω τι να κανω! Οσες φορες το συζητησα, αρχικα με κατηγορησε πως φταιω εγω γιατι με ξεπερασε η γιατι βαρεθηκε (αυτο εγινε περυσι που πρωτοεμαθε για τη μαμα του, υποθετω ηταν φαση αρνησης πως αυτος εχει τα ψυχολογικα του), μετα ζητησε συγγνωμη, ειπε ομως πως τον πιεζω και δεν εχει διακοπτες και δεν λειτουργει με πιεση πως πρεπει να κανουμε σεξ. Και συμπληρωνει καθε φορα πως αφου γκρινιαζω, ειμαι ελευθερη αν θελω να βρω εραστη, αν δεν μπορω να αντεξω. Μα δεν θελω εραστη, εκεινον θελω, δεν μου λειπει το σεξ, μου λειψει το σεξ με τον συντροφο μου! Πλεον εχω αγχος καθε φορα που με αγγιζει αν πρεπει να ανταποκριθω η αν πρεπει να περιμενω να προχωρησει εκεινος και καθε βραδυ εχω αγωνια αν θα ανταποκριθω, εχω ξεχασει πως γινεται, πως ειναι να αφεθω σε κεινον. Εχω απομακρυνθει λογω αγχους, δεν θα θυμαμαι καν πως γινεται. Πειτε μου τι να κανω, αρχιζω να πιστευω πως πρεπει να αγορασω δονητη. Και αν αυτο κρατησει χρονια η αν χειροτερευσει, οταν επελθει το μοιραιο? Ειμαστε στα 32 και πριν γινει αυτο, λεγαμε να προσπαθησουμε για παιδι. Με ταμα με βλεπω να το πιανω! Ξερετε σε ποιον αγιο?!

Adidas
Δημοσιεύσεις: 2746
Εγγραφή: 24 Σεπ 2020, 17:02

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Adidas » 05 Δεκ 2020, 05:35

Μήπως περάσαμε λίγο στο ντούκου τα προσβλητικά του λόγια? Δεν νομίζω πως είναι θέμα οπτικής, όταν ο άλλος εκφράζεται έτσι. Αφού την παροτρύνει να βρει έναν εραστή, ας τον βρει η κοπέλα μπας και αρχίσει και αυτή να αισθάνεται λίγο όμορφα και να μην νιώθει ανεπιθύμητη επί ένα χρόνο. Αντιλαμβάνομαι το πολύ δύσκολο γεγονός που περνάει, αλλά δεν του δίνει το δικαίωμα ούτε να μιλάει ούτε να φερεται έτσι. Κι αν αυτός έχει δικαίωμα να συμπεριφερεται έτσι, η κοπέλα έχει δέκα φορές δικαίωμα να βροντιξει την πόρτα και να φύγει. Δεν μου αρέσει να λέω χώρισε ή μη χωρίζεις, είναι τεράστιο βάρος να δωσεις τέτοιες συμβουλές σε κάποιον που δεν ξέρεις καν απλά με έπιασε μια στενοχώρια διαβάζοντας αυτά που λες. Ελπίζω να πάνε όλα καλα και να μην αφήσεις όλο αυτό να σε ισοπεδωσει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών