Α μπεεε

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 23 Ιαν 2021, 19:54

georgebi έγραψε:
20 Ιαν 2021, 12:28
Αγαπητή «Α, μπα»: η φίλη μου με έκρινε (μισογυνιστικα ίσως ;) :p2: επειδή υπάρχει ένα φλερτ με κάποιον παντρεμένο

Γιατί τη νοιάζει αφού εμείς τα’χουμε βρει;

https://ampa.lifo.gr/apantiseis/agapiti ... antremeno/

Αγαπητή α, μπα γεια σου Σημερα βγήκα για καφέ με μια φίλη που είχα να δω καιρό. Σε μια φάση λοιπόν εκεί που λέγαμε διάφορα γκομενικά μας της λέω εγώ ότι πριν καιρό πήγε να παιχτεί σκηνικό με εμένα και έναν παντρεμενο αρκετά μεγαλυτερο σε ηλικία (30 εγώ, κοντά στα 50 αυτός). :smt023

Εδώ θα κάνω μια παρενθεση και θα πω λίγο για αυτό το σκηνικό οτι αυτός με πλησιασε μέσα από κοινή παρεα με ξεκάθαρες προθεσεις και ενώ δεν με ελκυουν συνήθως άντρες τόσο μεγαλυτεροι με αυτόν ένιωσα σεξουαλική έλξη και ανταποκριθηκα. Δεν μου υποσχέθηκε ποτε σχέση, ούτε και ήθελα, ήξερα εξ αρχής οτι ειναι παντρεμενος αν και δεν γνώριζα την γυναίκα του και γενικά η φάση μεταξύ μας ήταν αρκετά ξηγημενη :smt038 εννοώντας οτι είχαμε πει οτι “αν κάτσει κάποια στιγμή μπορεί να περασουμε καλά μεταξύ μας και μέχρι εκεί”. Πράγμα που τελικά ως τώρα δεν έχει συμβεί.

Τέλος παντων το φέρνει η συζήτηση και το λέω αυτό στη φίλη μου. Η αντίδρασή της ήταν σε φάση ” Ε Οχι ρε συ με παντρεμενο! ” :o Γενικά έμεινε εμβροντιτη και ξαφνικά ένιωθα σαν να κρινομαι από την πρωτη τυχαία που δεν με ξέρει καν, απλά είναι πολυ ευγενική για να μην με πει π****** γιατί το βλέμμα της μετά αυτό έλεγε.

Μετά μάλιστα σχολίασα για έναν άλλο κοινό γνωστό μας ότι είναι ωραίος και έτρεξε να με προλαβει να μου πει “έχει σχέση ε! ” Ρε συ α μπα, εφόσον το τι έπαιξε με τον παντρεμενο το χουμε λυμένο μεταξύ μας :102: εγώ και αυτός , πεφτει λογος στην “φίλη” μου να με κρίνει για αυτό; :smt018

προσωπικά δεν θα έκανα ποτε κάτι με την σχέση ή τον άντρα μιας φίλης μου ή μιας γνωστής μου, είπαμε να περασουμε καλά όχι να πληγωθει κόσμος που δεν φταίει. Αλλά φαίνεται ή φίλη μου δεν σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο και ή αντιδραση της με πρόσβαλε. :011:

Είτε ειμαι εγώ λάθος εξ αρχής (που δεν το πιστευω για να μαι ειλικρινής) είτε αυτή η φίλη σκέφτεται πολυ στερεοτυπικα και μισογυνιστικα ίσως (;) :g030: .

Δεν ξέρω, τα φώτα σας παρακαλώ! :a108:
Θα στοιχηματιζα πως η φιλη που εκρινε αυστηρα εχει παει με παντρεμενο η αντρα που ηταν σε σχεση


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20144
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 29 Ιαν 2021, 10:49

............... :smt017 σαν να επαναλαμβάνεται η Α ΜΠΑ...... :e040:

-Το κορίτσι του μπαρ

Αγαπητή «Α, μπα»: Είναι τραβηγμένο που του είπα ότι αυτό που περιέγραψε είναι βιασμός;
Αυτός θεώρησε ότι τον προσεβαλα :o δε θα ξαναμιλήσουμε.... :c040: και μου άρεσε ....:a040:
Θα μπορούσα μήπως να εκφραστώ διαφορετικά;

https://ampa.lifo.gr/apantiseis/agapiti ... i-viasmos/

Αγαπητή Λένα και παρεόνι σας χαιρετώ ! Συνομιλούσα με κάποιον μέσω datting app. Η κουβέντα πήγε κάποια στιγμή στο σεξουαλικό, τι μας αρέσει κλπ. Κάποια στιγμή του λέω ότι θα κοιμηθώ και μου γράφει το εξής: «και όταν κοιμηθείς.. ανενόχλητος». Ρωτάω τι εννοεί και μου λέει «ενώ κοιμασαι, ερχεται ο άλλος από πισω :p2: και μπαινει.» Απαντώ πως όχι βέβαια, ότι δεν το κάνεις αυτό καθώς είναι εν δυνάμει βιασμός :e040: . Με ρωτάει αν με έχουν ξυπνήσει ποτέ με σεξ, απαντώ πως όχι και μου λέει ότι όσες φορές το έχει κάνει δεν είχε τέτοια αντίδραση, για να του πω πως για όλα υπάρχει η πρώτη φορά.

Την επόμενη που έστειλα για καλημέρα :hebit: , μου απαντά ότι ευτυχώς που δεν κάνει πρωινό σεξ με καμία γιατί θα φοβόταν μήπως τον καταγγείλει για βιασμό. :-?

Προσπάθησα να εξηγήσω ότι δεν χαρακτήρισα το πρωινό σεξ βιασμό και ότι δεν είναι θέμα ώρας και πώς είναι διαφορετικό να σε ξυπνήσει ο άλλος με χάδια, φιλιά κλπ και άλλο να μπει έτσι μέσα σου ενώ κοιμάσαι. Κατέληξε στο ότι διαφωνούμε :cry κατά πολύ και αυτό που είπα ήταν κατηγορία που προφανώς μακροπρόθεσμα καταλήγει σε πρόβλημα, όπου και απάντησα ότι δεν έχει νόημα να πούμε κάτι άλλο. :smt023

Μου άρεσε ο τύπος , είχαμε ωραία επικοινωνία μέχρι εκείνη τη στιγμή, αν και μου είπε και κάτι άλλο πάνω στα σεξουαλικά που μου δημιούργησε απορίες, αλλά αυτό αποτελεί άλλη ερώτηση. Προφανώς δε θα ξαναμιλήσουμε εφόσον θεώρησε ότι τον προσεβαλα. Ήταν πραγματικά τόσο τραβηγμένο αυτό που είπα ; Δεν τον είπα βιαστή, προσπάθησα να εξηγήσω πώς το εννοώ, παρόλαυτα θέλω να ακούσω και εσάς.

Θα μπορούσα να πω κάτι άλλο ή να το εκφράσω διαφορετικά ;

Α ΜΠΑ απαντάει

Τι σου άρεσε βρε κορίτσι του μπαρ, που σου είπε με το καλημέρα σας ότι αυτό που του αρέσει είναι να «μπαίνει ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΣ, ΕΝΩ ΚΟΙΜΑΣΑΙ». Ποια χάδια και ποια φιλιά; Αυτό το θέμα είναι συνηθισμένο με την απολύτως εγκληματική και φριχτή εκδοχή :g030: , η γυναίκα που δεν έχει τις αισθήσεις της και άρα δεν έχει καν το μυαλό να πει όχι είναι το όνειρο πολλών βιαστών, και ο συγκεκριμένος το έχει κάνει πολλές φορές πραγματικότητα.

Το ότι «δεν είχε αντιδράσεις» τι λες να σημαίνει. Ότι δεν είχε; Ή ότι δεν κατάλαβε ότι είχε; Ή ότι έκανε πώς δεν κατάλαβε ότι είχε; Τίποτα ξενέρωτες θα αντέδρασαν, και τις έχει ξεχάσει ήδη.

Αν αυτό που λέει είχε γίνει με συναίνεση και εννοούσατε το ίδιο πράγμα, δεν θα διαφωνούσατε.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20144
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 01 Φεβ 2021, 13:33

Είμαι 37 ετών χωρίς παιδιά και η παιδική μου φίλη που έχει τρία παιδιά μου είπε

‘είμαι καλά Άννα μου, πώς να μην είμαι καλά?’ :o

Είμαι υπερβολική που ένιωσα προσβεβλημένη; :c040:


https://ampa.lifo.gr/apantiseis/agapiti ... vevlimeni/

Αγαπητή Αμπα, η ερώτηση αυτή είναι κατηγορία ‘είμαι υπερβολική’.

Τις προάλλες έκανα σύντομο σκάιπ κολλ με μια παιδική μου φίλη, η οποία έχει τρία παιδιά. :-?

Είπαμε τα νέα μας, για εκείνη περιστρεφόταν κυρίως γύρω από τα παιδιά (λογικό) και προς το τέλος με ρωτάει σαν κατακλείδα ‘δηλαδή Άννα μου, όλα καλά, είσαι μια χαρά’ της λέω ‘ναι, εσύ?’.

Και μου απαντάει ‘ε πώς να μην είμαι καλά Άννα μου, πώς να μην είμαι καλά?’ επαναλαμβάνοντάς το τρεις τέσσερις φορές χαμογελώντας ευτυχισμένη :o
και κοιτάζοντας προς το μέρος που έπαιζαν τα παιδιά. :smt047

Να σημειώσω ότι κατά τη διάρκεια της σύντομης συνομιλίας ανέφερε τη φράση ‘να εδώ σπίτι είμαι συνήθως, τα παιδιά είναι ευτυχία’. :o

Θα ήθελα να ρωτήσω με αφορμή αυτό το περιστατικό, και για όλα τα ανάλογα κλισέ που λέγονται συνέχεια, είμαι υπερβολική που θεωρώ ότι με προβάλλουν? :smt018

Είμαι 37 ετών χωρίς παιδιά από επιλογή και θεωρώ ότι τέτοιες απόλυτες διατυπώσεις είναι αγένεια όταν απευθύνονται σε άτομα με άλλες επιλογές ζωής. :g030:

Τι λέτε? :xena:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 01 Φεβ 2021, 17:35

georgebi έγραψε:
01 Φεβ 2021, 13:33
Είμαι 37 ετών χωρίς παιδιά και η παιδική μου φίλη που έχει τρία παιδιά μου είπε

‘είμαι καλά Άννα μου, πώς να μην είμαι καλά?’ :o

Είμαι υπερβολική που ένιωσα προσβεβλημένη; :c040:


https://ampa.lifo.gr/apantiseis/agapiti ... vevlimeni/

Αγαπητή Αμπα, η ερώτηση αυτή είναι κατηγορία ‘είμαι υπερβολική’.

Τις προάλλες έκανα σύντομο σκάιπ κολλ με μια παιδική μου φίλη, η οποία έχει τρία παιδιά. :-?

Είπαμε τα νέα μας, για εκείνη περιστρεφόταν κυρίως γύρω από τα παιδιά (λογικό) και προς το τέλος με ρωτάει σαν κατακλείδα ‘δηλαδή Άννα μου, όλα καλά, είσαι μια χαρά’ της λέω ‘ναι, εσύ?’.

Και μου απαντάει ‘ε πώς να μην είμαι καλά Άννα μου, πώς να μην είμαι καλά?’ επαναλαμβάνοντάς το τρεις τέσσερις φορές χαμογελώντας ευτυχισμένη :o
και κοιτάζοντας προς το μέρος που έπαιζαν τα παιδιά. :smt047

Να σημειώσω ότι κατά τη διάρκεια της σύντομης συνομιλίας ανέφερε τη φράση ‘να εδώ σπίτι είμαι συνήθως, τα παιδιά είναι ευτυχία’. :o

Θα ήθελα να ρωτήσω με αφορμή αυτό το περιστατικό, και για όλα τα ανάλογα κλισέ που λέγονται συνέχεια, είμαι υπερβολική που θεωρώ ότι με προβάλλουν? :smt018

Είμαι 37 ετών χωρίς παιδιά από επιλογή και θεωρώ ότι τέτοιες απόλυτες διατυπώσεις είναι αγένεια όταν απευθύνονται σε άτομα με άλλες επιλογές ζωής. :g030:

Τι λέτε? :xena:


Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Α μπεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 01 Φεβ 2021, 22:04

aLiCat έγραψε:
01 Φεβ 2021, 17:35
Εικόνα
Μάρκο μου, και όλο το ίντερνετ να έψαχνες, πιο ελλεϊνίδικο ποστ δεν θα έβρισκες :102:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών