Βοήθεια

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 09 Δεκ 2020, 20:20

Καραμελίτσα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:14
Στο τελευταίο hi απάντησε με μία φωτογραφία από κάτι αναγνωρίσιμο, χωρίς λόγια.
Έχοντάς το αναλύσει κι άλλο στο μυαλό μου από τότε που έκανα την ανάρτηση, θεωρώ μεγάλη την πιθανότητα να της είναι σημαντικό αυτό ακριβώς που κάνω χωρίς τίποτα περισσότερο. Αν είναι κάποιος τόσο μόνος μπορεί να χρειάζεται έναν άλλο άνθρωπο να του πει πού και πού "αν χρειάζεσαι κάτι πες μου". Δεν μου στοιχίζει και τίποτα. Οι πιθανότητες να γίνω γλοιώδης παραείναι μεγάλες για να ρισκάρω.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 09 Δεκ 2020, 20:21

talaipwros έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:17
Εχει τα μισά σου χρόνια; δανεικά θέλει
Σε άτομο σε αυτή την κατάσταση, ανεξαρτήτως φύλου, αν είχα, θα έδινα.
Νομίζω ότι της το έχω επικοινωνήσει αυτό έτσι κι αλλιώς.

Edit: και δεν είναι στα μισά μου χρόνια, τα μισά μου χρόνια είναι τα δεκαοχτώ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Βλήμα την 09 Δεκ 2020, 20:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 09 Δεκ 2020, 20:21

Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 15:15
nowhere έγραψε:
09 Δεκ 2020, 14:32
φτιάχνεις ελπίδες από το τίποτα
Σενέκας έγραψε:
09 Δεκ 2020, 14:39
Μια φορά, μια ταμίας σε γυράδικο μου είπε "γεια" και χαμογέλασε. Έκανα μεταβολή και πήγα αμέσως για τις άδειες. Είμαστε παντρεμένοι 20 χρόνια τώρα
Μάλλον έχετε δίκιο.
Η καραντίνα και τ' ότι δεν μιλάω σε κόσμο με κάνει κι υπερβάλλω. Κάθομαι και σκέπτομαι κι η πολλή σκέψη μεγεθύνει την σημαντικότητα των καταστάσεων.
Τι θα έκανε ένας άντρας της κουλτούρας της; Τι μπορεί να περιμένει;
the end

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25202
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 09 Δεκ 2020, 20:23

Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:21
talaipwros έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:17
Εχει τα μισά σου χρόνια; δανεικά θέλει
Σε άτομο σε αυτή την κατάσταση, ανεξαρτήτως φύλου, αν είχα, θα έδινα.
Νομίζω ότι της το έχω επικοινωνήσει αυτό έτσι κι αλλιώς.

Edit: και δεν είναι στα μισά μου χρόνια, τα μισά μου χρόνια είναι τα δεκαοχτώ.
Αν είναι έτσι, στο επόμενο hi απάντησε " Γειά σου, μπορώ να βοηθήσω σε κάτι;" και δες τι θα πει

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 09 Δεκ 2020, 20:24

talaipwros έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:23
Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:21
talaipwros έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:17
Εχει τα μισά σου χρόνια; δανεικά θέλει
Σε άτομο σε αυτή την κατάσταση, ανεξαρτήτως φύλου, αν είχα, θα έδινα.
Νομίζω ότι της το έχω επικοινωνήσει αυτό έτσι κι αλλιώς.

Edit: και δεν είναι στα μισά μου χρόνια, τα μισά μου χρόνια είναι τα δεκαοχτώ.
Αν είναι έτσι, στο επόμενο hi απάντησε " Γειά σου, μπορώ να βοηθήσω σε κάτι;" και δες τι θα πει
Της το γράφω αυτό.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Δεκ 2020, 20:26

Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:20
Καραμελίτσα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:14
Στο τελευταίο hi απάντησε με μία φωτογραφία από κάτι αναγνωρίσιμο, χωρίς λόγια.
Έχοντάς το αναλύσει κι άλλο στο μυαλό μου από τότε που έκανα την ανάρτηση, θεωρώ μεγάλη την πιθανότητα να της είναι σημαντικό αυτό ακριβώς που κάνω χωρίς τίποτα περισσότερο. Αν είναι κάποιος τόσο μόνος μπορεί να χρειάζεται έναν άλλο άνθρωπο να του πει πού και πού "αν χρειάζεσαι κάτι πες μου". Δεν μου στοιχίζει και τίποτα. Οι πιθανότητες να γίνω γλοιώδης παραείναι μεγάλες για να ρισκάρω.
Εσύ πραγματικά θέλεις να είσαι δίπλα της ως ένας άνθρωπος σε πιο δύσκολη θέση από σένα ή αποσκοπείς σε κάτι;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14964
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 09 Δεκ 2020, 20:28

Καραμελίτσα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:14
Στο τελευταίο hi απάντησε με μία φωτογραφία από κάτι αναγνωρίσιμο, χωρίς λόγια.
🍆🍆🍆
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 09 Δεκ 2020, 20:29

Naida έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:26
Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:20
Καραμελίτσα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:14
Στο τελευταίο hi απάντησε με μία φωτογραφία από κάτι αναγνωρίσιμο, χωρίς λόγια.
Έχοντάς το αναλύσει κι άλλο στο μυαλό μου από τότε που έκανα την ανάρτηση, θεωρώ μεγάλη την πιθανότητα να της είναι σημαντικό αυτό ακριβώς που κάνω χωρίς τίποτα περισσότερο. Αν είναι κάποιος τόσο μόνος μπορεί να χρειάζεται έναν άλλο άνθρωπο να του πει πού και πού "αν χρειάζεσαι κάτι πες μου". Δεν μου στοιχίζει και τίποτα. Οι πιθανότητες να γίνω γλοιώδης παραείναι μεγάλες για να ρισκάρω.
Εσύ πραγματικά θέλεις να είσαι δίπλα της ως ένας άνθρωπος σε πιο δύσκολη θέση από σένα ή αποσκοπείς σε κάτι;
Δεν θέλω να φοβηθεί, ούτε να πιστέψει ότι αν χρειαστεί κάτι και την βοηθήσω θα οφείλει να μου δώσει "ανταλλάγματα". Αν όμως θέλει αυτή, δεν βρίσκω τον λόγο να μην προχωρήσουμε σε κάτι. Είναι όμορφη, αλλά δεν θέλω να της κάνει αυτό την ζωή δύσκολη.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 09 Δεκ 2020, 20:30

Πάνας έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:21
Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 15:15
nowhere έγραψε:
09 Δεκ 2020, 14:32
φτιάχνεις ελπίδες από το τίποτα
Σενέκας έγραψε:
09 Δεκ 2020, 14:39
Μια φορά, μια ταμίας σε γυράδικο μου είπε "γεια" και χαμογέλασε. Έκανα μεταβολή και πήγα αμέσως για τις άδειες. Είμαστε παντρεμένοι 20 χρόνια τώρα
Μάλλον έχετε δίκιο.
Η καραντίνα και τ' ότι δεν μιλάω σε κόσμο με κάνει κι υπερβάλλω. Κάθομαι και σκέπτομαι κι η πολλή σκέψη μεγεθύνει την σημαντικότητα των καταστάσεων.
Τι θα έκανε ένας άντρας της κουλτούρας της; Τι μπορεί να περιμένει;
Δεν ξέρω, πιθανολογώ ότι διαφέρουμε πολύ με τους άνδρες της κουλτούρας της.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Δεκ 2020, 20:32

Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:29
Naida έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:26
Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:20


Έχοντάς το αναλύσει κι άλλο στο μυαλό μου από τότε που έκανα την ανάρτηση, θεωρώ μεγάλη την πιθανότητα να της είναι σημαντικό αυτό ακριβώς που κάνω χωρίς τίποτα περισσότερο. Αν είναι κάποιος τόσο μόνος μπορεί να χρειάζεται έναν άλλο άνθρωπο να του πει πού και πού "αν χρειάζεσαι κάτι πες μου". Δεν μου στοιχίζει και τίποτα. Οι πιθανότητες να γίνω γλοιώδης παραείναι μεγάλες για να ρισκάρω.
Εσύ πραγματικά θέλεις να είσαι δίπλα της ως ένας άνθρωπος σε πιο δύσκολη θέση από σένα ή αποσκοπείς σε κάτι;
Δεν θέλω να φοβηθεί, ούτε να πιστέψει ότι αν χρειαστεί κάτι και την βοηθήσω θα οφείλει να μου δώσει "ανταλλάγματα". Αν όμως θέλει αυτή, δεν βρίσκω τον λόγο να μην προχωρήσουμε σε κάτι. Είναι όμορφη, αλλά δεν θέλω να της κάνει αυτό την ζωή δύσκολη.
Κατάλαβα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 09 Δεκ 2020, 20:33

Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 14:27
Πηγαίνω σε νυχτερινό επαγγελματικό λύκειο. Είναι δύο τύποι που δεν ξέρουν καθόλου καλά ελληνικά και, αν και όχι συμμαθητές, έχουμε παρόμοια ύλη. Πριν την καραντίνα βρισκόμασταν κάθε Σάββατο ή Κυριακή σε μια καφετέρια και μελετούσαμε μαζί. Αφ' ενός μεν τους εξηγούσα στ' αγγλικά και καταλάβαιναν, αφετέρου με βοηθούσε κι εμένα η διαδικασία στην εμπέδωση των μαθημάτων.
Κάποια στιγμή ήρθε και μία κοπέλα, πολύ νεώτερή μου, στα είκοσι, που ούτε αυτή ήξερε ελληνικά. Εγώ της είπα πως για ό,τι χρειάζεται μπορεί να μου απευθυνθεί, την βοήθησα να ξεμπερδέψει με κάποια γραφειοκρατικά εντός σχολείου, της είπα και για την φάση με τους άλλους τα Σαββατοκύριακα. Γενικά μιλούσαμε άνετα κι όχι διεκπεραιωτικά. Την Δευτέρα παραπονέθηκε ότι δεν της το θύμισα για το Σάββατο και της είπα ότι φοβάμαι πως, σαν άνδρας και πολύ μεγαλύτερός της, μπορεί να την τρομάξω αν την πιέσω για το οτιδήποτε. Αυτό που δεν της είπα αλλά ήταν ο καταλύτης για να της 'ξηγηθώ κατ' αυτόν τον τρόπο είναι πως η θέση της ως αλλοδαπή και με τους γονείς της μακριά, την καθιστά πολύ πιο ευάλωτη από οποιαδήποτε άλλη κοπέλα της τάξης. Της διευκρίνισα λοιπόν ότι μπορεί να μου ζητήσει όποια βοήθεια θέλει, αλλά εγώ θα την προσεγγίζω μόνο όταν υπάρχει κάτι σημαντικό προκειμένου να αποφύγω το να γίνω γλοιώδης. Μετά σταμάτησε να έρχεται. Τώρα έχει μείνει από απουσίες. Κάθε 20 μέρες με έναν μήνα όμως μου στέλνει στο μέιλ ένα "hi". Εγώ απαντώ διάφορα: "τι κάνεις, πώς πάει η δουλειά, χρειάζεσαι κάποια βοήθεια" κλπ. Αυτή δεν απαντάει. Μόνο, όταν περάσει πάλι κανένα εικοσαήμερο θα στείλει πάλι "hi" και τίποτα άλλο.

Φανερώνει τίποτα αυτό το hi ή φτιάχνω ελπίδες απ' το τίποτα;
Το Αβαταρ σου ρε φίλε δε συμβαδίζει με άνθρωπο που πάει σε νυχτερινό, εκτός αν τραβάς τίποτα άλλα ζόρια ή είσαι τίποτα "μερακλής"
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 09 Δεκ 2020, 20:38

Esperos έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:33
Το Αβαταρ σου ρε φίλε δε συμβαδίζει με άνθρωπο που πάει σε νυχτερινό, εκτός αν τραβάς τίποτα άλλα ζόρια ή είσαι τίποτα "μερακλής"
Άνεργος.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 09 Δεκ 2020, 20:39

Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 14:27
προκειμένου να αποφύγω το να γίνω γλοιώδης. Μετά σταμάτησε να έρχεται.
Σόρρυ, το "γλοιώδης", δηλαδή την λέξη έννοια, πως της το είπες; Θυμάσαι;
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 09 Δεκ 2020, 20:40

Esperos έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:39
Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 14:27
προκειμένου να αποφύγω το να γίνω γλοιώδης. Μετά σταμάτησε να έρχεται.
Σόρρυ, το "γλοιώδης", δηλαδή την λέξη έννοια, πως της το είπες; Θυμάσαι;
Creepy.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 09 Δεκ 2020, 20:44

Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:40
Esperos έγραψε:
09 Δεκ 2020, 20:39
Βλήμα έγραψε:
09 Δεκ 2020, 14:27
προκειμένου να αποφύγω το να γίνω γλοιώδης. Μετά σταμάτησε να έρχεται.
Σόρρυ, το "γλοιώδης", δηλαδή την λέξη έννοια, πως της το είπες; Θυμάσαι;
Creepy.
Eεεε, είναι δύσκολες λέξεις αυτές, πιο απλά θέλει. Αυτή τι εθνικότητα είναι ; αν είναι ανατολικού μπλόκ, να σου πω λεπτομέρειες.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών