ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8889
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 29 Νοέμ 2020, 00:18

Τα έχω δει κι εγώ, και απορώ γιατί αυτά τα θέματα τα γράφουν εφημερίδες και περιοδικά. Προφανώς κάνουν πολλά κλικ.
Z

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28186
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 29 Νοέμ 2020, 00:23

Βλήμα έγραψε:
28 Νοέμ 2020, 23:34
Σε ένα βιβλίο του, δεν θυμάμαι ποιο, ο Γιάλομ, που είναι ψυχοθεραπευτής, έλεγε για έναν ετοιμοθάνατο ασθενή του που είχε στραφεί στην θρησκεία. Ο ίδιος είναι άθεος και αναζητητής της αλήθειας, όμως δεδομένων των συνθηκών δεν προσπάθησε να διαλύσει την "αυταπάτη", όπως θεωρούσε, του ασθενή του. Έλεγε ότι, αν δεν έχεις να προτείνεις κάποια εναλλακτική, δεν χρειάζεται να διαλύσεις τις πλάνες που βοηθούν όποιον δεν έχει εναλλακτικές να την παλέψει. Τον ρόλο παρόμοιας χρήσιμης αυταπάτης θεωρώ ότι μπορούν να παίξουν και οι ρομποτικές φιλενάδες. Δεν θα πάρουν ποτέ ο Σπαλιάρας κι ο Τσάνινγκ Τέιτουμ ένα τέτοιο γαμηστρορομπότ για να καλύψουν καινά που έχουν από έλλειψη σχέσης. Αν, όσοι και όσες χλευάζετε τους ανθρώπους που θα καταφύγουν σε ένα τέτοιο συναισθηματικό πλασίμπο, βλέπατε το πώς είναι πραγματικά αυτοί οι άνθρωποι, πιστεύω ότι θα αισθανόσασταν άσχημα που τους κρίνατε τόσο αυστηρά. Μπορεί ο άλλος ή η άλλη να έχει προβλήματα που αντικειμενικά του/της απαγορεύουν το να κάνει σχέση. Βρίσκει ένα τέτοιο ρομπότ και σώζεται από την κατάθλιψη. Είναι τόσο σημαντικό να δώσουμε σε αυτό το άτομο να καταλάβει ότι έχει λάθος; Γιατί;

Αυτά ήταν για την ψευδαίσθηση της σχέσης. Σε ό,τι αφορά το γαμησάκι τώρα, το ότι πλέον υπάρχουν ρομπότ που μπορείς να τα γαμήσεις μου φαίνεται τόσο αυτονόητα συναρπαστικό που δεν μπορώ να τεκμηριώσω σε όσους και όσες δεν με καταλαβαίνουν.
ΕΙΝΑΙ
ΡΟΜΠΟΤ
ΠΟΥ
ΜΠΟΡΕΙΣ
ΝΑ ΓΑΜΗΣΕΙΣ

Αντιλαμβάνεστε; Μιλάμε για πράγματα που διαβάζαμε σε διηγήματα επιστημονικής φαντασίας πριν είκοσι χρόνια και λέγαμε "πού τα σκέφτονται οι πούστηδες". Μιλάμε για φάση ghost in the shell. Και όποιος συμμετέχει το κάνει με τον πιο ουσιαστικό τρόπο συμμετοχής: το σεξ. Αν πετύχαινα μπουρδέλο με ρομποτίνες όχι μόνο θα πήγαινα, θα ήμουν ικανός να μείνω μέρες νηστικός προκειμένου να πάω. Δεν είναι ότι θα ήθελα να χύσω κάπου, σε μπουρδέλα δεν πηγαίνω, είναι ότι θέλω πολύ να πάρω μέρος σ' αυτή την γιορτή, σ' αυτόν τον συνδυασμό της τελευταίας λέξης της τεχνολογίας με τα πιο αρχέγονα ένστικτα.
μλκ το χεις παρει πολυ ζεστα το θεμα
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22536
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 29 Νοέμ 2020, 00:27

βλήμα έγραψε:
29 Νοέμ 2020, 00:23
είναι ότι θέλω πολύ να πάρω μέρος σ' αυτή την γιορτή, σ' αυτόν τον συνδυασμό της τελευταίας λέξης της τεχνολογίας με τα πιο αρχέγονα ένστικτα.
αν ηταν δικό σου ρομπότ τα ίδια θα έλεγες; :011:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 29 Νοέμ 2020, 00:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28186
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 29 Νοέμ 2020, 00:28

Ε μλκ φτιαξε το κουοτ
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.


Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 29 Νοέμ 2020, 00:31

enaon έγραψε:
29 Νοέμ 2020, 00:27
βλήμα έγραψε:
29 Νοέμ 2020, 00:23
είναι ότι θέλω πολύ να πάρω μέρος σ' αυτή την γιορτή, σ' αυτόν τον συνδυασμό της τελευταίας λέξης της τεχνολογίας με τα πιο αρχέγονα ένστικτα.
αν ηταν δικό σου ρομπότ τα ίδια θα έλεγες; :011:
Άμα το ρομπότ ήταν η μάνα μου θα ήθελα να μιλάνε έτσι γι' αυτή;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28186
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 29 Νοέμ 2020, 00:40

Το βλεπω να ρχεται το πρωτοσελλιδο στο Μακελειο

Σφαχτηκαν για ενα ρομποπουτανο,παρτι με βιδες στο Μαξιμου,βουλιαζει στα καζανια της κολασεως η χωρα στα χερια του αθεου καταληψια
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 29 Νοέμ 2020, 00:42

GoBack έγραψε:
29 Νοέμ 2020, 00:40
Το βλεπω να ρχεται το πρωτοσελλιδο στο Μακελειο

Σφαχτηκαν για ενα ρομποπουτανο,παρτι με βιδες στο Μαξιμου,βουλιαζει στα καζανια της κολασεως η χωρα στα χερια του αθεου καταληψια
Πρόσεχε πώς εκφράζεσαι για τα ρομπότ, σε βλέπω να κατηγορείσαι για robot shaming.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22536
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 29 Νοέμ 2020, 00:43

-τι δουλειά κάνεις;
-ε από μικρός μου άρεσαν οι μηχανές, μετά ρομποτική και τεχνητή νοημοσύνη, μετά παροχή υπηρεσιών τεχνολογίας.
-τσατσά δηλαδή

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 29 Νοέμ 2020, 00:45

Ένα μπουρδέλο με κούκλες νομίζω θα ήταν καλή επιχειρηματική κίνηση. Υπάρχει τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα; :p2:
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 29 Νοέμ 2020, 00:48

Null έγραψε:
29 Νοέμ 2020, 00:45
Ένα μπουρδέλο με κούκλες νομίζω θα ήταν καλή επιχειρηματική κίνηση. Υπάρχει τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα; :p2:
Άλλο οι κούκλες, άλλο τα ρομπότ.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Νοέμ 2020, 00:50

δικαιωση το νημα :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Νοέμ 2020, 00:55

Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2020, 00:14
Πάντως κάποιοι παντρεύονται αντικείμενα και πριν λίγο καιρό μια γυναίκα παντρεύτηκε τη σκυλίτσα της.
και πολλες αλλες τον εαυτο τους

ειδατε που οδηγει αυτη η παρανοια? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14106
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 29 Νοέμ 2020, 00:56

Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2020, 00:14
Πάντως κάποιοι παντρεύονται αντικείμενα και πριν λίγο καιρό μια γυναίκα παντρεύτηκε τη σκυλίτσα της.
Λεσβιακη κτηνοβασία, δεν το έχω ξανακούσει αυτό :smt005:

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: ρομποτικές «φιλενάδες». "Ερευνητές" προειδοποιούν για ενδεχόμενους κινδύνους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 29 Νοέμ 2020, 00:56

Βλήμα έγραψε:
29 Νοέμ 2020, 00:48
Null έγραψε:
29 Νοέμ 2020, 00:45
Ένα μπουρδέλο με κούκλες νομίζω θα ήταν καλή επιχειρηματική κίνηση. Υπάρχει τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα; :p2:
Άλλο οι κούκλες, άλλο τα ρομπότ.
Συμφωνώ, αρκετά creepy φάση το σεξ με ρομπότ
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών